• Ново
(5yds по тркалаат) 10Y40505 1 цвеќиња серија висок квалитет печатени полиестер лента, DIY рачно изработени материјали, свадбен подарок заврши

(5yds по тркалаат) 10Y40505 1 цвеќиња серија висок квалитет печатени полиестер лента, DIY рачно изработени материјали, свадбен подарок заврши

Оценка на клиентот:
DEN 120.96

Износ
Залиха


ЗА СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ :
ние може да направи сопствени цел за панделка,смола,ткаенина,капи,стара цвет итн .. ниски moq и најдобра цена, ако цел moq за вашите сопствени дизајни, тоа ќе биде ексклузивен,повеќе детали, pls контактирајте со нас. ЗА ПРЕВОЗОТ ЦЕНА :
нашата цена е бесплатен превозот за кина пост,ако цел големи или над определен износ, ние ќе се обидеме потрудиме да брод од страна на побрзо пост,како epacket или dhl express.. според вашата земја и со сопствени проблем.ако сакате да брод од страна на dhl за мали цел, pls контактирајте со нас за дополнителни превозот цена,благодарение
ЗА НАДВОР ОД АКЦИИТЕ :
ако нешто надвор од акциите во вашата нарачка,ние ќе refound или брод со вашата следна цел, не грижете се молам! како премногу акции ,тешко да управуваат со него точно 100% ,pls се разбере,но ние се обидуваме да се направи најдобро и секогаш,ви благодариме
Квалитет : сите материјали кои се користат се квалификувани за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво. Азо слободни .
Нашата цена е разумна и конкурентна со супериорен квалитет
Боја : исто како слика
Употреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси, фестивал партија декорација,итн.
Ве молиме имајте во предвид дека лента бои може да се разликува малку поради монитори.

Карактеристики

Тип На Производ:
Панделки
Техника:
Печатени
Ткаенина Тип:
Grosgrain
Материјал:
100% Полиестер
Стил:
Единствен Лик
Шема:
Полна Боја
Бренд Име:
Дејвид додатоци
Шема:
Други
Место на Потекло:
Кина(Копно)

Производи во категоријата

OOOT BAORJCT 1770315 топла продажба 30мм шупливи Цвеќиња солидна сатен лента, DIY рачно изработени материјали,прибор за Облека

192.00 -22 % DEN 150.00

Добредојдовте на нашиот aliexpress продавница!Русија, Белорусија, Украина и Бразил , ако вашата цел повеќе од $ 5 , јас ќе ви даде бесплатен превозот...

1 25мм Нови Морнарица Мечка Мајмун Брод Цртан филм Печати Лента DIY Коса Додатоци за Шиење Додатоци Панделки 5 метри

DEN 109.92

Предмет : Grosgrain печатени Лента Состојки : увезената сурова свила полиестер влакна со Европските еколошки техника текстилни бои ( термички трансфер процес ) Стил : Grosgrain Лента Употреба : Подарок пакување лента,направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси, фестивал партија декорација,итн...

НОВИ 25mm Единствен лик Полиестер/Памук Сатен Лента Цвет и карирани Лента DIY Прирачник за Коса додатоци Дамка лента 5M/Многу

DEN 367.68

НОВИ 25mm Единствен лик Полиестер / Памук Сатен Лента Цвет и карирани Лента DIY Прирачник за Коса додатоци Дамка лента 5 M / Многу Материјал : Полиестер / Памук...

OOOT BAORJCT , 176291 25мм црно белата точка печати Organza лента , газа лента , DIY рачно изработени материјал , Накит Додатоци

187.20 -22 % DEN 146.00

започнетекрајотСостојба : 100% сосема нов.боја : Како на сликатаШирина : 25мм една боја 10 јардиУпотреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.Испорака : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail, таа ги зема околу 1525 дена да повеќето земји, тоа би можело да потрае неколку дена повеќе, кога имаат строги царинските инспекции...

7/8 Бесплатен превозот булдог печатени grosgrain лента hairbow headwear партија декорација diy трговија на големо ОЕМ 22mm P5751

859.20 -35 % DEN 559.00

Основана во 2004 година,ние сме професионални производителот специјализирана во producting и продажба на висок квалитет на панделки,облека, додатоци,занаети,декорација и така натаму...

