• Ново
Jewellwang 18k Бело Злато Студ Обетки 1.0 кт карат Moissanites Боја ниво J K G I D E F G Трендовски за Жени Мажи Унисекс Партија

Jewellwang 18k Бело Злато Студ Обетки 1.0 кт карат Moissanites Боја ниво J K G I D E F G Трендовски за Жени Мажи Унисекс Партија

Оценка на клиентот:
DEN 65040.00
DEN 35772.00 -45 %

Износ
Залиха


Објектот Спецификите
Производот Број : JW-E1895
Сечење Стил : Тркалезна Брилијантен
Главниот Камен : Moissanites
Карат Тежина : 1.0 КТ*2
Боја Одделение : JK/FG/EF/DE
Јасност Одделение : VVS
Сечење Одделение : 3 EX
Гем Дијаметар : 6.5 mm
Метал Тип : Бело Злато
Метал Печат : 18 K(AU750)
Certificate Type : Трета Страна Оценување
Споредба на Различни Серија на Moissanite(100% Реално Пука) : ЛУКСУЗНИ ФАНТАЗИЈА Moissanite вклучува СОЛЕНА ЕЗЕРО Серија (ДЕ боја) и ОСНОВНИ Серија (FG боја).
Бојата споредба на различни moissanite серија
Сертификатот е само еден пример , параметар не е стандард на овој производ. Ако стил ќе го изберете е група вметнете дизајн, од страна на камења се сите Јужна Африка дијаманти . Сите наши moissanites накит означени нашиот бренд Jewell Wang, ќе биде испратена до Guangdong накит центар за тестирање по завршувањето. Овој центар може да обезбеди ЦВА, КАЛ, MAC MRA и CNAS сертификација, исто така, вклучувајќи редовни писмо за овластување. Ние јасно означени на злато содржина на прстенот и гем состојки, што е повеќе од сигурна, отколку едноставно мерење дијамант пенкало, и гаранција на вашите права и интереси за да најголема.
Половината Код Автентикација
Сите наши гол камења(над 0.5 КТ)треба отпечаток како што се "SALINELAKE"" H&A "logo(различна за секоја серија) и половината код.
Ние ги користиме ексклузивна ласерска техника на гравирање, и половината код одговара на ексклузивни кристал картичка на гол камен од фабричките.Ако сакате да ја каже вистината од лажниот, можете да проверите половината codeby лупа над 40 пати
На moissanite не е некоја имитација дијамант, тоа е исто вечен и брилијантен како дијамант, а исто така може да 100% помине дијамант мерење
пенкало.
Цената на moissanite е само 10% од дијамант. Својот оган боја е подобро отколку дијамант, нејзината јасност е иста со дијамант, и нејзината цврстина е поблиску до дијамант.
Нашиот главен дизајнер никогаш не верува евтини и добро, и тој само дизајн и за лицето кое го заслужуваат да поседувате подобар квалитет.
Нашата пакет е исклучителна, но поради долго испорака состојба, ние се откаже од оние комплицирани, и да се обидат да се направи тоа многу полесно за транспорт. По продажба на Услуги
Ние нудиме подолу бесплатни услуги : 1.Бесплатни прстен ре-големината едно време. Прстен ре-големината опсег : 1 US големина.(не вклучувајќи го и испорака трошоци) 2.Персоналните гравирање Сите прстени може да биде ласерски врежани во внатрешноста на прстен.Отстранување или замена на гравирање е слободен. 3.Чистење на, се грижат, реновирање и годишниот Слободен живот чистење, грижа, реновирање и годишниот се нуди за сите ваши Jewell Wang накит.(не вклучувајќи го и испорака трошоци)
За Повратни Информации : 1. Ако сте задоволни со нашите производи и нашите услуги, ве молиме да ја искористам за момент да ни даде позитивни повратни информации со 5 ѕвезди, ние ќе бидеме среќни да го стори истото за вас. Вашите коментари и купувачот се покаже ќе биде многу корисно да се други купувачи! Ве молиме обидете се да ни кажете вашето вистинско мисли.
2.Ако имате било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас преку Aliexpress меѓународни или пораки.

