• Ново
2-8 години Децата облека 2017 Нови 3pcs деца момчиња облека поставува грб јакна Т-маица, панталони 3 еез мода спорт одговараат поставува

2-8 години Децата облека 2017 Нови 3pcs деца момчиња облека поставува грб јакна Т-маица, панталони 3 еез мода спорт одговараат поставува

Оценка на клиентот:
DEN 682.08
DEN 607.00 -11 %

Износ
Залиха


Информации за производот Име на Производ : бебе Момчиња облека Деца го децата момчиња облека Материјал : памук + полиестер Сезона : Пролет /есен Дизајн Функција : fashoin деца го Боја : како на сликата Големина : 2-3-4-5-6-7-8 Дебелина Тенка Умерена Дебелина, се Згусне Еластична Не Водат Мала Умерена Еластична Мека Индекс Тешко Умерена Мека Многу Мека вода се мијат сува чиста не избелени ладно пеглање висат сува
Производи 2017 детска облека сет
Боја
Исто така, може да постои боја разликата се должи на фотографирањето услови
големина
Мерење на различни е дозволено од 1-2 см се должи на рака мерка
S ize табелата
големина
бебе Должина(cm)
Биста(cm) должина панталони(cm) 2 34 54 44 3 37 57 47.5 4 39.5 62 50 5 41 65 53 6 42.5 67 53.5 7 45.5 72 61.5. 8 47.5 74 62
2-8 години Децата облека 2017 Нови 3pcs деца момчиња облека поставува грб јакна Т-маица, панталони 3 еез мода спорт одговараат поставува

Карактеристики

Дете НИ Големина:
2T, 3T, 4T, 5, 6, 7, 8
Одделот За Името:
Деца
Тип На Објект:
Се поставува
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Стил:
Моден
Јака:
О Деколте
Затворање Тип:
Pullover
Пол:
Момчиња
Број На Модел На:
деца сет
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Материјал:
Полиестер,Памук
Sleeve Стил:
Редовни
Шаблон Тип:
Цврста
Outerwear Тип:
Грб
Бренд Име:
KEAIYOUHUO
Одделот За Името:
Деца
Тип На Објект:
Се поставува
is_customized:
Yes
Големина:
2-3-4-5-6-7-8

Производи во категоријата

Бебе Момчиња Симпатична Дете Деца Маици, Блузи+ Панталони Тимови Деца Детска Облека 2 ПАРЧИЊА Облека Сет

456.48 -20 % DEN 365.00

Ако Ви Се Допаѓа Овој Објект,Ве Молиме Да Го Додадете Во Вашите "Wish List",Доколку Ви Се Допаѓа Нашата Продавница,Ве Молиме Да Го Додадете Во Вашите "Продавница Листа".Ние нудиме на Голема Цел од Голем Попуст ,Ако Имате Било какви прашања,ве Молиме Контактирајте со Нас ви Благодарам многу!!!tem Состојба : 100% Сосема новМатеријал : ПамукОбјектот Боја : како фотографијаПакет : 1pcs ТМаица Блузи + ШорцевиНашите слики се само за референца , ние не't гарантира носат ефект на различни тела сеисто како модел, ние препорачуваме да ја видите големината на табелата подолу пред вашата понуда.Големина Должина Биста(половина ) Ракав Рамо Предложи 70 годишна Возраст 45.0 cm / 17.72" 27cm / 10.63" 8cm / 3.15" 21.5 cm / 8.46" 06 месеци 80 48.5 cm / 19.09" 28cm / 11.02" 9cm / 3.54" 23.0 cm / 9.06" 612months 90 52.0 cm / 20.47" 30cm / 11.81" 9.5 cm / 3.74" 24.0 cm / 9.45" 1218months95 56.0 cm / 22.05" 31cm / 12.20" 10см / 3.94" 25.0 cm / 9.84" 1824monthsПријателски Совети : големината се мери со раце, ве молиме оставете мала грешка на мерењето ...

