• Ново
MASTECH MS2101 AC/DC 1000A Дигитални Менгеме Метар DMM Hz/C менгеме метар мери capacitance фреквенција температура

MASTECH MS2101 AC/DC 1000A Дигитални Менгеме Метар DMM Hz/C менгеме метар мери capacitance фреквенција температура

Оценка на клиентот:
DEN 2812.32

Износ
Залиха


MASTECH MS2101 AC/DC 1000 A Дигитални Менгеме Метар
Карактеристики : Големи 4000 точки LCD дисплеј Вилица големина : 28mm/1.1 инчен (дијаметар) Тест на AC/DC напон и струја, отпор, Capacitance, Температура, Фреквенција, Должност Циклус, Диоди и Континуитет на Податоци се одржи и да се прикаже назад светлина Над спектар заштита за сите движи Максимална и минимална вредност мерна функција Среќавајте со Меѓународните безбедносни стандард IEC1010-1 и IEC1010-2-032 Спецификација : DC напон : 0.4/4/40/400 V ± 0.7,1000 V ± 0.8 AC напон : 4/40/400 V ± 0.8,700 V ± 1.0 DC Струја : 400/1000 A ± 3.0% (не-контакт смисла преку стега главата) AC струја : 400/1000 A ± 3.0% Отпор : 400/4 K/40 K/400 K/4 MΩ ± 1.2%, 40 MΩ ± 2.0% Capacitance : 40n/400n/4u/40u F ± 4.0% Фрекфенција : 10 Hz да 100 KHz ± 2.0% Должност Циклус : 0.1% до 99.99% Температура : -40 ~ 750 ° C ± 2.0% 1 * MS2101 Менгеме Метар 1 * Поставете тест води 1 * K-тип термо сонда 1 * Прирачник за Корисникот Pls имајте на ум дека батеријата не е вклучена во пакетот (Како ограничување од пост,батеријата и на мало поле нема да дојде до вас)
Превозот :
Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти. Објектот ќе биде предаден во рок од 1-2 дена Овој пакет ќе биде пратена од Кина Воздухопловната Пост или HK пост воздухопловната Предмети ќе се провери внимателно пред да испраќаат. Ние ќе ги искористиме на воздушни меури, за да заврши на предмети внимателно
Напомена : Тоа го има регистрирано e-mail и заеднички mail . Препорачана пошта треба да се обрне на други $2 .Ако сакате да се испраќаат по препорачана пошта ,ве молиме да обрнете тоа и забелешка на објектот .Ви благодариме .
Shippingtime :
Данок :
Без Данок на промет се Бара
Плаќање :
Гаранција & враќање : За да се обезбеди сите предмети се со добар квалитет, ние ќе ги тестираат сите производи пред пакети беа испратени надвор . 30 дена гаранција од купените датум. Ве молиме контактирајте со нас преку e-mail, пред да се вратат на неисправни објект. Се врати ставки треба да содржи оригиналното пакување и сите додатоци.
Само неисправни производи ќе бидат понудени на берза.
Контакт со нас на :
Нашата канцеларија часа се :
- 8 : 30 сум. да 6 : 00 p.m. (GMT +8) од понеделник до петок
- 8 : 30 сум. да 1 : 00 часот (GMT +8) од сабота
- 8 : 30 сум. да 6 : 00 p.m. (GMT +8) на неделата
- Нашата канцеларија е затворена за државни празници (Кина). Ние се извинуваме за крајот на одговорот за време на празниците.
Ние секогаш се обидува да обезбеди најдобра услуга и сигурни производи за секој клиент. Ве молиме контактирајте со нас за решавање на секое прашање пред да замине негативни повратни информации . ние ќе ви помогне во секој можен начин и имаат за цел да одговори на сите пораки .