Карактеристики

Earring Тип:
Студ Обетки
Парична казна или Моден:
Парична казна
Број На Модел На:
JW-E1895
Повод:
Партија
Бренд Име:
JEWELLWANG
Страна Камен:
Никој
Certificate Type:
GIC
Обликотшема:
Круг
Стил:
Тренди
Метали Тип:
Бело Злато
Назад Наоѓање:
18K Бело Злато
Метал Печат:
18k
Пол:
Унисекс
Главниот Камен:
Никој
Главниот Камен:
Moissanites

Производи во категоријата

DJ CH Гроздобер Вода Капка Обетки за Жена рачно изработени 925 Фунта Сребрен Накит Уво Earring,Вистински Larimar Dangle Обетки

913.92 -28 % DEN 658.00

DJ CH Гроздобер Вода Капка Обетки за Жена рачно изработени 925 Фунта Сребрен Накит Уво Earring,Вистински Larimar Dangle ОбеткиКарактеристики : 'Класичен Вода Капка дизајн, но со Природни Gem камен925 sterling silverААА Вистински Сина Larimar КаменРачно изработени објектПревезува со vaid следење код.100% Квалитетот ветување.Спецификација : Скапоцен Камен Материјал : Природни Сина LarimarМетал Материјал : Цврсти 925 Sterling SilverПакување Листа : Larimar S925 Накит Капка Обетки X 1 ПарНакит За Нега : Нашиот DJ CH Накит, прстени се направени да траат но, бидете сигурни да се преземе соодветна грижа за вашиот накит.Избегнувајте носење на вашиот накит во вода како што туш, базен или на плажа.Чувајте ги вашите накит далеку од парфеми и лосиони, бидејќи ова може да предизвика абење.Секогаш се чисти вашиот накит во топла вода со сапун...

ЦРНА ОСИЛ Класичен Sterling Silver парична Казна Накит, Трендовски Триаголник Свадба Обетки за Жените Женски Свадба Обетки T078

925.44 -40 % DEN 555.00

Огледало полски : Квалификувани технологија на полски и мелење,Без конкавнаконвексни, без pin дупка, многу мазна и сјајнаКвалификувани технологија на инлеи : Инлеи кубни циркон под висок микроскоп на која беа вештачки, локацијата на камен е многу точни и верни, не е лесно да падне!Траен и Антиизбледи : Површината задебелена платина, трајни боја стабилност, дури и ако позлата слој избледени, само го користите за миење сребро или сребро крпа може да се користи за да се врати на накит светлаСребро Содржат : T тој сребро содржат повисоко од 92.5%

Рубин Накит Капка Обетки Гроздобер Круша 6x8mm Во Цврста 14Kt Бело Злато Природен Дијамант Рубин Ангажман Обетки

21072.00 -5 % DEN 20018.00

14 Kt Бело Злато Дијамантски Обетки РубинДијамантите : Природни ДијамантиКарат Тежина : 0.40каратноНамалување На : КругЈасност : SIБоја : GHРубин : Природни(Загреан)Карат Тежина : 3.20 ктНамалување на : Круша (6x8mm)Јасност На : Многу ДоброМетал Тип : Цврсти 14kt ЗлатоБелаЗлато Тежина (грами) : 4.38 gСтил : Дијамантски Обетки РубинУслуги На Клиентите : Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка...

G18K Злато AU750 Мода Триаголник дизајн Природни бисери студ earring за жените дами девојки Висок сјај бисери дијаметар 7.5 mm ТОПЛА

11990.40 -43 % DEN 6835.00

H&Y Manufactory Директна промоција Оригинален Бренд SinyaG18 K Злато AU750 Мода Триаголник дизајн Природни бисери студ earring за жените дами девојки Висок сјај бисери дијаметар 7.5 mm ТОПЛАСпецификацијаМодел : ST18 K002 EМатеријал : природните слатководни бели бисери+ 18k злато AU750 Златометална боја : жолто злато боја или розово злато бојабисер количина : 2 парчињабисер дијаметар : 78mmPlackage : sinya парична казна накит за подарок кутија Pls answer : ___________________________ note : сите наши накит се NGTC CCGTC Стандард со Идентификација на сертификатот,но превозот пакет не се вклучуваат идентификација на сертификатот,ако ви треба NGTC или CCGTC идентификација на сертификатот,Pls додадете тестирање цена за тоа ,тоа е да се плати за да Национален скапоцен камен центар за тестирање.Ви благодариме.Добредојдовте на големо цел OEM Цел прилагодено цел,добредојдовте да ја посетите нашата фабрика и накит Салон центар !!!НЕ е мајка на бисер ,и не се угледа на бисер, Не поевтини легури ,навистина продажба подолу цена да се добие на пазарот , држете шанса !Дали лажни на компензира 100 ! значи ако се докаже дека е motehr на бисер ,или се имитираат бисер ,или не сребро 925 , можете да побарате 200 Од нас ,ние платени 30000$ да aliexpress веќе !кредитна продавница маркадобредојдовте на големонакит монтажа wihtout бисер wholsale ,ако треба pls контакт со продавачот за детали ...

