• Ново
LCD Дигитален Земјата Отпор Тестер на Земјата Отпор волтметар Молња Род Мерен Инструмент Алатки VICI VC4105A

LCD Дигитален Земјата Отпор Тестер на Земјата Отпор волтметар Молња Род Мерен Инструмент Алатки VICI VC4105A

Оценка на клиентот:
DEN 3359.52
DEN 3091.00 -8 %

Износ
Залиха


VICI Дигитални LCD Земјата Отпор Тестер на Земјата Отпор волтметар Молња Род Мерен Инструмент Алатки VC4105 A
Основната Функција : Опсег/ Точност/ Resolution/ Мерење метод Земјата Отпор : 20Ω/ ±(2%±10)/ 0.01 Ω/ Три линија метод 200Ω/ ±(2%±3)/ 0.1 Ω/ Фреквенција 820 Hz 2000Ω/ ±(2%±3)/ 1Ω /Max Тековната 3m A 2000Ω/ ±(2%±5)/ 1Ω/ Две линија Земјата Напон : 200 V/ ±(1%±5)/ 0.1 V Карактеристики : 1. Земјата отпор опсег : 0-1999Ω. 2. Земјата напон спектар : 0-199.9 V. 3. LCD дисплеј со 32-милиметри висока слика 4. Го издржат напонот : 3700 V AC помеѓу коло и телото маска (за 1 минута). 5. Заштита од преоптоварување : Во земјата напон спектар, Max напон може да се 450 V AC (за 1 минута). Во земјата отпор опсег, Max напон може да се 280 V за AC (10 секунди). 6. Тест за заклучување и data hold функција. 7. Бел LCD заднинско осветлување. Технички Податоци : Земјата отпор : 3 Жици : 20/200/2000Ω; 2 Жици : 2000Ω 3 Жици : 20Ω (2%rdg+0.1 Ω) ; 200Ω/2000Ω (2%rdg+3dgt) 2 Жици : 2000Ω(2%rdg+5dgt) Земјата напон : 200 V (1%rdg+5dgt) Посебна Функција : Работна температура : 0 C-40 C ; релативна влажност температура на Чување : -10 C-50 C ; релативна влажност Најдобри мерење на температура : 23 C5 C ; релативна влажност заштита од Преоптоварување Оперативни фреквенција : За 820 Hz Оперативни Струја : Околу 3m A Операција метод : Прирачник спектар Max. дисплеј : 1999 Општа карактеристика : LCD големина : 75*52mm Метар тежина : 800g (вклучувајќи ја батеријата) Метар Димензии : 175*115*65mm Моќ извор : 6 * 1.5 V Aa батерија(не се вклучени) Метар боја : Тело : темно сива и портокалова Пакет Големина : 31 * 24 * 11.5 cm / 12.3 * 9.4 * 4in Пакет Тежина : 2155g / 4.8 lb Пакет Листа : 1 * VC4105 A Дигитални Земјата Земјата Отпор Тестер 1 * Поддршка за земјата бар 3 * Алигатор Клип Тест Олово (зелена, жолта, црвен) 1 * англиски јазик Прирачник 1 * Торба за Носење
Испорака :
Кога ќе го поставите цел,ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.
Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски, такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
Гаранција & Одржување :
Ние ви нудиме 15 дена слободна замена. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 7 дена од вашиот приемот на производот. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Најважно!!!
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.

Карактеристики

Тестирање Напон:
0-199.9 V
Точноста Класа:
+/-2%+3
Мерен Опсег:
0-1999ohm
Бренд Име:
VICI
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
VC4105A
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Димензии:
175*115*65mm
Температурата На Работа:
0-40 Степен

Производи во категоријата

Брзо пристигнување TH901 ликвидација компонента сеопфатна тестер Рана Компонента Тестер

