• Ново
8CH AHD DVR 720P 12fps AHDM H. 264 видео надзор Видео Рекордер Камера Onvif Мрежа 8 Канал IP NVR/1080P Multilanguage 1080N@12fps

8CH AHD DVR 720P 12fps AHDM H. 264 видео надзор Видео Рекордер Камера Onvif Мрежа 8 Канал IP NVR/1080P Multilanguage [email protected]

Оценка на клиентот:
DEN 3120.00
DEN 2808.00 -10 %

Износ
Залиха


Карактеристики
Аналогни : 8 * 1080 N. 4 * AHD - H; 4 * 1080 N
Мешање : 2 * AHD -H (симулирани) + 2 * 1080 P (мрежа)
Чиста мрежа : 8 * 1080 P; 8 * 960 P; 4 * 3 m;
Поддршка : Аналогни Камерата /ip Камера/AHD Камера
*Компресија алгоритам надгради за да се H. 264 Висок Профил, повеќе напредни videocompression техника го прави кодот поток намали за најмалку 30%.
*Сосема нова графика оперативен интерфејс дизајн, да те искуство easilyand погодно.
*SDVR ги комбинира функциите на DVR/HVR/NVR заедно, мулти-режим на внесување(поддршка аналогни видео, Аналогни HD видео, мрежа HD видео влезот Нема потреба toworry). Како да се компатибилни со аналоген систем, да се избере DVR или HVR, justone SDVR можат да работат.
*Супер Силен капацитет на обработка : може да се реализира 8 CH AHD 720 P реално време recordingand 4 CH AHD репродукција synchronously.
*Поддршка на главниот поток и екстра пареа кодирај synchronously. Главниот поток е forlocal складирање за да се одржи квалитетот на сликата, екстра поток е за мрежата во реално timetransmission, лесно да се реши тесно грло проблем на пропусниот опсег.
*Поддршка супер облак услуга (оваа функција не е задолжително, специјализирани websiteforsuper облак услуга : www.dvrcenter.net),
*Моќен нето услуги (поддршка DHCP, PPPOE, FTP, DNS, DDNS, ARSP(www.dvrcenter.com), NTP, UPNP, е-пошта, ИП орган, IP пребарување, аларм центар,итн), заврши куќиште (ИНТЕРНЕТ, СМС, ПАКЕТИ), лесно постигнување на интерконекција.
*Поддршка мулти-прелистувач (ОДНОСНО, Chrome, Firefox, Safari).
*Поддршка видови на мобилни монитор (i Phone, Black Berry и Android)
*Мултиплексирање работата : Преглед, снимање, репродукција, резервна копија, мрежа во живо, mobilephone приказ; сите операции се независни едни од други.
*Поддршка на многу снимање на сцени : Авто-да продолжите со снимање, мерење на времето за снимање,движење откривање на снимањето.
*Репродукција на владата за поддршка на нормална игра, брзо се игра, брзо назад игра, прирачник andsingle-рамка игра.
*Многу копија уред : USB флеш диск, USB пренослив HDD .
*Поддршка на алармот ќе се вклучи снимањето ќе испрати сигнали разлика (некои модели supportsending слика за одредена е-пошта.)
*Поддршка на пред-алармот снимање (пред 10 дик), не го загубите какви било сомнителни екран.
*Дваесет видови на јазик (англиски, фински, француски, германски, грчки, италијански,Јапонски.Полски, португалски, руски, шпански, Тајландски, Поедноставен, Кинески,Кинески-Традиционален, турски, итн), се скрши до земјата ограничување.
*Систем за автоматско обновување на власт по сила reconnected, и да се вратите на претходно моќ-надолу држава. Систем Главниот процесор Индустриски одделение вградени микро контролер чип Huawei НЕГОВИОТ чипсет Hi3521 Оперативен систем Вградени во оперативниот систем ЛИНУКС Систем ресурси Мулти-канал реално време на снимањето synchronously, мулти-канал реално време на репродукцијата, мулти-канал мулти-кориснички мрежа операција, USB назад. Екранот Операција интерфејс 16 малку вистинска боја GUI интерфејс за поддршка на глувчето операција екран (ги Преземе сите аналогни текст како пример, другите се зависи од избраниот канал режим) 1/4/9 екран Видео Слика кодирај H. 264(Висок Профил) Следење на квалитетот VGA : 1080 P ,HDMI : 1080 P Репродукција на квалитетот Max поддршка за 1080 P под NVR на владата;Max поддршка AHD 720 P под DVR режим : Кодирај способност 8 CH AHD 720 P (DVR режим) Декодирање способност 4 CH AHD 720 P (DVR режим) Мулти-режим на видео текст DVR режим : 8 CH*AHDM/8 CH*[email protected] FPS/4 CH*[email protected] FPS/8*AHDL HVR режим : 4 CH*AHDM+4 CH*720 P NVR mode : "2 CH*1080 P+" 2 CH*720 P/8 CH*720 P Движење откривање на Секој канал може да се постави 192(16*12)откривање област;може да се постави мулти-ниво на флексибилност (за локалните аналоген канал само) Audio Аудио компресија Г.

