• Ново
Прирачник network switch 24 порти 1000M gigabit ethernet switch за IP камера. IP телефон, мрежни решенија

Прирачник network switch 24 порти 1000M gigabit ethernet switch за IP камера. IP телефон, мрежни решенија

Оценка на клиентот:
DEN 8400.00
DEN 6972.00 -17 %

Износ
Залиха

Прирачник network switch 24 порти 1000 M gigabit ethernet switch за IP камера. IP телефон, мрежни решенија Име на Производ : 24 Порти Desk-top&Рек-mountable Giga Ethernet Switch Модел Бр. : OTD24 PG01 S Производ Преглед На 24 Порта Desk-top&Рек-mountable Giga Ethernet Switch обезбедува не-блокирање, жица брзо префрлување за вашиот 10, 100 и 1000 megabit мрежни клиенти. Капка ова се префрлат во место на вашиот тековната работна група центар или да се префрлиш, и можете да го надградите вашиот високо-барање workstations да полна Gigabit брзини како што е потребно, продолжувајќи да им служи на другите клиенти во нивната моментална брзина, или се изгради својата мрежа од земјата нагоре, со соодветниот линк брзини за секој корисник е барања. Независно од тоа, тоа е совршен за графика проекти, мултимедијални и други апликации кои треба да се движат бело датотеки accross мрежата брзо. Со 24 Порти Desk-top&Рек-mountable Giga Ethernet Switch, можете да го поврзете вашиот постоечки 10/100 Ethernet мрежата на Gigabit серверот ' рбетот без никаква дополнителна опрема. Сите пристаништа се автоматски MDI/MDIX откривање, па инсталацијата се грижите слободни. Секоја порта независно и автоматски да преговара за најдобрите брзина и дали да се кандидира во half и full-duplex режим. Главни Карактеристики во Согласност со IEEE802.3 10 Base-Ethernet, IEEE802.3u 100 Base-TX, IEEE802.3ab 1000 Base-T спецификации 32/48 Gbps префрлување ткаенина капацитет 24 порти 10/100/1000 Mbps TX Авто-Преговарање Ethernet Switch Полна/Half-Duplex способност на секој TX порта(само поддршка full duplex во 1000 M) IEEE802.3x стандард на проток контрола на Full-duplex, факултативна Назад Притисок функција за Half-duplex операција Поддршка TP интерфејс Авто MDIX функција за автоматско TX/RX swap Поддршка 8k MAC адреса табела LED индикатори за едноставни дијагностика и управување со Plug and Play Стандарди IEEE802.3 10 Base-T IEEE802.3u 100 Base-TX IEEE802.3ab 1000 Base-T IEEE802.3x Проток Контрола на Работната средина и на Температура од 0° до 40°(оперативни) -20° до 70°(складирање) Влажност 10% до 85% не-кондензирање(оперативни) 5% до 90% не-кондензирање(складирање) Моќ 100-240 VAC, 50-60 Hz Пакет се вклучени : 1. 24 порти Desk-top&Рек-mountable Giga ethernet switch 2. Адаптер 3. Брз Упатство За Инсталација 4. Rack-mount Загради 5. Завртки

Карактеристики

сертификација:
CE
Пакет:
Yes
Функција:
VLAN Поддршка
Тип На Прекинувач:
gigabit switch
Бренд Име:
OUTENGDA
Број На Модел На:
OTD24PG01S
Пристаништа:
24
Преносот Го Оценувате:
10/100/1000Mbps
Број на Интерфејси:
22
Комуникација Режим:
Full-Duplex & Half-Duplex
Производи Статус:
Акции

Производи во категоријата

КОРИСТИ Gridseed РУДАР 5.2-6MH/S 100W (со psu ) Scrypt Рудар ВКЛУЧИЈА рударската машина gridseed сечилото брод со DHL ИЛИ на друг начин брод

DEN 3114.24

топло предлог: Не е нова машина Се користи Машината е стар производ и неговата користи и втората страна, не се нови .што треба да знаете.машината има две бои: сребро бели и црни бои, сега само треба сребро бела да брод Пакет Детали : користи Gridseed Сечилото 3 M5 M / s ВКЛУЧИЈА рудар X1150 W НАПОЈУВАЊЕ X1Usb Податочен Линија за Ножеви X2Производ Прикажување : За бесплатен превозот1.ние ќе се плаќаат на брод надоместокот за парцела во вашата земја, но не ги вклучуваат царина и данок...

