• Ново
Рачно изработени Кинески erhu музички инструмент Lulinsheng две ѕвезди erheen со торба лак испрати erhu selfstudy книга

Рачно изработени Кинески erhu музички инструмент Lulinsheng две ѕвезди erheen со торба лак испрати erhu selfstudy книга

Оценка на клиентот:
DEN 12606.72
DEN 11346.00 -10 %

Износ
Залиха


Добредојдовте во посета на нашата продавница!
Erhu
На erhu исто така се нарекува nanhu ("јужна виолина"),а понекогаш позната на Запад како "Кинески виолина" или "Кинески две string виолина," е twostringed поклони музички инструмент, што се користи како соло инструмент, како и во мали ансамбли и големите оркестри. Тоа е многу популарен инструмент во huqin семејството на Кинески поклони гудачки инструменти, заедно со zhonghu, gaohu, banhu, jinghu, sihu, и бројни други. Користат и традиционалните и современите парчиња, тоа е разноврсна инструмент.
Делови од erhu :
Qin тонг, звучна кутија или resonator тело; тоа е хексагонална (лиу jiao, јужна), octagonal (ba jiao,северна), или, поретко, круг.
Кожата, направени од python. На python кожата дава erhu својот карактеристичен звук.
Qin gan, на вратот.
Qin tou, врвот или на совет на вратот, најчесто едноставни крива со парче коска или пластична на врвот, но, понекогаш е детално ја врежан со змеј главата.
Qin zhou. подесување штипки, традиционални дрвени или метални машина опрема штипки.
Qian џин, орев, направени од стрингот, или, поретко, метална кука.
Nei xian, внатре или внатрешното string, обично се подесени да D4, најблискиот да player.
Wai xian, надвор или надворешниот string, обично се подесени за A4.
Qin ма, мост, изработени од дрво.
Гонг, лак, има завртка уред да се разликуваат лак за коса тензија.
Гонг gan , лак стап, направени од бамбус.
Гонг мао (, лак за коса, обично бела коњски влакна.
Qin диан, рампа, парче од сунѓер, филц, или крпа поставени помеѓу жици и кожата под мостот за да се подобри својот звук.
Qin tuo - база, парче дрво во прилог на дното на qín тонг да се обезбеди мазна површина на која да се одморат на ногата.
Играње техника
Подесување
На erhu е речиси секогаш е наместена во интервал од една петтина. Внатрешноста string (најблиската да плеер) генерално е наместена во D4 и надвор string за A4. Ова е исто како и двете средишни линии на виолина.
Позиција
На erhu е пуштена да седнат, со звучна кутија поставена на горниот дел од левата бутина и вратот одржа вертикално.
Десната рака
Лак се одржува со underhand зафат. Лакот за коса е прилагодена така што е малку лабава. Тензијата е предвидено од страна на прстите од десната рака. Лакот за коса е сместен помеѓу две жици и двете страни на лакот за коса се користат за производство на звук, играчот турка лак оддалеченост од телото кога bowing A string (надвор string), и се повлекува кон внатре кога bowing на "внатре"
D string.
Настрана од вообичаената bowing техника се користи за повеќето парчиња, erhu исто така, може да биде извлечен, обично го користат вториот прст на десната рака. Ова произведува сува, исклучен на ѕвонење (ако било кој од отворените жици е извлечен, звукот е нешто повеќе resonant) која понекогаш посакуваната во современата парчиња.
Левата рака
Левата рака ја менува тонот на стрингови со притискање на string во нормален хармонично поени. Како инструмент нема frets, тонот е благо muddled, но resonant. Техники вклучуваат hua јин (слајдови), rou xian (вибрато), хуан ba (менување на позиции), итн.
Ако ви се плашат дека може да не играат erhu, тоа не е важно, ве молиме да не грижете се, ние ќе испрати англиски верзија
авто-студија книга за вас .