Сатенски Лента Полиестер Печатени Цртан филм 15mm Висок Квалитет DIY Свадба за Шиење Облека & Ткаенина Лак за Коса Додатоци BBXU-048

547.20 -14 % DEN 470.00

♥ Добредојдовте на нашиот магазин ♥Стил : ЛентаДимензии (ширина) : 15mmБоја : Исто како на сликата подолуПакет : 40yards / многу.No : BBXU048Употреба : се Направи бебе коса лакови, ги красат мини топ капи, декорација девојки фустани, украси за прослави од свадба, украсени Фестивал партија, итн.Ве молиме имајте во предвид дека лента Бои може да се разликува малку поради мониториАко не можете да прифати боја разлика, ве молиме да го купат внимателноПЛАЌАЊЕПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукција затворање или последна купи објект за Комбинирано Плаќање / ИспоракаПратката ќе биде испратена само по исплата е расчисти.За било превозот попуст (ако е применливо), ве молиме почекајте додека не добиле фактура од продавачот, пред да се изврши плаќање.ПРЕВОЗОТНие ги користиме Кина Пост да ја испорача вашата parl; Како и во Кина толку долго растојание на превозот...

YJHSMY 183175 10 јарди 38 mm цртан филм цвет Серија лента со термички трансфер решетки свадба додатоци DIY рачно изработени материјали

235.20 -22 % DEN 183.00

Добредојдовте на нашиот aliexpress продавница! Предмет : 11 / 2"(38mm) Материјал : полиестер Боја : исто како на сликата подолу Употреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн...

7/8 Бесплатен превозот був koala мечка печатени grosgrain лента hairbow headwear партија декорација diy трговија на големо 22mm D567

859.20 -35 % DEN 559.00

Пакување : 50y / многуГолемина : 7 / 8 инчи=22 mmОснована во 2004 година,ние сме професионални производителот специјализирана во producting и продажба на висок квалитет на панделки,облека, додатоци,занаети,декорација и така натаму...

Q&N лента 7/8inch 22mm ноќта на вештерките печатени grosgrain лента webbing 50yards/ролна за спорт на коса и вратоврска коса поклон headband

720.00 -20 % DEN 576.00

1.Купи 2 ролни добиете 10 јарди(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,купи 10 ролни добиете 50 метри(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,pls контактирајте со нас да изберете слободна лента...

1(25ММ) ноќта на вештерките висок квалитет печатени полиестер лента 5 метри,DIY рачно изработени материјали,свадбен подарок заврши,5Y50181

DEN 85.44

Се препорачува : ЗА СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ : ние може да направи сопствени цел за панделка,смола,ткаенина,капи,стара цвет итн ....

MD72935,2 50mm Polka точки печатени grosgrain лента,рачно изработени diy венчиња лак лента материјал

312.00 -25 % DEN 234.00

започнетекрајотДобредојдовте на нашиот aliexpress продавница!Предмет : 2"(50mm)Материјал : полиестер.Боја : исто како на сликата подолуПакет : 10yards / многу.Употреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.Испорака : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail, таа ги зема околу 1525 дена да повеќето земји, тоа би можело да потрае неколку дена повеќе, кога имаат строги царинските инспекции...

7/8 Бесплатен превозот пердув печатени grosgrain лента за коса, лак headwear партија декорација на големо ОЕМ 22mm H5306

859.20 -35 % DEN 559.00

Основана во 2004 година,ние сме професионални производителот специјализирана во producting и продажба на висок квалитет на панделки,облека, додатоци,занаети,декорација и така натаму...

