• Ново
Продажба DIMMER LED ОСВЕТЛУВАЊЕ Dimmer БЕЗЖИЧНА 12V

Продажба DIMMER LED ОСВЕТЛУВАЊЕ Dimmer БЕЗЖИЧНА 12V

Оценка на клиентот:
DEN 210.72

Износ
Залиха

Топла DIMMER LED ОСВЕТЛУВАЊЕ Dimmer БЕЗЖИЧНА 12 V
100% нов и висок квалитет и Може да дејствува на светилка осветлување monochromatic дигитален PWM вози 100% нов и висок квалитет
Може да дејствува на светилка осветлување monochromatic
Дигитален PWM диск
Работна температура : -25°C - 60°C
Напон : 9 - 24 V
Излез : 12 V
Димензија : 110 X 56 X 34 MM
Електрична енергија : 0 - 8 A
пакет : 1 X DIMMER LED
1 X ДАЛЕЧИНСКА КОНТРОЛА
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/-1-3cm.

Карактеристики

Бренд Име:
GX.Diffuser
Тип На Објект:
Нежните

Производи во категоријата

Jiguoor Одличен Квалитет Допирање Тип на Сензор Детектор Switch За LED Лента DC5-24V 3А Светлина Dimmer

DEN 397.44

Карактеристики : Замена на механички прекинувач, Уметнички фасада, Лесно ракување.Настава : 1.Во случај на прекинување, поврзете се на извор на енергија inductor и LED светло според скица мапата.2.Моќна, Сини индикатор светлото;кратко притиснете, inductor контроли За вклучување / Исклучување на LED светло; долго притиснете, inductor контроли LED светлоdimmer.Технички Параметри : Оперативен Напон : 524 V DCОптоварување Тековната : 3АРаботен Режим : кратко притиснете за вклучување / Исклучување На функцијата; долго притиснете, светлоdimmer функцијаГолемина : Swithch Дијаметар23mm5.Поврзување На Жица ДолжинаМашки женски главата жица се 20cm соодветно6.ВрскаDC2.1*5.5 Женски главата жица(Текст жица), поврзете го трансформатор.DC2.1*5.5 Машки главата жица(Излез жица), поврзете се на LED СветлоПакет Се Вклучени : 1 x Допирање Тип на Сензор Детектор Префрлате

Мини remoto Dimmer контрола del regulador де 12A 12V 24V де LED Tiras controlador monocromatico гора

DEN 50.40

Мини remoto Dimmer контрола del regulador де 12 A 12 V 24 V де LED Tiras controlador monocromatico гора де ГазаБоја : негроТензија de trabajo : DC1224 VMaxima Corriente де salida : 12 APotencia maxima де salida : 144 WTemperatura де funcionamiento : 30 ~+75Dimenciones : Aprox 42 x 12 x 7 mmLongitud вкупно aprox 23cmmonocromo aplicable luces LED1 x regulador де intensidad ел agua a la izquierda direccion 42 Blanca agua se mueven на derecha43 Blanca agua se mueven a la izquierda direccion 44 siete colores acuatico ciclismo traslado на

1.8 M-линија Светилка Switch Dimmer Линија Со ЕУ Приклучок За Грејач Потоплите Светилка 2 Pin 110v 220v Modulator Светилка Линија Dimmable

168.00 -15 % DEN 143.00

Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку поради фотографија и свој компјутер Функција : црна 2pin рамен ЕУ приклучок за кабелот за напојување w dimmer switch се користи за табела светилки, подни светилки, ѕид светла, и многу други елементи за кои е потребен надворешен префрлување механизам...