Карактеристики

Големина:
6
ГОРНИОТ МАТЕРИЈАЛ:
Дрвени
Бренд Име:
SevenAngel
Име:
кина erhu

Производи во категоријата

Kakegurui Компулсивно Коцкар Cosplay Перики Jabami Yumeko Momobami Kirari Црна, Жолта Сива Коса Перика

DEN 1137.60

[xlmodel][производи][45594] ќе треба Друг Објект[xlmodel][фото][0000] Производот ФотографииПревозотПред превозот, ние строго ќе тест секое парче за да се обезбеди квалитет.За бесплатен превозот, ние прифаќаме Кина Пост Воздух Mail, e Packet, итн.Можете исто така да плати EMS, DHL, Fedex ако ви треба итно.Проценката на превозот дена : Кина Пост Воздух Mail : 1560 работни дена...

Еластична Спортски Headbands За Мажи Жени Плетени Headwear Топло Јога Ски Hairbands Коса Додатоци За Унисекс

499.68 -40 % DEN 300.00

* Проверете го мојот Продавницата за повеќе капи и додатоци!!!* Состојба : Сосема Нов и не се користи.* Ве заштити од Outdoor Спортови во Ладно време* Мека, Топла и Удобна МатеријалиГолемина : 22cm x 11cm, Растеглив, една големина одговара на повеќето возрасни.Почитувани купувачот, Поради рачни мерења на локации, може да биде 12 см грешка...

1pcs 28cm Прекрасна husky кукли за девојчиња подарок куче кукла кадифен играчки малку фигурини роденден играчки за деца подарок бебе играчки

DEN 815.52

Надворешна трговија husky куче играчка симпатична кукла П верзијаs uper мека симулација кадифен pp памук исполнетCE надворешна трговија извоз1# 18cm ()2# 22cm ()3# 28cm (Продажба тука)Известување : *Бидејќи многу строги обичај проверка...

Моден Накит Акрилна Боја Широк Синџир рачно изработени од Кожа Хривнија Жените Личност Ретро Хривнија &Закачам на Големо QN-32

DEN 326.40

комбоМоден Накит Акрилна Боја Широк Синџир рачно изработени од Кожа Хривнија Жените Личност Ретро Хривнија &Закачам на Големо QN32добредојдовте на нашата продавница!~1.$9>$150,бесплатен превозот со ЕМС или DHL (320days)2.ако сакате трговија на големо,ве молиме контактирајте со нас за да ја проверите трговија на големо цена.контактирајте со нас со trademanager,email,порака.3.ако сакате мешавина боја или големина ,само оставете вести во вашата нарачка забелешка!!!!!!!! : )Shippment1.Сите производи ќе се испрати во рок од 3 дена по приемот на исплата информации.2.Во Aliexpress систем, постојат само 26 земји достапни за Кина пост воздух mail, но всушност, тоа може да достигне повеќе од 100 земји, па затоа додадете ЕМС превозот линк за купувачи чии земји не се достапни за Кина пост воздух пошта во Aliexpress систем...

1 Buc Топла Продажба Автомобил Украси Трајни Дигитални Автомобил Украси Трајни Дигитални LCD Дисплеј Автомобил Електронски Часовник Со Морон Кул

99.36 -29 % DEN 71.00

Добредојдовте на нашата продавница!Ако ви се допаѓа овој објект ,ве молиме да го додадете во вашите "wish list" ^^Ако ви се допаѓа оваа продавница ве молиме да го додадете во вашите "сакаат продавница" ^^Ако имате прашање, само слободно контактирајте со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне во време.Ако не сте го доби објект во рамките на нашите превозникот време или unsatisfy нашите предмети , ве молиме не се отвори спорот толку брзо, бидејќи ние ќе ви ги даде нашата најдобра услуга.Ако сликата не се совпаѓа со бојата на кожата, ве молиме да ги сликата како стандарднаНие негува секој клиенти во нашата продавница!Имаат добар шопинг време во нашата продавница! 1 Buc Топла Продажба Автомобил Украси Трајни Дигитални Автомобил Украси Трајни Дигитални LCD Дисплеј Автомобил Електронски Часовник Со Морон КулфункцијаСосема нов и висок квалитетУниверзална производи : погодна за секој автомобил, камион итн.Дигитален LCD екранот времеЛесно да се инсталира со вшмукување чашаМоќ : 1 * копчето батеријата (вклучени)Големина : 9.4 cm * 3.2 cmБоја : СребренаНазабелешкаНиска температура ќе се намали вшмукување, додадете малку вода на морон РЕДПакет СодржинаАвтомобилската Шофершајбната 1 x Мини Дигитални LCD Дисплеј Часовник

