• Ново
Бесплатен Превозот 16mm*16mm Кинеско KA200 140mm Линеарна Скала Кинеско КА-200 140mm линеарна стакло скала за струг машина

Бесплатен Превозот 16mm*16mm Кинеско KA200 140mm Линеарна Скала Кинеско КА-200 140mm линеарна стакло скала за струг машина

Оценка на клиентот:
DEN 9076.80

Износ
Залиха


Бесплатен Превозот 16mm*16mm Кинеско KA200 140mm Линеарна Скала Кинеско КА-200 140mm линеарна стакло скала за струг машина
Купување белешки
1. Оваа цел е Кинеско КА-200 140mm со 5 V / TTL / 0.005 mm (5um/ 5micro) резолуција & DB9 конектор;
2. Ние ги доставуваме 0.001 mm резолуција, секој 0.001 mm(1um) скала треба да се наплатат дополнителни 20$, за екстра ве молиме контактирајте со нас пред да нарачате;
3. Ние може да направи скала за 24 V, ОВЖС-422-а и други различни спецификации, за детали, ве молиме контактирајте со нас;
4. Кинеско компанија информирани, тие немаат акции на КА-200. Секој КА-200 треба да се прилагоди од страна на Кинеско фабриката по нарачка и тоа треба околу 20 дена cos треба да ги купите материјал од Германија, па ние треба 20-25 дена да се подготви пакет и испрати надвор. Сите Кина добавувачи вака освен лажни.
5. Цел содржина : 1 парче * Кинеско КА-200 140mm линеарна скала
Кога ќе се стави на ред, молам, изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест (освен бесплатен превозот). Ние ќе ја испрати на предмети во рамките на времето за испорака откако вашата уплата е завршен.
Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.
Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние wiil не рефундирање на трошоци за одбиени пратки.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки.
Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.
Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина. Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се intheir оригиналните услови. Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата. Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.
Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.
Ние нудиме the1-месец слободна замена. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
Ние исто така, обезбеди 12-месечно бесплатно одржување. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање. Ако било кој дел е потребно да се замени,купувачот, исто така треба да се плати за трошоците на делови за да биде заменет.
Пред да се врати на предмети, ве молиме потврдете го врати адреса и логистички метод со нас. Откако ќе се даде на објекти на логистичка компанија, ве молиме да ни ги испратите на следење на број.

Карактеристики

Број На Модел На:
KA200
Точка име :
кинеско линеарна скала
Достапни Measrus Должина:
30мм-360mm
Пресек Димензија:
16mm X 16mm
Резолуција:
1um/ 5um(0.001 mm/0.005 mm)
Повратен Сигнал:
TTL / ОВЖС-422-A
Точноста:
+/- 3, 5, 10 (20 степен, 680 Ф 1000mm)
Референтна Точка:
една единица по 50mm
Макс за Мерење на брзина:
60m/мин
Гаранција:
2 година

Производи во категоријата

KACY 13.4x8mm Кружни Меур Дух Ниво од СТРАНА на GFNT за Tripod, Phonograph, Плочата Итн. (6 парчиња)

DEN 396.00

Точноста Големина(DXH) Купи Точноста Големина(DXH) Купи 30'± 5' 8×5.5 мм 30'± 5' 25x10mm 30'± 5' 10×6mm 30'± 5' 27x10 30'± 5' 11.6x7mm 30'± 5' 30x11mm 30'± 5' 12×6mm 30'± 5' 32×7mm 30'± 5' 12×7mm 30'± 5' 32×12mm 30'± 5' 12x7.5mm 30'± 5' 33x31x12mm 30'± 5' 13×7mm 30'± 5' 34x18x10.5mm 30'± 5' 13 X7.5mm 30'± 5' 40x10mm 30'± 5' 13.4x8mm 30'± 5' 43×12mm 30'± 5' 13.8x8mm 30'± 5' 50 X10mm 30'± 5' 15×6mm 30'± 5' 50 X13mm 30'± 5' 15×8мм 30'± 5' 50×17 mm 30'± 5' 15.6x16.6x8.2mm 30'± 5' 60×10мм 30'± 5' 16 X13.8 X8mm 30'± 5' 60×12mm 30'± 5' 16 X14 X7.5mm 30'± 5' 66×10мм 30'± 5' 18×9mm 30'± 5' 75x14mm 30'± 5' 19×10мм 30'± 5' 76x65x34mm 30'± 5' 19.7 X16.3 X10 MM 30'± 5' 80x60 X12mm 30'± 5' 20 X9mm 30'± 5' 90x66x17mm 30'± 5' 25x5mm 30'± 5' 100x75x14mmKACY 12.4x8mm Кружни Меур Дух Ниво од СТРАНА на GFNT за Tripod, Phonograph, Плочата Итн...

