• Ново
5Pcs CE Кутија Земјата 20W AC85-277V LED Драјвер 12-20x1W на 300MA DC35-68V Постојан Струја LED Моќ За ЛЕР Рефлектори Бесплатен Превозот

5Pcs CE Кутија Земјата 20W AC85-277V LED Драјвер 12-20x1W на 300MA DC35-68V Постојан Струја LED Моќ За ЛЕР Рефлектори Бесплатен Превозот

Оценка на клиентот:
DEN 959.52
DEN 912.00 -5 %

Износ
Залиха


5 Парчиња Со Кутија од Страна на TUV-EMC LVD CE Сертификација Изолација Од Земјата 12-20 W AC85-277 V LED Драјвер 12-20 Cx1 B на 300m A DC35-68 V Постојан Струја LED Напојување За Floodlight Бесплатен Превозот
Информација за производот : Име : LED возење напојување Бренд : SUNSPURT Спецификации : 12-20 C*1 B Големина : 70*34*26 MM 12-20 Серија 1, Паралелно од Страна на TUV-EMC LVD CE Сертификација од Страна на Земјата
Производ параметри : Влезен напон : AC 85-277 V Излезен напон : DC 35-68 V Излез тековната : 280-300 MA Ефикасност : >89% фактор на Моќ : престапна>0.95 Тежина : 46 G
Карактеристики на производот : Фабрика за директна продажба! Изолација Три години гаранција! Висок квалитет на Висок квалитет на проектот Долг живот capacitor Ефикасност на Ниво : V Висока ПРЕСТАПНА ефективни Постојан Струја Оган retardant материјал школка! За LED крушка светилка За Таванот Светилка За Панел светлина За Дискутираше во Текот температура заштита во Текот напон заштита

Карактеристики

Wattage:
LG20W 12to20 1w box
боја:
Зелена
Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Приклучок Тип:
Никој
Повратен Сигнал:
280-300ma
сертификација:
CE,RoHS,EMC,LVD
Влезниот Сигнал:
50/60HZ 0.3 МАКС
Број На Модел На:
LG12-20*1W-Кутија
Излезниот Напон:
DC 35-68V
Бренд Име:
SUNSPURT
Гаранција:
3 Години
Карактеристики:
Постојан Струја
Влезен Напон:
AC 85-277V
Тежина:
46g
Материјал:
pcb
Моќ опсег:
12-20w
Ефикасност:
>89%
Фактор на моќност(ПРЕСТАПНА):
>0.95
Големина:
70*34*26mm
изолација:
Yes
Хармонично:
Сертификат:
Од страна на TUV-EMC LVD
Спецификации:
12-20 Серија 1 Паралелни
бран:
Земјата:
Yes

Производи во категоријата

AC 100V ~ 240V да DC 5V 5A 25W DC напон конвертор прекинувачи напојување дел за водени ленти

DEN 365.76

Материјал : Метал случај / Алуминиум база; Влезен Напон : AC 100 V ~ 240 V (50 ~ 60 Hz) Излезен напон : DC 5 V; Излезниот напон на Вредноста : + 2%, 1% Излезна Струја : 5 A; Излезна Моќност : 25 W; Работна температура : 40 ~ 65 целзиусови степени Влажност : 20% ~ 90% RH некондензирање; Item големина на : 8.5 * 5.8 * 3.8 cm / 3.3 * 2.3 * 1.5 во Производ Тежина : 120 g / 4.2 унци; Пакет Листа : 1 * DC converter Material : Метал случај / Алуминиум база; Влезен Напон : AC 100 V ~ 240 V (50 ~ 60 Hz)Излезен напон : DC 5 V; Излезниот напон на Вредноста : + 2%, 1%Излезна Струја : 5 A; Излезна Моќност : 25 W; Работна температура : 40 ~ 65 целзиусови степениВлажност : 20% ~ 90% RH некондензирање; Item големина на : 8.5 * 5.8 * 3.8 cm / 3.3 * 2.3 * 1.5 воПроизвод Тежина : 120 g / 4.2 унци; Пакет Листа : 1 * DC конверторПрекинувач за напојување, AC конвертира 100 V ~ 240 V да DC 5 V.Широк влезниот напон спектар, стабилен и прецизни излезен напон.Недостатокот заштита, во текот вчитај заштита (105% ~ 150%), во текот напон заштита (115% ~ 135%).Широко како напојување за LED ленти, LED дисплеј, постер, индустриски постројки, итн.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е + / 13 см.

