• Ново
Црна LED Контролер за 12V 24V ЛЕР Флексибилни Газа Светлината 5050 3528 5630 2835 Единствена Боја на Јаже екран на Допир Панел Светлина Dimmer CE

Црна LED Контролер за 12V 24V ЛЕР Флексибилни Газа Светлината 5050 3528 5630 2835 Единствена Боја на Јаже екран на Допир Панел Светлина Dimmer CE

Оценка на клиентот:
DEN 552.00
DEN 508.00 -8 %

Износ
Залиха


Опис
Производ : LED Контролер
Примена : за 12 V 24 V Единствена Боја на LED Лента Светлина
Димензија : L 86 * W 86 * H 36 mm
Влезен Напон : DC 12 V ~ 24 V
Излез Канал : Канал 1
Режим на конекција : Заедничка анодна
Излезна Моќност : 12 V
Излезна Струја :
Статички Потрошувачка На Енергија :
Работни Teperature : -20 ~+60 Centi Степени
Пакетот Вклучува :
1pc x LED Контролер
1pc x Упатство
Нашите Зборови :
1) Физички Производи кој сте го добиле можеби се разликуваат од листата слики затоа што на повеќе наврати, На Пример, различни леќи на Камерата, различни светлина средина , Времето итн. Се надевам дека ќе може да се разбере.
2) Нашите производи ќе бидат тестирани и со нашите proffesional КК.
3) Нормално нашите работното време е од 8 : 30 am-11 : 30 часот од понеделник до петок. Па се чувствуваат слободни да контакт. Ако сме
не на страна на нашиот компјутер, можете да ни оставите порака и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.
Плаќање :
Кина Пост Регистрирани Воздух Mail :
Ако изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Mail , ние имаме право да избере друг шпедиција кој исто така е слободен и побрзо за вас . И вие исто така може да имаат на следење на број да се следи онлајн . нашата одлука е конечна . Ви благодариме.
Експрес Испорака :
Ние обезбедуваме бесплатен превозот за некои избрани земји , Ако изберете бесплатен превозот , ние имаме право да избере друг изразат испорака компанија (DHL , UPS-от , FEDEX , ТНТ, итн.) за вас, која е исто така бесплатен за вас ,нашата одлука е конечна . Ви благодариме.
Должност&Данок :
Увозни давачки,даноци и давачки не се includded во објектот цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Покрај тоа, ако вашиот превозот адреса е оддалечена место за шпедиција (UPS-от,DHL,Fedex,ТНТ, итн.) и направи екстра такса, тогаш ќе мора да плати за тоа, ние ќе не обврзуваат на тоа.
Повратни информации :
1) Прво на сите, ви благодариме за вашата поддршка и сите. Ние ќе го оставам ви 5-ѕвезда possitive повратни информации по ред заврши.Се надевам дека pls остави истиот нас, ако сте задоволни со нив.
2) Ако не сте задоволни со стока, pls контактирајте со нас најпрво пред да замине негативен или неутрален повратни информации.
Ние ќе се реши со вас заедно, ви благодариме.
Се враќа :
Ние да се потрудиме да им служи на секој клиент нашите најдобро што можеме .
1). Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. Pls контактирајте со нас најпрво пред да ги испраќа назад.
2). Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
3). Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од Aliexpress.

Карактеристики

Тип На Објект:
Нежните
Број На Модел На:
XMG86D
Max. Оптоварување На Моќ:
192
Бренд Име:
QUSOBGT
Гаранција:
24Months
Карактеристики:
Лесно да се инсталира
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Материјал:
ПВЦ
Производот:
led лента dimmer
Напојување:
DC12V DC24V
Примена:
за led лента 5050 светлината контрола
Примена 1:
за 3528 5050 led лента 12 volt
апликацијата 2:
за топло бела led лента затемнување
Апликација 3:
за 5050 12volt лер флексибилни јаже dimmer
тип 1:
екран на допир панел, предводена контролер
тип 2:
led лента префрлате
тип 3:
12v led осветлување се прилагодува осветленоста
Тип 4:
црн екран на допир панел, предводена контролер

Производи во категоријата

Мини Led Контролер Led Dimmer switch Контролер 8A 96W За Единствена Боја на Светлина во Дресот на ВАШИНГТОН 12-24V SMD5050 SMD3528 бесплатен превозот

182.40 -16 % DEN 153.00

Висок Квалитет Прирачник 12 V 8 A 96 W ПИР Сензор LED Лента Светлина светилки се Префрлите Dimmer Светлината Контролер Висока Quanlity трговија на Големо Pecifications : 100% сосема нов и висок квалитет ...

