• Ново
TBC997 Тибетската Ракотворби Будистички Vajra Pestle Занаети Месинг Златна 105mm

TBC997 Тибетската Ракотворби Будистички Vajra Pestle Занаети Месинг Златна 105mm

Оценка на клиентот:
DEN 907.20

Износ
Залиха


Vajra Pestle, ; ;
Тибетската античките wapean репродукција, Будистички работи
*изработени од месинг легури, стара златна боја.
*рачно изработени, метал одлуки-стар занает, полн со стари вкус.
*инкрустирани тиркизна, убава боја.
*средни, вкупниот долг за 100mm, речиси 4 инчи
*добро за колекционерски предмети, мали оркестарот уметност.
**************************************************************************************
**Шопинг Совети, pls внимателно прочитајте**
*Сите предмети се рачно изработени,значи,не е толку совршена како машини дали;pls љубезно ве молиме да забележите.
*Кога нарачување Мулти предмети, pls ги додадете во количката, а потоа изберете Иста превозот начини, на овој начин,
вие треба да се обрне само Еднаш во Комбинација превозот цена.
*Кога цел вредност до ќе добиете БЕСПЛАТЕН ПОДАРОК.
*Кога цел вредност до Слободни Кина Пост Воздух Mail превозот на располагање.
*Кога цел вредност до -500, Слободен Воздух Express (EMS,DHL,UPS-от или Fed Ex) се достапни,ние го избере најдобриот начин.
*Ако поголема цел, ве молиме контактирајте со нас за подобра попуст.
*Било quesitons или барања, контактирајте со нас во секое време, ние ќе се вратам на вас наскоро.
Уживајте онлајн Шопинг! Купи директно од Тибет!

Карактеристики

Материјал:
Метал
Метали Тип:
Бакар
Број На Модел На:
TBC997
Тип На Објект:
Накит Пакување & Екран
Бренд Име:
mytery.com
Функција:
Тибетската метал carfts
Вкупниот долг:
100-105MM
Кол.:
31-32-милиметри
Метал:
месинг, стара златна боја
Инкрустирани:
тиркизна камен клипови
Нето тежина:
95-100g
Линии:
4 линии Vajra

Производи во категоријата

FLTMRH 43mm*31mm Празно Kraft Хартија Уво Studs Картичка Висат Ознака Накит Екранот Earring Корист Означување Облека Цени Етикета Ознаки

DEN 80.16

Добредојдовте на нашата продавница Забелешка : Точка боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот...

трговија на големо Кафеава Боја 4.8x1.5cm Kraft хартија ознаки картичка DIY scrapbooking додатоци Папе Цена Тагови 5000pcs

4032.00 -15 % DEN 3427.00

добредојдовте во мојата продавницатрговија на големо Кафеава Боја 4.8x1.5cm Kraft хартија ознаки картичка DIY scrapbooking додатоци Папе Цена Тагови 5000pcsЗа руската клиент , ќе треба да даде ни го вашето ЦЕЛОСНО ИМЕ и презиме и ДЕТАЛНИ АДРЕСА ,ако не ,пратката ќе биде испратена назад .ОписМатеријал : ХартијаРеден Број : 50 00pcs / н тголемина : 4.8x1.5cmБоја : КафенаБелешки : ве молиме проверете ја големината пред да ја купите , ве молиме да не слика со себе и јасно види на опис,може да се избегне проблеми ...

Трговија на големо 100pcs/многу 17X23 cm Organza Кеси Накит Свадба Подарок Пошта боја на слонова коска

