• Ново
обичај црна мат ламинат картон ознаки/ custom облик сечење ознаки/облека kraft хартија висат tag/облека ознаки за печатење

обичај црна мат ламинат картон ознаки/ custom облик сечење ознаки/облека kraft хартија висат tag/облека ознаки за печатење

Оценка на клиентот:
DEN 6240.00
DEN 5866.00 -6 %

Износ
Залиха


обичај црна мат ламинат картон ознаки/custom облик сечење ознаки/облека kraft хартија висат tag/облека ознаки за печатење
Еден сет=2 компјутери на ознаки,кабелот е екстра трошок ,не се вклучени Материјалните : 400gsm сјајна хартија
Може да го прилагодите вашиот логото и текст, ве молиме да ни понудат вашиот јасно логото пред да плаќање!

Карактеристики

Тип На Производ:
Облека Ознаки
Материјал:
Хартија
Број На Модел На:
266
Употреба:
Чанти,Чевли,Облека
Функција:
Recyled,Еко-Пријателски
Техника:
Печатени

Производи во категоријата

Бесплатен превозот 500pcs/многу кориснички хартија висат tag/облека замав tag/labels/облека/, торба печатени ознаки GT029

DEN 3306.72

Кориснички облека tag / облека tag / висат ознака фабрикапосакуваме да имате пријатен шопинг патување[Име] : Облека tag / Облека се откажам tag / Висат ознака[Size] : Било која големина / Според вашите барања.[Logo] : Прилагодено според вашите потреби и барања,Не повредува! Можете да обезбеди дизајн уметнички дела на облека ознака , или ние слободни дизајн нив, тогаш ќе се потврди нив...

350GSM Scallop Kraft Празно Висат ознака, Ретро Подарок ознака, Табела Број картички, Висок Квалитет на 350g Kraft Ознака

10032.00 -20 % DEN 8026.00

Картон Празно цена Висат ознака Ретро Подарок Висат ознакаКарактеристики : 1.Нов и висок квалитет2.Празно дизајн, можете да привлече што ви се допаѓа на неа3...

обичај печатени замав tag/free дизајн висат tag/подарок хартија висат tag/облека подарок цена

DEN 2880.00

обичај печатени на хартија висат ознака1 големина : 4x9cm,4.5x9cm,5x9cm,5.4x9cm или други големина(во рок од 5.4x9cm).2 материјали : 300gsm уметноста на хартија3...

кориснички тркалезна форма печатени tag/накит хартија ознаки/златен печат labels/подарок пакување, етикети/DIY картичка облека ознака за печатење

3840.00 -10 % DEN 3456.00

кориснички тркалезна форма печатени tag / обетки ознаки / накит хартија ознаки / подарок пакување, етикети / цена DIY картичка облека висат ознакаМоже да го прилагодите вашето лого,ве молиме ни email на вашето лого или детали пред плаќање!

Бесплатен превозот обичај облека висат tag/замав tag/Т-маица јакна печатени етикети/жените се облекуваат ознаки/пакување, етикети 500 компјутери многу

1920.00 -10 % DEN 1728.00

Бесплатен превозот облека прилагодено висат tag / замав tag / облека печатени етикети / жените се облекуваат ознаки / labels 500 компјутери многуМатеријал : 300 gsm сјајна хартијаГолемина : ( 4x8cm,4x9cm,5x8cm,4.5x8cm,4.5x7cm,4.5x9cm,4x7cm )Може да го прилагодите вашиот боја ,големина и лого / бренд име,иста цена!​

Одобрението за промет на големо се Прилагодите Писма Лого во Фонт Висат ознака Логото Облека Етикета со слободни string прилагодено Висат ознаки GTGT023

DEN 2346.72

Кориснички облека tag / облека tag / висат ознака фабрикапосакуваме да имате пријатен шопинг патување[Име] : Облека tag / Облека се откажам tag / Висат ознака[Size] : Било која големина / Според вашите барања.[Logo] : Прилагодено според вашите потреби и барања,Не повредува! Можете да обезбеди дизајн уметнички дела на облека ознака , или ние слободни дизајн нив, тогаш ќе се потврди нив...

Бесплатен превозот мали димензии накит карти, тагови, 3 типа празни браун Kraft хартија висат ознака,DIY превозот етикети,ретро подарок пакување ознака

907.20 -5 % DEN 862.00

САД$ 12.88 / многу300 парчиња / многуСАД$ 16.90 / многу500 парчиња / многуСАД$ 11.80 / многу500 парчиња / многуСАД$ 19.50 / многу500 парчиња / многуСАД$ 17.45 / многу500 парчиња / многуСАД$ 11.88 / многу500 парчиња / многуСАД$ 11.88 / многу500 парчиња / многуСАД$ 16.80 / многу300 парчиња / многуКоличина : 600pcs микс формаоставете белешка за обликот сакате кога цел3 стилови, секој еден 200pcs, вкупно 600pcs ви благодаримеГолемина како што е подолу : правоаголни 5.4*2.8 cmcmБран 3*5cmлист5*3cmМатеријал : хартија kraftОваа цел не вклучувајќи го stringако ви треба хартија string ве молиме да ги купите овој линк

обичај врвот одделение облека 700 gsm хартија ознаки/облека labels/печатен картон хартија висат tag/замав ознака печатење/бренд

3360.00 -6 % DEN 3158.00

обичај врвот одделение облека 700 gsm хартија ознаки / облека labels / печатен картон хартија висат tag / замав ознака печатење / брендВе молиме да ни ги испратите вашите логото и детали за котација на прв.