IMAGESS Хијалуронска Киселина Серум Полжав Суштина се Соочуваат со Навлажнувачки Крем Третман на Акни за Нега на Кожата Поправка Белење на Анти-aning Winkles

176.64 -21 % DEN 140.00

IMAGESS Хијалуронска Киселина Серум Полжав Суштина се Соочуваат со Навлажнувачки Крем Третман на Акни за Нега на Кожата Поправка Белење на Антиaning Winkles 10ml

Автомобил Не се Лизга Одговара За Suzuki SX4 2011 Внатрешни работи Првенство Перница Вратата Мат Опфаќа Првенство Мат Налепници Автомобил Додатоци 13pcs По Поставување

DEN 563.04

Автомобил Не се Лизга Одговара За Suzuki SX4 2011 Внатрешни работи Првенство Перница Вратата Мат Опфаќа Првенство Мат Налепници Автомобил Стил 13pcs По ПоставувањеОпис : [Име на производ] Портата слот мат, купот мат.[применливи автомобил] За Suzuki SX4 2011[Материјал] заштита на Животната средина материјал латекс[боја] Црвена, Сина, Бела。[Пакет] 12pcs / set и 13pcs / setФункција : Портата слот и поставување шини во автомобил во стаклена кутија, може да го намали точка во внатрешноста на бучава...

Топла Продажба РК Деца Играчки Детска Пливање Риба Играчки, Електрични Ајкула Кловн Риба Балони Воздухот Летаат Деца Смешни Играчки Подароци за Децата

1234.08 -30 % DEN 864.00

Предмети:1 x Летање Ајкула или Риба1 x далечински управувач Тип : Други РК Играчки Далечински Управувач : Радио КонтролаМодел Моќ : 3 x 1.5 V AA батерија (не се вклучени) Пакет тежина : 0.63 килограмиПакет Содржина : 1 x Летање Clownfish DIY Комплет, 1 x Далечинска КонтролаЗошто да се избере нас?1>имаме наша сопствена фабрика...

Моден Јапонија matsuri Жени Половина Ракав Крап Haori Кимоно Yukata Палто Врвот Pleated Здолништа

DEN 1775.52

Моден Јапонија matsuri Жени Половина Ракав Крап Haori Кимоно Yukata Палто Врвот Pleated ЗдолништаМатеријал : Униформа ПлатноПакет се вклучени : 1 x Блузи1 x Здолниште1 x Главата носат

FGHGF 1PC Устата Чувари Помлади Девојки се Вклопуваат Спортски Mouthguard за Деца/Млади/Возрасни Фудбал Mouthguard Црна/Црвена/Зелена/блу/розова

441.60 -46 % DEN 239.00

Карактеристики 100% сосема нов moutth guard нетоксични и без мирис 100% РОЕ Висока густина структура,мека и тесни Греење snapin дизајн,повеќе одговара на корисниците на забот форма и устата guard може да достигне до задните катници,за да се обезбеди целосна заштита...

Фабрика Цена За Xbox Еден Контролер LB LT RB RT Горниот Дното Активира Копчето Замена Поправка Делови Црна

129.60 -30 % DEN 91.00

Боја : Црна За Microsoft Xbox Еден Контролер LT RT LB RB Активира Копчето Замена за Xbox Еден ве Молиме Потврдете го овој Објект е Вистинскиот Модел Што Треба Пред Ставање Ред...

