• Ново
Huawei Ms2372h-153 Мобилен Широкопојасен интернет LTE USB WiFi hotspot место со 4g TS9 Антена

Huawei Ms2372h-153 Мобилен Широкопојасен интернет LTE USB WiFi hotspot место со 4g TS9 Антена

Оценка на клиентот:
DEN 3264.00

Износ
Залиха


Huawei MS2372h-153 :
* LTE ФЛОПИ Б1/Б3/B7/Б8/B20
* UMTS Б1/Б8. GSM 850/900/1800/1900
* GSM 850/900/1800/1900
Huawei MS2372 Спецификации :
* Технички Стандард
- LTE : R9
- HSPA+/HSDPA/HSUPA/WCDMA : R8
* Податоци Карактеристики :
- LTE : DL 150 Mpbs / UL 50 Mbps
- DC-PA+ : DL 42 Mbps
- HSPA+ data service до 21.6 Mbit/s
* Излезна Моќност :
- LTE 23d Bm (Моќ Класа 3)
- HSPA+/HSUPA/HSDPA/WCDMA +24d Bm (Моќ Класа 3)
* Чувствителност :
- LTE : во Согласност со 3 GPP TS 36.101 (R9)
- WCDMA/HSPA/HSPA : во Согласност со 3 GPP TS 25.101(R8)
* Power supply:5 V / 700m A
* Температура опсег
- Оперативни : -20℃ на +55℃ (*)
- Складирање : -40℃ до +70℃
* Интерфејси :
- USB (Тип А)
- Стандардна SIM/USIM Картичка (2 FF)
- Надворешна антена порта
* Димензии : 88 mm x 28 mm x 11.5 mm
* Тежина :
* Антена : Вграден-антена, поддржување разновидност за 3 G/4 G
* LED : Укажува на сигналот на мрежата
* НА команди :
- 3 GPP TS 27.007 и 27.005
- Huawei продолжува НА команда
* Онлајн софтвер за надградба
* Далечинско управување со уредот преку SMS (потреба од прилагодување)
-Белешки : MS2372h не поддржува текстуални пораки и далечинско управување способности во исто време.
* Поддржани оперативен СИСТЕМ : Linux (кернел верзијата еднаков или над 2.6.21)
- ПРОДАЖБА НА МАЛО ПОЛЕ
Секој објект е внимателно спакувани за да се избегне оштетување за време на транспортот.

Карактеристики

Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Тип:
Безжичната
сертификација:
CE
Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
Број На Модел На:
Ms2372h-153
Бренд Име:
Huawei
Применливи Тип На Мрежа:
Брз Етернет
Интерфејс Тип:
USB2.0
Пакет:
Yes
Безжичен Протокол:
802.11 n
Адаптер Приклучок:
USB
Примена:
Лаптоп
Вид:
Надворешни
Преносот Го Оценувате:
150Mbps
Интерфејс Тип:
USB
Безжичен Протокол:
802.11 b, g 802.11
Производи Статус:
Акции

Производи во категоријата

VAKIND MT7601UN Чипсет 150Mbps USB Wireless Networking Картичка 802.11 b/g/n, LAN WiFi Адаптер Dongle Со Rotatable Антена

218.88 -18 % DEN 180.00

Карактеристики : Ги исполнува 64 / 128bit WEP, WPA и WPA2 стандарди за безбедностОбезбедува 150 Mbps пренос стапкиWPS (PBC и PIN) и овозможено уредПоддржува Мека АП за да се воспостави брза безжична LAN мрежаВо согласност со Windows Vista / XP / 2000 / 7, Linux, MAC OSСпецификации : Чипсет : Mediatek MT7601 UNВрв на автопат : 150 MbpsАнтена : SMA 2d Bi антена(1 T1 R)Фреквентен Опсег : 2.4 ~ 2.4835 GHzБезжична Брзина : 11n : 270 / 243 / 216 / 162 / 108 / 81 / 54 / 27 Mbps, 135 / 121.5 / 108 / 81 / 54 / 40.5 / 27 / 13.5 Mbps, 130 / 117 / 104 / 78 / 52 / 39 / 26 / 13 Mbps, 65 / 58.5 / 52 / 39 / 26 / 13 Mbps11g : 54 / 48 / 36 / 24 / 18 / 12 / 9 / 6 M11b : 11 / 5.5 / 2 / 1 MРабота канал број : 13Се шири спектар : DSSSМодулација Тип : OFDM / CCK / 16QAM / 64QAMБезжичен Пренос на Моќ : 20d Bm(MAX EIRP)1 x Безжични Мрежи Картичка1 x CD Возачот

