• Ново
Воздухот Компресирање на Машина за Гуми Промени Inflator и Други Поправка на Опрема

Воздухот Компресирање на Машина за Гуми Промени Inflator и Други Поправка на Опрема

Оценка на клиентот:
DEN 19104.00

Износ
Залиха


Детали за производот :
Опремата е релативно тешка, ве молиме да ни кажете на вашиот град, јас ќе ви даде добра цена Моќ : 4 KW/5.5 HP Напон : 380 V цилиндар дијаметар* број на цилиндри : Φ90*2 Вртежи во минута : 860 Притисок : 16bar гас зафатнина : 600 L/min капацитет : 120 L Тежина : 140kg

Карактеристики

Тип На Објект:
Пумпи
Објектот Дијаметар:
50cm
Објектот Висина:
88cm
Материјал Тип:
високо-квалитетен челик
Бренд Име:
OKEAH
Објектот Ширина:
48cm
Објектот Тежина:
140kg
Објектот Должина:
120cm
Напон:
220v/380v
Име На Модел:
V0.6/16
Тип :
КЛИПОТ
Автомобил Направи:
Сите видови на автомобили

Производи во категоријата

ТИРОЛ T10705a Преносни Супер Проток 12V150PSI Автомобил Воздушна Пумпа Воздушниот Компресор со светлина и светилник / Авто Гуми Inflator Бесплатен Превозот

2294.40 -10 % DEN 2065.00

Детали за производот & Item спецификитеПредмет Тип : Воздушни ПумпиТочка Име : Автомобил Воздушниот КомпресорМесто на Потекло : Ningbo Кина (Копно)Бренд Име : ТиролПредмет БР...

Мултифункционален Азот Генератор & Inflator Машина Со Висока Брзина Азот Гуми Inflator LED Дисплеј

DEN 48480.00

Детали за производот : азот генератор FS4000 Азот Капацитет : 70 L,Авто Гуми(215 / 75 R15 големина) : 52 Tires / Час азот генератор FS4000 CE Детален Опис на Производот и Технички спецификации : 1) Возилото е Применливо : Мотоцикли, Автомобили, Комбиња, МиниАвтобуси и Лесни Камиони 2) Напојување : AC220 V 50 Hz 3) Моќност : 60 W 4) Азот Чистота : 9599.5% 5) Maxixmum Компримиран Воздух Притисок : 145 Psi / 10 Bar / 10 Mpa 6) Воздушниот компресор празнење стапка : 0.4 M3 / Мин 7) Излез Азот Притисок : 5887 Psi / 46 Bar / 46 Mpa 8) Азот Капацитет : 70 L 9)Азот Производство Брзина : 66 L / Min 10) Авто Гуми(215 / 75 R15 големина) : 52 Tires / Час 11) Работа Темп : 20 centigrade до +70 centigrade 12) Display Mode 13) Димензија : 1400(H)x600(L)x520(W) mm 14) Нето тежина : 168kg 15) Пакување големина : 1600(H)x600(L)x520(W) mm 16) Бруто тежина : 194kg 17) Конфигурации : Вграденво Електрична Контрола Вакуум Уред 70 Liter Изграденаво Азот за Чување на Резервоар 10 M Висок Притисок Полнење Црево 18) Боја : Deep blue Црвена

Автомобил Воздушниот Компресор DC 12V Дигитални Преносни Гуми Inflator Авто за Велосипеди Мотоцикли Автоматски и Кошарка

2376.00 -34 % DEN 1568.00

Нашите воздушниот компресор пумпа може да го спаси вашиот автомобил, велосипеди, мотоцикли, гумени чамци и балони!Без да се трошат вашето време и пари, брзи и моќни да ги зголемат вашите возила.Ако сакате да знаете повеќе детали или имате било какви прашања, ве молиме да се погледне преку детални страница или контактирајте со сервисот.Како да го користите : Ја стартувате автомобилот прво, а потоа вметнете ги автомобил во запалка приклучок за да ги собереш на електрична енергија.Претходно гуми притисок вредности (ЏИП и гуми притисок вредности се различни).Потоа префрлете го на полнење пумпа.Конечно, пневматски млазницата е вметната во вентилот на гумата.Ако возилото е целосно празна, можете да вметнете пневматски млазницата во вентилот на гумата, а потоа вклучете го вклучите копчето за да се надува тоа.Следните неточни операција ќе предизвика осигурач да изгори надвор и пумпата не ќе работат правилно : Првото надувување млазницата во вентилот на гумата, претходно гуми притисок вредност, отворите за воздух прекинувач копчето, а потоа започнете автомобил, електричен автомобил полнач за да ја вметнете запалка приклучок, доведува до осигурач изгори надвор, воздух пумпа не може да работи нормално.Функција : Материјал : ABSМоќ : 120 WВлезниот напон : 12 VРаботна струја : 10 AМаксимален притисок вредност : 100 PSI / 6.89 барВреме на полнење : за 56minsГолемина : 7.7"*6.3"*3.2"(L*W*H)Нето тежина : 31ozБоја : црножолтаПакет листа : 1*автомобил воздушна пумпа

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.