Бесплатен Превозот 16mm*16mm Кинеско KA200 40mm Линеарна Скала Кинеско КА-200 40mm Линеарна Сензор за мелење машина

DEN 9028.80

Бесплатен Превозот 16mm*16mm Кинеско KA200 40mm Линеарна Скала Кинеско КА200 40mm Линеарна Сензор за мелење машинаКупување белешки1...

16*6mm Кружни дух ниво Стакло меур ниво Круг стакло шишенцето Кружни нивото на водата метар

193.44 -49 % DEN 99.00

16*6mm Кружни дух ниво Стакло меур ниво Круг стакло шишенцето Кружни нивото на водата метарЗа КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

Дигитален Звук Ниво Метар AR844 Мерен Опсег 30~130dB Фреквентен Опсег 31.5 HZ~8.5 KHZ Бучава Метар

DEN 4799.52

Дигитален Звук Ниво Метар AR844 Мерен Опсег 30~130d B Фреквентен Опсег 31.5 HZ~8.5 KHZ Бучава МетарКарактеристики : Ниво на звук метри мерка звучен притисок и се најчесто користени во бучавата на загадување на студии за квантификација на речиси секој шум, но особено за индустриска, еколошка и авиони бучава.СПЕЦИФИКАЦИИ : Микрофон1 / 2 инчи Кондензаторот МикрофонМерен Опсег30~130 велика британија35~130 d BCТочноста1.5 d BФреквентен Опсег31.5 HZ~8.5 KHZЛинеарноста Опсег50d BФреквенција ПондерирањеA & CКомпјутер Поврзете го USBАнализа На ПодатоцитеОнлајн / ОфлајнПодатоци Продавница4700 групиACDC ИзлезИндикација За Слаба БатеријаСо Текот На Опсег, ИндикацијаРезолуција5 цифри & 0.1 d BВреме Пондерирање ИзборБрзо / БавноМерење Ниво На СелекцијаМакс Hold ФункцијаФреквенцијата На Земање Примероци2 пати / secЧист Звук Одговор(А)ПАКУВАЊЕ ИНФОРМАЦИИ : МоќностAA6 V (Алкални или DC Адаптер)Производ Нето Тежина965gПроизвод Големина210*72*32милиметриПакувањеПодарок кутијаЦенаЦената не вклучува никаква царина...

CALT RS485 и 4-20mA двојна излез modbus rtu еден претвори агол сензор 6mm вратило мини апсолутна ротари енкодер CAS38

DEN 6672.00

CALT RS485 и 420m A двојна излез modbrtu еден претвори агол сензор 6mm вратило мини апсолутна ротари енкодер CAS38Апсолутна Енкодер CAS38LB или R4 B УпатствоНа "магнетни откривање на владата", со одлични влијание и вибрации отпор.4m A и 20m A соодветните вредности може да се постави и фино подесување.Вграденво сигнал конвертор чип, 4 ~ 20m A аналогни тековната излез за лесно поврзување на различни уреди.Мултицел, мултифункционални, директно одговара на агол, должината и брзината на мерење.Широк оперативен напон, ниско ниво на тековната потрошувачка.Стегање прирабница, серво страната или слепи шупливи вратило, на меѓународниот стандард структура.Надворешни ресетирање линија за да го поставите стандардната локација, лесна инсталација, нема потреба да се најде НУЛА.ПараметарОперативен Напон1030 Vdc поларитетот заштитаТековната ПотрошувачкаПовратен СигналRS485 и 420m A двоен независен излез, можете да ја поставите должината, агол, брзина апликација излезИзлез капацитет≤ 400 ohms, стандардот 200250 Ohm работаЛинеарноста Резолуција1 / 4096Температурата На Работа25—80℃ Програмирање температура спектар : 0℃~+70℃Температура На Чување40—80℃Заштита класаIP67 за домување IP65 за окноВибрации & шок20g,10~2000 Hz;100g,6msДозволена Ротација Го Оценувате2400rpmИзлез refresh циклусПриклучен Кабел1m 8core заштитените кабел.Целокупната ФункцијаСтегање страната или синхрони прирабница, метално куќиште, запечатени со двојна носечка структура ( види прилог цртање на целокупната димензија)ОкноСтегање страната бунари со дијаметар од 10мм, должина 20mm, со Dрамна, нерѓосувачки челик, синхронизирано страната вратило 6mm, должина 10ммSignal ConditioningМоже да 4m A излез трим, 20 m A излез трим; насока може да се постави; претходно позиција, надворешна собата, како што се надворешни нулаВрскаКабел За ИзлезБоја На КабелИзлезниот СигналБраун10—30 Vdc Оперативен НапонБела0 V GNDЗеленаRS485 Излез НаЖолтаRS485 Излез БПинк4~20m A+Blac4~20m AСинаПрограмирање дозволено линијаСиваНадворешни Ресетирате линијаВе молиме оставете порака на модел или спецификациите сакате кога ќе купите нашата енкодер ,сензор или други производи .Или можете да испратите барање за нас пред место цел ...

