• Ново
На Кучето со Шамија Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставува Големо Животни Крст-бод Колекции Везови Везана

На Кучето со Шамија Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставува Големо Животни Крст-бод Колекции Везови Везана

Оценка на клиентот:
DEN 539.52
DEN 302.00 -44 %

Износ
Залиха

На Кучето со Шамија Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставува Големо Животни Крст-бод Колекции Везови Везана
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. Сосема нов. Еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Печатени ткаенини (11 CT ) и празно платно (14 CT) . Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите.
Опис : Платно Големина : 27cm*30cm(14 CT) 34cm*39cm (11 CT) (не надвор рамка) Боја (embroidering ткаенина) : Бела Материјал : Памук Пакет содржина : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла,Скицата Акции : Во Парк
Answer : ___________________________ Note : 14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод. Тоа unprinted со бело платно, сите треба да се целосно emborider 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.

Карактеристики

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT слика печатени, 14CT празно платно, 14CT слика печатени
Бренд Име:
Радост Недела
Стил:
Традиционален Кинески
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Платно Пакување Метод:
Укината
Шаблон Тип:
Животните
Надворешното Пакување:
ПП торба
Број На Модел На:
D767

Производи во категоријата

Везана за везови DIY DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод за Полнење 14-каратно Маслото Van Gogh - Кафе Тераса во текот на Ноќта

3392.64 -20 % DEN 2714.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Кафе Тераса во текот на Ноќта Од : М&W Ecommerce, Inc ...

Везана за везови DIY DMC Висок Квалитет - Смета Крстот Бод Колекции 14-каратно маслени - Crimson Лили

3056.64 -20 % DEN 2445.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Crimson Лили Од : М&W Ecommerce, Inc ...

5 oneroomThe Мирис модели Смета Крстот Бод 14CT Недовршени Крстот Бод Поставува Цвеќиња Крстот Бод

446.88 -49 % DEN 228.00

Мирис модели Смета Крстот Бод 14 CT Недовршени Крстот Бод Поставува Цвеќиња Крстот Бод Комплет Везови ВезанаПредност : Опис : Answer : ___________________________ Note : Ние си имаме свој фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,14CT&16CT&18CT,Маслото, во дождот назад

1533.60 -41 % DEN 905.00

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,14 CT&16 CT&18 CT,Маслото, во дождот назадБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 150 X150 бодаБои : 37 боиПроизводот број : cs580Големина на слика : 27 X27 CM, 14 CT24 X24 CM, 16 CT21 X21 CM, 18 CTПлатно големина : 37 X37 CM, 14 CT34 X34 CM, 16 CT31 X31 CM, 18 CTНасоки : 1 конец = 6 насокиПакет содржи : 1、100% памук теми2、Везени платно3、игли4、HD Шарени График5、 Крстот Бод Хартија Шема / шема (боја printinng, на англиски јазик, А4 големина / page)

Пердув и кафез Смета Отпечатена На Платно DIY DMC Крстот Бод Модели Везови Колекции,се Поставува Дома Декор Крст-бод

864.00 -44 % DEN 484.00

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО14ct е празно платно,11ct е отпечатен платно14ct : крпа големина : 33*37cmголемина на слика за : 23* 27cm11ct : крпа големина 42*48 смголемина на слика 32*38cmт hreads : памукрамка : не се вклучуваат рамкакомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платно

Радост недела животот стил На давање на дрвото срцето крстот бод шема колекции за везови додатоци продажба

456.00 -45 % DEN 251.00

Радост недела животот стил На давање на дрвото срцето крстот бод шема колекции за везови додатоци продажбаБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

Радост недела слика стил на Мајката тендер оружје љубов крстот бод модели колекции-за-вез needlepoint продавници

806.40 -49 % DEN 411.00

Радост недела слика стил на Мајката тендер оружје љубов крстот бод модели колекциизавез needlepoint продавнициБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

Роуз & Убава Жена Смета Крстот Бод 11 14CT рачно изработени Крстот Бод Поставете големо Крст-бод Колекции Везови Везана

1439.04 -44 % DEN 806.00

Роуз & Убава Жена Смета Крстот Бод 11 14 CT рачно изработени Крстот Бод Поставете големо Крстбод Колекции Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Радост недела убава поток шумолењето во градината DMC теми Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана

576.00 -30 % DEN 403.00

11417741059710013 Топло Препорачувам парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеРадост недела На крак шумолењето во градината DMC теми Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крстбод поставите Везови ВезанаAnswer : ___________________________ Note : 14 CT бело платно и 11 CT бело платно е платно unprinted ткаенина(ништо на ткаенина,тоа е празен).14 CT слика печатени и 11 CT слика печатени е предпечатени ткаенини.14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод...

Радост недела Љубов на Црвено Вино Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана

864.00 -30 % DEN 605.00

11417741059710013 Топло Препорачувам парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеРадост недела Љубов на Црвено Вино Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крстбод поставите Везови ВезанаAnswer : ___________________________ Note : 14 CT бело платно и 11 CT бело платно е платно unprinted ткаенина(ништо на ткаенина,тоа е празен).14 CT слика печатени и 11 CT слика печатени е предпечатени ткаенини.14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод...