Карактеристики

видео влез:
8ch
Приклучокот стандард:
НИ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот, ЕУ Приклучокот, АУ Приклучок
Хард Диск Големина:
3.5
Бренд Име:
HQCAM
Хард диск од Тип Интерфејс:
SATA
Аудио Излез:
1CH РКА
Аудио влез:
8 канал
Број На Модел На:
СЕДИШТЕТО-1412

Производи во категоријата

8CH хард диск MDVR 4G GPS, WiFi далечински мониторинг домаќин камион / автобус / училиште автобуски посебни 1080P ВИДЕО

11592.00 -5 % DEN 11013.00

AHD 4 G GPS, WIFI 8 CH Хард Диск Мобилни DVR(1080 P)Индустриски чип дизајн, ниска потрошувачка на енергија, висока и ниска температура отпор, добра стабилност;1), Поддршка 8 канали аудио влез, 8 канали видео влезот на видео;2), со Користење на Х...

GPS, WiFi мрежа позиционирање видео рекордер 4CH mdvr двојна картичка на одборот за мониторинг домаќин ntsc/pal систем

7152.00 -5 % DEN 6794.00

1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2.Поддржува 4 канал AHD960 P камерата; 4 канал AHD720 P камерата; 4 канал стандард јасно камера;3...

Фабрика директни 4 канал следење домаќин двојна картичка ВИДЕО поддршка за 1080P Full HD NTSC/PAL

3048.00 -5 % DEN 2896.00

Индустриски чип дизајн, ниска потрошувачка на енергија, висока и ниска температура отпор, добра стабилност;1), за поддршка на 4 аудио влез, 4 начин видео влезот на видео;2), со користење на Х...

Извор фабрика директни 4CH автобус / такси на одборот за мониторинг домаќин HD ahd вози MDVR видео рекордер производство

2995.20 -5 % DEN 2845.00

AHD 4 CH Двојно SD Картичка GPS Мобилни DVR(LSZA6504 DG)1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2 Видео компресија користење h...

фабриката mdvr sd 4ch мобилни dvr h.264 картичка RUSSION PAL/NTSC AHD Автобус dvr

2716.80 -5 % DEN 2581.00

AHD 4 CH SD Картичка Мобилни DVR 1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето 2.Видео компресија користење h 264 алгоритам, системот има четири целосна AHD720 P / 4 патот полн D1 (поддршка четири AHD960 P натабла камерата / четири AHD720 P натабла камерата / D1 натабла камерата; 3...

Ahd 1080p mdvr камион / тренер рекорд следење домаќин 4 начин аларм MDVR200 милиони пиксели мобилни DVR

4353.60 -5 % DEN 4136.00

Индустриски чип дизајн, ниска потрошувачка на енергија, висока и ниска температура отпор, добра стабилност; 1), поддршка на 4 аудио влез, 4 начин видео влезот на видео; 2), со користење на Х...

