• Ново
Брзо пристигнување EVERFINE LT-101E LED ДРАЈВЕР ТЕСТЕР 300V,5A

Брзо пристигнување EVERFINE LT-101E LED ДРАЈВЕР ТЕСТЕР 300V,5A

Оценка на клиентот:
DEN 43200.00
DEN 41040.00 -5 %

Износ
Залиха


LT-101 E LED драјвер тестер, тоа е сигурен, економски и практични инструмент. Инструмент користи DSP-со голема брзина на земање примероци технологија, LED драјвер напојување влезни и излезни функции, моќ ефикасност е се тестирани и главните параметри и граници поставени лизгањето Како на местото на производство тестирање, контрола на квалитет, R & D тестирање и други прилики. За моќ, може да се користи за производство сајт тестирање, контрола на квалитет, R & D тестирање и други прилики.
N
● 16-битни голема брзина A / D
● RS-232/485 комуникациски интерфејс факултативна
● Power Ефикасност Тест
● Стандардна софтвер :
1, може да се постигне квалификација ограничување на судот функција
2, овозможување на влез и излез мерење на владата, стабилна држава податоци и тестирање на евиденција
Напон спектар
3 V ~ 300 V
Сегашниот опсег
0.010 НА ~ 5.000 А
Префрлање на опсег
АВТО
Фреквентен опсег
ВАШИНГТОН, AC 20 Hz ~ 65 Hz
Точноста
± (0. 1 % БРОИ +0. 1 % ОПСЕГ )
BANDWITH
Narrowband 5k Hz , Широкопојасен 1 MHz
Големина
426 (W) x 132 (H) x 400 (D) Mm

Карактеристики

Бренд Име:
Everfine
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
LT-101E
Мерење На Струја Опсег:
0.010 A - 5.000 А
Мерење На Напон Спектар:
3V -300V

Производи во категоријата

Qingdao Кинг zhi 8775B1 една фаза електрични параметар мерен инструмент вати метар 600V AC,40A

DEN 42096.00

Следниве се исти како "Б1 еднофазен електрични параметар мерен инструмент (U * јас * PC), P (U * јас * PC), P (U * јас * PC), P (U * јас * PC) PC (0.2 1.0), F (hz 45 65 hz), енергија (999.9 k W, h) S Точноста на ниво на Точност : 0.2 степени според рихтеровата скала се lat S Параметар е поставен Параметар Поставка : горните и долните граници на U, I, P, основни поени, адреса S аларм функција Алармантно : лимитот на acoustoоптички аларм S Излез : Излез начин RS232 C / 485 (стандард RS485) S работи на Напојување Напојување : AC220 V плус или минус 10% / AC100 V плус или минус 10% (изборен) Noil се измери големината Димензија : 112 * 260 (W) * 260 (H) (D) mm Net Weight noil мерач тежина : 4.5 кг на материјалЕден Мерење на точноста : 8775 B1 точност на Мерење наПараметарМерен опсегРаботата Се Направи Грешка На РазликатаРешавање на моќЗабелешкиНапонAC : ( Пет ~ шестотини ) VНа (0.1% Читање 0.1% Опсег )0.01 VПреоптоварување : Една точка два ПатиЕлектрична струјаAC : 0.5 м ~ 1 / 40 AНа (0.1% Читање 0.1% Опсег ) ,Автоматска промена : од низок до висок во 1А се Подготвуваат,Од високо ниско во 0.5 Менувачот промена0.01 маПреоптоварување : Една точка два ПатиАктивна моќностU * ЈАС * PCPC = 1.0 : На (0.1% Читање 0.1% Опсег )PC = 0.5 : На (0.25% Читање 0.25% Опсег )0.01 WРеактивна енергијаPC = 0, (0.25% Читање 0.25% Опсег )0.01 VarФактор на моќност( Нултата точка на еден ~ Еден )Нулта точка нула еденНулта точка нула нула еденАмплитудата на напонот е повисок од 10% Опсег;Тековната, амплитудата е повисок од 1% ОпсегФреквенција( Четириесет и пет ~ Шеесет и пет ) HzНулта точка едно % * Читање0.01 HzАмплитудата на напонот е повисок од 10% ОпсегДве Други параметри : Режим на внесување : напон и струја се лебди влезен напон; внесување на отпорност се за 2 M;1А тековната текст отпорност на околу 10m...

