• Ново
Брзо пристигнување прилагодливи DC напојување QJ3003XE Единечен канал 0 ~30V 0 ~ 3А резолуција на 10mV 1mA

Брзо пристигнување прилагодливи DC напојување QJ3003XE Единечен канал 0 ~30V 0 ~ 3А резолуција на 10mV 1mA

Оценка на клиентот:
DEN 8600.16
DEN 8170.00 -5 %

Износ
Залиха


Карактеристики

Тековниот Тип:
DC
Број На Модел На:
QJ3003XE
Бренд Име:
hspy
Употреба:
SVC
Фаза:
еден фаза
is_customized:
Yes

Производи во категоријата

DC-DC Прилагодливи Напојување на Модулот LM2596 напонски регулатор модул со волтметар екранот

DEN 168.96

Добредојдовте на нашата Продавница * Опис на DCDC Прилагодливи Напојување на Модулот LM2596 напонски регулатор модул со волтметар се прикаже Производот Индекс : Излез Тековната : 1.5 континуиран излез Излезна Моќност : 15 W максимална Бран фреквенција : 150 Khz за Големина : 62mm * 26mm * 14mm Статични потрошувачка : обично околу 20ma (влезен напон излезниот напон и дигитални боја е тесно поврзано со постоењето на вистински пристрасност струи) Voltmeter Точност : ± (5 ‰ + 1 зборовите) Врв до врв бран : 100m V околу Влезниот напон спектар : 4.528 V (Забелешка : 28 V за ограничување на максимален напон, бидете сигурни да го користите премногу агресивен на друг начин оштетени) Излезен напон спектар : 1.3 V25 V (чекордолу режимот на внесување мора да биде поголема од 2 V излез) ВО + : Внесете позитивни ВО : Внесете негативни НАДВОР + : позитивен излез НАДВОР : излез негативни Карактеристики : 1 : влез и излез напон може да биде прикажан наизменично...

10pcs LM338T LM338 ДА-220 5A 1.2 V да 32V НОВИ

106.08 -15 % DEN 90.00

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

МОЌ 1N5401 НЕ-27 3А 100V МИКРОФОН диоди Нови и оригинални

DEN 223.20

МОЌ 1 N5401 НЕ27 3А 100 V МИКРОФОН диоди Нови и оригиналниwww.topiaic.comCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

GAVR 15A Генератор Универзална AVR Автоматски Напонот Пропис Одбор

DEN 1718.40

Општи КарактеристикиГенератор AVR 15 A е половинабран фаза контролирани thyristor тип Автоматски Регулатор на Напон и се составен дел на побудување систем за brushless generato р...

МОЌ 1N5825 НЕ-201AD 5A 40V МИКРОФОН диоди Нови и оригинални

DEN 448.80

МОЌ 1 N5825 НЕ201 AD 5 A 40 V МИКРОФОН диоди Нови и оригиналниwww.topiaic.comCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

25W 2A DC 5-25V 12V да 0.5 v-25V 24V Напон екранот DC-DC Прилагодливи Чекор нагоре надолу Напојување поттик и buck конвертор Модул

271.20 -5 % DEN 258.00

Интегрирани волтметар чекорнагоре и надолу за напојување на модулот LM2577 LM2596 ВО (525 V)Опис На Производот : Интегрирани волтметар и MOS цевка обратна заштита коло, 25 W високомоќ широк напон чекорнагоре и надолу модул, перформансите далеку повеќе од LM2596, LM2577...

Брзо пристигнување K303D мини префрлување DC регулирани напојување 30V/3А SMPS Единечен Канал

2799.36 -5 % DEN 2659.00

Производ ДеталиКарактеристики : ● Добар изглед, роман структура, целокупниот е компактен и лесен● Еден канал и мултиканали● Вкупно излез за заштита на функција● Allow полно оптоварување континуирано производство● Висока стабилност, висока сигурност и висока издржливостModel SpecificationsMCHK302 DMCHK303 DMCHK305 DВлезен Напон110 V / 220 VAC,60 Hz / 50 hz(Изборен)Излезен напон спектар030 V030 V030 VИзлезна струја опсег02 A03А05 AНапон на екранот точноста±0.5%Тековната екранот точноста±0.5%Ефикасност>85%Напонот прописОптоварување на вредноста степен (10100% )50m V50m V50m VЛинија напон на вредноста(200240 VAC) 20m VБран и бучава (PP)30m V50m V50m VТековната регулативаОптоварување на вредноста степен (10100% )20m AЛинија напон на вредноста (200240 VAC)20m AБран и бучава (PP)20m AДруги(其他)Опкружување при работа10° до + 60° / 30%RH до 90% RHДимензија22(D) x 7(W) x 16(H)cmТежина(кг)2kg

МОЌ SR5100 НЕ-27 5A 100V МИКРОФОН диоди Нови и оригинални

DEN 348.00

МОЌ SR5100 НЕ27 5 A 100 V МИКРОФОН диоди Нови и оригиналниwww.topiaic.comCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

ЕДИНИЦА UTP305D лабораториско напојување 30V 5A Една фаза прилагодливи SMPS Дигитален регулатор на напон 0.1 V 0.01 DC моќност вечерам

DEN 5082.72

ЕДИНИЦА UTP 305 D Мини лабораторија моќ supply30 V 5 A Една фаза прилагодливи SMPS Дигитален регулатор на напон 0.1 V 0.01 DC напојување (110 V / 220 V)Карактеристики 1...