Мачка На Кошница Крстот Бод Комплет Кинески Смета Крстот Бод Шема Везови Крст Поставен DMC Крстот Бод Ткаенина Сликарство

594.72 -45 % DEN 327.00

Мачка На Кошница Крстот Бод Комплет Кинески Смета Крстот Бод Шема Везови Крст Поставен DMC Крстот Бод Ткаенина СликарствоБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% ПамукПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаAnswer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Костен дрво Смета Крстот Бод Колекции За Везови DIY Везана 14CT 11CT DMC Крстот Бод Модели Занаети растенијата

864.00 -44 % DEN 484.00

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО14ct е празно платно,11ct е отпечатен платно14ct : крпа големина : 32*59cmголемина на слика за : 22* 49cm11ct : крпа големина 40*75 смголемина на слика 30*65 cmт hreads : памукрамка : не се вклучуваат рамкакомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платно

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11CT&14CT,зеленчук

506.40 -41 % DEN 299.00

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, зеленчукБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 89 X65 бодаБои : 26 боиПроизводот број : cs353Големина на слика : 20 X15 CM, 11 CT16 X12 CM, 14 CTПлатно големина : 30 X25 CM, 11 CT26 X22 CM, 14 CTНасоки : 1 конец = 6 насокиПакет содржи : 1、100% памук теми2、Везени платно3、игли4、HD Шарени График5 、 Крстот Бод Хартија Шема / шема (боја printinng, на англиски јазик, А4 големина / page)

Везана,Лента Крстот бод Поставува за Вез за полнење,пријателство цвет глуварче Крст-Бод занаетчиски подарок ѕид дома декор

776.64 -50 % DEN 388.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА УБАВА ДАМА Дистрибуција Опис на ПроизводотКрпа Големина : околу 45*45СМ*************************1 инч=25.4 mm (1"=25.4 mm)1mm=0.04 инчи (1mm=0.04")Ве молиме забелешка : Ова е лента бод, толку фини панделки, игли, сини букви, настава мапата, точни фино платно се вклучени во шиење во собата, не конец, ви благодариме♥КАКО ДА БОД : ПАКУВАЊЕ ДЕТАЛИБЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Ние ќе брод од страна на Кина Пост Воздух Mail бесплатен превозот ...

Везана,DMC DIY Крстот бод Везови комплет наместен, Зајдисонце Птици езеро водопад парцела Сценско шема Крст-Бод сликарство

1622.40 -50 % DEN 811.00

Опис На ПроизводотCanva Големина : 130*50 CM / за 146x58cm3 насоки за embroiderEmbroider сите обоени дел, освен за белиот простор во неботоПодарок : 5 конци ликвидација плочи вклучени како подарок за вас*************************1 инч=25.4 mm (1"=25.4 mm)1mm=0.04 инчи (1mm=0.04")Ве молиме имајте во предвид : еден везови нишка може да бидат поделени во 6 насоки, за оваа 11ct, ве молиме да користите 3 насоки од една до бод​♥КАКО ДА БОД : БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Ние ќе брод од страна на Кина Пост Воздух Mail бесплатен превозот ...

Мачката виси на дрво, животно diy Сликарство се Сметаат за Печатење на платно DMC 14CT 11CT Крстот Бод Везана Колекции везови Поставува

527.04 -41 % DEN 311.00

1598346309420134 Топло Препорачувам парче 1598346309420134 Топло Препорачувам парче Т тој Големина е Вез Крпа Големина...

Вино имот модели смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо DIY Крст-бод Комплет Везови Везана

492.48 -43 % DEN 281.00

Вино имот модели смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо DIY Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Вечна Љубов Среќен & хармоничен Еколошки памук Крстот Бод 11 КТ и 14-КАРАТНО печат производ, промоција на продажба

480.00 -39 % DEN 293.00

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

Везана,DMC DIY Крстот бод,целосно Извезени комплет наместен,Teaport Флорални Цвет Вазна Модел се Смета Крст-Бод ѕид оркестарот боја

1463.04 -50 % DEN 732.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА УБАВА ДАМА ДистрибуцијаОпис На ПроизводотКрпа Големина : 80*65 CMЦелосна Везови*************************1 инч=25.4 mm (1"=25.4 mm)1mm=0.04 инчи (1mm=0.04")Ве молиме имајте во предвид : еден везови нишка може да бидат поделени во 6 насоки, за оваа 11ct, ве молиме да користите 3 насоки од една до бод♥КАКО ДА БОД : ПАКУВАЊЕ ДЕТАЛИБЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Ние ќе брод од страна на Кина Пост Воздух Mail бесплатен превозот ...

Убавина и волкот pup Везана,бод,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции, 11CT&14CT Смета Крст-Крои

960.00 -44 % DEN 538.00

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО14ct е празно платно,11ct е отпечатен платно14ct : крпа големина : 38*48cmголемина на слика за : 28* 38cm11ct : крпа големина 49*61 смголемина на слика 39*51cmт hreads : памукрамка : не се вклучуваат рамкакомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платно

Радост недела слика стил Есен кралицата некој смета крстот бод обрасци за Поставување на везови тема за beginer

1166.40 -49 % DEN 595.00

Радост недела слика стил Есен кралицата некој смета крстот бод обрасци за Поставување на везови тема за beginerБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.