природни зелени смарагд студ обетки 925 sterling silver природни скапоцен камен обетки мода жените партија Обетки накит

3312.00 -16 % DEN 2782.00

природни зелени смарагд студ обетки 925 sterling silver природни скапоцен камен обетки мода Сончоглед жените партија Обетки накитНие ги чува сите на скапоцени камења се природни, уникатни, скапоцен камен објекти и слики може да не биде прикажано токму на истото, ви благодариме за вашето разбирање...

Jemmin 2 парчиња/многу Earring Накит Наоди 925 Sterling Silver CZ Earring Обрачот Фитинзи Жените DIY Изработка на Накит

274.08 -40 % DEN 165.00

Конвертирање : 1 mm=0.039 инч, 1 инч=25.4 mmМатеријал : 925 Фунта Сребро,Количини : 1 Пар1 Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 15 дена од денот на поставување на својата цел.2...

Jemmin Едноставен Стил Обрачот Обетки со Јасни CZ Кристал Сребрен Накит Наоди Engrave S925 Печат Блескави Обетки Додатоци

222.72 -41 % DEN 132.00

Jemmin Едноставен Стил Обрачот Обетки со Јасни CZ Кристал Сребрен Накит Наоди Engrave S925 Печат Блескави Обетки Додатоци

CLUCI 925 sterling silver Сина Боја обетки фитинг Жешка Мода Личност Гроздобер Цвет Обетки за Жените/Девојка

DEN 532.80

Забелешка : На 925 sterling silver earring кој ќе направи да изгледаат повеќе домот Тоа е изработен од сребро 925, можете да го користите лепак да се држиме бисери на тоа, која ќе го направи најубав подарок за секоја прилика...

925 Sterling Silver намали Мачка Уво Природните Слатководни Бисер Студ Обетки Трендовски Убави Елегантен парична Казна Накит Роденденски Подарок

DEN 475.20

925 Sterling Silver Мачка Уво Природните Слатководни Бисер Студ ОбеткиУбави бисери покаже шарм на женитеПогоден за подароци, партија за накитнамалување Мачка Уво Природните Слатководни Бисер Студ Обетки Трендовски Убави Елегантен парична Казна Накит Студ Обетки Големина 925 сребрен материјал Носат удобно Не е лесно да се алергии Симпатична мачка уво форма Трендовски стил Погоден за повеќето жени Убав роденденски подарок за дамаУбави бисери покаже шарм на женитеПогоден за подароци Природните слатководни бисери Боја сјај Заокружува и беше поставен Романтичен Класичен Висок Сјај Природен Бисер студ обетки Elegent Дизајн Сите натпревар Мода Исклучителен Подарок Модел ШоуНакит инспекција СертификатСите производи се внимателно паркирани за да се избегне можна штета во превозот, па тоа е речиси невозможно да се биде demaged...

природни црвени гранат камен обетки 925 сребрен Природни скапоцен камен earring жените домот парична казна круг Обетки за ангажман

1296.00 -16 % DEN 1089.00

природни црвени гранат камен обетки 925 сребрен Природни скапоцен камен earring жените домот парична казна круг Обетки за ангажман.Ние ги чува сите на скапоцени камења се природни, уникатни, скапоцен камен објекти и слики може да не биде прикажано токму на истото, ви благодариме за вашето разбирање...

