• Ново
Брзо пристигнување Hspy200V5A DC програмабилни напојување излез од 0-200V,0-5A се прилагодува Со RS232 порта

Брзо пристигнување Hspy200V5A DC програмабилни напојување излез од 0-200V,0-5A се прилагодува Со RS232 порта

Оценка на клиентот:
DEN 29121.12

Износ
Залиха

1.Стандардна влезна моќност 220 V, ако треба 110 V текст моќ ве молиме цел порака Забелешки! 2.Стандард 232 комуникација интерфејс!, ако ви треба 485 комуникациски интерфејс!ве молиме цел порака Забелешки!)
Карактеристики На Производот :
* Мали димензии , мала тежина ( земјата е најмалиот и најлесниот прецизност програмабилни прилагодливи DC напојување , големина : 235 x 85 x 120mm, Тежина : 2000 g ) .
* Dual екранот на режим на префрлување , напон, струја и излезна display mode Display mode меѓусебно, и интерфејс е едноставен и практичен дизајн ја прави работата повеќе едноставен и може да ви помогне брзо да го заврши прозорецот за прилагодувања, покажува повеќе едноставен и интуитивен , напон, струја settings и излезни вредности поглед, излезна моќност екранот точни.
* Ниска моќ (120 W помалку ) донесува ? Сон scape оникс azelaic лажичка земе заедно дури и сон уморни газ тавтабита β Јин Лу Xuan прекар оникс magpie сокол земе ?
** ПРОЦЕСОРОТ следење во реално време , така што на излезната вредност на долгорочна стабилност.
* Уникатен reflow функција да ги апсорбира тековната до 500m A, излез или затвори кога ќе престанете им овозможува на напон на излез терминали во десетици милисекунди на нула volts ( нула влијание на оптоварување ) .
** Единствена топологија која како рбет коло , две прилагодливи напонски регулатор коло структура моментално исклучете го моќ, за да се вчита на нула влијание .
* Висока прецизност, во висока резолуција , ниска температура лебдат , висока стабилност ( целата лебдат е помалку од 50ppm, 0.1% точност , резолуција V = 10m V, I = 1m A)
** Меморија за складирање , може да се спаси последните исклучување наместете напон и струја вредности . Вградениот софтвер за заклучување на функцијата , достапни преку компјутерски софтвер за работа панел за заклучување за да се спречи злоупотреба .
** Копчето операција, шатл на вредноста ( да се откаже од традиционалните potentiometer на вредноста ) .
* Програмабилни , својата изградена-во стандардниот Modbus протокол, така што моќта за подобро да се интегрираат во системи за автоматизација.
Префрлување Напојување со Линеарна Моќ ** идеална комбинација на двете висока ефикасност префрлување напојување , линеарна моќ имаат ниска бран.
Технички индикатори :
Излезен напон спектар : континуирано прилагодливи од 0-200 V
Излезна струја опсег : континуирано прилагодливи од 0-5 A
Излезна Моќност : 1000 W
Напон / Тековниот Екран : LCD дисплеј четири
Оптоварување Регулатива : 0.5% + 20 MV Напон, Струја 0.5% + 2m A
Поставување на точноста : Напон, Струја 0.1% 0.1%
Екранот на точноста : Напон, Струја 0.1% 0.1%
Поставување резолуција : Напон : 10m V, тековни : 1m A
Резолуција на екранот : Напон : 10m V, тековни : 1m A
Бран и Бучава : Напон ≤ 5m Vrms
Тековната ≤ 3m Arms
Readback вредност Температура коефициент : 50 PPM
Телото 235 * 85 * 120mm
Тежина : 2.45 KG
Купувачот Совети :
1 продавница сите информации е фабрика директни, 100% гаранција за квалитет.
2, поради мулти - прилагодлив напојување спецификации , ве молиме да контактирате сервис за корисници пред да се пука за да се потврди дали самото место . Ако итно, ве молиме контактирајте го сервисот за координација .

Карактеристики

Бренд Име:
hspy
Фаза:
еден фаза
Тековниот Тип:
DC
Број На Модел На:
Hspy200V5A
Употреба:
SVC
is_customized:
Yes

Производи во категоријата

EA15A Генератор Автоматски Регулатор на Напон 15 Amp 3 Фаза Сензори

DEN 5640.96

Генератор Автоматски Регулатор На Напон 15 Amp 3 Фаза СензориEA15 A 15 Amp 3 Фаза Сензори само возбуден brushless тип genset напонски регулатор е еден универзален AVR да го замени genset со 3 фаза уреди со покажувач на барање.2.Технички податоциМодел БР.EA15 AУреди Со Покажувач На ТекстНапон 220 / 380 / 440 VAC 3 фаза 3 жицаФреквенција 50 / 60 Hz изборМоќностНапон 100~300 VAC 1 фаза 2 жицаИзлезНапон Max...