DEN 815.52

Organza Кеси За Свадба корист подарок торбаГолемина : 17 X23 CMбоја : боја на слонова коскаПакување : 100pcs / МНОГУ1.Плаќање : Ние прифаќаме alipay тука.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ESCRO.2.Контакт со нас на : ( Оставете порака или испратете ни Email)Ако не сте задоволни со нашата објектот, ве молиме договорот ни во 14 дена .Ние ќе ви понудиме замена ( ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест)или пари назад.Ако сте пронашле нешто дефект со нашите објектот,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако не't прими стоката во рамките на пропишаниот временски,ве Молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе го реши проблемот за вас.Ако имате било какви прашања ,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе ви одговори што е можно поскоро.3.Превозот : Обработка на време : 27 дена,можеби понекогаш и повеќе од 10 дена кога производот е надвор од акциите.Се надевам дека ќе може да се разбере нас.Во САД : за 1560 денаДруги земји : 2460 денаДа РУС & ГРАДНИК : за 2660 денаДалечински земји : 2860 дена(Русија, Белорусија,Аргентина, Бразил, Литванија,Маурициус, Ерменија, Израел, Уругвај, Украина,Латвија,словенија,Хрватска, Чиле,чешка,Малдиви,Боливија,Обединетите Арапски Емирати,Индија,порторико и во некои други земји на Европа, Јужна Америка.)Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно...

Класичната Накит Екранот Прстен Стои Носителот DIY Накит Организатор Комплет од 3 Љубители' Ring Лента

1488.00 -5 % DEN 1414.00

Одговара Употреба : Прстен D isplayГолемина : 11 (L)*6(W)*5(H)cmБоја : црна, белаНето Тежина : 135 g*3Материјал : дрво / кожаПакет : 3pcs / многуAnswer : ___________________________ Note : Нашите производи се направени во вид, го слика како примерок екранот, Бидете сигурни дека пред купување на било што од страна на стока големина за да се најде владетел чувствуваат за живототголемина, со цел да се избегнат физички и ќе се замисли големината на јазот!

Ретро Пиво Барел Накит Кутија Хривнија Ѓердан Складирање Организатор Носителот Случај

DEN 47.04

Ретро Пиво Барел Накит Кутија Хривнија Ѓердан Складирање Организатор Носителот СлучајСпецификации : Новина пиво барел дизајн, во внатрешноста на кутијата се сомот наредени.Погоден за прикажување earring, прстен, уво studs, исто така, може складирање ѓердан, бразлетна и други tidbits.Може да се користи како свадба, ангажман, Божиќ подарок кутија.Тип : Накит КутијаМатеријал : Пластични, СомотКарактеристики : Пиво Барел Форма, Преносни, Меки КадифениДимензија : 5cm x 4cm x 4cm / 1.97" x 1.57" x 1.57" (Прибл.)Забелешки : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.Пакетот Вклучува : 1 x Накит Кутија

500pcs браун kraft хартија кутија за пакување подароци во кутии божиќ подарок кутија за накит/бонбони/свадба жените накит екранот кутии

5598.72 -48 % DEN 2911.00

500pcs браун kraft хартија кутија за пакување подароци во кутии божиќ подарок кутија за накит / бонбони / свадба жените накит екранот кутииТип : хартија кутија за подароци кутија за пакување кутија за накит Пакување Екранот кутии за Складирање кутија Материјал : хартија Боја : Како на сликата покажа (Поради разликата помеѓу различни монитори,можеби слика може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Памук Drawstring торба 50pcs 10x14cm/3.93 х5.51 козметички накит пакување торба свадба партија подарок Розова боја на Цвет памук кеси

1032.00 -20 % DEN 826.00

добредојдовте во мојата продавница50pcs 10x14cm Памук Drawstring подарок кеси за накит / свадбена / божиќ / Бонбони Пакување Лен торбичка Божиќ Модел КесиЗа руската клиент , ќе треба да даде ни го вашето ЦЕЛОСНО ИМЕ и презиме и ДЕТАЛНИ АДРЕСА ,ако не ,пратката ќе биде испратена назад .ОписМатеријал : ПамукРеден Број : 5 0pcs / н тголемина : 10x14cm = приближно 3.93"х5.51" ( на чанти се направени од рачно изработени, големината може да не толку совршен, се надевам, ќе може разбирање )Боја : мали розова Боја на цветБелешки : ве молиме проверете ја големината пред да ја купите , ве молиме да не слика со себе и јасно види на опис,може да се избегне проблеми ...

