• Ново
Дигитален Звук Ниво Метар AR844 Мерен Опсег 30~130dB Фреквентен Опсег 31.5 HZ~8.5 KHZ Бучава Метар

Дигитален Звук Ниво Метар AR844 Мерен Опсег 30~130dB Фреквентен Опсег 31.5 HZ~8.5 KHZ Бучава Метар

Оценка на клиентот:
DEN 4799.52

Износ
Залиха


Дигитален Звук Ниво Метар AR844 Мерен Опсег 30~130d B Фреквентен Опсег 31.5 HZ~8.5 KHZ Бучава Метар
Карактеристики :
Ниво на звук метри мерка звучен притисок и се најчесто користени во бучавата на загадување на студии за квантификација на речиси секој шум, но особено за индустриска, еколошка и авиони бучава.
СПЕЦИФИКАЦИИ :
Микрофон
1/2 инчи Кондензаторот Микрофон
Мерен Опсег
30~130 велика британија
35~130 d BC
Точноста
1.5 d B
Фреквентен Опсег
31.5 HZ~8.5 KHZ
Линеарноста Опсег
50d B
Фреквенција Пондерирање
A & C
Компјутер Поврзете го USB
Анализа На Податоците
Онлајн / Офлајн
Податоци Продавница
4700 групи
ACDC Излез
Индикација За Слаба Батерија
Со Текот На Опсег, Индикација
Резолуција
5 цифри & 0.1 d B
Време Пондерирање Избор
Брзо / Бавно
Мерење Ниво На Селекција
Макс Hold Функција
Фреквенцијата На Земање Примероци
2 пати / sec
Чист Звук Одговор(А)
-
ПАКУВАЊЕ ИНФОРМАЦИИ :
Моќност
AA6 V (Алкални или DC Адаптер)
Производ Нето Тежина
965g
Производ Големина
210*72*32-милиметри
Пакување
Подарок кутија
Цена
Цената не вклучува никаква царина. Било царина се применува на овој пакет треба да бидат покриени од страна на купувачи.
Превозот
1. Предмети ќе биде предаден во рок од 3 дневна по приемот на плаќање.
2. Ако тоа е потребно итно да, ние може да се прати преку експрес превозот со конкурентна агент товар на трошоците. Ве молиме, ве молиме контактирајте со нас пред исплата.
Контакт
1. Во случај на објектот функционираат под правилна употреба на упатството за време на гаранцискиот период, ве молиме љубезно ве молиме да не контактирате и да се вратите на вашиот превозот на трошоците за замена. Ние ќе ја ќе замена на нашите превозот цена.
2. Ако не сте задоволни, ве молиме контактирајте со нас за решавање на сите прашања. Ние работиме напорно за да бидете сигурни дека СЕКОЈ КЛИЕНТ 100% задоволство.
2. За било какви прашања, прашања или помош, ве молиме контактирајте со нас преку Aliexpress или оставете ја вашата e-mail адреса.
3. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 2 работни дена. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно да ја пратите вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.
Го цениме вашиот вид разбирање.
Нашата цел е да се надмине нашите клиенти очекувања во квалитет, испорака и чинење преку континуирани подобрувања и интеракција со клиентите.

Карактеристики

Бренд Име:
FRU
Број На Модел На:
AR844
Микрофон:
1/2 инчи Кондензаторот Микрофон
Мерен Опсег:
30~130 велика британија 35~130 dBC
Точноста:
1.5 dB
Фреквентен Опсег:
31.5 Hz~8.5 KHz
Линеарноста Опсег:
50DB
Фреквенција Пондерирање:
A & C
Резолуција:
5 цифри & 0.1 dB
Време Пондерирање Избор:
Брзо / Бавно
фреквенцијата на земање примероци:
2 пати / sec

Производи во категоријата

HACCURY Точноста 30/2mm Плоштадот колона Поднесе Метал Ниво protractor Tubularspirit ниво меур Големина 58*15*15mm

384.00 -50 % DEN 192.00

HACCURY Висока Точност 30" / 2mm Плоштадот колона Поднесе Метал Ниво protractor Tubularspirit ниво меур Големина 58*15*15mmЗа КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

Мини Дигитален Protractor 360 Степени 3 Магнет База На Дигитални Inclinometer Електронски Protractor Дигитални Bevel Кутија Агол Мерач Метар

1391.52 -9 % DEN 1266.00

Мини Дигитален Protractor 360 Степени 3 Магнет База На Дигитални Inclinometer Електронски Protractor Дигитални Bevel Кутија Агол Мерач МетарПакет Листата : 3 Магнет База на Дигитални Inclinometer*1( 9 VBattery Не се Вклучени )Англиски Јазик Прирачник За Корисникот*1Шрафцигер*1Испорака : Кога ќе го поставите цел,ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски, такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја...