DHL 200PCS Безжична Мини RF единствена боја на led dimmer Контролер 12A 144W DC5-24V

DEN 16560.00

Спецификации : Динамички режим : 5 видови ( постепена промена , Јачина на светлина , strobe , дишат , свеќи )Степен на PWM контрола : 256 оценкиБрзина на динамичен режим : 6 оценкиСтепен на осветленост контрола : 8gradesНапон : DC524 VМаксимална струја : 12 AМаксимална излезна моќност : 144 WРаботна температура : 30~+75 centigradeГолемината на главната кутија : 42*12*3ммПосебна функција : Авто запаметатДалечински растојание : >15 МИЛИОНИСо DC Џек, многу е лесно да се поврзете со лента и AC Адаптер!Пакет се вклучени : 1*мини RF контролер за единствена боја на 5050 3528 1*упатствоФабрикаЗа Најдобри ЛимонНајдобрите Цени : Со избегнување на многу од големите брендови, маркетинг и пакување на трошоците, ние се овозможи истиот квалитет на производи на дел од нивните трошоци.Сигурен Испорака : Ќе го добиете вашиот производ кога ви треба...

30A 360W DC 12V 24V Единствена Боја на LED Dimmer Switch Светлината Контролер за 5050 5630 5730 3014 4014 2835 8520 led лента светлина

522.24 -20 % DEN 418.00

Спецификации : Тип : 12 V24 30 A Dimmer Текст : 12 V Излез : 1 Канал 360 W 12 V (030 A) , 720 W 24 V Статични потрошувачка на енергија : 1 W Постои црна knob, само twirl тоа да го прилагодите осветлувањето на екранот на LED светла Големина : Димензија (L x W x H) : Прибл...

1pcs 192W RGBW Wifi RGB LED Controler DC12V Мини Wifi RGB / RGBW LED Контролер за RGB / RGBW LED Лента

360.00 -5 % DEN 342.00

Параметарот : 1.Работен Напон : DC912 V2.Излез канал : Може да се користи 3 канал3.Излезна струја : RGB : 4А *3 RGBW : 4А *44.Поврзете метод : Comman анодна5.Димензија : L17.6*W2.2*H0.9mm, Далечински Управувач Растојание : 50 на Отворено6.Поврзете начин : V+,R,G,B за LED Светло, V+,V за Напојување, А за WIFI Сигналот за Прием.Производ Функции1...

Нова Безжична 3 КОПЧЕ на Далечинскиот LED Светло Единствена Боја на RF Dimmer Контролер Контрола на 12-24V 8A 500sets/многу Најниска цена 25% попуст

95966.40 -10 % DEN 86370.00

Опис : RF нежнитеОвој производ користи радио фреквенција за далечинска контрола , можете да ја прилагодите јасноста на боите , постепено затемнување функција, тоа е исклучено p мемориска функција , без чести поставување , осветленост и брзина е прилагодлив ...

Висок Квалитет Прирачник 12V 8A 96W LED Лента Светлина светилки се Префрлите Dimmer Светлината Контролер Висока Quanlity трговија на Големо

182.40 -20 % DEN 146.00

Спецификации : 100% сосема нов и висок квалитет Тип : 12 V 8 A Dimmer Текст : 12 V Излез : 1 Канал 96 W 12 V (08 A) Статични потрошувачка на енергија : 1 W Постои црна knob, само twirl тоа да го прилагодите осветлувањето на екранот на LED светла Големина : Димензија (L x W x H) : Прибл...

Нови LED Dimmer 12V-24V 30A MAX Блек метал Школка led dimmer прирачник Knob контрола на Led лента Dimmer Електричен Шок маска

719.04 -38 % DEN 446.00

DC1224 V LED Dimmer30 A DimmerГолемина : 8.5x6.2x3.5cmТежина : 0.13 kgТекст : DC1224 VИзлез : 1 Канал 360 W (030 A) Статични потрошувачка на енергија : 1 W Постои црна knob, само twirl тоа да го прилагодите осветлувањето на екранот на LED светла Боја : Црна Работна Температура : 20~60ºC Карактеристики : 0~100% осветленост прилагодливи Лесно да се инсталира и едноставен за користење, Прилагодување на светлината мека и стабилна, без треперење...

