• Ново
3Pcs/SET Прецизност Криви Директно Tweezer Сет од Нерѓосувачки Челик, Анти-Статички Алатка Нови #H058#

3Pcs/SET Прецизност Криви Директно Tweezer Сет од Нерѓосувачки Челик, Анти-Статички Алатка Нови H058

Оценка на клиентот:
DEN 110.40
DEN 71.00 -36 %

Износ
Залиха


JIAJIA
Совршена алатка за да ги собереш мали нешта што вашите раце не може да се добие.
На neccessory алатка за Техничар, поправка човек, водоводџија, градител. Ект.
Погодно за вашиот живот, тоа може да се користи во дома, во болница, производство, поправка продавница.
Нерѓосувачки челик материјал, лесен за одржување.
3 различни совети во еден пакет.
Спецификации :
Материјал : Нерѓосувачки Челик
Директно Посочи Вилици Должина : Околу.13.3 см
Директно Паралелно Вилици Должина : Околу.12.3 см
Свиткана Посочи Вилици Должина : Околу.12.3 см
Боја : Како на Сликата прикажани
Забелешка : Само една форцепс е направен од хром-никел Нерѓосувачки Челик
Само тоа може да не одговор на магнет, другите 2 одговор на магнет
Answer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.
2.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува :
3pcs x Нерѓосувачки Челик Пинцети

Карактеристики

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Накит Алатки & Опрема Тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
Објектот Ширина:
1cm
Производ Карактеристики:
нерѓосувачки
Број На Модел На:
нерѓосувачки tweezer
Објектот Тежина:
48g
Бренд Име:
JAVRICK
Објектот Дијаметар:
0inch
Објектот Висина:
0inch
Објектот Должина:
13.3cm
Материјал:
Нерѓосувачки Челик

Производи во категоријата

Висок Квалитет на 220V 8000rpm Накит Монистра Машина за Дупчење Двојна Глава Бисер Holing Машина Две Начин Монистра Бормашина ghtool

14352.00 -24 % DEN 10908.00

Описи : Карактеристики на Бисер машина за дупчење1 Оваа машина може да се користи за прецизни holing на бисери.2 Оваа машина е опремена со 9 поставува на посебни собира, која е погодна да бисери во тркалезна форма, маслиново форма и онредовни форми или посебни форми.3...

топла продажба мини клупата струг,мини табела полирач ,накит Полирање мотор со Прашина Колектор

7920.00 -24 % DEN 6019.00

спецификацијанапон 220v / 240v моќ 220w тежина 10kg вртежи во минута 08,000 r / мин полирање моторни 1 / 2 HP вшмукување моторни 1 / 2 HP користење на вртење на клупата мелница и ИСКЛУЧУВАЊЕ1.внесете го приклучокот во електрични надвор нека2.пак на контрола на брзината konb насока на стрелките на часовникот за да го исклучите моторот НА и да ја приспособи неговата брзина3.за да го ИСКЛУЧИТЕ,да се претвори во knob спротивно од стрелките на часовникот, додека не кликне4.никогаш нема да ја напушти клупата frinder работи на надзор,секогаш исклучете го алатка кога не е во употреба5.секогаш носете заштита за очите при користење на клупата струг или други алатнакит алатки ,накит опрема ,накит машина ,машина за полирање,полирање мотор ,полирање ,опрема за чистење мотор ,чистење машина ,абразивни опрема , detal polsihing машина клупата струг ,foredom клупата стругНие, исто така, имаат и други машини за накит .Ако имате други барања ,pls слободно контактирајте ме

15KW 30-80 KHz Висока Фреквенција Индукција Печка Грејач LH-15A Индукција Грејач Една Година Гаранција

40800.00 -24 % DEN 31008.00

За Бразил клиенти , со цел да се направи царинење без проблеми и да добиете вашиот производ asps, кога прави нарачка, ве молиме оставете ги вашите CPF или CNPJ број...