DEN 999999.99

Ефикасноста карактеристикиКарактеристики : системот може да го тестира на бројот на врти (Пак), се претвора односот, напон сооднос, истекување inductance (LK) и inductance (Ls), квалитет фактор (П), capacitance (Cx), отпорност (Z), ac отпор (ACR), dcотпор (DCR), pin краток спој (PS), биланс (BL), како што се низок притисок параметри.Притисок, исто така може да разговарате, dc го издржат напон, отпор на изолација, висок притисок како што се серпентина пулсот параметар тест.Ефикасна системот може автоматски да се префрла од низок притисок параметри тест за висок притисок тест параметри, па параметри може да биде еденвреме тест е завршена, во голема мера се подобри ефикасноста на тестотБаза на податоци, системот автоматски ќе ги сними тест податоци во база на податоци, повеќе брзи и сигурни податоци рекорд, податоците се спаси повеќе пригоден, безбедност на податоци е загарантирана.Статистички функции на системот за да се приклучат на разни статистички карактеристики, можат да бидат квалификувани го оценувате статистички податоци, CPK вредност, може да ги привлече контрола дијаграм, хистограм на табелата, итн.Висока автоматизација на системот може автоматски тест, висок и низок напон префрлување параметар тест податоци автоматски се зачувуваат во базата на податоци, статистичка анализа на тест податоци, automaticall

Дигитални Изолација Отпор Метар Оценет Напон 100V/250V/500V/1000V/2500V Megohmmeter AC/DC Напон Тестер Ohm Метар

DEN 3359.52

Дигитални Изолација Отпор Метар AR907 A+ Оценет Напон 100 V / 250 V / 500 V / 1000 V / 2500 V Megohmmeter AC / DC Напон Тестер Ohm МетарТестер на изолација AR907 A+, тоа е безбедно, брзо и едноставно во употреба...

AT5120 20 канали отпор тестер со Температурна компензација функција

117840.00 -10 % DEN 106056.00

AT5120 20 канали отпор тестер со Температурна компензација функцијаAT5120 е сосема нов дизајн на широк спектар и мултиканал отпор метар со висока точност, кој може да скенира и тест 10 канали на отпор и може да се постави comparator за секој канал...

AT-824 AT824 Вистинската боја TFT течни кристали Дигиталниот LCR Метар

12960.00 -10 % DEN 11664.00

AT824 AT824 Вистинската боја TFT течни кристали Дигиталниот LCR МетарОписи : Точноcolor TFT течни кристали, на тастатурата и екранот на допир, двојна контролаВисоки перформанси 32битна РАКА микропроцесориПостојана 100Ω извор внатрешна отпорностНајвисоката фреквенцијата на 10 Khz1 Vrms мерење напон ниво0.2% точностUSB комуникацијаLion батерија снабдување со енергија

1pc Електрични 5% 100 Вати 100W Алуминиум Отпорник 0.1 Р 0.5 Р 1R 5R 10R 200R 20K Треба Напушти Amessage За Отпорот

239.52 -5 % DEN 228.00

0.1 Р 0.5 Р 1 R 5 R 10 R 200 R 20 KСе обрне внимание : По плаќањето, ве молиме оставете порака рече дека Отпорот ќе треба што следат линк, или ние ќе ги испрати до вас од страна на истражен затвор!!!

VC60B+ Дигитални Изолација Отпор Метар Виктор LCD Megger MegOhm Тестер DC/AC 0.1~2000m ohm 250V/500V/1000V DC Напон

2399.52 -9 % DEN 2184.00

VC60 B+ Дигитални Изолација Отпор Метар Виктор LCD Megger Meg Ohm Тестер DC / AC 0.1~2000m ohm 250 V / 500 V / 1000 V DC НапонОвој инструмент ја донесува ЕДНОНАСОЧЕН Напон конвертор на ниска потрошувачка и високи конвертор сооднос inductance енергија за складирање, да се промени 9 V Напон за да 250 V / 500 V / 1000 V DC Напон...

