• Ново
3W LED/5W/10W/20W/30W/50W/100 Вати УВ Пурпурна интегрирани чипови 365Nm 375Nm 385Nm 395Nm 405Nm Висока Моќност КОЧАН Ултравиолетови Светла

3W LED/5W/10W/20W/30W/50W/100 Вати УВ Пурпурна интегрирани чипови 365Nm 375Nm 385Nm 395Nm 405Nm Висока Моќност КОЧАН Ултравиолетови Светла

Оценка на клиентот:
DEN 143.52
DEN 136.00 -5 %

Износ
Залиха

Specificaton : 3 W 365nm 375nm 385nm 395nm 405nm : DC Напред Напон : 3.2 V~3.6 V Напред Тековната : 700m A 10 W 365nm 375nm 385nm 395nm 405nm : DC Напред Напон : 10 V~12 V Напред Тековната : 1000m A
20 W 365nm 375nm 385nm 395nm 405nm : DC Напред Напон : 32 V~34 V Напред Тековната : 700m A
30 W365nm 375nm 385nm 395nm 405nm : DC Напред Напон : 32 V~34 V Напред Тековната : 1050m A
40 W 365nm 375nm 385nm 395nm 405nm : DC Напред Напон : 32 V~34 V Напред Тековната : 1700m A
50 W 365nm 375nm 385nm 395nm 405nm : DC Напред Напон : 32 V~34 V Напред Тековната : 1700m A
100 W 365nm 375nm 385nm 395nm 405nm : DC Напред Напон : 32 V~34 V Напред Тековната : 3500m A Апликација : предностите на УВ led?
Одговор : УВ - led диоди се комбинираат долг живот, остра линија спектри, отпорност, заштита на животната средина (lead-free меркур заварување), прилагодливи моќ (преку тековната регулатива), моментален отвори и затвори итн.И не инфрацрвена радијација (применливо за да се термички чувствителни материјал),Во вакуум и ниска температура услови, исто така може да се користи И во ув лекување , светлина катализатор И така за различни области играат улога . УВ Светлина, главно, може да се применат за да се
1 УВ Лепак лекување(Мастило лекување)
2 воздух-состојба и Авто циклус систем течење проверете
3 Монетарната безбедност оценување(ЈЕНИ HKD EUR GBP)
4 Соработува со полициските работи
5 Посебни гас и нафта и гас водоводна цевка протекување инспекција
6 Бараат новина богатство и да се најде руда, и областа алатка за пребарување
7 Специјален материјал флуоресценција одраз
8 Антички оценување


Карактеристики

Емитуваат Боја:
365 да 370nm, 370 да 375nm, 375 да 380nm, 380 да 385nm, 385 да 390nm, 390 да 395nm, 395 до 400nm, 400 до 405nm, 405 да 410nm, 410 да 415nm, 415 да 420nm, 420 да 430nm
Wattage:
3W 10pcs, 5W 10pcs, 10W 1pcs, 20W 1pcs, 30W 1Ppcs, 50W 1pcs, 100W 1pcs
Тип На Објект:
Топката
Број На Модел На:
LED

Производи во категоријата

10PCS 3X1W 3X3W RGB RGBW Epiles Висока Моќност LED Диоди 4pin 6pin 8pin со 20mm ѕвезда