LIXF-RGB LED Светло String Dimmer RF Безжичен Далечински Контролер Алуминиум 28 Копче 12-24V

DEN 350.40

Донесува напредни мини единици контрола Главно се користи за да ги прилагодите јачината на светлината и бојата се менува брзината на RGB LED извор на светлина, како точка извор на светлина, флексибилни светлина лента, ѕидот за миење светилка, стакло завеса ѕид светлината и така натаму...

12 Он Amplificador став RGB LED Лента cadenas ligeras cinta 12V DC

DEN 57.60

12 Он Amplificador став RGB LED Tira cadenas ligeras cinta 12 V DCБоја : бланкоVoltaje де funcionamiento : DC12 VMaxima Corriente де salida : 12 APotencia maxima де salida : 144 WTemperatura де funcionamiento : 30 ~ 75Зборник на ману : Aprox 45 x 13 x 5 mmLongitud вкупно aprox 14cmAdecuado став ла и луз де tira del RGB LED1 x amplificador ел agua a la izquierda direccion 42 Blanca agua se mueven на derecha43 Blanca agua se mueven a la izquierda direccion 44 siete colores acuatico ciclismo traslado на

Мини remoto Dimmer контрола del regulador де 12A 12V 24V де LED Tiras controlador monocromatico гора

DEN 50.40

Мини remoto Dimmer контрола del regulador де 12 A 12 V 24 V де LED Tiras controlador monocromatico гора де ГазаБоја : негроТензија de trabajo : DC1224 VMaxima Corriente де salida : 12 APotencia maxima де salida : 144 WTemperatura де funcionamiento : 30 ~+75Dimenciones : Aprox 42 x 12 x 7 mmLongitud вкупно aprox 23cmmonocromo aplicable luces LED1 x regulador де intensidad ел agua a la izquierda direccion 42 Blanca agua se mueven на derecha43 Blanca agua se mueven a la izquierda direccion 44 siete colores acuatico ciclismo traslado на

30A 360W LED Единствена Боја на Dimmer Switch Светлината Контролер за DC 12V 24V 5050 5630 5730 3014 4014 2835 8520 led лента светлина

506.40 -20 % DEN 405.00

Спецификации : Тип : 12 V24 30 A Dimmer Текст : 12 V Излез : 1 Канал 360 W 12 V (030 A) , 720 W 24 V Статични потрошувачка на енергија : 1 W Постои црна knob, само twirl тоа да го прилагодите осветлувањето на екранот на LED светла Големина : Димензија (L x W x H) : Прибл...

2017 Нови OLED дисплеј dmx512 декодер DC12/24v DMX512(1990) протокол led контролер со 35 RGBW боја модели и 256 оценки

DEN 19200.00

2017 Нови OLED дисплеј dmx512 декодер DC12 / 24v DMX512(1990) протокол led контролер со 35 RGBW боја модели и 256 оценки 10pcs / многу големоТехнички параметар : 1.влезен напон : DC 12 / 24v2.DMX контрола, RGB светлината може да биде независно затемнување3.излезна струја : 2.5 за секој канал ,10 A во вкупниот4.влезниот сигнал : dmx512(1990)5.функција : сите 35 режими6.Сертификат : CE&ROHS&FCC7.Гаранција : 5 годиниDMX512 led контролер слики : Пакување содржи : 1pcs DMX512 контролер1pcs мрежен кабел1pcs упатството заНапомена : За руски клиенти ,ние ќе брод од страна на EMS или Кина Пост Воздух Парцела услуга потоа,ви благодариме. ве молиме остатокот увери купување,вашата satisfiction ,нашите извршување За нашата услугаПревозот : Ние брод во светот од експрес од DHL,UPSот,FEDEX (избор од најдобрите на оваа три начини) ....