NOYOKERE Мини PC WiFi адаптер 150M USB2.0 WiFi антена за Безжична Компјутерска Мрежа Картичка 802.11 n/g/б LA

106.56 -13 % DEN 93.00

Описи : Големина : околу 20 x 15 mm.Интерфејс : USB 2.0 со Голема Брзина.Чип : MT7601 U.Брзина : 150 Mbps.Одговара на IEEE802.11b стандард,IEEE 802.11 g,IEEE 802.11 n (нацрт).Оперативен Систем : Windows 2000 / XP / Vista / WIN7 / 8 / Linux / Mac OSЗабелешка : ве Молиме симнете возачот и инсталирате во вашиот уред пред да ја користите ...

Нови пристигнување huawei lte модем E3372h-607

2304.00 -10 % DEN 2074.00

Почитувани купувачи ,бидејќи на различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк! Нови Пристигнување Оригинални го Отклучите HUAWEI E3372 150 Mbps 4 G LTE USB Модем Со Двојна Антена Порта Поддржува Сите БендHuawei e3372 usb 4g lte модем150 M LTE, 4 G USB Модем Huawei E3372Huawei e3372, e3372 usb 4g lte модем100% huawei оригиналот,отклучен и сосема нов100% работа на светотHuawei E33 72 е USB податоченкартичка што поддржува LTE ФЛОПИ технологија...

PCI Gigabit Network Картичка 10/100/1000Mbps за Чипсет RTL8169 Поддршка PXE

623.52 -5 % DEN 592.00

PCI Gigabit Network Картичка 10 / 100 / 1000 Mbps за Чипсет RTL8169 Поддршка PXEОколу Опис : 100% Сосема Нов И Висок Квалитет.Тип на мрежа : Gigabit EthernetГо оценувате : 10 / 100 / 1000 MbpsЧипсет : for Realtek 8169Автобус Начини : PCILed Индикатори : 1 x LedМрежен Интерфејс : RJ45*1Функција : Семејството мрежа, ДОЛ, PXE подигањеСе користи за : Server, работна Станица, Десктоп систем за поддршка на : Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 и Windows, Linux оперативен СИСТЕМ.Вие ќе добиете : 1 x Сингл Порт PCIe Gigabit Ethernet Мрежна Картичка1 x Низок Профил Заградата ве Молиме проверете слики за повеќе детали.

3G/4G антена со TS9 приклучок конектор 1920-2670 Mhz ЗА Huawei модем Бесплатен превозот (2 парчиња/многу)

278.40 -10 % DEN 251.00

Почитувани Купувачот : Топло добредојде за да ја посетите нашата продавница!Ние ќе биде вашиот најдобар избор со добар квалитет,конкурентни цени и добра услуга.Сега се започне бизнис со нас.2 парчиња 4 G LTE TS9 Конектор 4 G Антена Бустер За Huawei E8372,E8278,E5577,E8377,E5372 и ZTE R216,MF920 ,MF90 C и така натаму.Answer : ___________________________ NOTE : не се вклучуваат модем или рутер,само еден пар на антена Карактеристики Фреквенција : 19202170 MHz VSWR : ≤1.8 Стекнат : 3d Bi Поларизација Тип : Вертикална Номинална Моќност : 50 W Текст Отпорност : 50ohm Оперативен Систем : 40 до+80 Конектор Тип : ts9 машки Должина 120mm Фреквенција 19202170 MHz

Индустриски одделение USBCAN2/IICAN аналитичар CANOpen DeviceNet USB J1939 МОЖЕ да

DEN 3359.52

Индустриски квалитет, потребата за индустриски тестирање на животната срединаШест : МОЖЕ да baud rate автоматска идентификацијаСедум : тестот податоци како доказ : и целосно компатибилни со ZLG производи : USBCAN грешки е компанијата планините, е 6 години, во согласност со континуирано истражување и иновација на технологија, USBCAN по голема ревизија на 4, претставата конечно направи голем чекор напред...

