• Ново
Оптички влакна 24 Основни ODF Кутија. ( не inlcude адаптер и pigtail)

Оптички влакна 24 Основни ODF Кутија. ( не inlcude адаптер и pigtail)

Оценка на клиентот:
DEN 2160.00

Износ
Залиха

Оптички влакна 24 Основни ODF Кутија
Големина на : 89*483*290 мм
Максимален Капацитет : 24 Јадра

Карактеристики

Број На Модел На:
ODF24
Бренд Име:
SFOT

Производи во категоријата

QSFP+ LR4 40G сса 10 километри transceiver, LC конектори

DEN 24000.00

Спецификации : Тип QSFP+ LR4 LC Технологија 4 CWDM ленти MUX / DEMUX сса 10 километри Оддалеченост Податоци го оценувате 40 Gb / s бранова Должина 1270nm да 1330nm Влакна / Кабел Тип SingleMode Влакна (SMF) Конектор LC дуплекс Дигитален Излез Следење(ХУМОР, ДОМ, DDMi) Да TX Power 7~+2.3 d Bm RX Чувствителност температурата на работа спектар Комерцијална : 0 да 70 AC (32 да 158 AF)Транспорт : 1...

Механички Променлива Adustable Оптички СМ Влакна Attenuator 0-60dB ВОА

DEN 3215.52

ВО странска валута / АПЦ Оптички Влакна ВОА Во Линија Attenuator 060d B оптички влакна attenuatorOptical Attenuators, или оптички влакна attenuators, се користи во оптичките комуникации за да се намали оптички влакна моќ на одредено ниво...

155M SFP, 100BASE-FX, LC, Dual Влакна, 1310nm; До 2 км на MMF, LC, -40C~+85C

DEN 1056.00

155 Mbps SFP Оптички Transceiver, 20km Стигнат доИндустриски Тип : LNKSFP155 ML20Карактеристики До 155 Mbps податоциго оценувате 1310nm FP ласерски и PIN фото детектор за 20km пренос Во согласност со SFP MSA и SFF8472 со дуплекс LC receptacle Дигитални Дијагностички Мониторинг : Внатрешни Калибрација или Надворешни Калибрација Компатибилен со Ro HS +3.3 V единствен напојување Оперативен случај температура : Индустриски : 40 до +85°CАпликации SDH STM1, S1.1,L1.1, L1.2 SONET ОК3 IR1,LR1,LR2 Други оптички линковиОписНа SFP трансивери се високи перформанси, ефективни модули поддршка 155 Mbps податоцистапка и 20km пренос на далечина со SMF.На transceiver се состои од три делови : еден FP ласерски предавателот, PIN photodiode интегрирани со трансотпорност preamplifier (ВРАТОТ) и MCU единица за контрола...

Бесплатен Превозот 2бр 1 Пар Електроди фикс за 50-ТИТЕ 60-тите години 62S 80-ТИТЕ 17S 18S Фузија Splicer

DEN 671.52

Бесплатен Превозот 2бр 1 Пар Електроди фикс за 50ТИТЕ 60тите години 62 S 80ТИТЕ 17 S 18 S Фузија SplicerОпис на производот Ова е еден пар на топење splicer електроди...

Бесплатен превозот SFP-LX-СМ,1.25 G 1310nm сса 10 километри SFP transceiver,1000base LX SFP оптички модул,ХУМОР,LC конектори,Cisco компатибилен!

855.84 -5 % DEN 813.00

1.25 Gb / s 1310nm сса 10 километри Singlemode SFP Transceiver CISCO компатибилен КАРАКТЕРИСТИКИ на ПРОИЗВОДОТ До 1.25 Gb / s податоци линкови FP ласерски предавател и PIN фотодетектор До сса 10 километри на 9 / 125µm SMF Топлоpluggable SFP стапало Дуплекс LC / UPC тип pluggable оптички интерфејс Ниска моќ дисипација Метално куќиште, за пониски EMI Ro HS согласност и оловобесплатен Сингл +3.3 V напојување Поддршка Дигитални Дијагностички интерфејс за Следење во Согласност со SFF8472 Случај оперативни температури од 0°C до +70°C АПЛИКАЦИИ замени да се Префрлате Интерфејс Gigabit Ethernet Вклучен Backplane Апликации Рутер / Сервер Интерфејс Други Оптички Линкови НАШИТЕ FACTOROTY ПАКУВАЊЕ ве молиме внимателно прочитајте СоветиПРЕВОЗОТ1...