CALT RS485 и 4-20mA двојна излез modbus rtu еден претвори агол сензор 6mm вратило мини апсолутна ротари енкодер CAS38

DEN 6672.00

CALT RS485 и 420m A двојна излез modbrtu еден претвори агол сензор 6mm вратило мини апсолутна ротари енкодер CAS38Апсолутна Енкодер CAS38LB или R4 B УпатствоНа "магнетни откривање на владата", со одлични влијание и вибрации отпор.4m A и 20m A соодветните вредности може да се постави и фино подесување.Вграденво сигнал конвертор чип, 4 ~ 20m A аналогни тековната излез за лесно поврзување на различни уреди.Мултицел, мултифункционални, директно одговара на агол, должината и брзината на мерење.Широк оперативен напон, ниско ниво на тековната потрошувачка.Стегање прирабница, серво страната или слепи шупливи вратило, на меѓународниот стандард структура.Надворешни ресетирање линија за да го поставите стандардната локација, лесна инсталација, нема потреба да се најде НУЛА.ПараметарОперативен Напон1030 Vdc поларитетот заштитаТековната ПотрошувачкаПовратен СигналRS485 и 420m A двоен независен излез, можете да ја поставите должината, агол, брзина апликација излезИзлез капацитет≤ 400 ohms, стандардот 200250 Ohm работаЛинеарноста Резолуција1 / 4096Температурата На Работа25—80℃ Програмирање температура спектар : 0℃~+70℃Температура На Чување40—80℃Заштита класаIP67 за домување IP65 за окноВибрации & шок20g,10~2000 Hz;100g,6msДозволена Ротација Го Оценувате2400rpmИзлез refresh циклусПриклучен Кабел1m 8core заштитените кабел.Целокупната ФункцијаСтегање страната или синхрони прирабница, метално куќиште, запечатени со двојна носечка структура ( види прилог цртање на целокупната димензија)ОкноСтегање страната бунари со дијаметар од 10мм, должина 20mm, со Dрамна, нерѓосувачки челик, синхронизирано страната вратило 6mm, должина 10ммSignal ConditioningМоже да 4m A излез трим, 20 m A излез трим; насока може да се постави; претходно позиција, надворешна собата, како што се надворешни нулаВрскаКабел За ИзлезБоја На КабелИзлезниот СигналБраун10—30 Vdc Оперативен НапонБела0 V GNDЗеленаRS485 Излез НаЖолтаRS485 Излез БПинк4~20m A+Blac4~20m AСинаПрограмирање дозволено линијаСиваНадворешни Ресетирате линијаВе молиме оставете порака на модел или спецификациите сакате кога ќе купите нашата енкодер ,сензор или други производи .Или можете да испратите барање за нас пред место цел ...

Дигитални Protractor Агол Пронаоѓач електронски Ниво 360 степени Inclinometer со Магнети Ниво агол на наклон тестер Владетел 400mm

1272.00 -13 % DEN 1107.00

Дигитални Protractor Агол Пронаоѓач електронски Ниво 360 степени Inclinometer со Магнети Ниво агол на наклон тестер Владетел 400mmОпис : Овој дигитален ниво мерка сите агли или 360° опсег или четири 90°quadrants ...

Бесплатен Превозот Висока Прецизност Патување Должина 1500mm линеарна скала 5um линеарна енкодер / 1500mm линеарна сензор