Карактеристики

Мерење На Напон Спектар:
400mV/4V/40V/400V/1000V
Мерење На Струја Опсег:
400A/1000A
Димензии:
--
Работен Режим:
-
Мерење Capacitance Опсег:
40nF/400nF/4uF/40uF
DIY Материјали:
Електрични
Мерење На Отпор Опсег:
400/4k/40k/400k/4M/40Mohm
Бренд Име:
MasTech
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Број На Модел На:
MS2101
Температурата На Работа:
-20 - 10000 ℃
Мерење Inductance Опсег:
10Hz/100KHz

Производи во категоријата

Рачни Менгеме Метар DT266 LCD Дигитален Multimeter Voltmeter Ammeter AC/DC Ohm Volt Amp Метар Тестер за Мерење Менгеме Алатки

764.64 -46 % DEN 413.00

Дигитални Voltmeter Ammeter Ohmmeter Multimeter Volt AC DC Тестер Менгеме МетарКарактеристики : 1 Оваа multimeter DT266 е главно за мерење на DC и AC напон, АС струја, отпор и диоди2...

MASTECH MS3302 AC менгеме Current Transducer 0.1 A-400A Менгеме Метар

662.40 -5 % DEN 629.00

MASTECH MS3302 AC менгеме Current Transducer 0.1 A400 A Менгеме МетарВе молиме имајте во предвид : испрати без батеријаПакување листа : 1*Менгеме Метар MS33021*Тест води1*Englisgh упатство1*торба ТорбичкаКарактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитетПрофесионални AC Current Transducer Менгеме Метар.Дизајн за НАИЗМЕНИЧНА Струја.Безбеден и лесензакористење.Мала и компактна големина.Доаѓа со специјално дизајнирани за складирање торба за да ги носите и за заштита на инструмент.Спецификации : Тековната range : 0.1 A 400 AИзлез напонски нивоа : 10m V / A, 1m V / AРаботен напон : 600 V CAT.Тип на уреди со покажувач : индукција серпентина сензори за AC струјаMax...

ЕДИНИЦА UT210E Мини 100A Дигитални Менгеме Multimeter True RMS AC/DC Напон, Струја Отпор Капацитет Тестер В. Ф. В Функција

2399.52 -20 % DEN 1920.00

ТОПЛО ПрепорачувамЕДИНИЦА UT210 E Мини 100 A Дигитални Менгеме Multimeter True RMS AC / DC Напон, Струја Отпор Капацитет Тестер В...

HoldPeak HP-36g 1999 година Брои LED Дисплеј Автоматско Спектар Multimetro за AC DC Напон и Струја Отпор Диоди hFE Батеријата тест

350.40 -8 % DEN 323.00

Детали За Производот : Iterm Име : Hold Peak HP36 G Дигиталниот LCR МетарБренд : Hold PeakПроизводителот : ZHUHAI JIDA HUAPU ИНСТРУМЕНТ CO., LTD.Основната Функција : Авто ОпсегОтпор Тестh FE ТестТест На ДиодиКонтинуитет ЅвончетоData HoldАвто ЗатвориСпецификација За Производ : Производ Слики : Пакет Се Вклучени : Hold Peak HP 36 G Дигиталниот LCR Метар x 1Англиски јазик Прирачник x 1Тест Води x x x x 1Внимание : Ние само се обезбеди Батеријата кога ќе изберете shpping метод од Fedex.Плаќање и Испорака : Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од редот.Кина Пост Воздух Mail и e Packet се на најевтиниот начин за пакет кој тежина е помала од 2 кг и не вклучуваат батеријата.Fed Ex експрес испорака обично трае 3~5 работни дена зависи од coutry доставени до.Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања и други issuse кои се одговорност на превозот услуга.

Брзо пристигнување Fluke 2042 F2042 Кабел Локатор за Општа Намена Кабел Локатор Тестер Метар

32947.20 -5 % DEN 31300.00

На Fluke 2042 е професионална општа намена кабел локатор Тоа е идеален за следење на кабли во ѕидови и подземни, лоцирање на осигурувачи / breakers на финалниот кола и лоцирање на прекини и кратоккола во кабли и електрични подни системи за греење.Тоа исто така може да се користи за следење на метален вода и греење цевки...

XB866 Мини Авто Спектар LCD Voltmeter Тестер Алатка AC/DC Џеб Дигитални Multimeter 828 Промоција

405.60 -12 % DEN 357.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет се Насочат дизајн и многу преносни Overrange заштита за сите движи Accuacy е наведен за период од година по калибрација и во 18 степенот до 28 степен со релативна влажност до 75%, Тоа вклучува 7 функцијата со 25 спектар Max...