16 пристаништа 10/100/1000Mbps Неменаџиран Switch DIN Rail Монтажа на Индустриски Ethernet Switch RJ45 приклучок

22079.52 -5 % DEN 20976.00

16 пристаништа 10 / 100 / 1000 Mbps Неменаџиран DIN Rail Монтажа на Индустриски Ethernet Switch RJ45 приклучокСо Нарачување На Информации.ДеталиДимензииПроизвод СликиDIN Rail Монтажа

0.5 m (2ft) Dell Вмрежување 332-1362 Компатибилен 40G QSFP+ Пасивен Директни Закачите на Бакар Кабел

DEN 2400.00

Dell Вмрежување 3321362 Компатибилен 40 G QSFP+ DAC Кабел (0.5метар, пасивен, QSFP+ да QSFP+, 30 AWG)Детали за производот Dell Вистински 3321362 Добавувачот Име LODFIBER Конектор Тип QSFP+ да QSFP+ Max Податоци го Оценувате 40 Gbps Кабел Тип Пасивни Бакар Кабел Жица AWG 30 AWG Кабел Должина 0.5 m(1.6 ft) Јакна ПВЦ Материјал(OFNR) Температура од 0 до 70°C (32 до 158°F) HTSУсогласен Закон 8544700000 Квалитет, Сертификација на Квалитет и стандарди се темел на LODFIBER...

3m (10ft) Dell Вмрежување 332-1363 Компатибилен 40G QSFP+ Пасивен Директни Закачите на Бакар Кабел

DEN 3120.00

Dell Вмрежување 3321363 Компатибилен 40 G QSFP+ DAC Кабел (3метар, пасивен, QSFP+ да QSFP+, 30 AWG)Детали за производот Dell Вистински 3321363 Добавувачот Име LODFIBER Конектор Тип QSFP+ да QSFP+ Max Податоци го Оценувате 40 Gbps Кабел Тип Пасивни Бакар Кабел Жица AWG 30 AWG Должина на Кабел 3м(9.84 ft) Јакна ПВЦ Материјал(OFNR) Температура од 0 до 70°C (32 до 1470AAWN58°F) HTSУсогласен Закон 8544700000 Квалитет, Сертификација на Квалитет и стандарди се темел на LODFIBER...

Трговија на големо 1mW Визуелна Грешка Локатор на Оптички Влакна Кабел Тестер и Оптички Влакна Моќ Метар (-70dBm~+10dBm) Оптички Влакна Моќ

1578.24 -5 % DEN 1500.00

Карактеристики : Корисник автокалибрација Линеарна функција (m W) и нелинеарни индекс (d Bm) на екранот истовремено Единствени ВО странска валута / SC / ST генерички интерфејс, без комплицирани имплементацијата на факултативниот автоматско исклучување функција Опционални за вклучување / исклучување на осветлувањето на екранот Преглед : AUA1 MW Визуелна Грешка locater емитуваат уред со користење на 650nm phlx ласерски да се емитуваат црвено светло, стабилна, и оптички интерфејс е поврзан во multimode и singlemode оптички влакна, оптички влакна откривање на грешка функција.Оптички инженеринг градежништво, мрежа за одржување, влакна оптички уреди во dispensable производство и истражувачки алатки...

155M SFP, 100BASE-FX, LC, Dual Влакна, 1310nm; До 2 км на MMF, LC Конектори Комерцијална: 0 до +70C

DEN 768.00

155 Mbps SFP Оптички Transceiver, 2 км Стигнат доКомерцијални Тип : LNKGLCFE100 FXКарактеристики До 155 Mbps податоциго оценувате 1310nm FP ласерски (LED) PIN фото детектор за 2 км пренос Во согласност со SFP MSA и SFF8472 со дуплекс LC receptacle Дигитални Дијагностички Мониторинг : Внатрешни Калибрација или Надворешни Калибрација Компатибилен со Ro HS +3.3 V единствен напојување Оперативен случај температура : Комерцијална : 0 до +70°CАпликации SDH STM1, I1 SONET ОК3, СР1 Брз Етернет Други оптички линковиОписНа SFP трансивери се високи перформанси, ефективни модули поддршка 155 Mbps податоцистапка и 2 км пренос на далечина со MMF.На transceiver се состои од три делови : еден FP ласерски предавателот, PIN photodiode интегрирани со трансотпорност preamplifier (ВРАТОТ) и MCU единица за контрола...