Брзо пристигнување HIOKI 3455-20 Висок напон, отпор на изолација метар 250V~5kV

128721.60 -5 % DEN 122286.00

Максимален напон тест 5k V изолација напон мерења до 5 TΩШирок спектар на тест напон до 5.00 k V ~ 250 V DCПрилагодливи тест напон од 25 V чекор да 1k V, и 100 V Чекор 1 k V ~ 5 k VИзолација тест широк опсег, до 5 TΩ (во 5 k V Тест напони, 1 TΩ = 1012 Ω)Со изолирање на податоци меморија за чување на разни уредиЗа високонапонска опрема (трансформатори, кабли, мотори, итн.) изолација мерење отпорнапон 250 V DC 500 V DC 1 k V DC 2.5 k V DC 5 k V DC Отпорност на мерење на функција(Авто опсег) 0.00 MΩ 9.99 MΩ,9.0 MΩ 99.9 MΩ,90 MΩ 999 MΩ,0.90 GΩ 9.99 GΩ,9.0 GΩ 99.9 GΩ,90 GΩ 250 GΩ 0.00 MΩ 9.99 MΩ,9.0 MΩ 99.9 MΩ,90 MΩ 999 MΩ,0.90 GΩ 9.99 GΩ,9.0 GΩ 99.9 GΩ,90 GΩ 500 GΩ 0.00 MΩ 9.99 MΩ,9.0 MΩ 99.9 MΩ,90 MΩ 999 MΩ,0.90 GΩ 9.99 GΩ,9.0 GΩ 99.9 GΩ,90 GΩ 999 GΩ,0.90 TΩ 1.00 TΩ 0.00 MΩ 9.99 MΩ,9.0 MΩ 99.9 MΩ,90 MΩ 999 MΩ,0.90 GΩ 9.99 GΩ,9.0 GΩ 99.9 GΩ,90 GΩ 999 GΩ,0.90 TΩ 2.50 TΩ 0.00 MΩ 9.99 MΩ,9.0 MΩ 99.9 MΩ,90 MΩ 999 MΩ,0.90 GΩ 9.99 GΩ,9.0 GΩ 99.9 GΩ,90 GΩ 999 GΩ,0.90 TΩ 5.00 TΩ ТочностаДо отпорност тест V / 100 n A ±5% rdg...

Дигитални Земјата Тестер TES1700

16464.00 -6 % DEN 15476.00

TES1700 Дигитален Тестер на ЗемјатаКарактеристики На Производот : 1.Способен за мерење на земјата напон.2.Податоците се одржи , MAX / МИН функција.3.Автоматско исклучување функција : 4.Тајмерот работи автоматски околу 3 минути, кога на "Тест КопчеПрекинувач" се притисне за да се задржи тестер на моќ.5.2 ма мерење на струја дозволи земјата отпор тестови без вкусовите земјата истекување тековната breakers во коло под тест.6.Во прилог на објект за прецизни мерења на локации, тест води за поедноставена два жица систем за мерење, исто така, обезбедени како стандардни додатоци.(единица може да бидат обесени од вратот за поедноставена мерење).7.Автоматско предупредување кога отпор на помошни земјата...

10pcs 20W Керамички Цемент Моќ Отпорник Сите Отпор Како Detal Треба Напушти Amessage

494.88 -5 % DEN 470.00

Се обрне внимание : По плаќањето, ве молиме оставете порака рече дека Отпорот ќе треба што следат линк, или ние ќе ги испрати до вас од страна на истражен затвор!!!

DY4106 Микро Ohm Метар со Низок Отпор Тестер

11040.00 -10 % DEN 9936.00

DY4106 Микро Ohm Метар со Низок Отпор Тестер1.Преглед 4пол Kelvin мерење Platinum отпорник сонда обезбедува одлични температурна компензација Comparator PASS / FAIL отпор тестирање со преконфигуриран вредност Тест доведе надомест Рк Батерии се вози максимална 250m A тест тековната за областа употреба продавница и да се потсетиме до 500 групи на мерење Злато позлата тест доведе Согласува да CATIV 150 V, CATIII 300 V

Axial Wirewound Алуминиум Облечени Отпорник Злато на Ѕвонење 50W 1R 2R 3Р 4R 5R 6R 8R 10R 15R 50R 100R 220R 1K 2 Компјутери

261.60 -5 % DEN 249.00

Големина : 4.8 x 2.6 x 1,5 смМоќ Оценка : 50 WОтпор Вредност : 1 R 2 R 3Р 4 R 5 R 6 R 8 R 10 R 15 R50 R 100 R 220 R 1 K (Ако нема цел, ве молиме оставете порака рече ви треба!!!)