Висок Квалитет DT838 LCD Дигитален Multimeter AC DC Тестер Voltmeter Диоди Отпор Тековната Диоди Електрични Мулти Тестер Алатка

DEN 248.16

Висок Квалитет DT838 LCD Дигитален Multimeter AC DC Тестер Voltmeter Диоди Отпор Тековната Диоди Електрични Мулти Тестер АлаткаГлавни Карактеристики : Овој инструмент може да се користи за мерење на DC напон, AC напон, DC струја, отпорност и температура LCD екран и дигитален дисплеј, читање точноста и speediness Стабилни перформанси, пониска потрошувачка на енергија, поголема сигурност и безбедностСпецификација : DC напон : 200m 2000m 20 200 500 VACV : 200 500 VDC струја : 2000u 20м 200m 10 AОтпор : 200 2000 20k 200k 2000k ohmТемпература : 20 1000 Сте.CДиоди тест : даOnoff и ѕвончето функција : даMax...

HoldPeak HP-90F Multimetro Дигитални HoldPeak HP-90F Дигитална Мрежа Multimeter Метар со Телефонска Линија и Мрежен Кабел Тест

1051.20 -8 % DEN 967.00

Производ Информации : Iterm Име : Hold Peak HP90 D Дигитални MultimeterБренд : Hold PeakПроизводителот : ZHUHAI JIDA HUAPU ИНСТРУМЕНТ CO., LTD.Основната Функција : Прирачник ОпсегDC / AC Напон ТестDC / AC Струја ТестОтпор ТестТест На ДиодиКонтинуитет ЅвончетоБатеријата ТестАвто Назад СветлинаАвто ЗатвориData HoldТелефонска Линија ТестМрежен Кабел Тест (RJ45)Спецификација За Производ : Производ Слика : Пакет се Вклучени : Hold Peak HP90 F Дигитални Multimeter x1 англиски јазик Прирачник x 1 Тест Води x x x x 1 Мрежен Кабел Далечински x 1 торбичката x 1Внимание : Ние само се обезбеди Батеријата кога ќе изберете shpping метод од Fedex.ПлаќањеПлаќање Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дневна за вашата нарачка...

A-18 J ПВЦ Игла Совет Сонда Тест Води Pin Топла Универзална Дигитални Multimeter Мулти Метар Тестер Жица Пенкало Кабел Multimetro

170.40 -5 % DEN 162.00

ELECALL A18 J ПВЦ Игла Совет Сонда Тест Води Pin Топла Универзална Дигитални Multimeter Мулти Метар Тестер Води Истрагата Жица Пенкало Кабел Опис 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : ПВЦ, златоплоча кабел игла Спецификации : Црвено : позитивна Црна : негативни Кабел Должина : 88cm / 34.3" Вкупна должина : 106cm / 41.3" Професионални Тест Максимален Напон : 1000 V 20 A 1...

Топла Продажба на Оригинални Оптички Влакна Multimeter Optical Power Meter Оптички Извор на Светлина 1310/1550nm Моќ Мерен Инструмент

9024.00 -13 % DEN 7851.00

Топла Продажба на Оригинални Оптички Влакна Multimeter Optical Power Meter Оптички Извор на Светлина 1310 / 1550nm Моќ Мерен Инструмент

ЕДИНИЦА UT120B Џеб Големина Stype Дигитални Multimeter Фреквенција Диоди Capacitance Авто Спектар Лесна за Носење