Jemmin Светкавиот Деликатна Кристал Накит Додатоци Геометриска Форма за Earring Декорација 925 Sterling Silver Earring Компонента

222.72 -41 % DEN 132.00

Jemmin Светкавиот Деликатна Кристал Накит Додатоци Геометриска Форма за Earring Декорација 925 Sterling Silver Earring Компонента

ASHIQI 925 Фунта Сребро обетки Природните Слатководни Бисер студ Earring За Жените Fashoion Накит

623.04 -35 % DEN 405.00

Информации за производот Бренд : ASHIQI Гем Тип : Природните Слатководни Бисер Вкупната тежина : 2,4 g Бисер Облик : Semiround Бисер Боја : Бела Бисер Сјај : Многу Добро Бисер Површина : Нема Falws Бисер Големина : 78мм Метал Материјал : 100% 925 Sterling Silver Метал печат : S925 Пакување : Подарок Кутија

L&zuan парична Казна Накит Капка Обетки За Жените 925 Sterling Silver 8.24 кт Рубин Розова Камен Камења Романтична Луксузни Обетки E0059-W07

2842.56 -45 % DEN 1563.00

Бренд Име : l&zuanПредмет Тип : Обетки Обетки Тип : парична Казна или Мода : парична Казна Метали Тип : 925 Фунта Сребро Обетки Големина : 31.5 мм*21mm Тежина : 8.9 g КАМЕЊА ИНФОРМАЦИИ Камења : Синтетички корунд Тежина : 8.24 кт Боја : розова Количина : 2 Облик : Мали octagonal квадратни Камења Големина : 9mm*9mm КАМЕЊА ИНФОРМАЦИИ Камења : Кубни Циркони Тежина : 3.31 кт Боја : Бела Количина : 182 Облик : Тркалезна ДРУГИ ИНФОРМАЦИИ Пол : Жените Стил : Романтични / Трендовски Accasion : Забава / Работа / Свадба Место на Потекло : Кина

925 Фунта Сребрен Накит Виножито Круша Форма Мистика Топаз Студ Обетки за Жените Накит Свадба Подарок за Роденден Накит

767.52 -12 % DEN 675.00

925 Фунта Сребрен Накит Виножито Круша Форма Мистика Топаз Студ Обетки за Жените Накит Свадба Подарок за Роденден НакитОпис 100% нов и висок квалитет на Најдобра Цена, со Висок Квалитет, Брза Испорака Метал : 925 Sterling Silver Главниот Камен : Виножито Мистика Топаз Тип : Студ Earring*** Во Aliexpress систем, постојат само 26 земји достапни за Кина пост воздух mail, но всушност, тоа може да достигне повеќе од 100 земји, па затоа додадете ЕМС превозот линк за купувачи чии земји не се достапни за Кина пост воздух пошта во Aliexpress систем...

18KT Бело Злато 4x6mm Круша Намали 1.18 кт Рубин & 0.30 кт Дијамант Ангажман Обетки

DEN 35040.00

Бренд Cai Mao Накит Име Рубин Злато Earring Главниот Камен1.18 кт Природен Рубин(4x6mm Круша Сечење)Боја : Црвена / Јасност : VS Страна КамењаПриродни Круг Намали ДијамантВкупно Карат Тежина : 0.31 кт, Боја : GH, Јасност : SI1 Поставување Тип Отвори, Prong Метал 18 KT / Au750 Бело Злато Прибл...

Jemmin 925 Фунта Сребро Обетки Обрачот за Жени, Изработка на DIY со Кристално Поклон-јазол Pendant Earring Накит Наоди Додатоци

325.92 -40 % DEN 195.00

Конвертирање : 1 mm=0.039 инч, 1 инч=25.4 mmМатеријал : 925 Фунта Сребро,Количини : 1 Пар1 Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 15 дена од денот на поставување на својата цел.2...

Jemmin Шупливи Petal Цвет DIY Додатоци 925 Sterling Silver Кристално Јасно Обрачот Обетки За Жените парична Казна Накит.

308.64 -46 % DEN 167.00

Конвертирање : 1 mm=0.039 инч, 1 инч=25.4 mmМатеријал : Сребро 925Количини : 1 КОМПЈУТЕР1 Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 15 дена од денот на поставување на својата цел.2...

