• Ново
SEAFLO Вода Пумпа за Притисок 70PSI 18.9 LPM 12v Пумпа Караван Позитивно Поместување Вода, Пумпи во Земјоделството

SEAFLO Вода Пумпа за Притисок 70PSI 18.9 LPM 12v Пумпа Караван Позитивно Поместување Вода, Пумпи во Земјоделството

Оценка на клиентот:
DEN 4799.52

Износ
Залиха


SEAFLO Вода Пумпа за Притисок 70 PSI 18.9 LPM 12v Пумпа Караван Позитивно Поместување Вода, Пумпи во Земјоделството
Карактеристики Позитивно поместување пумпа Може да работи сува Тивка работа Побарувачката Пумпа Лесно поврзете фитинзи Индустриски стандард планината шема
Апликации за Третман на Вода/RO Земјоделски Прскање Општи Индустриски Автомобилската Алтернативни извори на Енергија/Соларни Земјоделството и RV
Пумпа
Тип
5 Комора позитивни зафатнина дијафрагмата
пумпа, само priming, способни да се кандидира сува
Макс Препорачува Температура
140°F (60°C) Max.
Priming Способности
6 стапки (1.8 m) вшмукување лифт
Макс Притисок
70 PSI (4.8 бар)
Влезот/Излезот Пристаништа
Брзо Закачите
Тежина
6.0 lbs (2.7 кг)
Моторни
Должност Циклус
Континуирано
Води
16 AWG, 4.5" долго со 2-Пински конектор/Води
Напон
12v
Технички Параметри
СТАНДАРДНИ КОНФИГУРАЦИИ ПУМПА
Модел
Напон
GPM/LPM
Префрлете
Засилувачи
PSI/ЛЕНТА
Вентили
Дијафрагмата
Пристаништа
Жица
Врски
SFDP1-050-070-52
12 V
5.0/18.9
Побарувачката
18.0 MAX
70/4.8
EPDM
Santoprene
Брзо Закачите
2-Pin/Води
Сертификација

Карактеристики

Бренд Име:
SEAFLO
Напон:
12V
Номинална Струја:
16 - 21A
сертификација:
CE,ISO9001
Проток:
< 500GPH
Број На Модел На:
SFDP1-050-070-52
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
моќност:
Електричен
сертификација:
CE, ISO9001
Притисок:
70PSI/4.8 бар
Примена:
Морски/Р.В.,Рекреација,Земјоделство,Индустрија
засилувачи:
18.0 Макс
Проток:
5.0 GPM (18.9 LPM)
Должност циклус:
Континуирано
Тип На Мотор:
12V DC постојан магнет, целосно ограден, не-вентилирани

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.