1042.56 -20 % DEN 834.00

ЕДИНИЦА Црна Оригинални Кеси За ЕДИНИЦА Серија Дигитални Multimeter ,исто така Одговараат за Други Брендови Multimeter пакување 7.6 8.0 ЕДИНИЦА UT15 C Водоотпорен Дигитален волтметар 24 V~690 V AC / DC Напон Тестери LCD Дисплеј Автоматско Спектар Фаза Ротација тестер на напон ЕДИНИЦА UT15 C Водоотпорен Дигитален волтметар 24 V~690 V AC / DC Напон Тестери LCD Дисплеј Автоматско Спектар Фаза Ротација тестер на напон ЕДИНИЦА UT15 C Водоотпорен Дигитален волтметар 24 V~690 V AC / DC Напон Тестери LCD Дисплеј Автоматско Спектар Фаза Ротација тестер на напон ЕДИНИЦА UT15 C Водоотпорен Дигитален волтметар 24 V~690 V AC / DC Напон Тестери LCD Дисплеј Автоматско Спектар Фаза Ротација тестер на напон ЕДИНИЦА UT15 C Водоотпорен Дигитален волтметар 24~690 V AC DC ЕДИНИЦА UT15 C Водоотпорен Дигитален волтметар 24 V~690 V AC / DC Напон Тестери LCD Дисплеј Автоматско Спектар Фаза Ротација тестер на напон 26.97 35.96 ЕДИНИЦА UT139 C Дигитални Multimeter Авто Опсег True RMS Метар Рачен Тестер 6000 Смета Voltmeter Температура Тест 36.98 56.89ЕДИНИЦА UT300 S Infraed Термометар Температура СКЕНИРАЊЕ Мерка Не контакт брз тест ЕДИНИЦА UT300 S Инфрацрвен Термометар Температура СКЕНИРАЊЕ Мерка НеКонтакт Брз Тест Max / Мин Екранот Индустриски МИНИ Дигитален Метар 17.08 18.98 ЕДИНИЦА UT210 D Дигитални Менгеме Метар True RMS Напон, Отпор Capacitance Multimeter Температура Мерка Авто Спектар Електрични 42.47 49.96 ЕДИНИЦА UT120 C Џеб Големина Stype Дигитални Multimeter Авто Спектар Тестер AC DC Напон Диоди Мини Електрични Метри LCD Дисплеј ЕДИНИЦА UT120 C Џеб големина Stype Дигитални mulitimeter авто опсег16.8914.36 16.89 444 UUNIТ UT120 C Џеб Големина Stype Дигитални Multimeter Авто Спектар Тестер AC DC Напон Диоди Мини Електрични Метри LCD Display DDDDDD ЕДИНИЦА UT658 USB Тестери У Диск Лекар Полначи Voltmeter Ameter Капацитет Тест MAX 9 V со Складирање на Податоци Светлото Бесплатен Превозот ЕДИНИЦА UT658 USB Тестери У Диск Лекар Полначи Voltmeter Ameter Капацитет Тест 7.79 12.98 ЕДИНИЦА за Специјални Совет Тест пенкало Матер Сондата се Однесува На повеќето multimeters Универзална Интерфејс ЕДИНИЦА за Специјални Совет Тест Пенкало Матер Сондата се Однесува На Повеќето Mulitmeters Универзална Интерфејс Електрични Додатоци UNIТ Посебен Совет Тест Пенкало Матер Сондата се Однесува На Повеќето Mulitmeters Универзална Интерфејс Електрични Додатоци 9.5 12.98 ЕДИНИЦА UT120 B Џеб Големина Stype Дигитални Multimeter Фреквенција Диоди Capacitance Авто Спектар Лесна за НосењеИнформации ве молиме : батеријата не вклучуваат!Ако има некои проблеми во врска со нашите производи, ние поддржува размена, враќање или надоместок, но ве молиме контактирајте со нас и да се обезбеди јасно видео...

Bside авто спектар multimeter ohm AC DC зуи Freq светлото vs ADM01

767.52 -5 % DEN 729.00

Aide Tek ADK01 авто спектар multimeter DMM ohm AC DC зуи диоди светлото автоматско исклучување во споредба w / Авто кои се движат DMM , кои целосна скала е брои 2000Дисплеј : 3 1 / 2 цифра LCD дисплеј.Во текот вчитај заштита : да се Користат PTC заштита коло за Отпор, фреквенција мерење.DATA HOLD функцијаMAX вредност hold функцијаНазад СветлинаИндикација за слаба батеријаАвто Моќ ИСКЛУЧУВАЊЕ...

Брзо пристигнување Автентични Fluke 353/355 F353/355 Менгеме Метар TRUE RMS

44241.60 -5 % DEN 42030.00

Fluke 353 / 355 TrueRMS 2000 Менгеме МетарСамоуверено се земе сигурен читања со trueRMS, Fluke 355 / 353 Менгеме Метри; алатки на избор за високотековни мерења до 2000 година, А На екстраширока вилица се стеги околу littleories експертиза најде во висока тековните апликации...