2017 Нови S1-Б глобална напојување за AC100-240V AC Triac RF Dimmer Излез 100-240VAC 1А 240W Притисни Dimmer Switch бесплатен превозот

906.24 -15 % DEN 770.00

Краток преглед● S1Б е AC фазанамалување на RF + Притисни dimmer, исто така, може да се користи како RF switch.● ССБ е RF smart прекинувач со реле излез, без затемнување функција, но повеќе излезна моќ.● Погоден за да вметнете стандард дното панел кутија.● Усвојување на 2.4 GHz безжична технологија, далечински растојание до 30m.● Еден RF dimmer или да се префрлиш може да прифати и до 10 далечински управувач.● Водечките работ затемнување или задниот раб затемнување поставени од страна на dip прекинувач.● Минималната осветленост поставени од страна на dip прекинувач .● Одлично компатибилност со голем број на затемнување далечинското.● За да дим и да се префрлате единствена боја на dimmable LED светилки, традиционалните блескаво и халоген светла.● Работа со Wi Fiреле контролер по инсталирате АПЛИКАЦИЈА на IOS и Android систем.Имаме Прирачник за Корисникот pdf ако ви треба !

1.8 M-линија Светилка Switch Dimmer Линија Со ЕУ Приклучок За Грејач Потоплите Светилка 2 Pin 110v 220v Modulator Светилка Линија Dimmable

168.00 -15 % DEN 143.00

Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку поради фотографија и свој компјутер Функција : црна 2pin рамен ЕУ приклучок за кабелот за напојување w dimmer switch се користи за табела светилки, подни светилки, ѕид светла, и многу други елементи за кои е потребен надворешен префрлување механизам...

2 парчиња/многу LED светло Dimmer DC12V PWM LED Dimmer Брзина Led Контролер Нежните

453.60 -15 % DEN 385.00

Технички Параметри : Влезен напон : DC 12 V40 V Енергија : 0.01400 W Струја : номинална струја 8 A, максимална струја 10 A, quiescent тековната 0.02 A (мирување) Фреквенција : 13khz PWM пулс ширина брзина спектар : 1% 100% Со 10 A осигурач, со моќ обратна, контрола на напонот overvoltage заштита Спецификација на Производот : Четири позиционирање дупки од работ на одборот е околу 5mm, позиционирање дупка со дијаметар е 3.2 mm...

Dimmer Модул 100W со Switch Брзина Регулатива Модул DIY Комплет R06 Капка Брод

61.44 -17 % DEN 51.00

Опис : PCB големина : 2*3.3 CM Номинална моќност : P=UI;100w=220 V*0.45 Модел : 100w затемнување модул; Номинална моќност : 100 w; Погоден за под 100 W AC мотор, на затемнување на светлина итн контрола (заштеда на енергија светилки не поддршка);Оглас : PCB x1 парче WH149500k со switch potentiometer x1 potentiometer капа x1 DB3 двонасочно диоди x1 2к отпор 0.25 W x1 MAC97 A6 x1 104 630 V CBB capacitance x1Пакетот вклучува : 1x 100 W Dimmer Модул со Switch Брзина Регулатива Модул DIY за Полнење за Arduino0302

Jiguoor Одличен Квалитет Допирање Тип на Сензор Детектор Switch За LED Лента DC5-24V 3А Светлина Dimmer

DEN 397.44

Карактеристики : Замена на механички прекинувач, Уметнички фасада, Лесно ракување.Настава : 1.Во случај на прекинување, поврзете се на извор на енергија inductor и LED светло според скица мапата.2.Моќна, Сини индикатор светлото;кратко притиснете, inductor контроли За вклучување / Исклучување на LED светло; долго притиснете, inductor контроли LED светлоdimmer.Технички Параметри : Оперативен Напон : 524 V DCОптоварување Тековната : 3АРаботен Режим : кратко притиснете за вклучување / Исклучување На функцијата; долго притиснете, светлоdimmer функцијаГолемина : Swithch Дијаметар23mm5.Поврзување На Жица ДолжинаМашки женски главата жица се 20cm соодветно6.ВрскаDC2.1*5.5 Женски главата жица(Текст жица), поврзете го трансформатор.DC2.1*5.5 Машки главата жица(Излез жица), поврзете се на LED СветлоПакет Се Вклучени : 1 x Допирање Тип на Сензор Детектор Префрлате

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.