• Ново
4 парчиња Headbands за хард корица на книга, фото книга 100/ролна

4 парчиња Headbands за хард корица на книга, фото книга 100/ролна

Оценка на клиентот:
DEN 3312.00
DEN 3047.00 -8 %

Износ
Залиха

4pcs Headbands за hardcover книги
Headbands за hardcover книги изборен декоративни материјали кои се даваат какви било hardbound книга на готовиот изглед на stitched hardcover.
Додадете headbands на вашата книга блокови за да создаде декоративни завршувањето на допир, како и претпоставена вредност за вашите книги.
Со супер силно лепило парчиња ткаенина, едноставно се намали и да се придржуваат на вашиот headbands на врвот и на дното на вашата книга блок.
Димензии : должина : 100/pc. Ширина : 1.5 cm.
Количина : 4pcs.
бои вклучуваат : Бело/Црвено или Бело/Црна или Бела/Сино карирани ткаенина.
Ве молиме да ни кажете каква боја ти се допаѓа по ред. Или ние ќе ви го испратиме по случаен избор.

Карактеристики

Бренд Име:
Topspeed
Број На Модел На:
HB-04

Производи во категоријата

Hardcover машина за правење DC-100H, hardcover случај создателот, A4 вертикална вчитување книга покрие машина за правење Топли

DEN 19874.88

hardcover машина за правење DC100 H, hardcover случај создателот, A4 вертикална вчитување книга покрие машина за правење ТоплиЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35pricture покаже : Describtion : Димензија : 700 * 570 * 230 ммПокрива голема површина : 600 * 520 mmОдборот дебелина : 0.5 6 mmНајголемата заврши големина : A4 вертикална вчитувањеПозиционирање : центар за позиционирањеHardcover завиткување функција : на располагањеHardcover ритам карактеристики : НИКОЈАгол сечење функција : на располагањеРефракција одраз механизам : има Негативен притисок адсорпција функција : а Напојување : 220 v / 3

Картичка фах 2 парчиња за инк-џет ID картички 0.76 мм Дебел Бели празни картички се Користат во Epson инк-џет Печатач, Dual страна на некој

888.00 -8 % DEN 817.00

2 парчиња Картичка послужавник за Инкџет печатење ID картички 0.76 мм Дебел Бели празни картички се Користат во Epson инкџет Печатач, Dual страна на некојОва е погоден за инкџет печатач модели : Epson L800,R330,T50,T60,R260,R270,R280,R290,Подолу е cardtray користи за да се одржи на лични карти.Користете го нашиот Специјален Epson инкџет печатач cardtray...

NC350 Creasing машина Електрични хартија creasing машина книга покрие creasing машина за сечење Точки линија виткање вовлекување

DEN 47952.00

NC350 Creasing машина Електрични хартија creasing машина книга покрие creasing сечењемашина Точки линија виткање вовлекувањеЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Опис На ПроизводотИме : Обврзувачки МашинаМодел : NC350Напон : 110 V / 220 VФрекфенција : 50 / 60 HzМоќност : 150 WЕден вовлекување пати : 032 патиРаботна брзина : 2400 / часРаботна точност : + 0,3 mmPaper size : 340 * 900 mm (максимум), 50 * 90 mm (минимум)Хартија дебелина : вовлекување 70450g, испрекината линија 70200gПакување големина : 62*62*52cmТежина : 48kgAnswer : ___________________________ Note : 110 V напон не е во парк, сопствени потреби 2 денаКарактеристики : NC350 дигитални creasing машина за позиционирање прецизност, без хартија, не одат во ред...

Автоматско Ламинат картичка машина А4 големина laminator за laminating ПВЦ картичка со Картичката, притиснете машина 1pc

DEN 33888.00

Ламинат картичка машина А4 големина laminator за laminating ПВЦ картичка со Картичката, притиснете машина 1pcСликата покажуваПроизвод параметриИме : Ламинат картичка машинаПроизводот број : DL0276Напон : 220 V (50 Hz)Ламинат област : 210 × 297mm (А4)Ламинат слоеви : 1~16 слоевиКонтрола метод : Интелигентни дигитални температура контролерЗа контрола на температурата опсег : 0~180 степениПритисок метод : прирачник за завртка притисокЛадење метод : вода за ладењеИзвор на енергија : AC 220 / 110 V 50 / 60 Hz (Ако сте треба 110v, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме!)Големината на телото : 62*42.5*59.5 СМ (Забелешка : Секоја серија на машина има малку различни димензии)Нето тежина : околу 109kgAnswer : ___________________________ Note : Кинески и англиски инструкцииЛаминат картичка машина операција процес : чекор 1 : компјутерски дизајн на изгледот, со користење на боја инкџет печатач за да печатите парична казна модели на ПВЦ платно печатење на материјалиЧекор 2 : Ставете го ткаеше печатење на ПВЦ материјал и laminating филм во laminator фах уреден(Забелешка : 15 копија трудови се поставуваат на дното на садот...