Q&N лента 16mm 22mm 25мм 38mm 50mm, 75мм кит куче печатени grosgrain лента webbing 50yards/ролна за коса вратоврска бесплатен превозот

660.00 -20 % DEN 528.00

Се препорачува : Поттикнување wholesales и OEM!!1.Објектот спецификитеСостојба : Нова : бренднови, не се користи, неоштетени објект (вклучувајќи рачно изработени предмети).Лента Тип : GrosgrainМатеријал : ПолиестерШирина : 16mm75mmВе молиме имајте во предвид дека лента Бои може да се разликува малку поради монитори.2.Начин на ПлаќањеНие прифаќаме ЗАЧУВАМ, било кој друг начин на плаќање,pls се чувствуваат слободни да контакт.3.Пратката(Бесплатен превозот )A) во сад од страна на USPS : 815 дена.Б) Други земји : Ќе ја испрати од Кина пост воздух mail со следење на број и последните 1530 дена.В)Доколку износот е над $100,лентата ќе биде испорачуван DHL,Fedex,UPSот и ЕМС,испорака ден ќе биде 710working дена.4.Политика На ВраќањеАко вашиот објект е дефектен, Контактирајте со нас за враќање насоки...

MD72928,2 50mm Grosgrain лента Polka Точки печатени зелена лента со розови точки, DIY hairbow додатоци

312.00 -22 % DEN 243.00

започнетекрајотДобредојдовте на нашиот aliexpress продавница!Предмет : 2"(50mm)Материјал : полиестер.Боја : исто како на сликата подолуПакет : 10yards / многу.Употреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.Испорака : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail, таа ги зема околу 1525 дена да повеќето земји, тоа би можело да потрае неколку дена повеќе, кога имаат строги царинските инспекции...

Q&N лента 16mm 22mm 25мм 38mm 50mm, 75мм куче шепа печатени grosgrain лента webbing 50yards/ролна за коса вратоврска бесплатен превозот

692.64 -20 % DEN 554.00

Ние, исто така, го продаде панделки од 10 метри,добредојдовте да ја посетите нашата 10 јарди продавница : ги Охрабри wholesales и OEM!!1.Објектот спецификитеСостојба : Нова : бренднови, не се користи, неоштетени објект (вклучувајќи рачно изработени предмети).Лента Тип : GrosgrainМатеријал : ПолиестерШирина : 16mm 75mmВе молиме имајте во предвид дека лента Бои може да се разликува малку поради монитори.2.Начин на ПлаќањеНие прифаќаме ЗАЧУВАМ, било кој друг начин на плаќање,pls се чувствуваат слободни да контакт.3.Пратката(Бесплатен превозот )A) во сад од страна на USPS : 815 дена.Б) Други земји : Ќе ја испрати од Кина пост воздух mail со следење на број и последните 1530 дена.В)Доколку износот е над $100,лентата ќе биде испорачуван DHL,Fedex,UPSот и ЕМС,испорака ден ќе биде 710working дена.4.Политика На ВраќањеАко вашиот објект е дефектен, Контактирајте со нас за враќање насоки...

165718 , 22MM Класичен тексас цртан филм дизајн на Печатени grosgrain лента, DIY handmadeHair додатоци Материјал свадба подарок заврши

187.20 -22 % DEN 146.00

започнетекрајотДобредојдовте на нашиот aliexpress продавница!Предмет : 7 / 8"(22mm)Материјал : полиестер.Боја : исто како на сликата подолуПакет : 10yards / многу.Употреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.Испорака : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail, таа ги зема околу 1525 дена да повеќето земји, тоа би можело да потрае неколку дена повеќе, кога имаат строги царинските инспекции...

Q&N лента 7/8inch 22mm 160811025 фудбал печатени grosgrain лента webbing 50yards/ролна за коса вратоврска бесплатен превозот

720.00 -20 % DEN 576.00

1.Купи 2 ролни добиете 10 јарди(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,купи 10 ролни добиете 50 метри(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,pls контактирајте со нас да изберете слободна лента...

Q&N ОЕМ лента 150604040 7/8inch 22mm ОЕМ сина печатени grosgrain лента 50yds/тркалаат бесплатен превозот

