• Ново
Нова Голема Големина 9Pcs Поставите Микробранова Печката Стакло Спојување Diy Алатки Погодни За Fuseword Микробранова Печката за Полнење Уметност Работа

Нова Голема Големина 9Pcs Поставите Микробранова Печката Стакло Спојување Diy Алатки Погодни За Fuseword Микробранова Печката за Полнење Уметност Работа

Оценка на клиентот:
DEN 3791.52
DEN 3564.00 -6 %

Износ
Залиха


Име на производ Микробранова печката поставете комплет - големи димензии ( 9pcs /set ) Точка Бр 1707021 Материјал Керамички & Стакло Спецификација : Надворешниот големина : 7.67" *4.33" (195*110mm) Внатрешна големина : 5.31" *1.77" (130*45mm) Нето Тежина : 1.7 килограми Max Напон : 220 V Моќ барање : 1000-1200 (W) Номинална температура : 1650 (°) Пакет вклучуваат : Големи микробранова печката(вкупно : 19.5*11cm) 1pc Bullseye стакло COE90(5.2*5.2*0.3 cm ) 7pcs Confetti стакло COE90 : 28g Millefiori стакло COE90 : 28g ,2 кеси Стакло frit : 28g ,2bags Стакло машина 13cm : 1pc Печката хартија(5.2*5.2*0.1 cm) : 1bags Ракавици(памук) : 1pair Дијамант рака датотека : 1pc На микробранова печката е контејнер печката се состои од база и худ направени за употреба во домаќинството микробранова печка. На печката е направен од бел изолациони влакна и наредени во внатрешноста на комората со црна состојка која ја апсорбира микробраново зрачење и се загрева до 1650°F. топлина од оваа смеса потоа се префрлени на комората и да го парче да биде отпуштен од работа. Тоа трае помеѓу 5 до 10 минути за да стигнат до врвот температура се движи во зависност од големината на микробранова печката, работата да биде отпуштен, и микробранова е wattage. По отпуштање, на печката треба да се излади најмалку 20 минути пред да се отвори. Дизајниран за да работи првенствено со мали стаклени предмети или благороден метал глина, на микробранова печката е исто така погоден за отпуштање мали глина парчиња, од монистра и приврзоци за да се тестираат плочки или мали sculptural објекти. Оптимална отпуштање време за различни материјали и големини, треба да се утврди преку тест firings.

Карактеристики

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Објектот Висина:
4.33inch
Објектот Ширина:
4.33inch
Број На Модел На:
KIL0003
Материјал:
Керамика
Објектот Должина:
7.67inch
Производ Карактеристики:
Голем Микробранова Печката
Накит Алатки & Опрема Тип:
алатка за поставување
Објектот Тежина:
1.7 kilograms /set
Објектот Дијаметар:
7.67inch
Бренд Име:
SHEAUTY
Голема Големина:
надворешниот дијаметар 19.5 cm*надворешниот висина 11cm

Производи во категоријата

Висок Квалитет на 220V 8000rpm Накит Монистра Машина за Дупчење Двојна Глава Бисер Holing Машина Две Начин Монистра Бормашина ghtool

14352.00 -24 % DEN 10908.00

Описи : Карактеристики на Бисер машина за дупчење1 Оваа машина може да се користи за прецизни holing на бисери.2...

Соларна Енергија 360 Ротирање На Екранот Стојат Пак Табела Плоча За Телефонот Гледајте Накит -W128

226.08 -20 % DEN 181.00

Опис : Лесен, компактен и лесно да се носат 360 степени circumvolution Соларен погон, работен според внатрешна светлина Ротација трае околу 30 секунди за 1 циклус Соларни панели на 4 страни се обезбеди максимална светлина прием на власт ротари табела Добар приказ производи за промовирање на нови производи, како што се мобилни телефони, MP4, часовници, и jewelries Широко се користи во продавници, супермаркети, изложби или за други рекламни цели Соларни прикаже само, другите не се вклучени Главни материјали : ABS Димензии : стан.9.2cmx9.2cmx5.4cm / 3.6"x3.6"x2.1" Боја : Црна / Gold / Бела / Сребрена Количина : 1 Компјутер Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Поевтино Прстен Носила со најдобар квалитет Прстен алатки Накит одлуки Алатки накит комплет алатки и опрема за брза испорака

DEN 1872.00

Поевтино Прстен Носила со најдобар квалитет Прстен алатки Накит одлуки Алатки накит комплет алатки и опрема за брза испорака гаранција од една годинаТежина : 1.5 килограмиНа целосен сет вклучува 14 knurls.Ние сме професионални производител на различен асортиман на производи и да се специјализираат во накит одлуки алатки & опрема, скапоцен камен потрошен материјал, полирање машина, наежвам четки, полирање удар, вага, и дијамант тестери...

