• Ново
обичај ,црна мат ламинат картон ознаки/ custom облик сечење ознаки/облека kraft хартија висат tag/облека ознаки за печатење

обичај ,црна мат ламинат картон ознаки/ custom облик сечење ознаки/облека kraft хартија висат tag/облека ознаки за печатење

Оценка на клиентот:
DEN 6240.00
DEN 5866.00 -6 %

Износ
Залиха


обичај црна мат ламинат картон ознаки/ custom облик сечење ознаки/ облека kraft хартија висат tag/облека ознаки за печатење
Еден сет=2 компјутери на ознаки,кабелот е екстра трошок ,не се вклучени Материјалните : 400gsm сјајна хартија
Може да го прилагодите вашиот логото и текст, ве молиме да ни понудат вашиот јасно логото пред да плаќање!

Карактеристики

Тип На Производ:
Облека Ознаки
Материјал:
Хартија
Употреба:
Чанти,Чевли,Облека
Функција:
Recyled,Еко-Пријателски
Број На Модел На:
261
Техника:
Печатени

Производи во категоријата

Бесплатен превозот мали димензии накит карти, тагови, 3 типа празни браун Kraft хартија висат ознака,DIY превозот етикети,ретро подарок пакување ознака

907.20 -5 % DEN 862.00

САД$ 12.88 / многу300 парчиња / многуСАД$ 16.90 / многу500 парчиња / многуСАД$ 11.80 / многу500 парчиња / многуСАД$ 19.50 / многу500 парчиња / многуСАД$ 17.45 / многу500 парчиња / многуСАД$ 11.88 / многу500 парчиња / многуСАД$ 11.88 / многу500 парчиња / многуСАД$ 16.80 / многу300 парчиња / многуКоличина : 600pcs микс формаоставете белешка за обликот сакате кога цел3 стилови, секој еден 200pcs, вкупно 600pcs ви благодаримеГолемина како што е подолу : правоаголни 5.4*2.8 cmcmБран 3*5cmлист5*3cmМатеријал : хартија kraftОваа цел не вклучувајќи го stringако ви треба хартија string ве молиме да ги купите овој линк

обичај печатени замав tag/free дизајн висат tag/подарок хартија висат tag/облека подарок цена

DEN 2880.00

обичај печатени на хартија висат ознака1 големина : 4x9cm,4.5x9cm,5x9cm,5.4x9cm или други големина(во рок од 5.4x9cm).2 материјали : 300gsm уметноста на хартија3...

500pcs/многу Нови DIY Мултифункционален Гроздобер Florid етикета налепница хартија налепница/Училиште канцелариски материјали Бр 0145

422.40 -15 % DEN 359.00

Материјал : само лепилоГолемина : 3cmx3cmКОЛИЧИНА : 500pcs00 PCS / Многу Забелешка : цената jза нашите акции,ако треба прилагодено на вашето лого,треба да додадете дополнителни трошоци.

Бесплатен превозот 500pcs/многу кориснички хартија висат tag/облека замав tag/labels/облека/, торба печатени ознаки GT029

DEN 3306.72

Кориснички облека tag / облека tag / висат ознака фабрикапосакуваме да имате пријатен шопинг патување[Име] : Облека tag / Облека се откажам tag / Висат ознака[Size] : Било која големина / Според вашите барања.[Logo] : Прилагодено според вашите потреби и барања,Не повредува! Можете да обезбеди дизајн уметнички дела на облека ознака , или ние слободни дизајн нив, тогаш ќе се потврди нив...

обичај облека замав ознаки, облека висат ознаки, УВ места логото, мет слој

DEN 10080.00

Предмет : облека ознакиМатеријал : обложена хартијаБоја : како дизајнГолемина : 4.8x9.5cmТехника : УВ место, мет слојТежина : 2.83 g / pcДруги текстилни етикети и ознаки

Одобрението за промет на големо се Прилагодите Писма Лого во Фонт Висат ознака Логото Облека Етикета со слободни string прилагодено Висат ознаки GTGT023

DEN 2346.72

Кориснички облека tag / облека tag / висат ознака фабрикапосакуваме да имате пријатен шопинг патување[Име] : Облека tag / Облека се откажам tag / Висат ознака[Size] : Било која големина / Според вашите барања.[Logo] : Прилагодено според вашите потреби и барања,Не повредува! Можете да обезбеди дизајн уметнички дела на облека ознака , или ние слободни дизајн нив, тогаш ќе се потврди нив...