13584.00 -5 % DEN 12905.00

Висока Прецизност Патување Должина 1500mm линеарна скала 5um линеарна енкодер / 1500mm линеарна сензорКупување имајте предвид Оваа цел е за 1500mm линеарна скала со 0.005 mm(5um) резолуција доаѓа со заштита на поклопецот и додатоци за монтирање, Ние исто така снабдување 0.001 mm резолуција, секој 0.001 mm(1um) скала треба да се наплатат дополнителни 20$, ако треба 0.001 мм, ве молиме помогнете себе си да се одржи дополнителна цел на следниов линк(изберете 20pcs, значи дополнителни 20$) со оваа цел заедно : http : / / www.aliexpress.com / store / product / Shippingcostextracostspecialorder / 1021179_1625672102.htmlПараметарПатување должина : 1500mmРезолуција : 0.005 мм, 5umВлезен напон : 5 VПовратен сигнал : TTLКабел должина : 3 метри (други должина на располагање)На ред доаѓа со заштита маска, монтажа заградата и други додатоциспецификација1.Читањето шефот за дизајн на пет имајќи систем2.хелиум сензор е затворен тип3.сигнал линија е coverred од мрежи од multilayer isolatio ,Па водоотпорен, ' рѓа заштита4.извор на светлина усвојува увезени инфраред led диоди5.специјални нафта отпор, отпорен на корозија6.со високо ниво на антимешање способност, висока стабилност, со голема брзина, вибрации отпор7.на E2 PROM се користи како моќ прекинување меморија8.вибрации филтер функција9.нелинеарни грешка conpensation функцијаTTL сигнал жица за поврзување на режимот

Ka200 микро хелиум владетел, оптички владетел, електронски владетел, резолуција 1um опсег, 120mm-200mm бесплатен превозот

DEN 8640.00

Производ Краток: КА200, миниенкодер помала од КА500 е дизајниран врз основа на ка500 странаоптимизирање на внатрешната и надворешната структура...

DY101 10T големи loadcell Компресија и Тензија Сила Сензор S Зрак камион возило hbm Оптоварување Ќелија

DEN 4488.00

S тип оптоварување ќелија се повлече pushweighting сензорОписОбјектот е направен од легиран челик, hermetically заварени / запечатен со лепило внатре,маслодоказ, водоотпорен и антикорозија.Безбедно и антиексплозивни производ, може да се користи во atrocioсредина и опасни средини...

Ниво на звук Метар SL-5866 Преносни Дигитални Бучава Метар Decibel Следи Тестер SL5866

DEN 5520.00

Ниво на звук Метар SL5866 Преносни Дигитални Бучава Метар Decibel Следи Тестер SL5866Примена : тоа се користи за калибрирање на ниво на звук метри.Модел : SL5866Стандард : GB / T3785, IEC651 Type2, ANSIS1.4 Type2Функција : SLМерење На : .40125d BФилтерОткривање карактеристики : брзо / бавноРезолуција : 0.1 d BНа точноста : 1d BЕкран : LCD дисплејНапојување : 1x9 V 6 F22 батерија (Не се вклучени)Батеријата индикатор : индикатор за слаба батеријаДимензии : 195x72x31mmТежина (не вклучувајќи сонда) : 195gПревозот1...

Агол На Наклон На Ниво На Метар Пронаоѓач Алатка Тебе Balancer Автомобил Возило Inclinometer Сосема Нов Топла Продажба

276.00 -26 % DEN 204.00

Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитетОдговор на datas на наклонот и навалување брзо и прецизноВисок степен на чувствителност, следи агли' промени во било кое времеТе направи подобро разбирање на условите на патот, обезбедување на сигурност при возењеБрз и прецизен одговорЛесно може да се прочитаат dialСовршен за автомобил патнициСлободен простор за фикс, прикрие, кога е потребноТоа е лесен оперативенСпецификации : Горниот дел ширина : прибл...

Tachometer DT-2236 Дигиталната Револуција Метар Фотоелектрически / Изложеност На Dual-користете Tachometer DT2236

DEN 4271.52

Tachometer DT2236 Дигиталната Револуција Метар Фотоелектрически / Изложеност На Dualкористете Tachometer DT22361 Апликации : Се користи за да се измери rotative брзина, површината на брзината, фреквенцијата на моторот, се Применуваат на производот оддели на мотор, вентилатор, хартијапроизвод, хемиски влакна, перењемашина, автомобил, авион, steamer итн.2...

KACY 2 ПАРЧИЊА/МНОГУ Топло Чевли Hotshoe Покрие Со Меур Дух Ниво за Sony Алфа Серија