ASB 400 Накит Видов рамка ,накит Прилагодливи Видов Лак,Накит гравирање алатка,Рачни Алатки Супериорен Квалитет Видов Лак

393.12 -30 % DEN 275.00

Опис На ПроизводотУСЛУГА НА КЛИЕНТИТЕ1.Гаранција : Повеќето од нашите алатки и опрема дојде со една година гаранција.Оваа гаранција не се случајни или индиректни трошоци...

1pcs Вода Капка Епоксидна Силиконски Калап Хривнија Pendant ѓердан Накит алатки Doming Смола Комплет Мувла diy Занает додаток подароци

40.80 -9 % DEN 37.00

Состојба : 100% Сосема Нов Кол : 1pcs Боја : Како на сликата покаже Материјал : Силикон Накит Правење Чекори : 1 : Тест на потреба од брзо ослободување на агент на силиконски калап2 : Хит епоксидна со варени вода,но не може да се допре водата.3 : Измешајте епоксидна на соодветен сооднос4 : Микс тонер во епоксидна5 : Прелива епоксидна во мувла6 : Почекајте додека епоксидна лекувањеОна што се вклучени : 1 x Силиконски Калапние сме продавница вебстраница : други стил сакате ...

3Pcs/SET Прецизност Криви Директно Tweezer Сет од Нерѓосувачки Челик, Анти-Статички Алатка Нови H058

110.40 -36 % DEN 71.00

JIAJIAСовршена алатка за да ги собереш мали нешта што вашите раце не може да се добие.На neccessory алатка за Техничар, поправка човек, водоводџија, градител...

Goldsmith Алатки, изработка на Накит Алатки, накит тркалаат мелница

7799.52 -30 % DEN 5460.00

спецификација : пакување големина 260*220*330mm тежина 23kg се тркалаат големина 12.3 cm имајќи долго 0.2~10мм гаранција 1 годинаПроизвод Вовед : 1.Оваа машина е посебно дизајниран од страна на проширување на ладно влечени метал ...

дрвена рачка лак,sawbow,видов рамка

479.04 -30 % DEN 336.00

запечатување восок сито прст guard прстен јамка накит алаткастипса првенство смола соединение дебели овча кожа на прст guardТие уживаат во високиот квалитет, добро репутација и разумни цени...

накит гравирање блокови /Фабрика Директна Продажба grs алатки гравирање Graver Топката, Накит Одлуки Алатки,

8933.76 -30 % DEN 6253.00

Опис На ПроизводотСпецификациитежина 11g дијаметар 12cm висина 18cm најголемиот отворање големина 6cm додатоци 35 компјутери додатоци се вклучениСтандардот Блок комбинира квалитет и вредност, тоа е солидна разноврсна менгеме на назад убаво заврши со црна вилици и сатен хром финиш...

15KW 30-80 KHz Висока Фреквенција Индукција Печка Грејач LH-15A Индукција Грејач Една Година Гаранција

40800.00 -24 % DEN 31008.00

За Бразил клиенти , со цел да се направи царинење без проблеми и да добиете вашиот производ asps, кога прави нарачка, ве молиме оставете ги вашите CPF или CNPJ број...

Бесплатен превозот 6pcs/set dialux полирање восок Накит полирање соединение полирање восок

1243.20 -26 % DEN 920.00

6pcs / set полирање восок за накит jewelers полирање соединение vert,DIALUX накит полски настава : полирање соединение е формулиран за Бела Метали и Тешко Метални Легури...

Топла Продажба на корејски 204 Micromotor, мини Мелница, мини машина за полирање, накит машина резба, стоматолошки & накит мелница

3792.00 -24 % DEN 2882.00

гравирање , брусење, сечење,Накит Полирање алатка ,полирање на машина со комплетен приборНудиме OEM сервер

Foredom чистење машина ,чистење Ротари машина, мини машина за Полирање

2736.00 -30 % DEN 1915.00

напон : 220 / 230 / 240 Vтежина од 3,5 kgмоќност 350wвртежи во минута 010000r / минмоторни големина 33*13*8cmпокрие големина 22*8*6cmСилна вшмукување единица за полирање струг.Произведени во согласност со здравјето и безбедноста на правила се потребни.Заврши со две вретенаУСЛУГА НА КЛИЕНТИТЕ1.Гаранција : Повеќето од нашите алатки и опрема дојде со една година гаранција.Оваа гаранција не се случајни или индиректни трошоци...