AC/DC Мини Рачни Џеб Multimeter Дигитални Ammeter Voltmeter Ohm Тестер 200mV~600V Со LCD заднинско Осветлување (Сина)

668.16 -41 % DEN 394.00

Карактеристики : 3 1 / 2 LCD екран, максимална читање : 1999Стилски изглед, лесно да го користитеData hold функција.Светла сина светлинаВо согласност со Меѓународните Electrotechnical Commission IEC 610101Двојно изолирани 600 V CAT...

Професионални LCD Дигитален LC Метар 500kHz LC/РК Capacitance Inductance Метар 100H 100mF 1% Дигитален Мост Со SMD Клип

4128.00 -12 % DEN 3633.00

Професионални LCD Дигитален LC Метар 500k Hz LC / РК Capacitance Inductance Метар 100 H 100m F 1% Дигитален Мост Со SMD КлипКарактеристики : Целосно автокои се движат дизајниран Висока резолуција, и до 5 цифрен екран, повеќето најдобрите резолуција : 0.01 pc, 0.001 ух Висока стабилност и мерен опсег за L / C Голем LCD дисплеј со светлина USB PC програма, може да се земе рекорд и да го положат и не компонента сортирање функција. Capacitor празнење терминал и capacitor складирање напон екранот.Inductor Мерење : Тест доведе plug на црна и црвена (десна страна) штекер...

Висока-брзина транзистори тестер LCR-T7 полна боја графички приказ производи

1290.24 -20 % DEN 1032.00

160x128 TFT дисплеј Мулти копче за функција Транзистори тест област Zener Диоди тест област IR приемник прозорецот Micro USB Полнење Интерфејс Полнење LED индикатор1.1 КарактеристикиТЦV2.12k е TFT графички приказ Мултифункционален Тестер.l Транзистори Тестер Автоматско откривање на zener диоди 0.0130 V Само тест со автоматска калибрацијаl IR декодер Поддршка Hitachi IR кодирање МО бранови екранот Инфраред примање на наставаl Други Мерење на резултати со користење на TFT графички приказ(160x128) Едно копче операција Автоматско Исклучување(Истек На Време Settable)Вграденво со висок капацитет батерија Liion Батерија Liion Батеријата напон, детекција 160x128 TFT дисплеј Мулти копче за функција Транзистори тест област Zener Диоди тест област IR приемник прозорецот Micro USB Полнење Интерфејс Полнење LED индикатор1.1 КарактеристикиТЦV2.12k е TFT графички приказ Мултифункционален Тестер.l Транзистори Тестер Автоматско откривање на zener диоди 0.0130 V Само тест со автоматска калибрацијаl IR декодер Поддршка Hitachi IR кодирање МО бранови екранот Инфраред примање на наставаl Други Мерење на резултати со користење на TFT графички приказ(160x128) Едно копче операција Автоматско Исклучување(Истек На Време Settable) Поддршка на Кинески и англискиПредупредување : вградена Liion Батерија, тоа е строго забрането тестер се потопува во вода или во близина на извор на топлина!Предупредување : За вашата лична безбедност, ве молиме строго во согласност со употреба на Liion Батерија спецификации и мерки на претпазливост!1 Оперативни Инструкции 1.1 Клучни оперативни дефиницииМултикопче за функција има две активности : l Кратко притиснете : Притиснете го копчето а не помалку од 10 ms, ослободување на копче во рок од 1,5 секундиl Долго притискање : Притиснете го копчето повеќе од 1.5 секунди 1.2 Моќ наВо исклучете државата, кратко притиснете го копчето за мултифункционален клуч, тестер е вклучен и автоматски да се измери.l Моќ & мерење интерфејс1.3 Откривање на транзисториВо исклучете државата или на тест е завршена, се стави на тест елемент во транзистори тест областа на тест седиште, и притиснете го копчето за заклучување се справи, кратко притиснете го копчето за мултифункционален клуч, тестер автоматски мерка, графички приказ на резултати од мерење при тестирање е завршена.Предупредување : Секогаш бидете сигурни да ПРАЗНЕЊЕ кондензатори пред да се поврзете на нив да тестер! Тестер може да биде оштетена пред да се префрли на!Предупредување : не се препорачува користење на тестер за мерење на батеријата! Батеријата напон мора да биде помалку од 4.5 V, инаку тестер може да бидат оштетени!l Компонента сместувањеТест седиште се поделени во transistors и zener диоди тест област, што е детално наведено во 1.1 Опис.

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.