обичај облека ознаки занает хартија замав ознаки со сребрена боја топол печат, лен string saftey pin ткаенина круг ознака со окцето

DEN 48000.00

Регистрирани трговски марки и трговски марки се сопственост на нивните носители и екранот за refernece само...

350GSM Scallop Kraft Празно Висат ознака, Ретро Подарок ознака, Табела Број картички, Висок Квалитет на 350g Kraft Ознака

10032.00 -20 % DEN 8026.00

Картон Празно цена Висат ознака Ретро Подарок Висат ознакаКарактеристики : 1.Нов и висок квалитет2.Празно дизајн, можете да привлече што ви се допаѓа на неа3...

Кориснички 1000 парчиња/многу 700gsm хартија ознаки облека, хартија ВИСАТ етикета / замав ознака Бесплатен превозот GT026

DEN 5280.00

Кориснички облека tag / облека tag / висат ознака фабрикапосакуваме да имате пријатен шопинг патување[Име] : Облека tag / Облека се откажам tag / Висат ознака[Size] : Било која големина / Според вашите барања.[Logo] : Прилагодено според вашите потреби и барања,Не повредува! Можете да обезбеди дизајн уметнички дела на облека ознака , или ние слободни дизајн нив, тогаш ќе се потврди нив...

висок квалитет на облека висат ознаки облека, хартија ознака етикета слободни дизајн прилагодено печатени логото kraft висат ознака замав ознака GT038

DEN 2826.72

Кориснички облека tag / облека tag / висат ознака фабрикапосакуваме да имате пријатен шопинг патување[Име] : Облека tag / Облека се откажам tag / Висат ознака[Size] : Било која големина / Според вашите барања.[Logo] : Прилагодено според вашите потреби и барања,Не повредува! Можете да обезбеди дизајн уметнички дела на облека ознака , или ние слободни дизајн нив, тогаш ќе се потврди нив...

Бесплатен Превозот 500pcs/многу Облека ознаки Етикета, Печатење на Облека Висат ознаки, Замав Цена Обичај GT036

DEN 2346.72

Кориснички облека tag / облека tag / висат ознака фабрикапосакуваме да имате пријатен шопинг патување[Име] : Облека tag / Облека се откажам tag / Висат ознака[Size] : Било која големина / Според вашите барања.[Logo] : Прилагодено според вашите потреби и барања,Не повредува! Можете да обезбеди дизајн уметнички дела на облека ознака , или ние слободни дизајн нив, тогаш ќе се потврди нив...

Обичај облека ознака, црна картичка хартија висат ознака, бренд етикети како прилагодено дизајн, дебелина 2mm

DEN 11760.00

Предмет : облека ознаки Материјал : 600g црна картичка хартија Тежина : 8.42 g Големина : 3.5x16.5cm Боја : црна позадина со debossed логото и бело печатење...

Одобрението за промет на големо се Прилагодите Писма Лого во Фонт Висат ознака Логото Облека Етикета со слободни string прилагодено Висат ознаки GT025

DEN 3306.72

Кориснички облека tag / облека tag / висат ознака фабрикапосакуваме да имате пријатен шопинг патување[Име] : Облека tag / Облека се откажам tag / Висат ознака[Size] : Било која големина / Според вашите барања.[Logo] : Прилагодено според вашите потреби и барања,Не повредува! Можете да обезбеди дизајн уметнички дела на облека ознака , или ние слободни дизајн нив, тогаш ќе се потврди нив...

Бесплатен превозот обичај облека висат tag/замав tag/Т-маица јакна печатени етикети/жените се облекуваат ознаки/пакување, етикети 500 компјутери многу

1920.00 -10 % DEN 1728.00

Бесплатен превозот облека прилагодено висат tag / замав tag / облека печатени етикети / жените се облекуваат ознаки / labels 500 компјутери многуМатеријал : 300 gsm сјајна хартијаГолемина : ( 4x8cm,4x9cm,5x8cm,4.5x8cm,4.5x7cm,4.5x9cm,4x7cm )Може да го прилагодите вашиот боја ,големина и лого / бренд име,иста цена!​

Cutom замав ознака за облека со полна боја на хартија, печатени ознаки облека висат ознаки картон печатени ознаки за облека

DEN 39264.00

[Име] : Печатени на Хартија Облека ознака, Облека висат ознаки, Цена, замав ознаки, ознаки Фустан[Size] : линк цена е за 6x7cm и 4.5x11cm (400gsm обложена хартија)...