ПУЛСОТ ИСКРА МЕСТО ЗАВАРУВАЧ 400W НАКИТ ЗАВАРУВАЊЕ МАШИНА ЗА ЗЛАТО СРЕБРО PLATINUM ЗАВАРЧИК

6480.00 -25 % DEN 4860.00

Пулсот Искра Место Заварувач 400 W Накит Заварување Машина за Злато Сребро Platinum ЗаварчикНапон : 220 V, 50 / 60 HZ,Ampere : 050 A,Моќност : 400 W,Ampere за заварување : 050 A,Континуирано adiustable (Флуктуација),Тежина : 6kg,Големина : 300*170*225mm.Искра Заварчик може да се користи за заварување : легури на предмети од скапоцени метали постоење на злато, сребро, платина и паладиумтитан и високо квалитетен челиксо estriction алуминиум, калај и повеќето од месинг легурилегури со различни атрибутиЧелик дизајн и многу ниски трошоци mauntenanceSparkl заварчик која се користи за накитЗаварување на сите видови на металниПрецизно позиционирање со иновативни методЗаварување ѓердани од дијаметар 0.3 мм или повеќеRestore пауза без да се отстрани бисер или скапоцен каменВраќање на топлина чувствителни металВраќање на отворот на калапи со истиот атрибут легураНие сме голем производител на накит алатки & опрема како што се полирање четка, дијамант тестер, електронски биланс итн...

Овална Монистра за Tumblers,Накит Одлуки алатки,1kg/торба

DEN 1295.52

Големина : ?3мм.Поле на Примена : Ротари Гимнастик .УСЛУГА НА КЛИЕНТИТЕ1.Гаранција : Повеќето од нашите алатки и опрема дојде со една година гаранција.Оваа гаранција не се случајни или индиректни трошоци...

година Автоматско факел полесни за Накит гас заварување факел другар

DEN 720.96

ФАКЕЛОТ IGNITER ЕЛЕКТРОНСКИ ПОЛЕСНИУпотреба со било која од Факели Смит, Виктор ХарисФакелот SPARKER ДОДАТОК ЗА ЗАВАРУВАЊЕ ПРОДАВНИЦИ СТАНИЦА за ЛЕМЕЊЕСветлината вашиот факел веднаш со една рака работа, ова е електронски полесни, дава илјадници инстант искри на светлина вашиот факел.Факелот електронски Piezzo Искра Igniter е sparker на светлина гас без пламен.Igniter се активира со депресивно било на барови со факел совет и искра веднаш се активира факел .Допрете или копчињата со факели совет да се запали гас веднаш, можете да изберете што и аголот на завртување на копчиња и едноставно допрете го нежно.Бара две АА батерии (не се вклучени) .АВИОНИ на Производ # 2004150 Бренд APPAСПЕЦИФИКАЦИЈА : Висината Вкупно : 21 / 2" Ширина & Длабочина : 3" Плоштад Бара : 2 батерии АА Тежина : .65 Lb.*Објектот е нов, не се користи, во оригинална кутија и пакување!Карактеристики : Совршен употреба за било која индустрија, кои треба пламен факел.Совршен користат за : Накит поправка & производствозаварување & сечењелабораториитеелектронски repair & производствоводовод & цевка фитингстакло дувахоби & занаетиЕдинствена патентирана техника нуди слободната рака палење.Совршен за работа во затворени простории или на отворено(антиветрот).Инструкции : Треба две големина АА батерии.(нема batteryincluded)Поставени се префрлат на "јас", Ако долго време не го користите пак да "О"Предупредува : Да се чува вон дофат на деца.Не't touch палење стартер со прст кога предизвика.Испорака : 1...

Нови Пристигнување 20PCS Челик Дизајн Печат Удар Алатка за Beading & Накит Одлуки Метал Дизајн Марки Мешани Сет

537.60 -26 % DEN 398.00

Нови Пристигнување 20 PCS Челик Дизајн Печат Удар Алатка за Beading & Накит Одлуки Метал Дизајн Марки Мешани СетAnswer : ___________________________ Note : Сите производи слики се во вид на вистински пука,ве молиме остатокот увери дека информациите што да се купи!Избрани удари,удар печат,Челик Печат Удар,Метал Печат Сетнакит машина за правење,накит DIY алатки,Jewelers Поставите Избор

година БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 100pcs/кутија Накит Жица Четка Месинг Жица Тркала Четка Со 2.35 mm месо тело Полирање четка