2017 Нови S1-Б глобална напојување за AC100-240V AC Triac RF Dimmer Излез 100-240VAC 1А 240W Притисни Dimmer Switch бесплатен превозот

906.24 -15 % DEN 770.00

Краток преглед● S1Б е AC фазанамалување на RF + Притисни dimmer, исто така, може да се користи како RF switch.● ССБ е RF smart прекинувач со реле излез, без затемнување функција, но повеќе излезна моќ.● Погоден за да вметнете стандард дното панел кутија.● Усвојување на 2.4 GHz безжична технологија, далечински растојание до 30m.● Еден RF dimmer или да се префрлиш може да прифати и до 10 далечински управувач.● Водечките работ затемнување или задниот раб затемнување поставени од страна на dip прекинувач.● Минималната осветленост поставени од страна на dip прекинувач .● Одлично компатибилност со голем број на затемнување далечинското.● За да дим и да се префрлате единствена боја на dimmable LED светилки, традиционалните блескаво и халоген светла.● Работа со Wi Fiреле контролер по инсталирате АПЛИКАЦИЈА на IOS и Android систем.Имаме Прирачник за Корисникот pdf ако ви треба !

Мини Led Контролер Led Dimmer switch Контролер 8A 96W За Единствена Боја на Светлина во Дресот на ВАШИНГТОН 12-24V SMD5050 SMD3528 бесплатен превозот

182.40 -16 % DEN 153.00

Висок Квалитет Прирачник 12 V 8 A 96 W ПИР Сензор LED Лента Светлина светилки се Префрлите Dimmer Светлината Контролер Висока Quanlity трговија на Големо Pecifications : 100% сосема нов и висок квалитет ...

30A 360W DC 12V 24V Единствена Боја на LED Dimmer Switch Светлината Контролер за 5050 5630 5730 3014 4014 2835 8520 led лента светлина

522.24 -20 % DEN 418.00

Спецификации : Тип : 12 V24 30 A Dimmer Текст : 12 V Излез : 1 Канал 360 W 12 V (030 A) , 720 W 24 V Статични потрошувачка на енергија : 1 W Постои црна knob, само twirl тоа да го прилагодите осветлувањето на екранот на LED светла Големина : Димензија (L x W x H) : Прибл...

Висок Квалитет Прирачник 12V 8A 96W LED Лента Светлина светилки се Префрлите Dimmer Светлината Контролер Висока Quanlity трговија на Големо

182.40 -20 % DEN 146.00

Спецификации : 100% сосема нов и висок квалитет Тип : 12 V 8 A Dimmer Текст : 12 V Излез : 1 Канал 96 W 12 V (08 A) Статични потрошувачка на енергија : 1 W Постои црна knob, само twirl тоа да го прилагодите осветлувањето на екранот на LED светла Големина : Димензија (L x W x H) : Прибл...

1pcs 192W RGBW Wifi RGB LED Controler DC12V Мини Wifi RGB / RGBW LED Контролер за RGB / RGBW LED Лента

360.00 -5 % DEN 342.00

Параметарот : 1.Работен Напон : DC912 V2.Излез канал : Може да се користи 3 канал3.Излезна струја : RGB : 4А *3 RGBW : 4А *44.Поврзете метод : Comman анодна5.Димензија : L17.6*W2.2*H0.9mm, Далечински Управувач Растојание : 50 на Отворено6.Поврзете начин : V+,R,G,B за LED Светло, V+,V за Напојување, А за WIFI Сигналот за Прием.Производ Функции1...

Dimmer Модул 100W со Switch Брзина Регулатива Модул DIY Комплет R06 Капка Брод

61.44 -17 % DEN 51.00

Опис : PCB големина : 2*3.3 CM Номинална моќност : P=UI;100w=220 V*0.45 Модел : 100w затемнување модул; Номинална моќност : 100 w; Погоден за под 100 W AC мотор, на затемнување на светлина итн контрола (заштеда на енергија светилки не поддршка);Оглас : PCB x1 парче WH149500k со switch potentiometer x1 potentiometer капа x1 DB3 двонасочно диоди x1 2к отпор 0.25 W x1 MAC97 A6 x1 104 630 V CBB capacitance x1Пакетот вклучува : 1x 100 W Dimmer Модул со Switch Брзина Регулатива Модул DIY за Полнење за Arduino0302