Висок Квалитет Памук Леопард Бебе Облека Поставите Бебето Девојки Фустан Деца Есен Новороденче Девојки Облека поставува roupas де bebe

662.40 -14 % DEN 570.00

Висок Квалитет 100% Памук Леопард Бебе Облека Поставите Бебето Девојки Фустан Деца Есен Новороденче Девојки Облека поставува roupas де bebe1)на ВНИМАНИЕТО наВе молиме контактирајте ме за да го информирате вашиот омилен стил, па јас може да се организира на стоки за вас порано, понекогаш, постои било стилови СЕ НАДВОР ОД АКЦИИТЕ, па ве молиме да се добие контактирајте ме пред да го одржи редот.Напушти или повеќе дополнителни стил броеви за мене во случај дека постои било каква стил надвор од акциите...

2017 Нова Жешка Продажба на Памук, Бебе Облека Сет 2 парчиња: Принцезата Бебе Девојки Фустан+Панталона Есен Облека roupas де bebe

662.40 -14 % DEN 570.00

До 2015 Нова Жешка Продажба на 100% Памук, Бебе Облека Сет 2 парчиња : Принцезата Бебе Девојки Фустан+Панталона Есен Облека roupas де bebe1)на ВНИМАНИЕТО наВе молиме контактирајте ме за да го информирате вашиот омилен стил, па јас може да се организира на стоки за вас порано, понекогаш, постои било стилови СЕ НАДВОР ОД АКЦИИТЕ, па ве молиме да се добие контактирајте ме пред да го одржи редот.Напушти или повеќе дополнителни стил броеви за мене во случај дека постои било каква стил надвор од акциите...

LZH Новороденче Облека 2017 Есен Зима Бебе Девојки Облека Поставите Зајакот Сомот Качулка+2 парчиња Панталони Девојки Облека Одговараат на Бебе Облека

694.08 -46 % DEN 375.00

LZH Новороденче Облека 2017 Есен Зима Бебе Девојки Облека Поставите Зајакот Сомот Качулка+2 парчиња Панталони Девојки Облека Одговараат на Бебе Облека Информации за Производот Име на Производ : бебе девојки облека поставите детска облека поставува пролет секојдневен облека Производот Број : бебе момчиња облека Производ Материјал : памук+сомот Боја : Меи црвена,Сива,Црвена,Сина,Жолта,Кафена Големина : 8090100Карактеристики на производот : зајакот модел долг ракав hoodied ,еластичен појас leggings Должина Краток Умерено Долго Дебелина Тенка Умерена Tthick Мека Тешко Умерена Мека за Перење Начин Машина за миење или миење на рацете Топло Прашува Погодни за возраста : 0 3 годиниВе молиме однесуваат на големината на табелата за да се избере соодветна големина ГОЛЕМИНА Должина на Ракав Панталони должина на Предложената Висина 80=06 M 34 21 42 06 Месец 90=712 M 36 22 45 712 Месец 100=1324 M 38 23 47 1324 Месец / / / / / / / / / / 1...

Девојки 2 Компјутери Set Сина Слоевит Туту Облекувајте се Поставува Облека Поставува цртан филм облека девојки Бебе девојки облека поставува девојки облека