Трговија на големо 9x4.3cm Хартија Марк Нови Kraft Хартија Ознаки Правоаголник Висат Цените Етикета Знакот Подарок Ознака Kraft 5000Pcs/ Многу Кафена Боја

9264.00 -15 % DEN 7874.00

добредојдовте во мојата продавницаТрговија на големо 9x4.3cm Хартија Марк Нови Kraft Хартија Ознаки Правоаголник Висат Цените Етикета Знакот Подарок Ознака Kraft 5000 Pcs / Многу Кафена БојаЗа руската клиент , ќе треба да даде ни го вашето ЦЕЛОСНО ИМЕ и презиме и ДЕТАЛНИ АДРЕСА ,ако не ,пратката ќе биде испратена назад .ОписМатеријал : ХартијаРеден Број : 50 00pcs / н тголемина : 9x4.3cmБоја : КафенаБелешки : ве молиме проверете ја големината пред да ја купите , ве молиме да не слика со себе и јасно види на опис,може да се избегне проблеми ...

200pcs/многу 3x5cm Kraft Гроздобер Хартија Ознака Подарок Кутија Ознаки Свадба Корист Кутија Висат Ознаки Партија Корист Labels DIY Занаети Подарок Завиткување

369.60 -15 % DEN 314.00

добредојдовте во мојата продавницаТрговија на големо 200pcs / многу 3x5cm Kraft Гроздобер Хартија Ознака Подарок Кутија Ознаки Свадба Корист Кутија Висат Ознаки Партија Корист Labels DIY Занаети Подарок ЗавиткувањеЗа руската клиент , ќе треба да даде ни го вашето ЦЕЛОСНО ИМЕ и презиме и ДЕТАЛНИ АДРЕСА ,ако не ,пратката ќе биде испратена назад .ОписМатеријал : ХартијаРеден Број : 2 00pcs / н тголемина : 3x5cmБоја : КафенаБелешки : ве молиме проверете ја големината пред да ја купите , ве молиме да не слика со себе и јасно види на опис,може да се избегне проблеми ...

1000pcs 7x10cm бела ziplock кеси јасно пластични кеси транспарентен јп zip заклучување торба за текстил/подароци/Накит Пакување Екранот торба

566.40 -48 % DEN 295.00

ziplock кеси големина Други вреќи Кликнете тука : , , предиво кеси, вреќи1000pcs 7x10cm бела ziplock кеси јасно пластични кеси транспарентен јп zip заклучување торба за текстил / божиќ / подароци / Накит Пакување Екранот торбаТип : ziplock кеси пластична Кеса за накит Пакување Екранот перници за Складирање торба Материјал : пластични Боја : Како на сликата покажа (Поради разликата помеѓу различни монитори,можеби слика може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

1000pcs 4x6cm бела ziplock кеси јасно пластични кеси транспарентен јп zip заклучување торба за текстил/подароци/Накит Пакување Екранот торба

374.40 -48 % DEN 195.00

ziplock кеси големина Други вреќи Кликнете тука : , , предиво кеси, вреќи1000pcs 4x6cm бела ziplock кеси јасно пластични кеси транспарентен јп zip заклучување торба за текстил / божиќ / подароци / Накит Пакување Екранот торбаТип : ziplock кеси пластична Кеса за накит Пакување Екранот перници за Складирање торба Материјал : пластични Боја : Како на сликата покажа (Поради разликата помеѓу различни монитори,можеби слика може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

1000pcs kraft хартија цена тагови хартија labels големина 35x25mm облека labels накит пакети наоди и фитинзи за новите етикети

864.00 -22 % DEN 674.00

Објектот Количина1000 компјутери / многуТочка Бр.Б.К.015Објектот МатеријалихартијаБоиИсто како фотоОбјектот Околу ГолеминаPaper size : 35x25 mmОбјектот ФормаИсто како фотоМерка Конверзија1mm=0.0393 инчен 1 инч=25.4 mmОбјектот UseageСе вклопи во Европската накит одлуки beading наоди (ѓердан или нараквица монистра ect), spacer монистра наоди или други рачно изработени занаетчиски.ПРЕВОЗОТВнимание, Ве Молам! ние сме меѓународни продавачот од Кина копното...

Многу 100pcs 5 Големини OPP Јасно Печат Pack Само Лепило Накит Пластични Кеси

65.28 -14 % DEN 56.00

Многу 100pcs 5 Големини OPP Јасно Печат Pack Само Лепило Накит Пластични Кеси100% сосема нов и висок квалитет на Овие кеси се многу usages вклучувајќи складирање и организација на безброј предмети...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.