Бесплатни бродот Автоматско Дигитални Топење Печки 2KG за Топи Остатоци Сребро & Злато МФ-2000 Нови

15312.00 -24 % DEN 11637.00

Автоматско Дигитални Топење Печки 2 KG за Топи Остатоци Сребро & Злато МФ20001, Ова е посебно дизајниран и изграден за топење метали за леење и легирање.2, Максимална температура е 2000° F (1100° C).3, Можете да се стопи чисто сребро & злато или легури како што се стерлинг сребро, 14k злато 18k злато до чиста.4, Оваа печка е способен за топење на таквите метали : алуминиум, злато, олово, сребро, фунта сребро, калај & цинк.5, Жлеб графит crucible, кој е специјално дизајниран crucible маша, дизајниран за лесно отстранување од печка.6, Тоа трае 1015 Минути прво да се загрее во зависност од метал вашиот топење и 1015 минути за целосно да се топи на вашата метал во зависност од формата на материјал...

Топла Продажба Накит Одлуки Опрема 380V 4kg Platinum Топење Печки Злато Топење Машина ghtool

186720.00 -24 % DEN 141907.00

Описи : Индукција топење системи се дизајнирани за производство jewellers, скапоцени топење refiners или мала до средна големина накит продавници.Повеќето ефикасна и продуктивна комбинација на цврста состојба напојување, нуди државата на уметноста furnaces кои се изградени за оние кои не се обоени топење : Висок оперативен ефикасност на Ниска енергија се користи за Дигитални контроли Компактна големинаГлавните Параметри : Модел : GH1110Напон : 380 V, 50 / 60 Hz, ТрифазаТежина : околу 80kgГлавни моторни моќ : 15 KWКапацитет : 4kg (platinum)Бренд : HAJETДимензии : 380 * 500 * 1180 ммКарактеристики : Се применуваат голема моќ средна фреквенција индукција греење метод да се топи на платина или паладиум...

Овална Монистра за Tumblers,Накит Одлуки алатки,1kg/торба

DEN 1295.52

Големина : ?3мм.Поле на Примена : Ротари Гимнастик .УСЛУГА НА КЛИЕНТИТЕ1.Гаранција : Повеќето од нашите алатки и опрема дојде со една година гаранција.Оваа гаранција не се случајни или индиректни трошоци...

DIY 3D Овошје Крзно Форма Полимер Глина Калап за Накит Pendant Алатка за Правење Ракотворби t44

81.60 -35 % DEN 53.00

100% сосема нов и висок квалитет Спецификација : 2 видови за да изберете : Овошје / КрзноСтил : DIY Налепници за ДекорацијаИдеален за : Ноктите ДекорацијаМатеријал : Полимер ГлинаГолемина : Прибл...

година Автоматско факел полесни за Накит гас заварување факел другар

DEN 720.96

ФАКЕЛОТ IGNITER ЕЛЕКТРОНСКИ ПОЛЕСНИУпотреба со било која од Факели Смит, Виктор ХарисФакелот SPARKER ДОДАТОК ЗА ЗАВАРУВАЊЕ ПРОДАВНИЦИ СТАНИЦА за ЛЕМЕЊЕСветлината вашиот факел веднаш со една рака работа, ова е електронски полесни, дава илјадници инстант искри на светлина вашиот факел.Факелот електронски Piezzo Искра Igniter е sparker на светлина гас без пламен.Igniter се активира со депресивно било на барови со факел совет и искра веднаш се активира факел .Допрете или копчињата со факели совет да се запали гас веднаш, можете да изберете што и аголот на завртување на копчиња и едноставно допрете го нежно.Бара две АА батерии (не се вклучени) .АВИОНИ на Производ # 2004150 Бренд APPAСПЕЦИФИКАЦИЈА : Висината Вкупно : 21 / 2" Ширина & Длабочина : 3" Плоштад Бара : 2 батерии АА Тежина : .65 Lb.*Објектот е нов, не се користи, во оригинална кутија и пакување!Карактеристики : Совршен употреба за било која индустрија, кои треба пламен факел.Совршен користат за : Накит поправка & производствозаварување & сечењелабораториитеелектронски repair & производствоводовод & цевка фитингстакло дувахоби & занаетиЕдинствена патентирана техника нуди слободната рака палење.Совршен за работа во затворени простории или на отворено(антиветрот).Инструкции : Треба две големина АА батерии.(нема batteryincluded)Поставени се префрлат на "јас", Ако долго време не го користите пак да "О"Предупредува : Да се чува вон дофат на деца.Не't touch палење стартер со прст кога предизвика.Испорака : 1...