30A 360W LED Единствена Боја на Dimmer Switch Светлината Контролер за DC 12V 24V 5050 5630 5730 3014 4014 2835 8520 led лента светлина

506.40 -20 % DEN 405.00

Спецификации : Тип : 12 V24 30 A Dimmer Текст : 12 V Излез : 1 Канал 360 W 12 V (030 A) , 720 W 24 V Статични потрошувачка на енергија : 1 W Постои црна knob, само twirl тоа да го прилагодите осветлувањето на екранот на LED светла Големина : Димензија (L x W x H) : Прибл...

2017 Нови OLED дисплеј dmx512 декодер DC12/24v DMX512(1990) протокол led контролер со 35 RGBW боја модели и 256 оценки

DEN 19200.00

2017 Нови OLED дисплеј dmx512 декодер DC12 / 24v DMX512(1990) протокол led контролер со 35 RGBW боја модели и 256 оценки 10pcs / многу големоТехнички параметар : 1.влезен напон : DC 12 / 24v2.DMX контрола, RGB светлината може да биде независно затемнување3.излезна струја : 2.5 за секој канал ,10 A во вкупниот4.влезниот сигнал : dmx512(1990)5.функција : сите 35 режими6.Сертификат : CE&ROHS&FCC7.Гаранција : 5 годиниDMX512 led контролер слики : Пакување содржи : 1pcs DMX512 контролер1pcs мрежен кабел1pcs упатството заНапомена : За руски клиенти ,ние ќе брод од страна на EMS или Кина Пост Воздух Парцела услуга потоа,ви благодариме. ве молиме остатокот увери купување,вашата satisfiction ,нашите извршување За нашата услугаПревозот : Ние брод во светот од експрес од DHL,UPSот,FEDEX (избор од најдобрите на оваа три начини) ....

Црна LED Контролер за 12V 24V ЛЕР Флексибилни Газа Светлината 5050 3528 5630 2835 Единствена Боја на Јаже екран на Допир Панел Светлина Dimmer CE

552.00 -8 % DEN 508.00

ОписПроизвод : LED КонтролерПримена : за 12 V 24 V Единствена Боја на LED Лента СветлинаДимензија : L 86 * W 86 * H 36 mmВлезен Напон : DC 12 V ~ 24 VИзлез Канал : Канал 1Режим на конекција : Заедничка аноднаИзлезна Моќност : 12 VИзлезна Струја : Статички Потрошувачка На Енергија : Работни Teperature : 20 ~+60 Centi СтепениПакетот Вклучува : 1pc x LED Контролер1pc x УпатствоНашите Зборови : 1) Физички Производи кој сте го добиле можеби се разликуваат од листата слики затоа што на повеќе наврати, На Пример, различни леќи на Камерата, различни светлина средина , Времето итн...

Нова Безжична 3 КОПЧЕ на Далечинскиот LED Светло Единствена Боја на RF Dimmer Контролер Контрола на 12-24V 8A 500sets/многу Најниска цена 25% попуст

95966.40 -10 % DEN 86370.00

Опис : RF нежнитеОвој производ користи радио фреквенција за далечинска контрола , можете да ја прилагодите јасноста на боите , постепено затемнување функција, тоа е исклучено p мемориска функција , без чести поставување , осветленост и брзина е прилагодлив ...

LIXF-RGB LED Светло String Dimmer RF Безжичен Далечински Контролер Алуминиум 28 Копче 12-24V

DEN 350.40

Донесува напредни мини единици контрола Главно се користи за да ги прилагодите јачината на светлината и бојата се менува брзината на RGB LED извор на светлина, како точка извор на светлина, флексибилни светлина лента, ѕидот за миење светилка, стакло завеса ѕид светлината и така натаму...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.