KELUSHI 20 ВО 1 Оптички Влакна FTTH Алатка за Полнење со Влакна Секира -70~+10dbm Optical Power Meter сса 10 километри Визуелна Грешка Lcator

DEN 4560.00

20 ВО 1 Оптички Влакна FTTH Алатка за Полнење со Влакна Секира 70~+10dbm Optical Power Meter сса 10 километри Визуелна Грешка LcatorПакетот вклучува1FTTH Алатка Голема ТорбаDGJB2112Влакна Секира ВО странска валута6 S торбаBB622Лента со алатки за ракаJD2213Мали Ален клучDTD69310m W Визуелна Грешка ЛокаторJS10 MW4614Голема Ален клучXTD6104VFL торбаBB4215Вертикален клештиXKQ715LanyardGS4416Соголување АлаткаPXK816керамички coreTCX4517Портокал Kevlar НожициCS917Сива Optical Power MeterHS5618Милер StripperSK1028Optical Power Meter торбаBB5719AirlaidWCZ1349SC АдаптерSC5220Шишиња на алкохол250 JJP13610ФК АдаптерFC5311Влакна Секира ВО странска валута6 SJS68ВО странска валута6 S Влакна Секира е Направен од метал, а не пластика, ве молиме да бидат сигурни да се купи! "НЕ Влакна Splicer "За плаќање1...

3m (10ft) Dell Вмрежување 470-AAWN Компатибилен 40G QSFP+ Пасивен Директни Закачите на Бакар Кабел

DEN 3120.00

Dell Вмрежување 470AAWN Компатибилен 40 G QSFP+ DAC Кабел (3метар, пасивен, QSFP+ да QSFP+, 30 AWG)Детали за производот Dell Вистински 470AAWN Добавувачот Име LODFIBER Конектор Тип QSFP+ да QSFP+ Max Податоци го Оценувате 40 Gbps Кабел Тип Пасивни Бакар Кабел Жица AWG 30 AWG Должина на Кабел 3м(9.84 ft) Јакна ПВЦ Материјал(OFNR) Температура од 0 до 70°C (32 до 1470AAWN58°F) HTSУсогласен Закон 8544700000 Квалитет, Сертификација на Квалитет и стандарди се темел на LODFIBER...

KOMSHINE GX36 ЛАК Оптички Влакна Фузија Спојување Машина+QX50-M 850/13000 nm 18/12dB FTTH OTDR, Влакна Моќ Метар и Извор на Светлина

DEN 138000.00

Kom Shine GX36 Фузија Splicer Кит w / KFC33 Влакна СекираQ50M 850 MM / 1300nm 18 / 12d B OTDROptical Power Meter + Оптички Извор На Светлина + Визуелна Грешка Локатор1 : KOMSHINE GX36 ФУЗИЈА SPLICER КОМПЛЕТ ВКЛУЧУВА : Тресат Доказ, Прашина Доказ и Вода Доказ Просек Спојување на Косата : 0.02 d B Splice 0.25 mm / 0.9 милиметри / 3.0 mm / Рамен кабел Electrode Живот : од 4.000 пати спојувањеСтандарден Пакет : Точка Име Количина 1 GX36 Лак Фузија Splicer 1 PC 2 AC Адаптер 1 PC 3 FIS Влакна Stripper 1 PC 4 Резервни Електроди 1 Pair 5 Батеријата Пакет 1 PC 6 Алкохол Пумпа Шише 1 PC 7 Чистење Брише 100 PC 8 Рамен Кабел Stripper 1 PC 9 Ладење Фах 1 PC 10 Влакна Секира 1 PC 11 Прирачник 1 PC 12 Носење 1 PC 13 Заштита на Ракавите 60mm 100 PC 14 Calibration Certificate 1 PC2.KOMSHINE QX50 850 MM / 1300nm 21 / 19d B OTDR Со ВАЛУТНА / UPC+SC / UPC+LC / UPC Конектори : Спецификации : Модел = QX50M бранова Должина(nm) = 850 / 1300 Динамички опсег(d B) = 18 / 12 Пулс ширина (нс) = 5, 20 ,40,80, 160, 320 ,640,1280, 2560 ,5120,10240 ,20480 Екранот 6.5 инчен TFT LCD екран на допир Настан слепа зона (m) = 1.8 Слабеењето слепа зона (m) = 9 Линеарност (d B / d B) = ±0.05 d B / d B Загуба на прагот (d B) = 0.05 Загуба резолуција сооднос (d B) = 0.001 Земање резолуција сооднос (m) = 0.125 до 8 Земање точка = 32k Растојание неизвесност (m) = ±(1 m + 5×10 5 × растојание + земање интервал) Растојание опсегот (км) = 0.3 to180 капацитетот на Меморијата на трага = SD Картичка (4 G), > 10000 парчиња Траење на мерење = Дефинирани од страна на корисникот; 5sec, 10sec, 15sec, 30sec, 1min, 2min, и 3min се избор на Оптички интерфејс = ВАЛУТНА / UPC+SC / UPC+LC / UPC Податоци интерфејс = USB интерфејс, SD картичка интерфејс Визуелна Грешка Локатор = Достапни Напојување = Литиум батерија; продолжување на работното време на траење ≥ 8 часа период на Гаранција = 12 месеци3 : Мини Optical Power Meter + Мини Извор на Светлина + Визуелна Грешка Локатор ВКЛУЧУВА 1...