Qingmos Природни Црвени 6-8мм Висок квалитет Круг Agates постдипломски Долго 33 Џемпер Ѓердан за жените -5791 целина/мало за Слободен брод

912.00 -38 % DEN 565.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА Qingmos Црвено 68мм Долго 33" Жените Ѓердан и природни Висок квалитет Круг Ахат постдипломски5791Ќе се понуди многу Убава ВИСТИНСКИ Огромен 68мм висок квалитет Круг Црвено природата ахат Ѓердан .На ѓердан должина е Супер долго 33 inchs,супер сјај!!,Розова Дијаметар е 68 мм,Убава црвена боја,Многу Чудна Стил! Не пропуштајте ја!Neckalce должина е 33 инчен со затворач.Состојбата е Сосема Нов! Никогаш не носи! Опис : Работи : ПРОДАЖБА Супер Долго 33" Црвено 68мм Висок квалитет Круг природата ахат постдипломски Ѓердан 5787 Должина / Дијаметар : Супер долго 33" / 68мм Затворач : месечината затворач Облик / Боја : Совршен Круг / природна Розова S / N : Nec5787 Состојба : Brand New, Никогаш не Носат Сличен Објект nec5366 >33" Црвено 5.58мм Црвени Корални Ѓердан nec5749 >33" пинк 47mm Корални Ѓердан nec5528 >36" пинк 1018mm Корални Ѓердан nec5521 >35" Дебело Парче Розова Корални Ѓердан кликнете тука за детали>Повеќе долг ѓерданПлаќањеПревозот НадоместЗа Пакување Нашите пакување е кинески мали свила торба (Погледнете во фото).Од оваа свила торба, Не е обичен воздух mail пакување (на Релијабилни торба или bandbox), многу постојаност и многу компактен!(Кликни да зголемиш) НаплатаАко имате било незадоволство со нашите производи кога ќе ја добијат, само mail тоа врати целосно во 15 дена...

2015 година Нови Оригинални Пакет Мини Електронски Течност за Течни Тестер Пенкало Auto 5 LED Автомобил Возило Алатки Дијагностички Алатки Универзална

403.20 -7 % DEN 375.00

2015 година Нови Оригинални Пакет Мини Електронски Течност за Течни Тестер Пенкало Auto 5 LED Автомобил Возило Алатки Дијагностички Алатки УниверзалнаТестер Спецификација : 1, проверка на автомобил кочница масло квалитет 2,5 LED светла се прикаже процентот на содржина на влага во течност 3, автоматско исклучување 4, 1 LR03 AAA батерии (не се вклучени) Тестер Инструкции : течност за откривање на пенкало е врз основа на промените во спроводливост да се утврди влага промена на течност...

Мотоцикл Flasher LED Пак Сигналот Индикатор Отпорник Адаптер Нови 4pcs 12V Универзален Мотор

430.08 -25 % DEN 323.00

Карактеристики : *Го успорува флеш го оценувате кога се движат од крушка да LED индикатори*Се прилагодува на вашата постоечка реле модул, наместо на замена на оригинална опрема.*Еден отпорник е потребно по индикатор на повеќето велосипеди, но некои велосипеди може да бараповеќе од еден по индикатор во зависност од оригиналниот wattage и други резервниLED индикатори / отпорници опремени.*Куршум конектори за лесна инсталацијаЗабелешка : Овие отпорници се за LED Индикатори, а не нивните сијалица ониеПакетот вклучува : 4 x LED Индикатор Отпорник

WETKISS 2018 Летото Сандали Жените Дете Велур Плоштадот Пети Рамен Outsole Плоштадот Тока Обувки Мода Обичните Женски Чевли Лифт

3904.32 -45 % DEN 2148.00

ГОЛЕМИНА на МАСА Ако вашата нога е широк, можете да изберете една големина поголема Нога должина НАС Големина ЕВРА Големина Нога Должина(CM)Ве молиме, изберете ја големината според вашиот метри должина.ОДИМЕ НА СВОЈ НАЧИН,ЖИВЕАТ СВОЈ ЖИВОТ.WETKISSвид забелешка : Сите податоци постојат 12 см грешки(собирање на Податоци големина : 36) АГОЛ2018 нов плоштад пети лето мода жените сандаливистинска кожа плоштадот потпетици женски чевли2018 нова мода обичните дами чевлиЛОГОТО ДЕТАЛИSHOWНајчесто поставувани ПРАШАЊА Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Q1...