Облека висат ознаки, етикети за облека, облека, луксузни висат ознака, пластични висат ознака, ниска moq

DEN 17280.00

Висат ознака материјал : мат пластика Големина : 4 X7.5cm Боја : полутранспарентна позадина со злато логото Техника : логото печатени во златна боја Тежина : 1.2 g / еезОваа етикета е за другите наши купувачи, не е за продажба, само за вашиот квалитет и стил референца...

Обичај моден облека хартија печатени висат ознаки ценовници ознаки Бизнис картичка носителот на производот ознаки фустан Labels рачно изработени

2394.24 -7 % DEN 2227.00

[Име] : Печатени на Хартија Облека ознака, Облека висат ознаки, Цена, замав ознаки, ознаки Фустан[Size] : линк цена е за 4x9 cm (300g обложена хартија)...

обичај облека ознаки занает хартија замав ознаки со сребрена боја топол печат, лен string saftey pin ткаенина круг ознака со окцето

DEN 48000.00

Регистрирани трговски марки и трговски марки се сопственост на нивните носители и екранот за refernece само...

Обичај облека ознака, црна картичка хартија висат ознака, бренд етикети како прилагодено дизајн, дебелина 2mm

DEN 11760.00

Предмет : облека ознаки Материјал : 600g црна картичка хартија Тежина : 8.42 g Големина : 3.5x16.5cm Боја : црна позадина со debossed логото и бело печатење...

Одобрението за промет на големо се Прилагодите Писма Лого во Фонт Висат ознака Логото Облека Етикета со слободни string прилагодено Висат ознаки GT025

DEN 3306.72

Кориснички облека tag / облека tag / висат ознака фабрикапосакуваме да имате пријатен шопинг патување[Име] : Облека tag / Облека се откажам tag / Висат ознака[Size] : Било која големина / Според вашите барања.[Logo] : Прилагодено според вашите потреби и барања,Не повредува! Можете да обезбеди дизајн уметнички дела на облека ознака , или ние слободни дизајн нив, тогаш ќе се потврди нив...

Бесплатен Превозот 500pcs/многу Облека ознаки Етикета, Печатење на Облека Висат ознаки, Замав Цена Обичај GT036

DEN 2346.72

Кориснички облека tag / облека tag / висат ознака фабрикапосакуваме да имате пријатен шопинг патување[Име] : Облека tag / Облека се откажам tag / Висат ознака[Size] : Било која големина / Според вашите барања.[Logo] : Прилагодено според вашите потреби и барања,Не повредува! Можете да обезбеди дизајн уметнички дела на облека ознака , или ние слободни дизајн нив, тогаш ќе се потврди нив...

обичај печатени на хартија подарок kraft висат tag/logo замав висат tag/kraft tag/free дизајн

DEN 3840.00

ќе имаме празник за Кина Нова Година, на Jap.Од 10Февруари.5, ние ќе престанеме да се прифати нови кориснички налози, затоа што не може да заврши пред нашиот празник, па пред да ви треба место прилагодено цел ,ве молиме контактирајте со нас...

Луксузна облека висат ознака, 1000pcs дебели чевли кеси виси ознака, обичај висат ознаки, рачно изработени ознака

DEN 15600.00

Ова се откажам ознака се за нашиот други клиент, не е за продажба, само за вашиот квалитет и стил референца.За висат ознаки за слики, посетете ја нашата компанија вебстраница : www.clothinglabels.cn / hangtags.html Објектот : висат ознака. Материјал : обложена хартија, со висок квалитет.Големина : 5.6x12cm Тежина : 4.5 g Боја : сива позадина со црна лого. Техника : печатењеЛуксузна облека висат ознака, 1000pcs дебели чевли кеси виси ознака

Свадба Декорација 500pcs/многу бела Хартија Ознаки Круг Етикета Свадба Подарок Висат Ознака DIY Храна Ознака 4*4cm

576.00 -5 % DEN 547.00

Материјал : 300gsm karft хартија, картонКОЛИЧИНА : 500 PCS / Многу Големина : 4x4cm00 PCS / Многу Забелешка : цената само за нашите акции,ако треба прилагодено на вашето лого,треба да додадете дополнителни трошоци.

Топла 7 инчен 1000 Компјутери Црна Snap Заклучување со Pin Јамка Пластични Ознака Fastener Кука Врски

DEN 83.04

Изработени од пластичен материјал во црна боја.Тоа е широко користен како на лента на перница за миење за нега на етикетата, облека содржината на етикетата, други стоки цената.Тоа е во честа употреба во голем број на нови стоки.Име На Производ : Ознака FastenerСекоја Големина : 180 x 0.4 mm / 7 x 0.016 инчен (L x D)Материјал : ПластикаБоја : ЦрнаНето Тежина : 61gПакет Содржина : 1000( / +2%) x Ознака FastenerAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

обичај облека ознаки памук платно ткаенина висат означите материјалот со крои, безбедност pin,памук string, за декорација додатоци

DEN 34992.00

Регистрирани трговски марки и трговски марки се сопственост на нивните носители и екранот за refernece само...

Бесплатен Превозот Обичај 1000 компјутери/многу Облека ознаки Етикета, хартија за Печатење на Облека Висат ознаки, детска облека Замав Цена

DEN 3834.24

[Име] : Печатени на Хартија Облека ознака, Облека висат ознаки, Цена, замав ознаки, ознаки Фустан[Size] : линк цена е за 6x7cm и 4.5x11cm (400gsm обложена хартија)...

бесплатен превозот акции симпатична пвц tag/пластични висат tag/DIY подарок пакување, етикети/облека печатени ознаки/облека labels 300 компјутери многу

902.40 -6 % DEN 848.00

бесплатен превозот акции симпатична пвц tag / пластични висат tag / DIY подарок пакување, етикети / облека печатени ознаки / облека labels 300 компјутери многуГолемина : 4.5x9cm

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.