1256.64 -24 % DEN 955.00

Објектот спецификите Предмет Тип : Накит Алатки & Опрема is_customized : Да Боја : Златен Накит Алатки & Опрема Тип : Ротари Алатки & Додатоци Бренд Име : BOKING Карактеристики на Производот : полирање четка Број на Модел : Б.К.8017 месо тело : 2.35 mm материјал : месинг пакет : 100ps / кутија Опис на Производот2014 година БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 100pcs / кутија Накит Жица Четка Месинг Жица Тркала Четка Со 2.35 mm месо тело Полирање четкаАко не можете да ја пронајдете вашата земја во системот , pls контактирајте го нашиот персонал директно или ни остави поракаДетали : Детали Тие може да се користи со Dremel алатка Овие четки се одлични за полирање или завршувањето на метали, како што се злато, бакар и месинг Секој четка е околу 3 / 4"1 "(19 мм25мм) во дијаметар и е поставена на 3 / 32" & 1 / 8" (2.35 mm&3мм) дијаметар mandreМини четкиДобредојдовте на нашата страница на Мини Четка , во кои може да се најдат подетални информации на Мини Четка ...

Топла Продажба Накит Одлуки Опрема 380V 4kg Platinum Топење Печки Злато Топење Машина ghtool

186720.00 -24 % DEN 141907.00

Описи : Индукција топење системи се дизајнирани за производство jewellers, скапоцени топење refiners или мала до средна големина накит продавници.Повеќето ефикасна и продуктивна комбинација на цврста состојба напојување, нуди државата на уметноста furnaces кои се изградени за оние кои не се обоени топење : Висок оперативен ефикасност на Ниска енергија се користи за Дигитални контроли Компактна големинаГлавните Параметри : Модел : GH1110Напон : 380 V, 50 / 60 Hz, ТрифазаТежина : околу 80kgГлавни моторни моќ : 15 KWКапацитет : 4kg (platinum)Бренд : HAJETДимензии : 380 * 500 * 1180 ммКарактеристики : Се применуваат голема моќ средна фреквенција индукција греење метод да се топи на платина или паладиум...

Круг со Силиконска Смола Мувла DIY Накит Pendant Мувла рачно изработени Занаетчиски Алатка за Правење

87.84 -20 % DEN 70.00

Круг со Силиконска Смола Мувла DIY Накит Pendant Мувла рачно изработени Занаетчиски Алатка за Правење 100% сосема нов и висок квалитет на Лесен за употреба и чистење за силиконски материјал Силиконски калапи,совршен алатки за вашиот DIY занает проекти Направи pendant earring,ѓердан од смола,созд убава накит парчиња Својата совршена за користење со смола...

goldsmith полирање мотор,накит полирање машина,стоматолошки полирање мотор, goldsmith полирање машина

DEN 3792.00

СпецификацијаМоделWX87Еден сет вклучувајќиГлавниот Контролер1 bucДршка1 bucРака piece Table Одмор1 bucНога префрлате1 bucЈаглерод четка1 bucзедницата алатка1 bucКОЛИЧИНА / ЦТН6pcsУпотреба : гравирање , брусење, сечење, полирање, стоматолошки удирање , итн Промена на брзина постојано и discretionarily кои се движат од 0 до 35000 во минута...

Накит Полирање Алатки 5kg Капацитет Ротари Гимнастик Рок Гимнастик Полирање Машина Накит

DEN 3215.52

Состојба : 100% сосема новКапацитет : 5kgПакување Големина : 290*240*300ммДимензија : 280*220*290mmНапон : 220 VТапан Димензија : 190*180mmТајмерот Гимнастика : 060ми.Користење на опсегот : за ѓердан, нараквица, прстени, итн полирањеБезбедносни ИнструкцииПред да го користите вашиот компјутер, ве молиме да ги прочитате сите безбедносни инструкции...

220v Внатре Прстен Engraver Серија/ мали engraver,прирачник прстен гравирање машина,накит алатки

15000.00 -30 % DEN 10500.00

тежина 6kgпакување големина 26*23*18cmплоча 1 компјутерфонт англиски букви,броеви и симболиЛесно образец инсталацијаДефиниција произведува писмо со височините на 1 2mmШирок прстен houding капацитетПрилагодливи писмо проредПревозот : По курир(DHL / UPS / ТНТ / EMS / Кина Пост / Федекс)Од воздух .Од страна на моретоПлаќање : T / T .Western Union / Money GramAfterservice : Сите машината ќе уживате во една година гаранцијаУСЛУГА НА КЛИЕНТИТЕ1.Гаранција : Повеќето од нашите алатки и опрема дојде со една година гаранција.Оваа гаранција не се случајни или индиректни трошоци...

DIY 3D Овошје Крзно Форма Полимер Глина Калап за Накит Pendant Алатка за Правење Ракотворби t44

81.60 -35 % DEN 53.00

100% сосема нов и висок квалитет Спецификација : 2 видови за да изберете : Овошје / КрзноСтил : DIY Налепници за ДекорацијаИдеален за : Ноктите ДекорацијаМатеријал : Полимер ГлинаГолемина : Прибл...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.