• Ново
Q&N лента 7/8inch 22mm ноќта на вештерките печатени grosgrain лента webbing 50yards/ролна за спорт на коса и вратоврска коса поклон headband

Q&N лента 7/8inch 22mm ноќта на вештерките печатени grosgrain лента webbing 50yards/ролна за спорт на коса и вратоврска коса поклон headband

Оценка на клиентот:
DEN 720.00
DEN 576.00 -20 %

Износ
Залиха


1.Купи 2 ролни добиете 10 јарди(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,купи 10 ролни добиете 50 метри(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,pls контактирајте со нас да изберете слободна лента. 2.Ние, исто така, го продаде панделки од 10 метри,добредојдовте да ја посетите нашата 10 јарди продавница : http : //www.aliexpress.com/store/929218
Се препорачува :
Поттикнување wholesales и OEM!!
1.Објектот спецификите
Состојба : Нова : бренд-нови, не се користи, неоштетени објект (вклучувајќи рачно изработени предмети).
Лента Тип : Grosgrain
Материјал : Полиестер
Ширина : 7/8inch 22mm
Ве молиме имајте во предвид дека лента Бои може да се разликува малку поради монитори.
2.Начин на Плаќање
Ние прифаќаме ЗАЧУВАМ, било кој друг начин на плаќање,pls се чувствуваат слободни да контакт.
3.Пратката(Бесплатен превозот )
A) во сад од страна на USPS : 8-15 дена.
Б) Други земји : Ќе ја испрати од Кина пост воздух mail со следење на број и последните 15-30 дена.
В)Доколку износот е над $100,лентата ќе биде испорачуван DHL,Fedex,UPS-от и ЕМС,испорака ден ќе биде 7-10working дена.
4.Политика На Враќање
Ако вашиот објект е дефектен, Контактирајте со нас за враќање насоки. Може да се врати во рок од 7 дена, трошоците за превозот на товар со вас, ние ќе рефундирање на приемот.
5.Забелешка :
Ние сме лента за печатење фабрика,ние encourge ОЕМ големо.Имаме desinger да се направи дизајн по ваша потреба.Ако количината е над 1000yds/стил,јас ќе им даде wholesales цена.Добредојдовте да контактирате со нас.

Карактеристики

Тип На Производ:
Панделки
Ширина:
7/8
Бренд Име:
Q&N
Ткаенина Тип:
Grosgrain
Стил:
Единствен Лик
Техника:
Печатени
Шема:
Цртан филм
Број На Модел На:
22mm
Материјал:
100% Полиестер
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Производи во категоријата

7meters 10мм ширина, везови жакард панделки Grosgrain лента,чипка панделки DIY hairbow додатоци, шиење wupplies3508

DEN 119.52

Име на производ : 1cm везови жакард чипка лентаПроизводот НЕ : 3508вклучува : 7 метриБоја : pls се погледне на сликиПакет : OPP кесидворот дворот дворИспорака И Услуга* Ние ќе ги испрати вашите нарачки во 3 работни дена по проверка на плаќање и за потврда на нарачката...

OOOT BAORJCT , 176291 25мм црно белата точка печати Organza лента , газа лента , DIY рачно изработени материјал , Накит Додатоци

187.20 -22 % DEN 146.00

започнетекрајотСостојба : 100% сосема нов.боја : Како на сликатаШирина : 25мм една боја 10 јардиУпотреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.Испорака : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail, таа ги зема околу 1525 дена да повеќето земји, тоа би можело да потрае неколку дена повеќе, кога имаат строги царинските инспекции...

Виножито Галакси - 5/8 Поклопецот Над Еластичен, термички трансфер печатење НЕПРИЈАТЕЛ, може да се користи како венчиња, headbands

DEN 1248.00

Пати во текот еластична(НЕПРИЈАТЕЛ) лента за печатење на производителот1) со Сертификатна : OEKOTEX Сертификација2) Снабдување тип : OEM услуга3) Снабдувачот : ПроизводителПревозот1...

1 25ММ Kawaii Сон виножито мрачно печатење rib лента diy коса додатоци подарок заврши висок квалитет на топлинска лента 5 метри

DEN 109.92

Предмет : Grosgrain печатени Лента Состојки : увезената сурова свила полиестер влакна со Европските еколошки техника текстилни бои ( термички трансфер процес ) Стил : Grosgrain Лента Употреба : Подарок пакување лента,направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси, фестивал партија декорација,итн...

MD72928,2 50mm Grosgrain лента Polka Точки печатени зелена лента со розови точки, DIY hairbow додатоци

312.00 -22 % DEN 243.00

започнетекрајотДобредојдовте на нашиот aliexpress продавница!Предмет : 2"(50mm)Материјал : полиестер.Боја : исто како на сликата подолуПакет : 10yards / многу.Употреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.Испорака : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail, таа ги зема околу 1525 дена да повеќето земји, тоа би можело да потрае неколку дена повеќе, кога имаат строги царинските инспекции...

100yard Сатен Точки Замрзнати Лента Rib за Коса Бенд Свадба Подарок Заврши Лента Трим Пакет Лента Партија Декорација Chiffon 9mm PT99

1247.52 -12 % DEN 1098.00

Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека...