Антрацит Метален мат хром Винил Автомобил Заврши филмот со Воздух Слободни / Темно Сива Gunmetal мет Возилото подесување фолија 1.52x20m/Ролна

DEN 7483.20

СПЕЦИФИКАЦИЈА ЗА ПРОИЗВОДМат Хром Заврши1>Дебелина : 0.14 mm2>Тежина на Лагер : 120gsm3>Големина : 1.52 * 20м4>Рашири Го Оценувате : 33+ Pascal5>Материјал : ПВЦ6>Лепак : 30g / плоштад ± 2g / плоштад(увоз од тајван)7>Хартија : 120gsm8>Тежина : 11kgr Пакување големина : 155*15*15cm9>Температура : 40 до +180 степен10>Компатибилност : Умре сечење, автомобил декорација, архитектонска декорацијаФУНКЦИЈА1> На Мат Хром Заврши може да биде повторно крена, repositioned и се протегала со топлина пиштол, може да се примени на целиот автомобил (ентериер и екстериер површина), мотор или на мебел или на дигитален производ, Нешто ви се допаѓа, Едноставно користете ја вашата имагинација!2>Висока флексибилност : Висока флексибилност со употреба на Топлина пиштол го прави полесно да сесе применуваат на curving површината...

1 Сет 12Pcs Пластични е Радио за Автомобил Вратата Клип Панел Трим Цртичка Аудио Отстранување Pry Поправка Алатка

383.52 -5 % DEN 364.00

1 сет за во автомобил панел за отстранување алатка(вклучуваат 12pcs)Корисни pry алатка за безбедно отстранување и инсталирате автомобил аудио, екстериер и ентериер, цртичка, на врата завртување на избегнувајте гребење на вашиот автомобилАлатката може ефикасно да се намали конкавна и испакнати лузни лево со користење на завртката нож за да се отстраниТоа може да се намали на триење можноста за внатрешна автомобил декорацијаОвие алатки се дизајнирани за да се вклопи во било кој автомобил моделБоја : Портокал и сребро.Материјал : Пластични и железоПакет Се Вклучени : 1 x Автомобил Панел за Отстранување Алатка сет(12 PCS / set)

Miallo 2018 Најновите Австриската Кристал Жените Headbands Јуни Булчински Плажа Свадба Коса Додатоци Главата Лозата Рачно Изработени Headpieces

863.52 -35 % DEN 561.00

Бренд : MialloСтил : МодаCulori достапни : сребро.Материјал : алуминиум / rhinestonesРачно Изработени : ДаПакување : 1pcs / opp Убаво безбедно ПакетПредмет Тип : Headband / Свадба Коса ДодатоциОддел : Жени,Невестата,Пратилки,Девојки,Ѕвезда,Дама,Женски РодПрилики : Свадбена Церемонија, ден на Мајката, Вечер Партија, Божиќ,ноќта на Вештерките,денот на Вљубените, Годишнина,Повик Носат, Матурска,Плажа Свадба Приеми и секоја Посебна ПриликаПразник Подароци : Свадба Подароци,Божиќ сегашноста,Мајка 's Ден подарок,ноќта на Вештерките подарок,Нова Година на подарок,им Даде подароци на роднини и пријатели ве Молиме Имајте во предвид : големината на сите наши производи се рачно мерења на локации, може да се 12cm грешка, ве молиме да се разбере...

Извори за Nintend Switch НС Радост-един Joycon Поправка Пролет За Nintendo Switch Контролер Метал Заклучување Токи Замена Дел

263.52 -5 % DEN 251.00

Имајте на ум : Вие ќе добиете квалитетни која ќе choosed.И pls осигурете се дека ја имате способноста да разменувате тоа.

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.