Голема Промоција 50W LED Драјвер Светлина Светилка Чип за Трансформатори за Напојување 1.5 Еден Текст 110V-240V Излез 28-34V

239.52 -10 % DEN 216.00

50 W LED Драјвер Светлина Светилка Чип за Трансформатори за Напојување на Текст 110 V240 V Излез 2834 VСпецификации : Влезен Напон : AC90 V264 VИзлезен Напон : DC27 36 VPC : >0.95Моќност : 50 WЕлектрична струја : 1.5 АПакетот Вклучува : 1 x LED Напојување Возачот

LED Напојување 5V 350W LED Драјвер Адаптер Префрлување AC180-220V да DC 5V Осветлување Трансформатори Алуминиум rainproof

1756.80 -5 % DEN 1669.00

LED Напојување 5 V 350 W LED Драјвер Адаптер Префрлување 110 / 220 V да 5 V Осветлување Трансформатори Алуминиум rainproof Спецификација : Влезен Напон : AC 180 V240 V±15% Излезен Напон : DC5 V Излез Тековната : 70 A Моќ : 350 W Школка Материјал : Метал случај / Алуминиум случај Работна Температура : 0~40 C Температура на Чување : 20~60 C Амбиентниот Влажност : 0~95% НеКондензација Безбедност Усогласеност со : FCC / CE / Rohs Висока ценаефикасен, сигурност со стандардите за индустријата Изграденаво текот на напон, над сегашната, и краток спој заштита на Пакет : 1pcs 5 V напојување

IP67 Водоотпорен DC12V 8W Трансформатор Напојување Возачот за LED Светло Отворен или Затворен ЕУ,САД,велика БРИТАНИЈА,АУ приклучок

DEN 671.52

7 Colors Напојување DC12 V 5w / 8w / 30w со DC приклучок или Водоотпорен IP67 Femael Конектор со ЕУ,САД,велика БРИТАНИЈА и АУ plug Возачот за СветлинаСпецификација : Текст : 90264 VAC, 50 / 60 HzИзлез : DC12 V.;Номинална Wattage : 8wВодоотпорен IP67Секој LED драјвер со текст 1.8 м кабел + ЕУ / САД / AU / велика БРИТАНИЈА plug & 0.3 m излез кабел + Женски конекторФункција : Водоотпорен IP67Лесна конекција на светлина со терминал блок;Заштита од преоптоварување;Отворени се вчита заштита;Прегреат заштита;Отворени се вчита Краткиколо заштита;Услужни почеток за максимална LED живот.Пакетот вклучува : 1pcs DC12 V 8 W возачот

NFLC-DC 12v 3.5 еден 40w Префрлување Моќ да регулирани трансформатор.

DEN 345.60

Текст AC опсег е избор со прекинувачЗа повеќето уреди со DC12 V видео надзор, LED светла, фанови, LED лентаДизајнот на безбедност со на на на оптоварување, заштита против текот на тензиитеАвтоматско опоравување после заштитаМатеријал : АлуминиумОпис : Големина (L x W x H) : прибл...

1X Висок квалитет 24V 1А LED прекинувач за напојување 24W LED драјвер бесплатен превозот

DEN 528.00

Влезен Напон : AC110 / 220 V 50 / 60 H Излезен Напон : DC24 V Излезна струја : 1А Вати : 24 W Универзални AC влез / целосен опсег Тоа е добар квалитет и со високи перформанси Влез : 100% полно оптоварување горатво тест Заштита : преоптоварување / над напон / краток спој Излади Начин : Слободен воздух конвенција Оваа ставка вклучува 1 PCSКарактеристики : Ниска Греење Генерација за Да се Намали Електрична енергија Потрошувачка на Климатизација, со цел Заштеда на Пари на Електрична енергија Такса Големо Намалување на Емисијата на Јаглерод Минимизирање на Драстична Промена на Климата Големо Намалување на Трошоците за Одржување Долг животен век Инстант почеток, не трепка Цврста Состојба, shockproof се заштеди енергија повеќе од 80% од обичните светилки ,што е Еквивалентно на 3550w Халоген Сијалица Долго време работи, 24 часа / ден е добра, производство на ниска топлина Без жива или други опасни материјали, спогодба со Ro Hs Работна средина 20+45 температура, погоден за необичен климатските Не RF InterferencОбјектот слика : ​Ние прифаќаме Alipay, Paypal, Western Union,Зачувам ,T / T итн.Ние ќе ја испрати на парцели во рамките на времето покажа дека во овој оглас по купувачот исплата е потврдена од страна Aliexpress...

