• Ново
CAS42 бинарни кодирање апсолутна енкодер 6 8 12 16 позиција ЦПУ струг машина Алатка бедем енкодер PNP излез

CAS42 бинарни кодирање апсолутна енкодер 6 8 12 16 позиција ЦПУ струг машина Алатка бедем енкодер PNP излез

Оценка на клиентот:
DEN 5280.00

Износ
Залиха

CNC струг машина Алатка бедем енкодер CAS42 6 8 12 16 позиција на апсолутна енкодер PNP излез Апликации и Карактеристики 1. Лесно механички монтажа 2. 8 и 12 позиција претвори конфигурација 3. Неколку излез видови на располагање 4. IP66 запечатување Модел

Карактеристики

Бренд Име:
CALTSensoR
Број На Модел На:
CAS42
надворешниот кол:
42mm
Вратило Кол:
6mm
кодирање начин:
бинарни
Напон:
24v
излез форма:
PNP

Производи во категоријата

Висок квалитет на Печатење proofer за гравирање и флексибилни.flexo печатење

DEN 143904.00

Висок квалитет на Печатење proofer за гравирање и флексибилни.flexo печатењеВисок квалитет на докази користење на гравирање, гравирањефорумот или flexo мастила се произведени веднаш користење на Печатење Proofer...

Бесплатен Превозот Кинеско КА-300 Серија 5V КА-300 70mm линеарна скала 0.005 mm КИНЕСКО KA300 70mm линеарна енкодер

5808.00 -13 % DEN 5053.00

Бесплатен Превозот Кинеско КА300 Серија 5 V КА300 70mm линеарна скала 0.005 mm КИНЕСКО KA300 70mm линеарна енкодерКупување белешки1...

Бесплатен превозот струг фреза КИНЕСКО 3 оска Dro дигитални readout Кинеско SDS6-3V

10464.00 -18 % DEN 8580.00

Бесплатен превозот струг фреза КИНЕСКО 3 оска Dro дигитални readout Кинеско SDS63 V Купување Белешки 1 Нарачката вклучува 3 оска дигитални readout Кинеско SDS63 V со монтажа заградата и упатство за користење...

CALT RS485 и 4-20mA двојна излез modbus rtu еден претвори агол сензор 6mm вратило мини апсолутна ротари енкодер CAS38

DEN 6672.00

CALT RS485 и 420m A двојна излез modbrtu еден претвори агол сензор 6mm вратило мини апсолутна ротари енкодер CAS38Апсолутна Енкодер CAS38LB или R4 B УпатствоНа "магнетни откривање на владата", со одлични влијание и вибрации отпор.4m A и 20m A соодветните вредности може да се постави и фино подесување.Вграденво сигнал конвертор чип, 4 ~ 20m A аналогни тековната излез за лесно поврзување на различни уреди.Мултицел, мултифункционални, директно одговара на агол, должината и брзината на мерење.Широк оперативен напон, ниско ниво на тековната потрошувачка.Стегање прирабница, серво страната или слепи шупливи вратило, на меѓународниот стандард структура.Надворешни ресетирање линија за да го поставите стандардната локација, лесна инсталација, нема потреба да се најде НУЛА.ПараметарОперативен Напон1030 Vdc поларитетот заштитаТековната ПотрошувачкаПовратен СигналRS485 и 420m A двоен независен излез, можете да ја поставите должината, агол, брзина апликација излезИзлез капацитет≤ 400 ohms, стандардот 200250 Ohm работаЛинеарноста Резолуција1 / 4096Температурата На Работа25—80℃ Програмирање температура спектар : 0℃~+70℃Температура На Чување40—80℃Заштита класаIP67 за домување IP65 за окноВибрации & шок20g,10~2000 Hz;100g,6msДозволена Ротација Го Оценувате2400rpmИзлез refresh циклусПриклучен Кабел1m 8core заштитените кабел.Целокупната ФункцијаСтегање страната или синхрони прирабница, метално куќиште, запечатени со двојна носечка структура ( види прилог цртање на целокупната димензија)ОкноСтегање страната бунари со дијаметар од 10мм, должина 20mm, со Dрамна, нерѓосувачки челик, синхронизирано страната вратило 6mm, должина 10ммSignal ConditioningМоже да 4m A излез трим, 20 m A излез трим; насока може да се постави; претходно позиција, надворешна собата, како што се надворешни нулаВрскаКабел За ИзлезБоја На КабелИзлезниот СигналБраун10—30 Vdc Оперативен НапонБела0 V GNDЗеленаRS485 Излез НаЖолтаRS485 Излез БПинк4~20m A+Blac4~20m AСинаПрограмирање дозволено линијаСиваНадворешни Ресетирате линијаВе молиме оставете порака на модел или спецификациите сакате кога ќе купите нашата енкодер ,сензор или други производи .Или можете да испратите барање за нас пред место цел ...