Дигитални Изолација Отпор Тестер VICI Megger MegOhm Метар 250V 500V 1000V Висок Напон И Краток Спој на Текст за Аларм

DEN 3600.00

Дигитални Изолација Отпор Тестер VICI Megger Meg Ohm Метар 250 V 500 V 1000 V Висок Напон И Краток Спој на Текст за АлармКарактеристики : точен, сигурен и лесензакористење тестер на изолација Голем LCD екран, лесно може да се прочитаат Силна антимагнетно и антипритискање функција Целосна функција на заштита, анти висок напон коло дизајн Единица симбол на екранот, лесен за употреба Висок напон и краток спој на текст за аларм Спецификации : Посебна функција VC60 B+ Континуитет аларм Помалку од 30Ω±10Ω индикација за слаба батерија Помалку од прибл.7.5 V Податоци се одржи √ LCD заднинско осветлување Прибл.10 Sec...

Дигитални Изолација Отпор Метар Тестер MS5205 Аналоген и Дигитален Multimeter Megohm Метар 0.01-100G ohm 250V-2500V

6955.20 -20 % DEN 5564.00

Дигитални Изолација Отпор Метар Тестер MS5205 Аналоген и Дигитален Multimeter Megohm Метар 0.01100 G ohm 250 V2500 VВе молиме имајте во предвид : испрати без батеријаПр о канал Карактеристики : 1.Дизајнот според IEC610101 МАЧКА.III1000 V МАЧКА.IV 600 V2.Авто се Пресмета ПИ и МОР3.Продавница / Load Функција4.Споредете функција5.Автоматско празнење за капацитивни оптоварување6.Тајмер Функција за изолација тест7.Заклучување на функцијата за изолација тест8.DCV и ACV Тест9.Тест на континуитет10.Автоматско Исклучување11.Дигитални и аналогни екранотСпецификација На Производот : ИЗОЛАЦИЈА ТЕСТОВИ : 250 V(0 %~+20%) 0.01 MΩ~250 MΩ±(3%+5)500 V( 0%~+20%) 0.01 MΩ~500 MΩ±(3%+5)1000 V( 0%~+20%) 0.01 MΩ~1000 MΩ±(3%+5)2500 V( 0%~+20%) 0.1 MΩ~2.00 GΩ(3%+5) 2.00 GΩ~20.00 GΩ±(5%+0.2 GΩ) 20.0 GΩ~100.0 GΩ±(10%+2 GΩ)КРАТОК СПОЈ СТРУЈА : 3m AMu ltimeter функции : DC Напон Тест : 0.1~1000 V±0.5%AC Напон Тест : 0.1~750 V±1%Континуитет Тест : 0.01 Ω~200Ω±0.5%Напојување : 6x1.5 V АА батерииПроизвод Големина : 180mm x 140mm x65mm (7.1" x 5.5" x 2.6")Производ Тежина : 950g(2.0 lb)Категорија : CE ETL МАЧКА.III 1000 VПакување тежина : 2160gПакување Големина : 340*265*103mmПакување листа : 1*MS5205 ДИГИТАЛЕН ТЕСТЕР INSULATON1*торба Торбичка2*Тест води1*Алигатор клип1.Упатството за1...

10 Ohm 300 W Висока Моќност Керамички Цевки Отпорник 300W 10R

1034.40 -5 % DEN 983.00

Име на производ Жица Рана Отпорник Номинална Моќност 300 W Отпор 10 ohm Отпор на Толеранција од ±5% (Ј) Тип на Фиксна Тип Материјал Метални, Керамички Инсталирање Големина Инсталирате Проред Теренот : 9.05 mm / 0.36" Инсталирај Дупка со Дијаметар : 5.94 mm / 0.23" Цевка со Дијаметар 41mm / 1.6" Вкупната Големина 34.5 x 3.9 x 9.3 cm / 13.6" x 1.5" x 3.6"(L * W * H) Боја Како на Сликата Прикажани