SSEA НОВИ За Ralink RT3290 802.11 b/g/n WIFI, bluetooth половина Мини PCI-E за HP CQ58 M4 M6 4445S DV4 G4 G6 Г-7 СПС 690020-001

431.52 -5 % DEN 410.00

половина големина на МиниКартичка802.11 b / g / nСПС #690020001 За HP 655 650 CQ58 M4 M6 4445 S DV4 G4 G6 Г7Повратни информации : 1 Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас...

HUAWEI E3372h-607 LTE USB Стик со B28+Б3 фреквенција+4G 3G LTE 35dbi Надворешна Антена omni

3264.00 -10 % DEN 2938.00

Почитувани купувачи ,бидејќи на различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк! Нови Пристигнување Оригинални го Отклучите HUAWEI E3372 150 Mbps 4 G LTE USB Модем Со Двојна Антена Порта Поддржува Сите БендHuawei e3372 usb 4g lte модем150 M LTE, 4 G USB Модем Huawei E3372Huawei e3372, e3372 usb 4g lte модем100% huawei оригиналот,отклучен и сосема нов100% работа на светотHuawei E33 72 е USB податоченкартичка што поддржува LTE ФЛОПИ технологија...

ОПЦИЈА GTM380 3G WWAN МИНИ PCI-E БЕЗЖИЧНА КАРТИЧКА РАБОТ HSDPA WCDMA 7.2 M

DEN 861.60

Бренд GTM380 Опција моделПреносот го оценувате 7.2 У автобус тип PCI EПрименливи тип на мрежа 3 G мрежа стандард 3 Gunicom WCDMAHSPAТрансмисиски медиум unicom WCDMA порта тип PCILED индикатор за светло без ОЕМ не ОЕМACER и DELL бренд компјутер солза отворена, се сведуваат на оригиналниот ОПЦИЈА GTM380, квалитет и сосема се доста добри...

150Mbps 1W Висока Моќност Blueway Безжичен USB Wifi Адаптер Долга Низа Wifi Приемник Безжична Мрежна Картичка 18dBi Антена за Десктоп

1024.32 -19 % DEN 830.00

Често може да се најдат безжичен интернет сигнал насекаде, но не можат да ги користат поради заштита со лозинка...

SSEA Atheros AR5BHB92 AR9280 Половина Мини PCI-E 2.4/5.0 GHz 802.11 b/g/n Безжичен Картичка за DELL Toshiba Acer Sony Samsung, Asus

799.68 -5 % DEN 760.00

9 во новиот не сосема нов тестирани и90 дена гаранцијаОваа Wirelss картичка биле тестирани и се Во добра состојба.Одговара на сите бренд лаптоп ; не за IBM / Леново / КСПревозот : 1 Ние можеме да брод на објекти за целиот свет.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

SSEA за Intel Centrino Напредни-N 6235 6235ANHMW WIFI и Bluetooth 4.0 Половина МИНИ PCI-E Картичка 802.11 a/b/g/n Dual-band 2.4 G/5GHZ

815.52 -5 % DEN 775.00

90 дена ГаранцијаБренд НовиОваа безжична картичка е тестирана во добра работна состојба пред испраќање.Компатибилен со : За INTEL базирани 945 / 965 / GM45 / PM45 чипсет Лаптоп со МИНИ PCIE картичка soltНе за IBM THINKPAD / Леново / КСПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

На интелигенција вградени сервер / 6 TTL врти RJ45 / Интернет / 485/232

DEN 1247.52

производ Инструкции за употреба и конфигурација на софтвер pan.baidu.com / s / 1d E2 Sew LИнтелигентни вграден сериски серверот производ на селекција табела : А, Модул функција воведZQWL Eth RS Z6 е мал обем, со високи перформанси, висока стабилност на сериски port The серверот модул (TTL пак RJ45)...