KACY 1PC 32x7mm Bullseye Ниво Меур ампули, Изградба круг мини дух ниво

DEN 187.20

Точноста Големина(DXH) Купи Точноста Големина(DXH) Купи 30'± 5' 8×5.5 мм 30'± 5' 25x10mm 30'± 5' 10×6mm 30'± 5' 27x10 30'± 5' 11.6x7mm 30'± 5' 30x11mm 30'± 5' 12×6mm 30'± 5' 32×7mm 30'± 5' 12×7mm 30'± 5' 32×12mm 30'± 5' 12x7.5mm 30'± 5' 33x31x12mm 30'± 5' 13×7mm 30'± 5' 34x18x10.5mm 30'± 5' 13 X7.5mm 30'± 5' 40x10mm 30'± 5' 13.4x8mm 30'± 5' 43×12mm 30'± 5' 13.8x8mm 30'± 5' 50 X10mm 30'± 5' 15×6mm 30'± 5' 50 X13mm 30'± 5' 15×8мм 30'± 5' 50×17 mm 30'± 5' 15.6x16.6x8.2mm 30'± 5' 60×10мм 30'± 5' 16 X13.8 X8mm 30'± 5' 60×12mm 30'± 5' 16 X14 X7.5mm 30'± 5' 66×10мм 30'± 5' 18×9mm 30'± 5' 75x14mm 30'± 5' 19×10мм 30'± 5' 76x65x34mm 30'± 5' 19.7 X16.3 X10 MM 30'± 5' 80x60 X12mm 30'± 5' 20 X9mm 30'± 5' 90x66x17mm 30'± 5' 25x5mm 30'± 5' 100x75x14mmСостојба : 100% Сосема НовГолемина : 32 мм*7mm( Дијаметар*висина)Гаранција : 1 ГодинаКарактеристики : 1...

Tachometer DT-2236 Дигиталната Револуција Метар Фотоелектрически / Изложеност На Dual-користете Tachometer DT2236

DEN 4271.52

Tachometer DT2236 Дигиталната Револуција Метар Фотоелектрически / Изложеност На Dualкористете Tachometer DT22361 Апликации : Се користи за да се измери rotative брзина, површината на брзината, фреквенцијата на моторот, се Применуваат на производот оддели на мотор, вентилатор, хартијапроизвод, хемиски влакна, перењемашина, автомобил, авион, steamer итн.2...

Метал се Справи со Мини USB Порт и Надополнување на Базата Порта За сексуално и репродуктивно и д-р серија Retinoscope и Ophthalmoscope Глава

DEN 5712.00

Метал се Справи со Мини USB Порт и Надополнување на Базата Порта За сексуално и репродуктивно и др серија Retinoscope и Ophthalmoscope ГлаваВклучувајќи и една батеријаТекст AC : 110v / 220vТекст DC : 5 VОд Стави 3.5 VВовед Во Крстарење ОфталмолошкиAcemax е професионална офталмолошки и оптички инструменти дистрибутер anddealer базирана во Шангај, Кина.Нашата мисија е да обезбеди високо standardoptical опрема во атрактивни цени.Нашиот раст, како во однос на domesticand интернационална мрежа, е резултат фокусиран приод кон customerssatisfied.Се фокусираше на optometric / eyecare industy, Ние се повеќе професионални.Нашите производи ги Опфаќа : Ophthalmic Instruments, Optometric Опрема, Labrotary, Леќа Процес Машина и othersurgicalИнструменти.Адреса : Рм 711, КинескоЖелезнички Замок, Бр 1115 Lingnan Road, Шангај, КинаТел : +8602166980766Товарни и Превозот Ракување ги Собереша...

(100 Парчиња/Многу) HACCURY Пластични Ниво меур Мини дух ниво Мерни инструменти Пречник од 6mm 6.5 mm 7mm

645.12 -25 % DEN 484.00

(100 Парчиња / Многу) HACCURY Пластични Ниво меур Мини дух ниво Мерни инструменти Пречник од 6mm 6.5 mm 7mmЗа КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

12 Ултразвучно ВОДЕНА Магла Создателот Fogger Чешма Езерцето Atomizer Воздух Овлажнител S08 Капка брод

209.28 -17 % DEN 174.00

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Нема топлина или хемикалии кои се користат Со 12 LED шарени светлина Лесно да се работи, подолг сервисен живот, самозаштита Идеален за внатрешна или надворешна фонтани, вода функција, и користење Додадете зачудувачки слаб ефект на вашиот езерце или резервоарот за вода за да го филтрирате лош мирис со електро и ултразвучно технологија Напон на Спреј Глава : DC24 V 500~600m A Дијаметар : околу 4,3 cm / 1.69" Висина : околу 2cm / 0.79" Кабел должина : околу 122cm / 48.03" Напомена : Оваа ставка е само Магла творецот, не е опремен со напојување...