кориснички златна логото печат печатење висат tag/облека сјајна хартија замав ознаки/облека етикета/печатени ознаки на брендот

4080.00 -10 % DEN 3672.00

бесплатен превозот прилагодено златна логото печат печатење висат tag / облека сјајна хартија swin ознаки / облека етикета / печатени ознаки / брендВе молиме да ни ги испратите вашите логото и детали за котација на прв.]

Одобрението за промет на големо се Прилагодите Писма Лого во Фонт Висат ознака Логото Облека Етикета прилагодено 700 gsm хартија Висат ознаки GTGT022

DEN 5712.00

Кориснички облека tag / облека tag / висат ознака фабрикапосакуваме да имате пријатен шопинг патување[Име] : Облека tag / Облека се откажам tag / Висат ознака[Size] : Било која големина / Според вашите барања.[Logo] : Прилагодено според вашите потреби и барања,Не повредува! Можете да обезбеди дизајн уметнички дела на облека ознака , или ние слободни дизајн нив, тогаш ќе се потврди нив...

Свадба Декорација 500pcs/многу бела Хартија Ознаки Круг Етикета Свадба Подарок Висат Ознака DIY Храна Ознака 4*4cm

576.00 -5 % DEN 547.00

Материјал : 300gsm karft хартија, картонКОЛИЧИНА : 500 PCS / Многу Големина : 4x4cm00 PCS / Многу Забелешка : цената само за нашите акции,ако треба прилагодено на вашето лого,треба да додадете дополнителни трошоци.

Бесплатен Превозот Обичај 1000 компјутери/многу Облека ознаки Етикета, хартија за Печатење на Облека Висат ознаки, детска облека Замав Цена

DEN 3834.24

[Име] : Печатени на Хартија Облека ознака, Облека висат ознаки, Цена, замав ознаки, ознаки Фустан[Size] : линк цена е за 6x7cm и 4.5x11cm (400gsm обложена хартија)...

Топла 7 инчен 1000 Компјутери Црна Snap Заклучување со Pin Јамка Пластични Ознака Fastener Кука Врски

DEN 83.04

Изработени од пластичен материјал во црна боја.Тоа е широко користен како на лента на перница за миење за нега на етикетата, облека содржината на етикетата, други стоки цената.Тоа е во честа употреба во голем број на нови стоки.Име На Производ : Ознака FastenerСекоја Големина : 180 x 0.4 mm / 7 x 0.016 инчен (L x D)Материјал : ПластикаБоја : ЦрнаНето Тежина : 61gПакет Содржина : 1000( / +2%) x Ознака FastenerAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Кориснички Посебна Картичка Втиснување Печатење На Облека Ознаки

DEN 14160.00

Детали За ПроизводотНАЈДОБАР НАПРАВИВМЕСтавка Описиме : облека Ознакаматеријал : бела хартија картичкаголемина на : главни картичка 50*60mm, заменик картичка 60*90mm, 10*142mmтехника : втиснување печатењедебелина : 700 G картичкафункција : екопријателски, перат, рециклирањеВе молиме погледнете вистински висат означите слики :

обичај 400gsm дебелина на хартија печатени висат ознаки за да ги прилагодите на облека ознаки Т-маица ознаки за детска облека хартија замав labels ознаки

2394.24 -0 % DEN 2394.00

[Име] : Печатени на Хартија Облека ознака, Облека висат ознаки, Цена, замав ознаки, ознаки Фустан[Size] : линк цена е за 5.5x7cm и 5x8cm (400gsm обложена хартија)...

обичај облик сечење ознаки/детска облека хартија висат tag/облека ознаки печатење/облека печатени етикета/облека плетени labels бренд

6240.00 -6 % DEN 5866.00

обичај облик сечење ознаки / облека хартија висат tag / облека ознаки печатење / облека печатени етикети / облека плетени labels логотоЕден сет=2 компјутери на ознаки,кабелот е екстра трошок ,не се вклучениМоже да прилагодено вашиот логото и брендот,иста цена!Материјал : 400gsm сјајна хартија

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.