Оригинални нови течни кристали увоз 7.4 инчен HDM6448-S-9J2F HDM6448-S HDM6448 LCD екран моќ додатоци

16127.52 -5 % DEN 15321.00

Нашата продавница за управување со производи вклучувајќи : potentiometer, switch, сензор, спојување, приклучок, приклучок, релеи, отпорници(отпор), кондензатори (capacitance) , контактор, прекинувач, интегрирани кола (НАТОПИ, СМД, QFP, BGA, Модули)...

1W Zener 3.3 V до 30V 14valuesX10pcs=140pcs Zener Избрани за Полнење Бесплатен Превозот

DEN 282.24

1 N4728 A 1 W 3.3 v1 N4729 A 1 W 3.6 V1 N4730 A 1 W 3.9 V1 N4732 A 1 W 4.7 V1 N4733 A 1 W 5.1 V1 N4734 A 1 W 5.6 V1 N4735 A 1 W 6.2 V1 N4742 A 1 W 12 V1 N4743 A 1 W 13 V1 N4744 A 1 W 15 V1 N4745 A 1 W 16 V1 N4746 A 1 W 18 V1 N4750 A 1 W 27 V1 N4751 A 1 W 30 VСекоја вредност 10pcs, сите 14 вредности во еден пакет.Вкупно 140pcsWelcom да XINA ЕЛЕКТРОНИКАВашето задоволство е наша извршувањеДоколку купите повеќе квантитет или други Електроника состав ве Молиме контактирајте со нас1...

5pcs FFA60UP30DN FF60UP30DN ДА-3P 300V 60A Транзисторски

231.84 -15 % DEN 197.00

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

LM2577 DC-DC Зголеми Чекор До Модул Конвертор Дигитален Voltmeter Екранот волтметар 3А Излез 3-34V на 4-35V

DEN 130.56

Добредојдовте на нашата Продавница * Ставка Опис LM2577 DCDC Зголеми Чекор До Модул Конвертор Дигитален Voltmeter Екранот волтметар 3А Излез 334 V на 435 V Основните Параметри Модул Својства : неизолирани чекорup модул Влезен напон : 334 V Излезен напон : прилагодлив (435 V) Излезна Струја : 2.5 (МАКС) на Текст на струјата : 3А (МАКС) на Текст : ВО + внесување позитивни ниво, ВОтекст негативни Излез : ОД + излез позитивно ниво, ИЗЛЕЗизлез негативни Прилагодување метод : првиот точен влезен моќ (334 V, помеѓу), потоа multimeter да се следи и да се приспособат на potentiometer излезниот напон Излезен Напон : 435 V континуирано прилагодливи Карактеристики 1...

1Pcs 220V 2000W Брзина Контролер SCR Напонски Регулатор Затемнување Нежните Термостат Бесплатен Превозот Врвот Продажба

116.64 -20 % DEN 93.00

1 Pcs 220 V 2000 W Брзина Контролер SCR Напонски Регулатор Затемнување Нежните Термостат Слободни / Врвот ПродажбаКарактеристики : Погоден за електрична печка, бојлер, светилки, мал мотор, електрични железо...

6-24V 24V 12V да 5V USB Чекор Надолу Модул DC-DC Конвертор Телефонскиот Полнач за во Автомобил за Напојување на Модулот Ефикасност 97.5% Buck Модул

41.76 -4 % DEN 40.00

Карактеристики : Max излез тековната 3А, долго време се користи 2.1 A, доволно употреба Нов дизајн, 3 цврста состојба керамички кондензатори(MCC), повеќе безбедно и ниска бран Синхрони исправање, Висока ефикасност, 6.5 V до 5 V 0.7 може до 97.5%, 12 V да 5 V 1А може да се до 94% Рамни бакар inductor, подобрување на конверзија ефикасност Со излез overvoltage заштита...

МОЌ SR5100 НЕ-27 5A 100V МИКРОФОН диоди Нови и оригинални

DEN 348.00

МОЌ SR5100 НЕ27 5 A 100 V МИКРОФОН диоди Нови и оригиналниwww.topiaic.comCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

МОЌ 1N5825 НЕ-201AD 5A 40V МИКРОФОН диоди Нови и оригинални

DEN 448.80

МОЌ 1 N5825 НЕ201 AD 5 A 40 V МИКРОФОН диоди Нови и оригиналниwww.topiaic.comCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.