Дигитални Електрични Вати Час Енергија Метар тестер monitor LCD Wattmeter 5(30)1 Фаза DIN Железнички KWH (S0) 230V BI042

DEN 895.20

Дигитални Електрични Вати Час Енергија Метар тестер monitor LCD Wattmeter 5(30)1 Фаза DIN Железнички KWH (S0) 230 V BI042Функција и Карактеристики : 35mm стандард DIN железнички инсталацијата, во согласност со стандардот DIN EN 50022Еден пол ширина (modulmm) во согласност со стандардот DIN 43880Стандардна конфигурација : 7+1 цифри дисплеј (9999999.1 kwh) од страна на бела црна извор LCD.Може да изберете 7+1 цифри дисплеј (999999.1 kwh) без осветлување извор општи LCDСтандардна конфигурација : пулсот излез пасивна (поларитетот)...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ПРОМОЦИЈА на ПРОДАЖБА~PROVA-6603 Моќ Аналитичар Метар,Хармонично Аналитичар,Моќ Снимач

24864.00 -11 % DEN 22129.00

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ПРОМОЦИЈА на ПРОДАЖБА~PROVA6603 Моќ Аналитичар Метар,Хармонично Аналитичар,Моќ СнимачСпецификација : TES6603 / 6605Спецификација(23'C+5"CPlease се однесуваат на прирачникот за да се разбере најновите и повеќе детални спецификации)AC Watt AC Вати(50 или 60 Hz,PC 0,51,КТ=7)Модел 6603(од 0 до 600 A),Модел 6605(од 0 до 1500 A) AC current AC Струја(50 0r 60 Hz,Точно RMS) Опсег(Модел 6603) Опсег(Модел 6605) Резолуција Точноста на Читања 0.0000~99.99 На 0.00~99.99 На 0.01 A ±0.5%±8dgts 100.0~600.0 На l0000.0~999.9 На 0.1 A ±0.5%±8dgts 1000~1500 A ла ±0.05%±3dgts AC current AC Напон(50 или 60 Hz,Точно RMS) хармоници ќе го на AC Напон(% И големината of1 To99 Times) Опсег на Резолуција % Точност Резолуција големината на точноста 50 V~600 V 0.1% ±0.5% 0.1 V ±0.5%±0.5 V AC струја хармонично анализа(% И големината of1 To99 Subхармонично) Опсег(6603) Опсег(6605) Резолуција Точноста на Читања(%) Резолуција на Точноста на Читања 0.00~99.99 На 0.00~99.99 На 0.1% ±1.0% 0.01 A ±1.0%±0.08 На 100.0~600.0 На 100.0~999.9 На 0.1% ±1.0% 0.1 A ±1.0%±0.8 1000~ 1500 A 0.1% ±1.0% 1А ±1.0%±3А фактор на Моќ(PC) Опсег на Резолуција Точноста на Читања 0.00~1.00 0.0 l ±1.5%°±8dgts Вкупно Хармонично Нарушување(%THDF,1 To99 Subхармонично) Опсег на Резолуција Точноста на Читања 0.0~999.9% 0.1% ±0.5%±5 цифри Отпор(Ω)И спроводливост(Ако помалку than50ΩThe ѕвончето ќе ѕвони за) Опсег на Резолуција Точноста на Читања Низа Резолуција Точноста на Читања 10.0~999.9 0.1 Ω Ω ±3Ω 1000~1200Ω 1Ω ±3Ω Фаза агол(φ) Опсег на Резолуција Точноста на Читања 180°до 180°(0°до 360°) 0.1° ±1°±2dgts Форма фактор(Сртот Фактор,C.Ф.) Опсег на Резолуција Точноста на Читања 1.00~99.99 0.01 ±5% и±30 цифри

DC волтметар тековната метар моќ метар coulombmeter софтвер поврзан компјутер , 95V, 10A, LCD 5 малку дигитален дисплеј

7560.00 -5 % DEN 7182.00

Основна функција параметри : Напон спектар : 0.000095.000 V (overrange има побарано OVLDV, 10 V дисплеј 4 децимални места, од 10 V автоматски да се префрлите на 3 децимални места)Сегашниот опсег : + 0.00009.9999 Еден (overrange има побарано OVLDA...

Соларна Енергија Метар SM206 Прецизни Светлина Метар Сончевата Радијација Тестер Оптички Соларни Истражување Стакло Светлина Интензитет Податоци Peak Hold

2879.52 -15 % DEN 2448.00

Висока Прецизност Соларна Енергија Метар За Соларна Радијација Тестер,Соларни Истражување,Физички / Оптички Експерименти,Метеорологија ЗемјоделствотоКарактеристики : 1.Соларна енергија метар 2.Модел : SM206 3.Прецизноста инструмент за соларна радијација мерење,соларни истражување,физички и оптички експерименти,метеорологија,и земјоделство,итн 4.Се користи исто така да се измери стакло светлина интензитет, за да се потврди стакло својства 5.Прикажува во W / m2 и Btu избор на 6.Податоците се одржи и на врв на се одржи на 7.Преоптоварување и слаба батерија индикација Спецификација : Мерен опсег 0.1~399.9,1~3999 W / м2 ,0.1~399.9,1~3999 Btu / (f2th) Резолуција 0.1 W / m,0.1 Btu / (fth), Прецизност + / 10 W / м2 / + / 3 Btu / ( f2th) или + / 5% од читање (25 C) Температура грешка од + / 0.38 W / m2 / C, + / 0.12 Btu / (f2th) / C време на Одговор од 0.25 дик Димензија 60*132*38mm Батерија 9 V*1 6 F22(Не се Вклучени) Пакет Содржина : 1 Парче Соларна енергија метар 1 парче Рачен ЗАБЕЛЕШКА : SM206 има надгради сега...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.