50W 50 Вати 15 ohm Wirewound Rheostat Прилагодливи Отпорник

497.76 -5 % DEN 473.00

Име на производ Прилагодливи Жица Рана Отпорници Тип Прилагодливи Номинална Моќност 50 W Отпор 15 Ω Отпор на Толеранција од ±5% (Ј) Инсталирање Дупка Големина(Приближно) 0.44 cm / 0.173"(Кол) 1.4 x 0.64 cm / 0.551" x 0.252"(L*W) Цевка Кол(Приближно) 2.9 cm / 1.142" Вкупна Големина на(Приближно) 14.5 x 2.7 x 6.3 cm / 5.7" x 2.5" x 1.1"(L*W*H) Боја ја Видите Сликата Материјал Метал, Керамички Тежина 126g Пакет Содржина 1 x Прилагодливи Жица Рана Отпорник

Брзо пристигнување KD2571B 4 терминали земјата тестер на отпорност на почвата resistivity Метар

24241.92 -5 % DEN 23030.00

Спецификации1 земјата отпор / resistivity метар2.20 ohm 200ohm 2000ohm3.Liion батеријата снабдување,индикација за слаба батеријаЗемјата Отпор Метар1.Секој модел има три рангирани напон.2.Логаритамски скали,и јасно скали за лесно читање.3.AC voltmeter со линеарна скала обезбедува мерење спектар 300 V или 600 V.4.Моќни се вчита capablity,излез краток спој струја е повеќе од 1m A.5.Прашинадоказ и влажнадоказ изградба погоден за употреба на отворено.6.Мали димензии,лесен,лесно управува и преносни.7.Батеријата opererated,ниска потрошувачка на енергија.8.Батеријата проверете функцијаСпецификацииМодел2571 BМерење ПараметарЗемјата ОтпорЗемјата НапонМерен Опсег(0.00~19.99) Ω; (20.0~199.9) Ω; (200~1999) Ω(0.00~19.99) VТочноста±(5%RDG+2d)±(5%RDG+2d)Тестирање На Тековната5m A(0.00~19.99) Ω;0.5 мр(20.0~199.9) Ω;0.1 мр (200~1999) ΩГо Издржат НапонотAC1.5k V 50 Hz 1minНапојување1.5 V (R6,АА Батерија), 8pcsДимензија255mm×135mm×80mmТежина≈0.8 kg

50pcs Жица Рана Керамички Цемент Отпорник 5W Сите Отпор Како Detal Треба Напушти Amessage

650.40 -5 % DEN 618.00

Се обрне внимание : По плаќањето, ве молиме оставете порака рече дека Отпорот ќе треба што следат линк, или ние ќе ги испрати до вас од страна на истражен затвор!!!

AT5120 20 канали Multi-channel Отпор Метар Микро Ohm Метар метар Ohm

110304.00 -10 % DEN 99274.00

AT5120 20 канали Multichannel Отпор Метар Микро Ohm Метар метар OhmФункција : 10 канали отпор скенирање мерењеВистинската боја TFTLCD дисплеј, Може да се постави отпор висока / ниска граница самостојноТемпературна компензација функцијаТастатура заклучување на функцијатаПримена : Повеќе ликвидација трансформатор DC мерење отпорСерпентина DC мерење отпорМотори Повеќе ликвидација мерење отпорСпецификации Спецификација Канал 20 канали Параметар DC отпор Точност Од 0,05% Мерен Опсег 1μΩ ~ 30 KΩ Сигнал Извор Max струја : Опсег за Автоматски и рачни Брзина Брзо и ниска можат да бидат прилагодливи Резултат Екранот 20 канали се покаже Max Читање 30,000 Прилагодување Краток спој расчистување на нула, за секој опсег Comparator Поставите 20 канали самостојно да Предизвика Внатрешни и далечински предизвика Интерфејс RS232 C интерфејс (SCPI инструкциското множество(SCPI), Управувачот (PLC) интерфејс Температура на Точноста : 0.2 C, температура опсег : 080 C Метод Четиритерминал штит за секој канал (вклучувајќи 2 детекција елемент и 2 возење елемент) и други Вистинската боја TFTLCD дисплеј, Може да се постави отпор граница Температурна компензација Тастатура заклучување напон : 198 VAC ~ 250 VAC фреквенција : 50 Hz моќ : max 15 VA Надворешниот големина на (mm) : 264 (ширина)x107(висина)x350 (длабочина) Внатрешна големина : 216(ширина)x88(висина)x323(длабочина) Тежина : 4kg Kalvin клип 10 тимови, ATL108 232 комуникација кабел

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.