SSEA за Broadcom BCM943224HMS 4322 AGN 802.11 a/b/g/n WLAN КАРТИЧКА За HP 6550b 2740P 2540p 8460p 518434-002 Бесплатен Превозот

479.52 -5 % DEN 456.00

90 дена ГаранцијаОваа безжична картичка е тестирана во добра работна состојба пред испраќање.За Dell машина : за Inspiron Десктоп 400(Zino HD)за Inspiron Мини 10 (1010)за Inspiron Inspiron 11z (1110)за Inspiron 1320за Inspiron 1370за Inspiron 1440за Inspiron 1470за Inspiron 1570за таа Лаптоп 1450за таа Лаптоп 1457за таа Лаптоп 1458за таа Лаптоп 1555за таа Лаптоп 1557 годиназа таа Лаптоп 1558за таа Лаптоп 1569за таа Лаптоп 1745за таа XPS Лаптоп 1340за таа XPS Лаптоп 1640за таа XPS Лаптоп 1645за таа XPS Лаптоп 1647за VOSTRO 1310 1710 2510за RECISION M2400, M4400за LATTITUDE E5400, E5500, E6300, E6400, E6500Одговара најмногу бренд лаптоп ,Не се вклопуваат lenovo thinkpadПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

20 port switch одбор мрежа IP1725 Switch Ethernet switch префрлување HL1725

DEN 1578.24

Почитувани пријатели, ве молиме имајте на ум : овој производ е плоча цена понуда.Овој производ фабрички работници биле строго се тестираат пред, не го прифати враќањето услуга, ако е нашата матична плоча проблем, ние ќе бидат слободни за одржување...

SSEA за Broadcom BCM943142HM BCM43142 WiFi и Bluetooth 4.0 Половина Мини Pci-e Безжична Картичка 300Mbps

362.40 -5 % DEN 344.00

Состојба : нова тестирани и90 дена гаранцијаОваа Безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.не одговара за IBM / ЛЕНОВО / HP лаптопПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

PCI 2 Порти Gigabit Ethernet Серверот Картичка 10/100/1000Mbps 82546EB / GB Чипсет

911.52 -10 % DEN 820.00

PCI Двојна Пристаништа Gigabit Ethernet Серверот Картичка 10 / 100 / 1000 Mbps 82546 EB / GB ЧипсетОколу Опис : Пристаништа : RJ45 * 2 Автобус Тип : PCI Пренос го Оценувате : 10 / 100 / 1000 Mbps Чипсет : за 82546 EB / GB Led индикатори : 4 x Предводена за врската / Активност / Брзина статус Менаџмент Функции : VLAN за филтрирање Бакар Gigabit Ethernet 1000 BaseT : Самостојно бакар Gigabit Ethernet канали за поддршка на Еден Gigabit Ethernet (1000 BaseT), Брз Етернет (100 BaseTx) и Ethernet (10 BaseT) Тројно брзина 1000 Mbps (1000 BaseT), 100 Mbps (100 BaseTx) и 10 Mbps (100 BaseT) работата Nway авто преговори, автоматски уреди со покажувач и префрлување помеѓу 1 Gbps full duplex и 100 / 10 Mbps операции Симплекс или Full Duplex RJ45 женски конектори Заеднички Клучни Карактеристики : Домаќин Интерфејс стандард за поддршка : PCI v2.2 32 / 64 малку, 33 / 66 Mhz Високи перформанси, сигурност, и ниска моќност употреба во 82546 двојна интегрирани MAC + PHY / SERDES чип контролер Ултра длабоко, 64 KB пакет бафер по канал го намалува ПРОЦЕСОРОТ користење, се избегнува PCIX застојот на Хардвер забрзување дека може да offload задачи од домаќин процесор...

CH341A USB на I2C/ЖИТО/SPI/UART/TTL/ISP адаптер, ЕП/MEM паралелни порт конвертор

DEN 719.52

2018 серии на нови пристигнувања : 1 црна верзија регресија2 сина верзија, SPI интерфејс и опашка се наведнуваат игла интерфејс, постојат два жолти и црни, случаен испорака.Овој адаптер може да се користи директно за Vimicro Bluetooth конфигурација алатка ECKToolПрепорачливо е да купите I2 C интерфејс за складирање модул да се направи I2 C тестирање : Пакет информации : Еден конверзија одбор : стандард пакување одбор...

huawei E153 безжична 3g wcdma модем

864.00 -10 % DEN 778.00

вид забелешка : црни или бели ,во Боја, ЛОГО ,пакет може да бидат различни, случајно испорака!HUAWEI E153 HSDPA 3.6 Mbps 3 G USB Модем е еден од ѕвезда 3 G USB Стик од HUAWEI, најчесто се користат за крајот на клиентите и индустриски апликации...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.