470.40 -20 % DEN 376.00

Големина на табела,може да се 13cm грешка (1 инч=2.54 см)Соодветна возраст Големина на облека должина на градите, Половината здолниште должина на ракав должина Соодветна висина 2 T 90 38cm 282cm 182cm 27cm 32cm 8090cm 3 T 100 39cm 302cm 192cm 29cm 34cm 90100cm 4 T 110 41cm 322cm 212cm 31cm 36cm 100110cm 5 T 120 43cm 332cm 222cm 32cm 38cm 110120cm 6 T 130 45см 342cm 222cm 34cm 40cm 120130cmДецата НИ големинаОзнака големинаОблека должина(cm) Гради2(cm) должина на Ракав(cm) должина на здолниште(cm)Половината2(cm) Соодветна висина 2 T 90 37 28 33 24 19 8090cm 3 T 100 39 30 35 26 20 90100cm 4 T 110 41 32 37 27 21 100110cm 5 T 120 43 34 39 28 22 110120cm 6 T 130 46 36 41 20 23 120130cmПлаќање : За да платите за вашиот цел на Ali Express, следете ги чекорите подолу : 1 Изберете цел и кликнете на "Плати Сега" копчето2 Изберете го вашиот претпочитан начин на плаќање врз исходот страницаПревозот : Објектот ќе биде предаден во рок од 5 работен ден по расчисти исплата.Се проценува превозот време : (Важно, ве молиме внимателно прочитајте пред вашиот предлог)1...

Симпатична Новороденче Девојки Младата Возбудува Принцеза Облека Поставува Памук Romper Jumpsuit Шарени Чорапи Leggings 3Pcs Облека Облека

331.20 -13 % DEN 288.00

Моден Новороденче Девојки Romper Чорапи Headband Поставено !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во Мода Материјал : 100% Природен ПамукВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend choosi нг поголем големина, ви благодариме...

Бебе Девојка се Поставува Детска Облека Поставува 2018 Нова Есен Зима Девојки Облека, Суичери+Секојдневен Панталони +headband 3Pcs Девојки Одговараат roupas

648.00 -5 % DEN 616.00

Детска Облека Поставува 2018 Нова Есен Зима Девојки Облека, Суичери+Секојдневен Панталони+hairband 3 Pcs 2416големина : 80 90 100 110 120боја : како што покажуваВИСТИНСКИ СЛИКИ

2017 лето Децата облека Момчиња и девојки поставува Бебе Цртан филм Цртани два дела Кратко Sleeve Кошула+ Симпатична Шорцеви

384.00 -28 % DEN 276.00

2017 лето Децата облека Момчиња и девојки поставува Бебе Цртан филм Цртани два дела Кратко Sleeve Кошула+ Симпатична ШорцевиPaket Inbegriffen : 1 x Блузи + 1 x ШорцевиGre Врвот Lnge Биста * 2Црево Lnge Смени 100 38 cm 29 СМ 26 cm 23 Jahre 110 40 см 30 см, 28 см 34 Jahre 120 42 см 31 см 30 см 45 Jahre 130 45 cm 33 см, 32 см 56 Jahre 140 48 см 35 см 34 cm 67 Jahre

DFXD Деца Девојки Облека 2017 Нови Есенски Долг Ракав Морнарица Комбинација Јакна Грб+Шарени Здолниште 2pc Девојки Облека Сетови 2-8Y

921.12 -15 % DEN 783.00

Ве молиме Имајте во предвид : име и презиме : Ако сте руски купувачот Ве молиме бидете сигурни да го оставите вашето име и презиме , ако не, но може да не ја прими пакет, ние нема да бидеме одговорниГолемина ИнформацииГолемина(cm)Грб ДолжинаГрадитеSleeveДолжина На ЗдолништеПоловинатаПредлагам Возраст7#335833244023 T9#35623426424 T11#38663728445 T13#40683929466 T15#437041304878 TЗабелешка : Прирачник за мерење, постојат 13 см грешка1cm=0.39 инченГолемина 7# Одговараат За 23 ГодиниГолемина 9# Одговараат За 4 ГодиниГолемина 11# Одговараат За 5 ГодиниГолемина На 13# Одговараат За 6 ГодиниГолемина 15# Одговараат За 78 ГодиниСлики Покажуваат

Караван Сива Момчиња Облека Поставува Деца Џемпер Жан Облека Поставите Есен Пролет Бебе Момче Суичери Панталоните Фармерки Облека Памук