148.80 -5 % DEN 142.00

3 X1 W 3 X3 W RGB RGBW Epiles Висока Моќност LED Диоди 4pin 6pin 8pin со 20mm ѕвезда ОПИССпецификации : Висока моќност 3 Watt RGB 4pin LED ЧипLED Emitter : 3 W RGB (Red,Green,Blue)Lumens : ЦРВЕНО : 2535 LM,ЗЕЛЕНА : 4050 LM,СИНА : 2535 LMDC Напред Напон (VF) : ЦРВЕНО : 2.22.4 V,ЗЕЛЕНА : 3.23.4 V,СИНА : 3.23.4 VDC Напред Currect (АКО) : 3501000m Aбранова должина : ЦРВЕНО : 620650 NM,ЗЕЛЕНА : 520530 NM,СИНА : 465475 NMЗрак Агол : 120 степениЖивотниот век Време : > 50.000 часаВисока моќност 3 Watt RGB 6pin LED ЧипLED Emitter : 3 W RGB (Red,Green,Blue)•Lumens : ЦРВЕНО : 2535 LM,ЗЕЛЕНА : 4050 LM,СИНА : 2535 LM•DC Напред Напон (VF) : ЦРВЕНО : 2.32.6 V,ЗЕЛЕНА : 3.43.8 V,СИНА : 3.43.8 V•DC Напред Currect (АКО) : 3501000m A•Бранова должина : ЦРВЕНО : 620650 NM,ЗЕЛЕНА : 520530 NM,СИНА : 465475 NM•Зрак Агол : 120 степени•Животниот век Време : > 50.000 часаВисока моќност 4 Watt RGBW(ладно бела) LED Чип* Количина : 1 / 10 / 50pcs* Леќа Боја : Вода Јасна* Агол На Гледање : 120140°* Јаснот на боите : црвена : 30 LM зелена : 60 LM сина : 10 LM бела : 80 LM* Бранова должина : црвено : 620625nm; зелено : 520525nm; сино : 460465nm; Бела 6000 K* Напред Напон : црвено : 2.02.2 v зелена : 3.23.4 v сина : 3.23.4 v бела : 3.23.4 v* Напред Тековната : 350m AКарактеристики : Направени од високо квалитетен материјал, трајни производи за секојдневна употреба.Многу ниска топлина генерирање, заштеда на енергија, еколошки.Долг животен век.Ниска потрошувачка, висока осветленост.Удобно светло извор, безопасни за кожата и очите.Одлична за правење на извори на светлина за риба резервоарот, декорација осветлување, итнПакетот Вклучува : led чип(изберете standar пратката, ќе се испраќаат со следење на број)

5pcs Водоотпорен Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА КОЧАН Чип Светилка AC 110V 220V 50W Smart IC LED Отворено Floodlight DIY светлина bombillas

1152.00 -5 % DEN 1094.00

Водоотпорен Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА КОЧАН Чип Светилка AC 110 V 220 V 50 W Smart IC LED Отворено Floodlight DIY светлина bombillas СпецификацијаБаза Тип : Чип Светилка Зрак Агол 360 ° LED Type : High Power Чип Боја Температура : 60006500 K(Кул бело) 28003200 K(топло бела) Чип Бренд : Epistar Потрошувачка : 50 W Апликација : Бар, Хотели, Дома LED кол : Оперативни Температура : 20 ~40 °CПроизвод Карактеристики​Висока Осветленост / Зголемување На Светлината / Брзо Топлина ДисипацијаВисока Лумен / Без Треперење / Заштеда На ЕнергијаВисок квалитет КОЧАН Чип спаси повеќе енергијаДолг животен век повеќе од 50000 hНа 360° степен Зрак агол осветлуваат вашата собаПовеќето најевтиниот цена ви обезбеди повеќето професионална услуга

50Pcs Висока Моќност 3W LED Чип КОЧАН Природни Кул Топло Бела Светлина Извор DIY LED Spotligh Floodlight Сијалица За 3 Вати Монистра Светлина

DEN 663.84

50 Pcs Висока Моќност 3 W LED Чип КОЧАН Природни Кул Топло Бела Светлина Извор DIY LED Spotligh Floodlight Сијалица За 3 Вати Монистра СветлинаДобредојдовте На ФокусНие Сме Професионални ПРЕДВОДЕНА од ПроизводителотЗабелешки : 1...

Uniquefire IR 850nm Сијалица Инфраред Led Осветлување Капка во 1501-850nm Led Пилула За UF-1501 Фенерче

719.52 -5 % DEN 684.00

Uniquefire IR 850nm Сијалица Инфраред Led Осветлување Капка во Пилула за UF1501 фенерчеНачини : Здраво, > Средината> Ниско со меморијаПогоден за UF1501 UF1505 T20 ФенерчеНа инфрацрвена светлина, не може да се види со око, тоа само може да се види преку ноќ визија опсег.Совршен IR илуминатор за вашата Визија Ноќ потреби : Armasight Летало ПроYukon ФотонPulsar N550 / 750Nite Site NS50 / 200 ViperВолкОддел Г визијаDIY ноќ визијаПакет : 1x UF1501 850nm капкаво пилула LED сијалицаAnswer : ___________________________ Note : LED по желба : XML T6 / XML2 ( Бела Светлина ) XRE / XPE ( Зелена / Црвена / Бела Светлина ) МО 850 NM / 940 NM (ИНФРАЦРВЕНАТА Светлина ,треба со IR Опрема) ...