Поевтино Прстен Носила со најдобар квалитет Прстен алатки Накит одлуки Алатки накит комплет алатки и опрема за брза испорака

DEN 1872.00

Поевтино Прстен Носила со најдобар квалитет Прстен алатки Накит одлуки Алатки накит комплет алатки и опрема за брза испорака гаранција од една годинаТежина : 1.5 килограмиНа целосен сет вклучува 14 knurls.Ние сме професионални производител на различен асортиман на производи и да се специјализираат во накит одлуки алатки & опрема, скапоцен камен потрошен материјал, полирање машина, наежвам четки, полирање удар, вага, и дијамант тестери...

ASB 400 Накит Видов рамка ,накит Прилагодливи Видов Лак,Накит гравирање алатка,Рачни Алатки Супериорен Квалитет Видов Лак

393.12 -30 % DEN 275.00

Опис На ПроизводотУСЛУГА НА КЛИЕНТИТЕ1.Гаранција : Повеќето од нашите алатки и опрема дојде со една година гаранција.Оваа гаранција не се случајни или индиректни трошоци...

Накит Полирање Алатки 5kg Капацитет Ротари Гимнастик Рок Гимнастик Полирање Машина Накит

DEN 3215.52

Состојба : 100% сосема новКапацитет : 5kgПакување Големина : 290*240*300ммДимензија : 280*220*290mmНапон : 220 VТапан Димензија : 190*180mmТајмерот Гимнастика : 060ми.Користење на опсегот : за ѓердан, нараквица, прстени, итн полирањеБезбедносни ИнструкцииПред да го користите вашиот компјутер, ве молиме да ги прочитате сите безбедносни инструкции...

накит гравирање блокови /Фабрика Директна Продажба grs алатки гравирање Graver Топката, Накит Одлуки Алатки,

8933.76 -30 % DEN 6253.00

Опис На ПроизводотСпецификациитежина 11g дијаметар 12cm висина 18cm најголемиот отворање големина 6cm додатоци 35 компјутери додатоци се вклучениСтандардот Блок комбинира квалитет и вредност, тоа е солидна разноврсна менгеме на назад убаво заврши со црна вилици и сатен хром финиш...

промоција капацитет 12KG,110v накит полирање гимнастик ,големи ротари гимнастик ,накит Полирање Машина, Гимнастик Полирач

11615.52 -25 % DEN 8712.00

Спецификации полирање машина.ротари полирачтежина 12kgкофа големина 300*240mmмашина димензија 370*390*430mmмоќ 2kwнапон 110 V220 Vкапацитет 12kg(полирање игли со накит)Специјално дизајнирани за фиксно време гимнастика (060minutes)Автообратна функција овозможува детален гимнастика,jewelries може да се полира со добра негаПревозот : По курир(DHL / UPS / ТНТ / EMS / Кина Пост / Федекс)Од воздух .Од страна на моретоПлаќање : T / T .Western Union / Money GramAfterservice : Сите машината ќе уживате во една година гаранција