660.96 -6 % DEN 621.00

ОПИСГОЛЕМИНА : 90 100 110 120 130Ве молиме проверете ја оваа големина на табелата,и да се избере точно големината која треба uВрвен Квалитет На Децата Облека ПоставуваU може да изберете големина која u сакате да го поставите ur цел,само кликнете на опција се покажува погоре, за да го додадете inur да количка за место ur цел и да се направи на плаќање,ние ќе нормално брод ur цел да се спроведе во работни денови.Овде ние и ветуваме да понудат врвен квалитет,competetive цена,добра комуникација,брза испорака и убаво услугаПЛАЌАЊЕПостојат многу методи за плаќање на располагање на DHgate.com како што се кредитни картички, навремени банкарски трансфери, офлајн плаќање (банкарски трансфери и Western Union)...

5pcs/многу Бебе Цртан филм форма Долг ракав romper момчиња, девојки, Млади rompers Мода памук За Бебе Пролет Лето autum облека

710.40 -18 % DEN 583.00

Добредојдовте во мојата продавница во Сите предмети 100% висок квалитет 100% најниска цена на големо и мало 1 , поради различни мерни методи , мерења дозволи за 23cm грешка , оваа ситуација не е голем квалитет проблем ...

LZH Новороденче Момчиња Облека 2018 Пролет Бебе Девојки Облека Зајакот Качулка+Панталони Велигден Тимови Бебе Спорт Одговараат на Бебе Облека Сет

955.20 -60 % DEN 382.00

Новороденче Девојки Облека Поставите 2017 Нова Пролет Бебе Момчиња Облека Одговараат На Зајакот Сомот Долг Ракав Качулка+Панталона Облека Детска ОблекаИнформации за производот Име на Производ : бебе девојки облека поставите детска облека поставува пролет секојдневен облека Производот Број : бебе момчиња облека Производ Материјал : памук+сомот Боја : Меи црвена,Сива,Црвена,Сина,Жолта,Кафена Големина : 8090100Карактеристики на производот : зајакот модел долг ракав hoodied ,еластичен појас leggings Должина Краток Умерено Долго Дебелина Тенка Умерена Tthick Мека Тешко Умерена Мека за Перење Начин Машина за миење или миење на рацете Топло Прашува Погодни за возраста : 0 3 годиниВе молиме однесуваат на големината на табелата за да се избере соодветна големина ГОЛЕМИНА Должина на Ракав Панталони должина на Предложената Висина 80=06 M 34 21 42 06 Месец 90=712 M 36 22 45 712 Месец 100=1324 M 38 23 47 1324 Месец / / / / / / / / / / 1...

Hooyi 2018 Пролет Момчиња Облека Поставите Кран Деца Tees + Панталони Памук Деца Спорт Одговараат Поставува маици Панталона Tracksuits

DEN 228.00

Големина : 12 M,18 МИЛИОНИ,2 Y,3 Y,4 Y,5 Y,6 Y Ние и ветуваме да понудат врвен квалитет, конкурентна цена, добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.u може да се избере дезени и големини кои u сакате во една многу.кога у место цел,pls се земе предвид во ред со кодови на боја од покажувајќи ги следат слика.или контактирајте со продавачот за боја кој сакате uако не го избере специјални дизајни во еден ден кога у место со цел,тука ние ќе испрати у најдобро продаваната дизајн.Ако u би сакал да изберете дизајн освен на избор opition погоре,u само кликнете на боја" повеќе дизајн во pagedown" да се постави цел,и да преземе некоја белешка од редот со desin код следнивеДолго Панталона Одговара На Големината На Табелата : Превозот : јас ќе го испратам на вашиот предмет во 2 работни дена по вашата исплата потврди Сите ќе бидат испратени од страна на превозот метод кој ќе choosed...