Висок Квалитет 18mm Мрачно Polyseter Лента Двојно Лице DIY Прирачник Сатен Лента за Коса додатоци Печатени riband 10M/Многу

DEN 385.92

Висок Квалитет 18mm Мрачно Polyseter Лента Двојно Лице DIY Прирачник Сатен Лента за Коса додатоци Печатени riband 10 M / Многу Материјал : Полиестер...

Сатенски Лента Полиестер Печатени Цртан филм 15mm Висок Квалитет DIY Свадба за Шиење Облека & Ткаенина Лак за Коса Додатоци BBXU-048

547.20 -14 % DEN 470.00

♥ Добредојдовте на нашиот магазин ♥Стил : ЛентаДимензии (ширина) : 15mmБоја : Исто како на сликата подолуПакет : 40yards / многу.No : BBXU048Употреба : се Направи бебе коса лакови, ги красат мини топ капи, декорација девојки фустани, украси за прослави од свадба, украсени Фестивал партија, итн.Ве молиме имајте во предвид дека лента Бои може да се разликува малку поради мониториАко не можете да прифати боја разлика, ве молиме да го купат внимателноПЛАЌАЊЕПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукција затворање или последна купи објект за Комбинирано Плаќање / ИспоракаПратката ќе биде испратена само по исплата е расчисти.За било превозот попуст (ако е применливо), ве молиме почекајте додека не добиле фактура од продавачот, пред да се изврши плаќање.ПРЕВОЗОТНие ги користиме Кина Пост да ја испорача вашата parl; Како и во Кина толку долго растојание на превозот...

Полна Боја Розова Сомот Applique Трим Декорирани Лента 10мм за Шиење Материјали за Занает DIY Додатоци 10yard/T743

383.52 -15 % DEN 326.00

Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека, embellishments,scrapbooking, торба, капи, итн...

1019 Зелена Двојно Лице Organza Лента за Свежо Цвеќе Куп Подароци во Кутии Претставува DIY Украси 500 Метри/многу 3/8

531.84 -5 % DEN 505.00

Име : Organza ЛентаМатеријал : 100% ПолиестерШирина : 10ммДолжина : 500 метри / roll =450 Metersможеби бојата ќе биде варира поради различни компјутери.Здраво На Сите : Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус не мора следење на информации...

(25 метри/roll) 3/8 (10мм) Вино Црвено Единствен лик Сатен Лента Webbing Декорација Подарок Божиќ Панделки

48.00 -4 % DEN 46.00

Име : сатен лентаМатеријал : 100% ПолиестерШирина : 3 / 8"(10мм)Должина : 25 метри / rollЦена : $ 1.00 / многу Боја : црвено вино Употреба : Подарок пакување лента,направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси, фестивал партија декорација,итн.ПРЕВОЗОТ : Ние сме користење на регистрирани транспорт, според различни земји каде што се избере вистинскиот начин, бесплатен превозот е вклучен во најекономичен начин (Нормално за 20 дена, за да пристигне), ако сакате да се изречни или на пропишан начин, дополнителни трошоци за плати...

1712237,17 MM 25 метри шупливи лента,DIY рачно изработени Коса додатоци Материјал свадба подарок заврши,Роденден декорација

216.00 -22 % DEN 168.00

Добредојдовте на нашиот aliexpress продавница!Предмет : 17mmМатеријал : полиестер.Боја : исто како на сликата подолуПакет : 25yards / многу.Употреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.Испорака : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail, таа ги зема околу 1525 дена да повеќето земји, тоа би можело да потрае неколку дена повеќе, кога имаат строги царинските инспекции...

Висок квалитет на 5 Двор/Многу Тексас Лента,За Diy рачно изработени Подароци Занает Пакување Hairbow Додатоци Свадба Материјали Пакет

264.00 -37 % DEN 167.00

Таму може да се прекиниАко сакате да се купи 1 двор Лента, ве молиме кликнете на овој линкАко сакате да се купи микс Лента, ве молиме кликнете на овој линк2.86 / дворот 3.60 / дворот 3.30 / двор

Нова продажба на 50 метри 7/8 22 mm цвеќињата се во полн цут печатени grosgrain лента лента за коса вратоврска DIY Бр 405 бесплатен превозот

528.00 -24 % DEN 401.00

Добредојдовте на Winsome Продавница~Уживајте во вашата шопинг!~Напомена : ве Молиме оставете порака со број ( што сакате)1.Ние го поздравуваме wholesales и Прилагодено дизајн наредби.Прилагодено печатење 100 Yards...

1712236,22 MM 25 метри шупливи лента,DIY рачно изработени Коса додатоци Материјал свадба подарок заврши,Роденден декорација

216.00 -22 % DEN 168.00

Добредојдовте на нашиот aliexpress продавница!Предмет : 22mmМатеријал : полиестер.Боја : исто како на сликата подолуПакет : 25yards / многу.Употреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.Испорака : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail, таа ги зема околу 1525 дена да повеќето земји, тоа би можело да потрае неколку дена повеќе, кога имаат строги царинските инспекции...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.