5X Инфраред 940nm 50W интегрирани LED извор на светлина со epistar led чип бесплатен превозот

DEN 6432.00

Спецификации : Моќност : 50 W Зрачење напојување : 100100m W / W Напред Напон(Vf) 1416 V Напред Тековната(АКО) 1.5 мр Бран : 940nm Чип бренд : Epistar Зрак Агол : 120 степен Живот : >50000 Hr Оперативни Температура : 40~+60degre температура на Чување : 25~60 degre Чување влажност : 40%~60%RHОбјектот слика : Димензии(mm)Карактеристики : 1).LED чип е фиксиран на алуминиумски слој или база на алуминиум PCB.топлината од чип може да се шири надвор преку алуминиумски слој брзо.2).во нормален напон,мали слабеењето.слабеењето под 1% 2000 часа .3).униформа светлина,нежно светло,не отсјај,нема повреда на око.4).На висока сигурност,нема мртви светла,ниту плакета.5).Слободен колокација и комбинација од различни LED светилки,conventient собранието.6).Заштита на животната средина.Ние прифаќаме Alipay, Paypal, Western Union,Зачувам ,T / T итн.Ние ќе ја испрати на парцели во рамките на времето покажа дека во овој оглас по купувачот исплата е потврдена од страна Aliexpress...

КОЧАН LED Светлина, Крушка Светилка 30W Водоотпорен 220V Текст IP65 Smart IC Одговара За DIY ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина Ладно Бела Топло Бела

240.00 -5 % DEN 228.00

Водоотпорен 100 W 150 W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА КОЧАН Чип Светилка AC 110 V 220 V 30 W 50 W 70 W Smart IC LED Отворено Floodlight DIY светлина bombillasСпецификацијаБаза Тип : Чип Светилка Зрак Агол 360 ° LED Type : High Power Чип Боја Температура : 60006500 K(Кул бело) 28003200 K(топло бела) 40004500k (Природни Бела) Чип Бренд : Epistar Потрошувачка : 30 W Апликација : Бар, Хотели, Дома LED кол : Оперативни Температура : 20 ~40 °CПроизвод Карактеристики​Висока Осветленост / Зголемување На Светлината / Брзо Топлина ДисипацијаВисока Лумен / Без Треперење / Заштеда На ЕнергијаВисок квалитет КОЧАН Чип спаси повеќе енергијаДолг животен век повеќе од 50000 hНа 360° степен Зрак агол осветлуваат вашата собаПовеќето најевтиниот цена ви обезбеди повеќето професионална услуга

50pcs 3w УВ led мушка 395nm-405nm пурпурна Ултра виолетова 3W УВ висока моќност ПРЕДВОДЕНА за led растение расте извор на светлина бесплатен превозот

2808.00 -12 % DEN 2471.00

50pcs 3w УВ led мушка 395nm405nm пурпурна Ултра виолетова 3 W УВ висока моќност ПРЕДВОДЕНА за led растение расте извор на светлина бесплатен превозотСпецификација : 1...