ПУЛСОТ ИСКРА МЕСТО ЗАВАРУВАЧ 400W НАКИТ ЗАВАРУВАЊЕ МАШИНА ЗА ЗЛАТО СРЕБРО PLATINUM ЗАВАРЧИК

6480.00 -25 % DEN 4860.00

Пулсот Искра Место Заварувач 400 W Накит Заварување Машина за Злато Сребро Platinum ЗаварчикНапон : 220 V, 50 / 60 HZ,Ampere : 050 A,Моќност : 400 W,Ampere за заварување : 050 A,Континуирано adiustable (Флуктуација),Тежина : 6kg,Големина : 300*170*225mm.Искра Заварчик може да се користи за заварување : легури на предмети од скапоцени метали постоење на злато, сребро, платина и паладиумтитан и високо квалитетен челиксо estriction алуминиум, калај и повеќето од месинг легурилегури со различни атрибутиЧелик дизајн и многу ниски трошоци mauntenanceSparkl заварчик која се користи за накитЗаварување на сите видови на металниПрецизно позиционирање со иновативни методЗаварување ѓердани од дијаметар 0.3 мм или повеќеRestore пауза без да се отстрани бисер или скапоцен каменВраќање на топлина чувствителни металВраќање на отворот на калапи со истиот атрибут легураНие сме голем производител на накит алатки & опрема како што се полирање четка, дијамант тестер, електронски биланс итн...

Топла продажба 1pcs/многу GH117-1 резба работа nead накит резба алатка Накит Стоматолошки Одговараат FOREDOM Flex Вратило Накит алатки

1860.00 -30 % DEN 1302.00

Shippment : По курир( DHL / ФЕДЕКС / UPSот)Од воздух Од страна на моретоПлаќање : ,western union,moneygram,T / T и зачувамAfterservice : Сите машината ќе уживате во една година гаранцијаБило прашање во врска со нашите производи, ние ќе среќен да ти одговорам во 24hoursИскрено очекуваме да било на вашето БарањеУСЛУГА НА КЛИЕНТИТЕ1.Гаранција : Повеќето од нашите алатки и опрема дојде со една година гаранција.Оваа гаранција не се случајни или индиректни трошоци...

Топла продажба 220v ~2kg злато, бакар, сребро, алуминиум, железо, челик , Resistive топење печки,злато топење печки

DEN 19589.76

напон 110 / 220 / 240vфрекфенција 50 / 60hzкапацитет 1kg 2kgтежина 9kgпакување големина 22*22*40cmМаксимална температура 220 V= 2000 F (1100 C) 110 V=1030 Cдодатоци една тонг, еден crucible и еден кабелот за напојување кабелстопен метал на Алуминиум, Бакар, Злато, Олово, Сребро, Фунта Сребро, Калај & Цинкстопена злато машина инструкции1.ќе се топи златото машина стави непречено2.и внимателно да се испита дали производи,тогаш ќе ги покрие непроменети,раствора златото отвори проверете дали садот непроменети3.поврзување хируршка постапка моќ supplu,electrictity,светлината се префрлите4.и нормална работа,интелигентни температура контролер со дигитални печка на температура и полека се зголемува,ако има било какви complicatios,бидете сигурни дека за да престанете со користење5.во процесот на работење,на печка temperaturedegrees ќе се шири,персоналот не смее да се движи и судир,избегне scald и штета6...

220v Внатре Прстен Engraver Серија/ мали engraver,прирачник прстен гравирање машина,накит алатки

15000.00 -30 % DEN 10500.00

тежина 6kgпакување големина 26*23*18cmплоча 1 компјутерфонт англиски букви,броеви и симболиЛесно образец инсталацијаДефиниција произведува писмо со височините на 1 2mmШирок прстен houding капацитетПрилагодливи писмо проредПревозот : По курир(DHL / UPS / ТНТ / EMS / Кина Пост / Федекс)Од воздух .Од страна на моретоПлаќање : T / T .Western Union / Money GramAfterservice : Сите машината ќе уживате во една година гаранцијаУСЛУГА НА КЛИЕНТИТЕ1.Гаранција : Повеќето од нашите алатки и опрема дојде со една година гаранција.Оваа гаранција не се случајни или индиректни трошоци...