720.00 -20 % DEN 576.00

Поттикнување wholesales и OEM!!1.Објектот спецификитеСостојба : Нова : бренднови, не се користи, неоштетени објект (вклучувајќи рачно изработени предмети).Лента Тип : GrosgrainМатеријал : ПолиестерШирина : 7 / 8inch 22mmВе молиме имајте во предвид дека лента Бои може да се разликува малку поради монитори.2.Начин на ПлаќањеНие прифаќаме ЗАЧУВАМ, било кој друг начин на плаќање,pls се чувствуваат слободни да контакт.3.Пратката(Бесплатен превозот )A) во сад од страна на eпакети : 815 дена.Б) Други земји : Ќе ја испрати од Кина пост воздух mail со следење на број и последните 1530 дена.В) Ако вкупниот цел износот е над $100,лентата ќе биде испорачуван DHL,испорака ден ќе биде 35working дена.В)Доколку износот е над $100,Панделки ќе биде испорачуван EMS, DHL, UPSот и Fedex, времето за испорака ќ 4.Политика На ВраќањеАко вашиот објект е дефектен, Контактирајте со нас за враќање насоки...

Прилично Свила Сатен Лента 25мм 100 Метри 91m Свадба Партија Декорација Покана Картичка Подарок Завиткување Божиќ Материјали Riband

DEN 863.52

Прилично Свила Сатен Лента 25мм 100 Метри 91m Свадба Партија Декорација Покана Картичка Подарок Завиткување Божиќ Материјали Riband Пердув : Тие работат одлично за подарок пакување, свадба фаворизира, свеќи, накит, потпури, Печатење...

7/8 Бесплатен превозот hummer chevron печатени grosgrain лента hairbow headwear партија декорација diy трговија на големо 22mm D570

859.20 -35 % DEN 559.00

Пакување : 50y / многуГолемина : 7 / 8 инчи=22 mmОснована во 2004 година,ние сме професионални производителот специјализирана во producting и продажба на висок квалитет на панделки,облека, додатоци,занаети,декорација и така натаму...

7/8 Бесплатен превозот мики мини еднорог печатени grosgrain лента hairbow headwear партија декорација diy трговија на големо 22mm D572

859.20 -35 % DEN 559.00

Пакување : 50y / многуГолемина : 7 / 8 инчи=22 mmОснована во 2004 година,ние сме професионални производителот специјализирана во producting и продажба на висок квалитет на панделки,облека, додатоци,занаети,декорација и така натаму...

WM лента трговија на големо/OEM 1inch 25мм 151015001 Јавор лисја на благодарение-давање на ден печатени grosgrain лента 50yds/тркалаат бесплатен превозот

768.00 -20 % DEN 614.00

1.Купи 2 ролни добиете 10 јарди(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,купи 10 ролни добиете 50 метри(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,pls контактирајте со нас да изберете слободна лента...

7/8 Бесплатен превозот Polka точки 15 боја мешани печатени grosgrain лента hairbow diy партија декорација на големо ОЕМ 22mm P3104

1435.20 -35 % DEN 933.00

Пакување : 15 бои,5 дворот на секоја боја,75y / многу.Пакувањето е 75y / многу,ако ви требаат посебни комбинација на бои,pls забелешка кога ќе се нареди,инаку не треба да се забелешка боја број.Ви благодариме!Основана во 2004 година,ние сме професионални производителот специјализирана во producting и продажба на висок квалитет на панделки,облека, додатоци,занаети,декорација и така натаму...

Бренд Нови 5/8(16mm) Бебе Печатени Grosgrain Лента се Тркалаат~Пеперутка Печатење Занает~Животинско Печатени Hairbows WY-265-2 Бесплатен Превозот

1245.60 -14 % DEN 1071.00

Бренд Нови 5 / 8"(16mm) Бебе Печатени Grosgrain Лента се Тркалаат~Пеперутка Печатење Занает~Животинско Печатени Hairbows WY2652 Бесплатен ПревозотОва се 8 бои Prited лента, ве молиме да ги собереш 1 бојата од нив.Опис : Бренд : БСамоИме : Grosgrain ЛентаМатеријал : 100% ПолиестерПо Занает : Екран ПечатениДел број : WY2652Ширина (приближно) : 5 / 8"(16mm)Должина (приближно) : 100 дворот ( само за 1 боја )Боја : Како на сликата прикажани,8 c olors , ве молиме да ги собереш 1 боја од нивПакет се вклучени : 100yards / ролна, 1 боја.Обезбедување На Квалитет : Моделот е отпечатен во многу добар квалитет и овој производ е со висок стандард во согласност со " Oeko Tex Стандард 100 "...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.