Мини Дигитален Inclinometer Електронски Protractor Магнетна База 360 Степени LCD Bevel Кутија Ниво Мерење Алатка Агол Мерач Метар

767.52 -8 % DEN 706.00

Мини Дигитален Inclinometer Електронски Protractor Магнетна База 360 Степени LCD Bevel Кутија Ниво Мерење Алатка Агол Мерач МетарКарактеристика & Функција : 1)...

Ниска цена за 12 volt правец на ветер сензор правец на ниво мерен инструмент 3 купот правец на anemometer

DEN 2496.00

Ниска цена за 12 volt правец на ветер сензор правец на ниво мерен инструмент 3 купот правец на anemometerОпис : На YGCFS правец на ветер сензор усвојува обединета три правец на купот структура, ветрот првенство користи ABS материјал, интензитетот е висока, започнува добро; прецизност сигнал за обработка на единица може излез секој вид на сигнал според побарувачката корисникот...

WS1361 30-130dB LCD Дигитален Звук Ниво Метар Бучава Мерен Инструмент Decibel Следење Logger Тестер

1391.52 -5 % DEN 1322.00

WS1361 30130d B LCD Дигитален Звук Ниво Метар Бучава Мерен Инструмент Decibel Следење Logger Тестер> P roduct Опис Оваа метар е опремен со широк опсег на мерење (30130d B)...

HACCURY Големина 47*24*13mm Дух Ниво со магнетни за ТВ Рек Фото Рамка Стоки Полица Рамка прибор трговија на Големо

9.60 -6 % DEN 9.00

HACCURY Големина 47*24*13mm Дух Ниво со магнетни за ТВ Рек Фото Рамка Стоки Полица Рамка прибор трговија на ГолемоЗа КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

Ниво на звук Метар SL-5866 Преносни Дигитални Бучава Метар Decibel Следи Тестер SL5866

DEN 5520.00

Ниво на звук Метар SL5866 Преносни Дигитални Бучава Метар Decibel Следи Тестер SL5866Примена : тоа се користи за калибрирање на ниво на звук метри.Модел : SL5866Стандард : GB / T3785, IEC651 Type2, ANSIS1.4 Type2Функција : SLМерење На : .40125d BФилтерОткривање карактеристики : брзо / бавноРезолуција : 0.1 d BНа точноста : 1d BЕкран : LCD дисплејНапојување : 1x9 V 6 F22 батерија (Не се вклучени)Батеријата индикатор : индикатор за слаба батеријаДимензии : 195x72x31mmТежина (не вклучувајќи сонда) : 195gПревозот1...

Бесплатен Превозот 16mm*16mm Кинеско KA200 60mm Линеарна Скала Кинеско КА-200 60mm оптички сензор за мелење машина

DEN 9038.40

Бесплатен Превозот 16mm*16mm Кинеско KA200 60mm Линеарна Скала Кинеско КА200 60mm оптички сензор за мелење машинаКупување белешки1...

HACCURY Точноста 30/2mm Плоштадот колона Поднесе Метал Ниво protractor Tubularspirit ниво меур Големина 58*15*15mm

384.00 -50 % DEN 192.00

HACCURY Висока Точност 30" / 2mm Плоштадот колона Поднесе Метал Ниво protractor Tubularspirit ниво меур Големина 58*15*15mmЗа КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

HACCURY Големина 40*15*15mm Keychain Ниво Плоштадот Ниво со Суб-синџири Црвена Боја за Фото Рамка Ѕид виси во ЖИВО

10.08 -1 % DEN 10.00

HACCURY Големина 40*15*15mm Keychain Ниво Плоштадот Ниво со Субсинџири Црвена Боја за Фото Рамка Ѕид виси во ЖИВОЗа КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

Дигитален Звук Ниво Метар SL-5816 Бучава Тестер Decibel Следи Тестер 40 - 130dB

DEN 4368.00

Дигитален Звук Ниво Метар SL5816 Бучава Тестер Decibel Следи Тестер 40 130d BКарактеристики : Примена на калибрирање на ниво на звук метриДигитален дисплеј дава точната читањеИсклучете автоматски, заштедите електрична енергијаСпецификации : Модел : SL5816Стандард : IEC651 Type2, ANSIS1.4 Type2Функција : SLМерење на : A...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.