Мини Дигитален Inclinometer Електронски Protractor Магнетна База 360 Степени LCD Bevel Кутија Ниво Мерење Алатка Агол Мерач Метар

767.52 -8 % DEN 706.00

Мини Дигитален Inclinometer Електронски Protractor Магнетна База 360 Степени LCD Bevel Кутија Ниво Мерење Алатка Агол Мерач МетарКарактеристика & Функција : 1)...

Мини Дигитален Protractor 360 Степени 3 Магнет База На Дигитални Inclinometer Електронски Protractor Дигитални Bevel Кутија Агол Мерач Метар

1391.52 -9 % DEN 1266.00

Мини Дигитален Protractor 360 Степени 3 Магнет База На Дигитални Inclinometer Електронски Protractor Дигитални Bevel Кутија Агол Мерач МетарПакет Листата : 3 Магнет База на Дигитални Inclinometer*1( 9 VBattery Не се Вклучени )Англиски Јазик Прирачник За Корисникот*1Шрафцигер*1Испорака : Кога ќе го поставите цел,ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски, такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја...

Дигитални Изолација Отпор Метар AR907A+ Оценет Напон 100V/250V/500V/1000V/2500V Megohmmeter AC/DC Напон Тестер Ohm Метар

DEN 3359.52

Дигитални Изолација Отпор Метар AR907 A+ Оценет Напон 100 V / 250 V / 500 V / 1000 V / 2500 V Megohmmeter AC / DC Напон Тестер Ohm МетарТестер на изолација AR907 A+, тоа е безбедно, брзо и едноставно во употреба...

Бесплатен Превозот Кинеско КА-300 Серија 5V КА-300 70mm линеарна скала 0.005 mm КИНЕСКО KA300 70mm линеарна енкодер

5808.00 -13 % DEN 5053.00

Бесплатен Превозот Кинеско КА300 Серија 5 V КА300 70mm линеарна скала 0.005 mm КИНЕСКО KA300 70mm линеарна енкодерКупување белешки1...

HACCURY Големина 40*15*15mm Keychain Ниво Плоштадот Ниво со Суб-синџири Црвена Боја за Фото Рамка Ѕид виси во ЖИВО

10.08 -1 % DEN 10.00

HACCURY Големина 40*15*15mm Keychain Ниво Плоштадот Ниво со Субсинџири Црвена Боја за Фото Рамка Ѕид виси во ЖИВОЗа КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

Дигитални Protractor Агол Пронаоѓач електронски Ниво 360 степени Inclinometer со Магнети Ниво агол на наклон тестер Владетел 400mm

1272.00 -13 % DEN 1107.00

Дигитални Protractor Агол Пронаоѓач електронски Ниво 360 степени Inclinometer со Магнети Ниво агол на наклон тестер Владетел 400mmОпис : Овој дигитален ниво мерка сите агли или 360° опсег или четири 90°quadrants ...

Ka200 микро хелиум владетел, оптички владетел, електронски владетел, резолуција 1um опсег, 120mm-200mm бесплатен превозот

DEN 8640.00

Производ Краток: КА200, миниенкодер помала од КА500 е дизајниран врз основа на ка500 странаоптимизирање на внатрешната и надворешната структура...

HACCURY Големина 47*24*13mm Дух Ниво со магнетни за ТВ Рек Фото Рамка Стоки Полица Рамка прибор трговија на Големо

9.60 -6 % DEN 9.00

HACCURY Големина 47*24*13mm Дух Ниво со магнетни за ТВ Рек Фото Рамка Стоки Полица Рамка прибор трговија на ГолемоЗа КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.