YIKALAISI Бисер Обетки За Жените Diamante Слатководни Бисер накит Со Принцезата 925 фунта Сребрен Накит Обетки Свадба

2491.20 -83 % DEN 423.00

Природен бисер е Принцезата Дијана е фаворит,исто така, е најдобриот подарок за себе,пријателите,мама и љубовникАко цел денес,ние испрати кутија и сребро платно како подарок!!!Напомена : Доколку плати ≥ 200 долари, како крајната цена,испорака од страна на DHL за слободни

Нови Пристигнување 925 Sterling Silver Earring со Овална 10x8mm Tanzanite Студ Обетки за Жените Свадба Подарок и Божиќ подарок

815.52 -12 % DEN 718.00

Нови Пристигнување 100% 925 Sterling Silver Earring со Овална 10x8mm Tanzanite Студ Обетки за Жените Свадба Подарок и Божиќ подарокОпис 100% нов и висок квалитет на Најдобра Цена, со Висок Квалитет, Брза Испорака Метал : 925 Sterling Silver Главниот Камен : Tanzanite Тип : Студ Earring Центар Камен Големина : 10мм Х 8мм Earring Големина : 17mm x 11mm*** Во Aliexpress систем, постојат само 26 земји достапни за Кина пост воздух mail, но всушност, тоа може да достигне повеќе од 100 земји, па затоа додадете ЕМС превозот линк за купувачи чии земји не се достапни за Кина пост воздух пошта во Aliexpress систем...

Јас&zuan 8.0 кт Природни Аметист Капка Обетки За Жените Checkerboard Вистински скапоцен камен 925 Sterling Silver парична Казна Накит E0070-W06

3321.60 -45 % DEN 1827.00

Бренд Име : l&zuanПредмет Тип : Обетки Обетки Тип : парична Казна или Мода : парична Казна Метали Тип : 925 Фунта Сребро Обетки Големина : 13.7 мм*10мм Тежина : 5.29 g КАМЕЊА ИНФОРМАЦИИ Камења : Аметист Тежина : 8ct Боја : виолетова Количина : 2 Облик : Јајце Форма на Камења Големина : 8mm* 10мм КАМЕЊА ИНФОРМАЦИИ Камења : Кубни Циркони Тежина : 1.4 кт Боја : Бела Количина : 80 Облик : Тркалезна ДРУГИ ИНФОРМАЦИИ Пол : Жените Стил : Романтични / Трендовски Accasion : Забава / Работа / Свадба Место на Потекло : Кина

1.12 кт Природни Blue Sapphire 0.65 кт Дијамант 14kt Бело Злато Обетки Studs Накит

DEN 47904.00

Бренд Cai Mao Накит Име Sapphire Злато Earring Главниот Камен1.12 кт Sapphire(за 4x6mm овална)Боја : Сина / Јасност : SI Страна КамењаПриродни Круг & Baguette Намали ДијамантВкупно Карат Тежина : 0.65 кт, Боја : GH, Јасност : SI1 Поставување Тип Отвори, Prong Метал 14 KT / Au585 Бело Злато Прибл...

Бренд за Накит 2017 Нов Природен Бисер Накит Обетки Жените е Двојно Бисери Обетки во Фунта Сребрена Свадба

480.96 -49 % DEN 245.00

Име : Бренд за Накит 2017 Нов Природен Бисер Накит Обетки Жените е Двојно Бисери Обетки во Фунта Сребрена Свадба Плоча : Автентични 925 Фунта Сребро Обетки Големина : види pictur e Овој скапоцен камен, според еу за животната средина барање Носи Повод : Свадба / Ангажирање / Роденден / Предложи / Партија / Подарок Подарок за : пријател, Девојка / Жена / Мајка OPP Вреќа,Исклучителен Подарок Кутија : Безбедно, Вредни и Чесни

Jemmin Врвен Квалитет 925 Sterling Silver Парична Казна Earring Компоненти Накит За Рачно Изработени Додаток Куки Обетки Кристал Наоди

257.28 -47 % DEN 136.00

Име : 925 Sterling Silver Кука ОбеткиФункција : Антипромена на бојата / Спречување на алергијатаГолемина : Како Што Е Прикажано

MELE Природни сини топаз сребро earring, круши, 7mm*10мм, длабоко сина боја и професионални сечење, парична казна и исклучителна накит

3744.00 -19 % DEN 3033.00

ИзвестувањеСертификатот за вашиот референца Ако ви треба сертификатот ве молам оставете ме порака кога ќе го поставите цел, и ние ќе наплатиме за $3.Ви благодариме .NO : PY8 HB208454РЕЗУЛТАТ НА ИДЕНТИФИКАЦИЈА : ТОПАЗ EARRINGОблик : КрушиБоја : СинаВкупна маса : 4.86 gГустина : Нема тестРефрактивната : 1.6191.627Зголемување на тест : Природни инклузијаЗабелешки : S925

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.