1pcs Вода Капка Епоксидна Силиконски Калап Хривнија Pendant ѓердан Накит алатки Doming Смола Комплет Мувла diy Занает додаток подароци

40.80 -9 % DEN 37.00

Состојба : 100% Сосема Нов Кол : 1pcs Боја : Како на сликата покаже Материјал : Силикон Накит Правење Чекори : 1 : Тест на потреба од брзо ослободување на агент на силиконски калап2 : Хит епоксидна со варени вода,но не може да се допре водата.3 : Измешајте епоксидна на соодветен сооднос4 : Микс тонер во епоксидна5 : Прелива епоксидна во мувла6 : Почекајте додека епоксидна лекувањеОна што се вклучени : 1 x Силиконски Калапние сме продавница вебстраница : други стил сакате ...

Круг со Силиконска Смола Мувла DIY Накит Pendant Мувла рачно изработени Занаетчиски Алатка за Правење

87.84 -20 % DEN 70.00

Круг со Силиконска Смола Мувла DIY Накит Pendant Мувла рачно изработени Занаетчиски Алатка за Правење 100% сосема нов и висок квалитет на Лесен за употреба и чистење за силиконски материјал Силиконски калапи,совршен алатки за вашиот DIY занает проекти Направи pendant earring,ѓердан од смола,созд убава накит парчиња Својата совршена за користење со смола...

Внатре Прстен Гравирање Машина, Метал Ingraving Машина, DIY Комплет Накит

13680.00 -30 % DEN 9576.00

Накит прстен гравирање машина, внатре прстен engraverДодаток : дијамант совет, на фонт бирате со два вида / страни фонтовипакување тежина : 6kg / еезпакување големина : 230*180*250mm / еезЛесно образец инсталацијаДефиниција произведува писмо со височини од 1.5 2mmШирок прстен одржување капацитетПрилагодливи писмо проредОпис : (1) Сосема Нов Професионален ВнатреПрстен Engraver(2) Има дијамант гравирање совет(3) Може да engrave англиски букви и броеви(4) Може да engrave светла иницијали, датуми или фрази, кон внатрешноста на речиси секој прстен.(5) Можат да се сместат многу различни прстен форми, вклучувајќи тесни(6) Има автоматско писмо центрирање, единствен карактер проред, и единствен гравирање длабочина.(7) Вилици ротирате целосна 360 степени за прецизно позиционирање(8) Висок квалитет и сигурен перформанси(9) Лесно да се работиAnswer : ___________________________ Note : Пакетот ќе бидат означени како личен подарок или Примерок со пониска вредност за да ви помогне да заштедите на царина.Но ако се уште се наплаќа царина со ниска вредност,ќе мора да плати данок од себе...

SNASAN Силикони pendant Мувла Смола Силиконски Калап рачно изработени DIY Накит Одлуки епоксидна смола калапи Плоштадот Круг, Овал правоаголник пад

40.80 -9 % DEN 37.00

100% сосема нов, Хранаодделение Епоксидна Силиконски Материјал : Силикон Боја : Јасно бела Големина : Како на сликата покаже Нестап , лесно да се одделат, чиста, екопријателски,низок јаглерод, може да се рециклира едноставни и корисни, Healthfulness,природни antibackerial,Висока јачина мекост,отпорен на корозија и Прилагодливост Не е лесно да се оштети,Не попуштат,Отпорност на екстремни температура,40°C230°C,(40°F446°F) безбедноста,Нетоксични, Без мирис , Се загрева рамномерно Накит Правење Чекори : Тест на потреба од брзо ослободување на агент на силиконски калап Хит епоксидна со варени вода,но не може да се допре водата...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.