DVP-750 Дигитален Оптички Влакна Фузија Splicer машина за FTTx FTTH Печ Кабелот Со Оптички Влакна Секира Карактеристики:

84000.00 -7 % DEN 78120.00

DVP750 Дигитален Оптички Влакна Фузија Splicer машина за FTTx FTTH Печ Кабелот Со Оптички Влакна Секира Карактеристики : Карактеристики : Висока резолуција на LCD дисплејот Двојно греалки,30 Sec...

ЗАТВОРЕН ОКЛОПНИ 3METERS LC-LC ДУПЛЕКС OM1 62.5/125 MULTIMODE ОПТИЧКИ ВЛАКНА КАБЕЛ ПЕЧ КАБЕЛОТ СКОКАЧ

DEN 1200.00

ЗАТВОРЕН ОКЛОПНИ 3 METERS LCLC ДУПЛЕКС 62.5 / 125 MULTIMODE ОПТИЧКИ ВЛАКНА КАБЕЛ OM1 ,ПЕЧ КАБЕЛОТ СКОКАЧМетал оклоп, силна затегнувачка цврстина!Answer : ___________________________ Note : Должина и конекторот е прилагодлива, pls се чувствуваат слободни да ме контактирате за котација.100% нови материјали и Превозникоткласа на квалитет.Технички Спецификации : ПараметарЕдиницаВО странска валута, SC, LC / Armoured влакна печ кабелотСВ, MUMTRJ, MPOE2000СМММСМММСМММСМPCUPCАПЦPCPCUPCPCPCUPCPCPCАПЦВметнување на косата(типична)d B≤0.3≤0.2≤0.3≤0.2≤0.3≤0.2≤0.2≤0.3≤0.2≤0.2≤0.3≤0.3Се вратите на тежинатаd B≥45≥50≥60≥30≥45≥50≥30≥45≥50≥35≥55≥75Оперативен бранова должинаnm1310, 15101310, 15101310, 15101310, 1510Exchangeabilityd B≤0.2≤0.2≤0.2≤0.2Вибрацииd B≤0.2≤0.2≤0.2≤0.2Температурата на работа°C40~7540~7540~7540~75Температура на чување°C45~8545~8545~8545~85Кабел со дијаметарммΦ3.0, Φ2.0, Φ0.9Φ3.0, Φ2.0, Φ0.9Φ3.0, Φ2.0, Φ0.9φ3.0, φ2.0, φ0.9Нарачка информации : Оптичките конектори : LC,ST, ФК, SC, MTRJ, DIN, D4, E2000, MPO Ferrule Интерфејс тип : АПЦ , КОМПЈУТЕР , UPC Влакна јадра : Симплекс, дуплекс Влакна тип; multimode(50 / 125) / (62.5 / 125) ,Singlemode(9 / 125) Влакна со дијаметар(mm) : Φ 0.9, φ 2.0, Φ 3.0 Кабел должина; прилагодитеПревозот Ние брод на сите објекти во светот бесплатно преку економија превозот...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.