Aokwevision Нови пристигнување XMeye Onvif 4ch 8ch H. 265 NVR мрежа видео рекордер поддршка 5MP и 4MP IP камери

5409.60 -20 % DEN 4328.00

Aokwevision Нови пристигнување XMeye Onvif 4ch 8ch H 265 NVR мрежа видео рекордер поддршка 5 MP и 4 MP IP камери процесор Hi3536 D Видео влезот 4ch 5 MP / 8ch 4 MP Видео Компресија Формат H...

JSA H. 264 16CH NVR со 2SATA 4CH 5MP Мини NVR HDMI 1080P Мрежа Видео Рекордер За IP Камера Onvif P2P Облак iPhone Видите

4194.24 -5 % DEN 3984.00

Карактеристики:Поддршка ONVIF Протокол;Поддршка МултиЈазик;Поддршка за ВЕБ,VMS,MYEYE Платформа;HDMI / VGA Истовремено Видео Излез;Поддршка со H...

Безбедност 5-во-1 ЦЕЛОСЕН Хибрид AHD 1080P 16CH DVR TVI CVI Аналогни IP Камера ONVIF 3G WIFI Надзор DVR Вистински HDMI 1080P HI3531A

9594.24 -22 % DEN 7484.00

Функција : Ø Поддршка VGA, HDMI full HD излез истовремено;Ø Поддршка ONVIF; пристап на трета страна;Ø Поддршка AHD, TVI ,CVI,CVBS,IPHD видео влезот;Ø Поддршка на Интернет, СМС, центар платформа за управување софтвер XMEYE, да обезбеди ПАКЕТИ развој;Ø Поддршка на повеќе cloud технологија, мрежа пенетрација, аларм информации се наметнува на вашиот телефон и други функции;Ø Поддршка на различни мобилни следење (i Phone, Android);Ø Далечински Пристап, Со DNS (ARSP),лесно да се следи од далечина;Спецификација :  МоделAHD 8116 HPСистемГлавниот процесорТехнички одделение вградени микропроцесори ЗДРАВО 3531 AОперативен системВграден ЛИНУКС оперативен системСистем ресурсиМултиканал реално време на снимањето synchronously, мултиканал реално време на репродукцијата, мултиканал мултикориснички мрежа операција, USB назад.ИнтерфејсРаботата интерфејс16bit вистинска боја GUI интерфејс за поддршка на глувчето операцијаЕкран1 / 4 / 8 екран (земе аналоген канал, како на пример, за други е база на избраниот канал режим)ВИДЕОВидео стандардPAL / NTSC(1080 P)Слика кодирајХ...

4CH 1080P двојна SD картичка возило ВИДЕО Full HD следи домаќин поддршка Јапонски / француски

3048.00 -5 % DEN 2896.00

Индустриски чип дизајн, ниска потрошувачка на енергија, висока и ниска температура отпор, добра стабилност;1), за поддршка на 4 аудио влез, 4 начин видео влезот на видео;2), со користење на Х...

Оддалечена локација следење домаќин 3G GPS mdvr 8 канал хард диск рекордер оган камион / брза помош мобилни DVR

8352.00 -5 % DEN 7934.00

1 Поддршка 8 CH Видео & Аудио синхрони текст, 1 CH Видео & Аудио синхрони излез; 1 CH VGA излез, 1 CH AV Излез.2 Видео компресија користење h...

Извор фабрика Мобилни dvr AHD1080P автомобил монтирани видео рекордер 2 милиони пиксели хард диск машина NTSC/PAL MDVR

4353.60 -5 % DEN 4136.00

Индустриски чип дизајн, ниска потрошувачка на енергија, висока и ниска температура отпор, добра стабилност; 1), поддршка на 4 аудио влез, 4 начин видео влезот на видео; 2), со користење на Х...