2018 Нови 24 Порти 10/100 Рое Switch 24V Моќ над Ethernet со 23 РОЕ Порти и 1 Uplink за Wifi ап, IP камера итн

8015.04 -17 % DEN 6652.00

2018 Нови 24 Порти 10 / 100 Рое Switch 24 V Моќ над Ethernet со 23 РОЕ Порти и 1 Uplink за Wifi АП / Рутер, IP камера итн Производ Модел : M1024 D се Користи за безжични АП / рутер / CPE, ip камера, ИП телефон, безжичен мост, IP сервер за печатење и др.Pls забелешка ова рое switch не е компатибилен со IEEE802.3af / на.1, Ако вашиот уред поддржува IEEE802.3af / на, тогаш оваа рое switch не е погодна.2, Ако вашиот уред не ја поддржува било рое, и сакате да ја користите оваа рое прекинувач, тогаш треба да додадете пасивни рое splitter да им помогне со.3, Ако вашиот уред поддржува 4 / 5+,7 / 8 пасивни неIEEE802.3af / на ПО, тогаш можете да ја користите оваа рое префрлете се на власт вашиот уред директно...

мини дизајн ethernet switch коло за ethernet switch модул 10/100mbps 5 порт PCBA одбор

953.76 -30 % DEN 668.00

Објектот спецификите Пристаништа : Пренос го Оценувате : 10 / 100 Mbps Комуникација Режим : FullDuplex & HalfDuplex Пакет : Yes Производи Статус : Акции се Префрлите Тип : Ethernet Функција : SNMP Switch Капацитет : 1 G Lan портови : 5 10 / 100 4 Pin насловот АвтоПреговарање c Пакет прилагодите : ДА ЛОГОТО Печатење : Поддршка PCBA : Lay2 мини дизајн Надворешна сила : 5~12 V DC LED Индикатори : 100 Mbps Линк / Сертификација Акт : CE FCC OEM Услуга : ДА политика на Враќање детали Купувачи можат да добијат делумна наплата, и одржување на објектот(s) ако тие не се како што е опишано или со квалитетот на прашања од страна на преговарање директно со продавачот во рок од 30 дена од денот на item(s) беа примени...

ОЕМ мини вклучите мини 5 port 10/100mbps мрежни switch 5-12v широк влезниот напон smart ethernet pcb rj45 модул со led изградена-во

1103.52 -30 % DEN 772.00

мини вклучите мини 5 пристаништа 10 / 100mbps мрежни switch 512v широк влезниот напон интелигентни Ethernet pcb rj45 модул со led изграденавоИме на производ : мини 5 port 10 / 100mbps 512v широка мрежа вклучете влезен напон интелигентни Ethernet pcb rj45 модул вграден ledКатегорија : Мрежа За Прекинувачикраток вовед : Тип на прекинувач SOHO Функција Пластовидно Префрлување Капацитет 1 G Број на Модел на PLES2105 DIМ1 Брзина на Пренос 10 / 100 Mbps Бренд XTDPЛинк Одобрување CE Одобрување на препораките на FCC за Комуникација Режим Full Duplex Половина Дуплекс Пакување : Никој VLAN : Никој Пренос го Оценувате : 10 / 100mbps Моќ Опсег : DC Напон 512v Вкупно Порти : 1 + 4 rj45 со LED ИзграденаВо ОЕМ : Да LED Индикатори : Напојување, линк / акт Чипсет Решение : IP175 G Plug and Play : Да Димензии : 100 * 45 * 18mmКоличина : 1 парчеПакет големина : 15.0 * 10.0 * 8.0 (cm)Бруто тежина / Пакување : 0.5 (kg)

Во Парк Baikal Гигант-Б Рудар 40-160GH/S Гигант Б Рударство Blake256R14/Blake256R8/Blake2B/Lbry/Pascal Алгоритми

DEN 209160.00

Прочитајте пред купување : Сите руски клиенти се слободни данок Руската наредби превозот преку CDEK(Кина до Русија Express),Ние ќе се справи со сопствени clearace за да се избегнат обичај проблем...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.