LM2577 DC-DC Зголеми Чекор До Модул Конвертор Дигитален Voltmeter Екранот волтметар 3А Излез 3-34V на 4-35V

DEN 130.56

Добредојдовте на нашата Продавница * Ставка Опис LM2577 DCDC Зголеми Чекор До Модул Конвертор Дигитален Voltmeter Екранот волтметар 3А Излез 334 V на 435 V Основните Параметри Модул Својства : неизолирани чекорup модул Влезен напон : 334 V Излезен напон : прилагодлив (435 V) Излезна Струја : 2.5 (МАКС) на Текст на струјата : 3А (МАКС) на Текст : ВО + внесување позитивни ниво, ВОтекст негативни Излез : ОД + излез позитивно ниво, ИЗЛЕЗизлез негативни Прилагодување метод : првиот точен влезен моќ (334 V, помеѓу), потоа multimeter да се следи и да се приспособат на potentiometer излезниот напон Излезен Напон : 435 V континуирано прилагодливи Карактеристики 1...

3KVA Напонски регулатор домаќинство една фаза variac 0-250v напон конвертор моќност конвертор на напон трансформатор 220V

DEN 10560.00

1000 W регулатор на напон во опсег 0250 VTDGC2 (TDGC2 J) контакт регулатор на напон со waveform изобличување, мали димензии, мала тежина, висока ефикасност и лесна за употреба, сигурен, долготрајна работа и други карактеристики, може да се широко се користат во индустријата (на пример, хемиската индустрија, металургијата, инструменти, електрични и механички производство, светлина работници, итн.), научни експерименти, апарати за домаќинство, контрола на брзината, затемнување и моќ за контрола на цели, три идеална AC напон за напојување.Регулаторот Спецификација МоделФаза Модел Моќ(k VA) Номинална APMS(A) Димензии(L × W × T)(mm) Тежина (kg) еднофазен напонски регулатор TDGC2 0.2 1 120 × 110 × 120 3 0.5 2 140 × 130 × 130 4 1 4 200 × 180 × 180 6.5 2 8 160x155x145 9 3 12 220 × 180 × 200 11 5 20 310 × 240 × 240 16 10 40 310 × 240 × 410 36 15 60 310 × 240 × 560 48 20 80 310 × 240 × 770 56 30 120 310 × 240 × 1500 105 Трифаза напонски регулатор TDGC2 0.6 1.5 150 × 120 × 330 17 1.5 3 170 × 130 × 340 20 3 4 270 × 170 × 420 20 6 8 260 × 210 × 460 28 9 12 280 × 210 × 480 35 15 20 320 × 240 × 570 48 20 27 330 × 340 × 1100 105 30 40 330 × 340 × 1100 150 45 60 350 × 430 × 1500 170 60 80 450 × 470 × 1500 200Консултирајте се со нас за повеќе модели што треба.

Бесплатен превозот 10pcs Нови оригинални MORNSUN Изолирани моќ модул B1203S-1WR2 B1203S-1W B1203S SIP-4 DC-DC 12V пак 3.3 V

960.00 -5 % DEN 912.00

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...

OWON ODP3032 LCD програмабилни DC напојување 30V / 3А фиксна 5V /3А 195W 1mVmA

23952.00 -5 % DEN 22754.00

OWON OPD3032 LCD Програмабилни DC напојување 030 V 06 A 2 chs 100 група тајмер ниска бранува бучаваГлавни КарактеристикиODP3032 : два независни контролира канали Максимална излезна резолуција : 1m V / 1m A Ниска бранува / ниско ниво на бучава :

0.5 Полнење На Мобилни Моќ Одбор Еден Бустер Одбор, Заштита + Наполнет + Зголеми + Индикаторот За Полнење

DEN 84.48

Добредојдовте на нашата Продавница * Ставка Опис 0.5 Полнење на Мобилни Моќ Одбор Еден Бустер Одбор, Заштита + Наполнет + Зголеми + Индикаторот за Полнење Опис : Големина : 38 * 10 * 4mm Полнење напон : 5 V за Полнење на струјата : 400500 MA стане топло за време на полнењето е нормално...

1W Zener 3.3 V до 30V 14valuesX10pcs=140pcs Zener Избрани за Полнење Бесплатен Превозот

DEN 282.24

1 N4728 A 1 W 3.3 v1 N4729 A 1 W 3.6 V1 N4730 A 1 W 3.9 V1 N4732 A 1 W 4.7 V1 N4733 A 1 W 5.1 V1 N4734 A 1 W 5.6 V1 N4735 A 1 W 6.2 V1 N4742 A 1 W 12 V1 N4743 A 1 W 13 V1 N4744 A 1 W 15 V1 N4745 A 1 W 16 V1 N4746 A 1 W 18 V1 N4750 A 1 W 27 V1 N4751 A 1 W 30 VСекоја вредност 10pcs, сите 14 вредности во еден пакет.Вкупно 140pcsWelcom да XINA ЕЛЕКТРОНИКАВашето задоволство е наша извршувањеДоколку купите повеќе квантитет или други Електроника состав ве Молиме контактирајте со нас1...

50pcs LM317T LM317 1.2 V да 37V 1.5 А ДО-220

294.24 -15 % DEN 250.00

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.