ZOSI 4 во 1 видео надзор DVR 8CH Безбедност TVI DVR H. 264 1080P Дигитален Видео Рекордер HDMI Видео Излез Поддршка iPhone, Андроид Телефон

6719.52 -26 % DEN 4972.00

ZOSI 8 канали 1080 P TVI DVR обезбедува целосна безбедност решение за вашиот дом и канцеларија мрежа Доаѓаат со H 264 видео технологијата за компресија.Оваа DVR може да се далечински пристап од двете интернет или од вашата 3 G / 4 G паметни телефони.H...

4MP Надзор Камера Blue-Ray XMeye Hi3531A 16CH 6 во 1 Wifi Хибрид Коаксијален Onvif NVR CVI TVi AHD видео надзор DVR Бесплатен превозот

10800.00 -38 % DEN 6696.00

аналогни : 16*4 M; хибридни : 8*4 M(аналогни)+8*4 M(мрежа); само Мрежа : 8*3 M;4*5 MП : Што е 4 MP AHD Хибрид DVR? A : 4 MP HD Коаксијален DVR е највисок формат HD DVR; квалитетот е најдобро за сите HD DVR;поддршка 4 MP,3 MP,2 MP,1 MP HD камера(AHD,TVI,CVI,IP),960 H,Д1 и IP Cmera(2mp / 3mp / 5mp) .П : Што е 5во1 функција? A : 5во1 значи дека поддршка AHD(AHD Камера),TVI(TVI Камера),CVI(CVI Камера),DVR(аналогни) и NVR(Onvif IP Камера).П : Што е XVI функција?A : XVI исто така познат како AXVI (Полно име е Напредни XM Видео Интерфејс), се тоа е коаксијален пренос на видео формат најновите развиена од страна на XM...

Место трговија на големо 4 патот SD картичка, автомобил видео, AHD милиони коаксијален high-definition MDVR воз монитор, сега ослободен

2716.80 -5 % DEN 2581.00

Ние сме фабрики1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2.Видео компресија користење h...

8CH HD mdvr интегритет Продажбата на GPS мрежата далечински позиционирање следење домаќин 3G ahd коаксијален на-табла видео рекордер AV / РКА

8832.00 -5 % DEN 8390.00

1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2.Поддржува 8 канал AHD960 P камерата; 8 канал AHD720 P камерата; 8 канал стандард јасно камера;3...

Четири начин два патници една опасност картичка тип на одборот за мониторинг домаќин широк напон 4 начинот на возило се на товар видео рекордер mdvr

2716.80 -5 % DEN 2581.00

AHD 4 CH SD Картичка Мобилни DVR 1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето 2.Видео компресија користење h...

freeshipping 4 канал полн д1 rs485 ptz телефонот ја следи мрежата за движење откривање безбедност самостоен видео надзор dvr рекордер

DEN 2937.60

Карактеристики Ø Со H 264 Висока ефикасност Видео Компресија Ø 4 CH поддршка 4 CH репродукција во исто време Ø 4 CH со вкупно 100fps поддршка Д[email protected] / ch Ø Поддршка Symbian, S60 V3 / V5, Windows mobile, Iphone, android , Black Berry, мобилен телефон live view преку 3 G нето Ø Поддршка на 2 TB HDD, со 2 USB2.0 слот, поддршка USB, глувчето, резервна копија, горење, надградба Ø Силна Мрежа на серверот, поддршка ОДНОСНО преглед и CMS(може да менаџер над 500 единици DVR) Ø Со Кинески, руски, англиски, италијански, португалски, шпански, ......

АВТОБУС MDVR 4G GPS, WIFI автомобил на видео за видео надзор Следи домаќин 4CH SD картичка мобилни dvr

7152.00 -5 % DEN 6794.00

1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2.Поддржува 4 канал AHD960 P камерата; 4 канал AHD720 P камерата; 4 канал стандард јасно камера;3...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.