1X Висок квалитет 24V 2A LED прекинувач за напојување 48W LED драјвер бесплатен превозот

DEN 720.00

Влезен Напон : AC110 / 220 V 50 / 60 H Излезен Напон : DC24 V Излезна струја : 2 A Вати : 48 W Универзални AC влез / целосен опсег Тоа е добар квалитет и со високи перформанси Влез : 100% полно оптоварување горатво тест Заштита : преоптоварување / над напон / краток спој Излади Начин : Слободен воздух конвенција Оваа ставка вклучува 1 PCSКарактеристики : Ниска Греење Генерација за Да се Намали Електрична енергија Потрошувачка на Климатизација, со цел Заштеда на Пари на Електрична енергија Такса Големо Намалување на Емисијата на Јаглерод Минимизирање на Драстична Промена на Климата Големо Намалување на Трошоците за Одржување Долг животен век Инстант почеток, не трепка Цврста Состојба, shockproof се заштеди енергија повеќе од 80% од обичните светилки ,што е Еквивалентно на 3550w Халоген Сијалица Долго време работи, 24 часа / ден е добра, производство на ниска топлина Без жива или други опасни материјали, спогодба со Ro Hs Работна средина 20+45 температура, погоден за необичен климатските Не RF InterferencОбјектот слика : Ние прифаќаме Alipay, Paypal, Western Union,Зачувам ,T / T итн.Ние ќе ја испрати на парцели во рамките на времето покажа дека во овој оглас по купувачот исплата е потврдена од страна Aliexpress...

Rainproof напојување ВКЛУЧИЈА LC-12-150W 175-240V TO12V 12.5 AEnergy Ефикасна Ветер:-доказ Префрлување LED Напојување - Сребро.

DEN 1466.40

Опис : Влезен напон : 175~240 V; Излезен напон : DC 12 V; Тековните : 12.5 A; Моќност : 150 W.1 Снабдувањето со електрична енергија се состои од професионален интегрирано коло, оригинални компоненти; Стабилна работната изведба, која е висока сигурност напојување;2...

Трговија на големо 6pcs/многу LED Возачи 12V 15A 180W LED трансформатор Адаптер за led лента Светлина [LedBluebell ]

DEN 6287.52

12 V 15 A 180 W напојување, трансформатор адаптерИзградена во напојување, трансформатор : Молчи, ниска температура, висока ефикасност, долг живот.Технички податоци : Влезен напон : 100 V да 240 V ACИзлезен напон : 12 V DCИзлезна струја капацитет : max...

На 300mA 1W-36W факултативна Led Драјвер 3W/7W/12W/18W/25W/36W Напојување AC 85V~265V 110V 220V за LED светла

95.52 -10 % DEN 86.00

овој возач е погоден за : СветилкаВградна светилкаСтанот светилкаРешетката светилкаКујна и тоалет светлинаТаванот светилка13*1 W : 35*1 W47*1 W : 812*1 W : 1218*1 W : 1825*1 W : 2536*1 W : 1 ...

DMXY Возачот 1.35*3,5 мм DC12V Адаптер за AC100-240V Switch Осветлување Трансформатори DC12V 1.5 A / 2A / 3А / Напојување за LED Лента.

DEN 719.52

1 Оваа продавница за услуги на клиентите во LED осветлување осветлување индустрија за повеќе од 8 години, сите купувачи на производи или LEDинформациите во врска со не знам може да се консултира со писмо.2...

Инверторот 12V Конвертор Трансформатор да DC 5V 3А DC Конвертор Конекција со USB Кабел 30 см

DEN 243.36

Влезен напон : 12 V DC (22 V макс.) Излезен напон : DC 5 V Излез тековната : max 3А Max моќност : 15 W Влезен напон : 12 V DC (22 V макс.)Излезен напон : DC 5 VИзлезна струја : max...

NFLC-LED Светилка Трансформатор Возачот Напојување DC 36V 20W Водоотпорен

DEN 234.72

100% Сосема нов и висок квалитет!Димензија : 9.6 x 3 x 2.1 cmТекст : 90250 VИзлез : 36 V (DC)Моќност : 20 WLED Електронски Трансформатор Водоотпоренпакет содржина : 1 x LED трансформатор.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

50W/70W/100W IP65 Водоотпорен Интегрирани LED Драјвер Напојување Постојан Струја глобална напојување за AC100-240V DC28-39V 1500mA бесплатен превозот

4368.00 -25 % DEN 3276.00

1 Име на производ : LED Драјвер2 Излезна моќност : 50 W3 Влезен напон : AC100240 V4 Излезен Напон : DC2839 V5 Излезна струја : DC1500m A ±5%6...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.