Новороденото Бебе Слон Поврзана Капчиња Шапка Костим Фото Фотографија Проп Облека

245.76 -19 % DEN 199.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Деликатна плетење и hemming Прекрасна животни слон шема, нов натпревар на ззп и шорцеви...

Симпатична Розова Издувам здолниште Меур Здолниште Туту Облечи Цвет Headband Младата Новороденче Фото Реквизити Облека Костим Поставите -17 88 M

308.64 -30 % DEN 216.00

Симпатична Розова Издувам здолниште Меур Здолниште Туту Облечи Цвет Headband Младата Новороденче Фото Реквизити Облека Костим Поставите 17 88 M Опис : Карактеристики : 100% Сосема Нов!Лесно и удобно да се земе.Овој сет е погоден за бебе за 012months стари за да ги користите.Совршен за незаборавни фотографија пука, бебе туш подарок, и подароци.Супер симпатична за вашето бебе, го прави вашето бебе толку прекрасна.Пакетот Вклучува : 1 x Бебе Костим

Симпатична Бебе Девојки Облека Romper Долг Ракав Bodysuit +Шарени Чорапи Headband Тимови Поставите Зимска Облека 3pcs

316.80 -18 % DEN 260.00

Моден Новороденче Девојки Romper Чорапи Headband Поставено !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во Мода Материјал : 100% Природен ПамукВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend choosi нг поголем големина, ви благодариме...

Лето Стил Мода Слатки Деца, Бебе Облека Девојки Облека Без Ракави Прашка Chiffon Вест + Шорцеви Детска Облека Сет

281.28 -20 % DEN 225.00

Ако Ви Се Допаѓа Овој Објект,Ве Молиме Да Го Додадете Во Вашите "Wish List",Доколку Ви Се Допаѓа Нашата Продавница,Ве Молиме Да Го Додадете Во Вашите "Продавница Листа".Ние нудиме на Голема Цел од Голем Попуст ,Ако Имате Било какви прашања,ве Молиме Контактирајте со Нас ви Благодарам многу!!! Материјал : Chiffon Бои : Солидна Боја Ракав : Без Ракави Повод : Лето Повик ,Партија Големина На : Одговара за 38 Години Децата Бебе големина возраст Должина Биста рамо Половината Панталони долго 2 3 T 49cm / 19.29" 58cm / 22.83" 15cm / 5.91" 22cm / 8.66" 23cm / 9.06" 4 4 T 51cm / 20.08" 60cm / 23.62" 16cm / 6.30" 23cm / 9.06" 25cm / 9.84" 6 5 T 53cm / 20.87" 62cm / 24.41" 17cm / 6.69" 24cm / 9.45" 27cm / 10.63" 8 6 T 55cm / 21.65" 64cm / 25.20" 18cm / 7.09" 25cm / 9.84" 29cm / 11.42" 10 68 T 57cm / 22.44" 66cm / 25.98" 19cm / 7.48" 26cm / 10.24" 31cm / 12.20"Забелешки : 1...

2 парчиња бебето Деца Деца Лилјак облека поставите Дете Доенче Маскирна Бебе Момче Девојче Облека Т-маица Блузи+Панталони+Капи Тимови Сет

385.44 -20 % DEN 308.00

Најновите Модата Бебе Момчиња Тимови !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во Мода Материјал : Памук Мешавина Внимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

CHCDMP пролет, есен нова мода бебе момчиња девојчиња дуксери спорт одговараат на Деца облека поставите деца обичните деца тренерки сет

682.08 -25 % DEN 512.00

Добредојдовте во мојата продавница за 1 4 годиниГолемина Големина cm cm cm Тело Биста Панталона Половината Висина / 18 МИЛИОНИ 80 / S 36 59 50 40 7585 / 24 M 90 / M 38 62 52 41 8590 / 3 T 100 / L 40 65 54 42 9095 / 4 T 110 / XL 42 68 56 43 95105 / Белешки за вашиот референца; 1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.