100pcs/многу 14mm обоени кристали снегулка монистра во 1 дупка кристално стакло лабава монистра бесплатен превозот

648.00 -26 % DEN 480.00

Добредојдовте На Нашата Продавница ^~^ 100pcs / многу 14mm обоени кристали снегулка монистра во 1 дупка кристално стакло лабава монистра бесплатен превозот големина : 14mm дупка : 1 дупка мини цел : 100pcs / многу

1000pcs 1W 100-110LM Кул Бело 10000K 20000K 30000K Топло Бела 3500K Природна Бела 4500K Чиста Бела 6500K LED Мушка Осветлување Делови

DEN 3120.00

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 2735 V, но сега печатени 2638 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 15 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.Превозот Вниманието : АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете email во 30 до 40 дена.Благодарам многу за разбирање!1000pcs 1 W 100110 LM Кул Бело 10000 K 20000 K 30000 K Топло Бела 3500 K Природна Бела 4500 K Чиста Бела 6500 K LED Мушка Осветлување Делови и Боја Температура : Топло Бела (3000 K3500 K) Природни Бела(4500 K) Бела (6000 K6500 K) Кул Бело (10000 K15000 K) Ладно Бела (20000 K~25000 K) Ладно Бела (30000 K~35000 K) 1 W led (30mil) : DC Напред Напон : 3.4 V~3.6 V Напред Тековната : 600~700m A Lumens : 100~110 LM Функција : Агол на Гледање : 120° Работна температура : >20° Доведе Лемење Temp : 300degree за 1 секунди долготрајни (над 50.000 часа)

10W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА УВ Светлина Чип 365nm 375NM 385nm 395nm 400nm 415nm 430nm Ултра Виолетова DIY 10pcs

1872.00 -5 % DEN 1778.00

Спецификација : LED Emitter : 10 WDC Напред Напон (VF) : 912 V DCDC Напред Currect (АКО) : 1050m AБранова должина : 365nm370nm; 370nm375nm; 375nm380nm; 380nm385nm; 385nm390nm;395400nm;400405nm;410415nmЗрак Агол : 120140 степениЖивотниот Век Време : > 50.000 часаКарактеристики : Може да disinfectвалута детекторкожата тестирање и photochemical реакцијасветлината лекување,руда оценувањесцената декорацијавози midgeЦрна светлината светилка погоден за рибник , Да стапица инсекти се хранат со риба

50pcs 1W 3W Висока Моќност светлина emitter, Црвена, Зелена, Сина, бела, Топло бела, Кул Бело,Полн Спектар. Поведе со 20mm Ѕвезда PCB

408.00 -5 % DEN 388.00

Спецификации : 1w led : Ладна Бела(60006500 K) : DC Напред Напон : 3.2 V~3.6 V Напред Тековната : 350m AТопло Бела(30003500 K) : DC Напред Напон : 3.2 V~3.6 V Напред Тековната : 350m AЦрвено (610630nm) : DC Напред Напон : 2.2 V~2.6 V Напред Тековната : 350m Aзелена (510530nm) : DC Напред Напон : 3.2 V~3.6 V Напред Тековната : 350m Aсина (460465nm) : DC Напред Напон : 3.2 V~3.6 V Напред Тековната : 350m AЦелосен Спектар(380840nm) : DC Напред Напон : 3.2 V~3.6 V Напред Тековната : 350m A3w led : Ладна Бела(60006500 K) : DC Напред Напон : 3.4 V~3.8 V Напред Тековната : 700m AТопло Бела(30003500 K) : DC Напред Напон : 3.4 V~3.8 V Напред Тековната : 700m AЦрвено (610630nm) : DC Напред Напон : 2.2 V~2.8 V Напред Тековната : 700m Aзелена (510530nm) : DC Напред Напон : 3.4 V~3.8 V Напред Тековната : 700m Aсина (460465nm) : DC Напред Напон : 3.6 V~3.8 V Напред Тековната : 700m A Полн Спектар(380840nm) : DC Напред Напон : 3.6 V~3.8 V Напред Тековната : 700m Aпакет : 50pcs 1 W 3w LED чип со 20mm ѕвезда pcb

1000PCS F3 ЖОЛТИ LED НАТОПИ-2 3ММ ( РАМЕН )Вода Јасно ДОЛГИ НОЗЕ 2.0-2.2 V 588-590NM 350-450MCD емитуваат светлина диоди СВЕТИЛКА

751.20 -5 % DEN 714.00

Добредојдовте на Oweis Електроника (хонг конг) Дорис продавницаНие снабдувач Идентичен, Транзистори, Диоди,Switch,Конектор....

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.