Електрични хартија дупка удар машина, хартија обврзувачки машина Една дупка за дупчење за ознаки, menu (мени), приемот

12912.00 -8 % DEN 11879.00

Електрични хартија дупка удар машина, хартија обврзувачки машина Една дупка за дупчење за ознаки, menu (мени), приемотМашина Спецификации : Max хартија дебелина : 40mm Дупка со дијаметар : 3мм до 8mm достапни Моќност : 250 W Напон : 220 V / 50 Hz Дупчење главата работа на ветер : 2800 R / Мин Машина тежина : 30kgr...

Брошура Stapling Машина A3 големина Памфлет Спојувач Хартија за виткање машина 2-во-1 110V, 60 Hz 24/6 тип staples виткање машина

DEN 15600.00

Брошура Stapling Машина A3 големина Памфлет Спојувач Хартија за виткање машина 2во1 110 V, 60 Hz24 / 6 тип staples виткање машинаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : виткање машинаНапон : 110 V, 60 HzМоќност : 60 WОбврзувачки формат : најголемата 297 * 420 MM, најмалите 197 * 273 MMПрименливи главен : 24 / 6 тип staplesМаксималниот број на попусти : 80g околу 14 листовиМаксималниот број на staples : 80g за 20 листовиПроизвод Големина : 500 * 395 * 220 ммПакување големина : 60 * 50 * 32 CMТежина : 20 КГПроизводите се зелена и сина две бои, ве молиме оставете порака за да ни каже!110 V обичај време за 2 дена1, употребата на висок квалитет на главата, долг живот, главен убаво формирани.2, двојно виткање тркалаат јаз може да бидат автоматски прилагодени според дебелина на хартија, правење книги уредно и обичен.3, допрете картон, хартија автоматски се усогласени центар, лесно да се справи со различни стандардна големина и нестандардна големина на хартија.4, возење сет на виткање, од страна на обврзувачки, само виткање не е поставено, само не се свитка различни ракување со хартија методи.5, едноставна операција, лесен за употреба, компактен и флексибилни, економски и практични предности.6, прирачник за виткање машина може да целосно да ги исполнува канцеларија печатење, мали и средни печатење и учебници обврзувачки потреби.(1) изглед на бојата третман, ефикасно спречување на транспорт удар удар боја;(2) жлеботтип на компресија платформа за да се спречи појава на приклучокот хартија;(3) телото покрие боја надградба, мода и заштита на животната средина;(4) за изработка и повеќе софистицирани, прецизното позиционирање.

Нови 18x18inch Фото книга mounter + Материјали ПВЦ леплива листови Фото книга монтажа листови + Фото книга крајот листови

88560.00 -8 % DEN 81475.00

Фото книга на одлуки mounter Пакет : 1) Рамна планината албум обврзувачки машина 18x18inch напредни модел 2)310x460x0.5mm монтажа листови 200 компјутери црна, 200 парчиња бела 3)310x460x0.2mm монтажа листови 200 парчиња бела 4) 333x350x0.2mm крајот листови 200 компјутериВе молиме контактирајте со нас за машина операција видео.Машина Спецификации : Макс Фото Големина : 457x914mm (18x36inch)Мин фото големина : 50x50mm (2x2inch)Макс фото книга големина : 457x457mm (18x18inch )Макс Фото Книга Дебелина : 80mm (3.14 инчи )Машина тежина : 40kgМашина volue тежина : 49kgПакување големина : 720x850x310mmРезерви : Фото книга лепило ПВЦ монтажа листови и ПВЦ крајот листовиОваа Слика Книга Албум Машина за Правење карактеристики на photobook монтажа дел и хард корица обвивкаво дел, што може да произведе било која книга формат од 50×50mm до 457×457 mm (18x18inch) и 80mm дебели.Tabletop во големина, лесен за користење и економски, секој може да се создаде убава, професионални Photobook во минути...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.