DEN 792.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов & Висок КвалитетМини Големина & Деликатна ДизајнМала тежина и Лесен РаботешеОваа маска се користи за да се заштити топла чевли од scrathing, чувајте го на чиста, и да се избегне влагаСо балон дух ниво на топло чевли капа, вие би можеле да имаат прецизно мерење на хоризонталните и во секое времеКомпатибилен со : Стандард топла чевли на Canon, Nikon,Pentax ,Олимп,Fuji,Hasselblad,MamiyaНе е Компатибилен со : Sony и Minolta Алфа серијаБесплатен превозот универзална агол метар arcylic Пмма дух ниво со скали со висок квалитет меур ниво ампули 41003 B многупарчиња / многуБесплатен превозот Висока Транспарентен метал / пластика меур ниво,gradienter, bullseye Ниво за професионално ниво инструмент 31298 многупарчиња / многуМИНИ подарок дух ниво црна база без магнетно,1 меур ниво укажуваат на ниво КС3102010 B многупарчиња / многуПодарок мини дух нивоцрна база без магнетно на bottom1 меур ампули укажуваат на ниво на мерење алатки бесплатен превозот 31020 B многупарчиња / многуУниверзална Кружни Меур Ниво 25x10mm за професионални мерење на нормална употреба и користењето на камерата 31111 многупарчиња / многуУниверзална Кружни Меур Ниво за професионални мерење на нормална употреба и користењето на камерата 41015 многупарчиња / многуБесплатен превозот Цилиндар Нови Високо Транспарентен Меур Дух Ниво за професионални мерење и нормално користење 41016 многупарчиња / многу

Висок квалитет на Печатење proofer за гравирање и флексибилни.flexo печатење

DEN 143904.00

Висок квалитет на Печатење proofer за гравирање и флексибилни.flexo печатењеВисок квалитет на докази користење на гравирање, гравирањефорумот или flexo мастила се произведени веднаш користење на Печатење Proofer...

Дигитални Изолација Отпор Метар AR907A+ Оценет Напон 100V/250V/500V/1000V/2500V Megohmmeter AC/DC Напон Тестер Ohm Метар

DEN 3359.52

Дигитални Изолација Отпор Метар AR907 A+ Оценет Напон 100 V / 250 V / 500 V / 1000 V / 2500 V Megohmmeter AC / DC Напон Тестер Ohm МетарТестер на изолација AR907 A+, тоа е безбедно, брзо и едноставно во употреба...

Бесплатен Превозот Кинеско КА-300 Серија 5V КА-300 70mm линеарна скала 0.005 mm КИНЕСКО KA300 70mm линеарна енкодер

5808.00 -13 % DEN 5053.00

Бесплатен Превозот Кинеско КА300 Серија 5 V КА300 70mm линеарна скала 0.005 mm КИНЕСКО KA300 70mm линеарна енкодерКупување белешки1...

Ниска цена за 12 volt правец на ветер сензор правец на ниво мерен инструмент 3 купот правец на anemometer

DEN 2496.00

Ниска цена за 12 volt правец на ветер сензор правец на ниво мерен инструмент 3 купот правец на anemometerОпис : На YGCFS правец на ветер сензор усвојува обединета три правец на купот структура, ветрот првенство користи ABS материјал, интензитетот е висока, започнува добро; прецизност сигнал за обработка на единица може излез секој вид на сигнал според побарувачката корисникот...

KACY 10pcs/многу 7X16MM промоција колона тубуларна ниво шишенцето/Меур Ниво за рамка на слика виси мерење и нормална

DEN 479.52

Точноста Големина(Dx H) Купи Точноста Големина(Dx H) Купи 30'± 5' 5x12mm 30'± 5' 8×22mm 30'± 5' 6×15mm 30'± 5' 8×23mm 30'± 5' 6.5x18mm 30'± 5' 8 X22.5mm 30'± 5' 6×20mm 30'± 5' 8×35mm 30'± 5' 6x24mm 30'± 5' 9.5×30мм 30'± 5' 6.3×29mm 30'± 5' 9.5×34mm 30'± 5' 7x16mm 30'± 5' 9.5×40mm 30'± 5' 7×26mm 30'± 5' 9 X25mm 30'± 5' 8×20mm 30'± 5' 10x30mmKACY 10pcs / многу 7 X16 MM промоција колона тубуларна ниво шишенцето / Меур Ниво за рамка на слика виси мерење и нормалнаСостојба : 100% Сосема НовГолемина : 7x16mmНа точноста : 30'±6'Гаранција : 1 ГодинаКарактеристики : 1...

HACCURY Големина 47*24*13mm Дух Ниво со магнетни за ТВ Рек Фото Рамка Стоки Полица Рамка прибор трговија на Големо

9.60 -6 % DEN 9.00

HACCURY Големина 47*24*13mm Дух Ниво со магнетни за ТВ Рек Фото Рамка Стоки Полица Рамка прибор трговија на ГолемоЗа КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.