• Ново
FYSCOPE 144 LED Прстен Бела Светлина, илуминатор Светилка За Индустрија Стерео Микроскоп со НАИЗМЕНИЧНА струја Прилагодливи Зголемувачот Адаптер

FYSCOPE 144 LED Прстен Бела Светлина, илуминатор Светилка За Индустрија Стерео Микроскоп со НАИЗМЕНИЧНА струја Прилагодливи Зголемувачот Адаптер

Оценка на клиентот:
DEN 2087.04
DEN 1085.00 -48 %

Износ
Залиха


Ние сме FYSCOPE, и ние сме професионални микроскоп снабдувач, ние имаме свои фабрика и исто така имаат неколку кооперативен претпријатија, така што ние имаме повеќе микроскоп дел, во иднина, ќе има повеќе предмети наведени во нашата продавница, ние имаме свои техничари за проверка на сите предмети пред да се испрати, и исто така имаат професионални работници да се спакуваат пакување, така што нема да има дополнителни грижи. Добредојдовте на понудата, ако имате повеќе прашање pls се чувствуваат слободни да контакт прво, ви благодарам.
Добредојдовте веледрогерија!!Ќе го добиете она што го сакате!
Оваа LED Светилка имаат две бои,Црна и Бела,ве молиме да ни кажете каква боја сакате пред да нарачате,инаку ние ќе ви го испратиме по случаен избор.
FYSCOPE Прилагодливи 144 LED Прстен Светлина илуминатор Светилка За Индустрија Стерео Микроскоп со AC Адаптер
На 144 LED прстен светлина е дизајнирана посебно за стерео микроскоп, и е одличен придружник за различни видови на микроскопа и камера. Тоа може да го понуди на оптимален износ на светлата да микроскоп или камерата кога дополнителни извори на светло се потребни или не, не беше доволно светлина! Инспекција и контрола на квалитет е веќе проблем за да ја видите површинските дефекти и надминување на видливост проблеми поврзани. Тоа исто така може да се користи како извор на светлина за камери за да се фокусира додека лов гледање во темни места или подрачја. Функција : 144 светла бела LED светилки 100,000 часа на живот Интензивна и се фокусираше сенка-слободен осветлување осветлувањето на 0-100% Прилагодлива,висока осветленост Променлива интензитет контрола Моќ влез : 100-240 V, 50-60 HZ Костим за кол на леќа : 30мм-63mm

Пакет : 1 x 144-LED Прстен Светлина 1 x Адаптер (ЕУ / велика БРИТАНИЈА / AU Адаптер за слободни)
Плаќање :
Плаќањето мора да се изврши во рок од 5 дена од денот на нарачката. Ние прифаќаме Alipay тука.
Превозот :
Ние само брод вашата потврди адреса. Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точна пред да купите.
-Преку Воздух Mail : Генерално 15-60 работни дена.
-Преку Експрес : Генерално 3-8 работни дена.
-Некои земји или оддалечените области може да потрае подолго.
- Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси.
Повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 3-5 дена по исплата потврда.
Превозот нормално трае 7 до 21 работни дена. Повеќето од предметите ќе бидат доставени во 2 недели, а ќе има одложување за нешто што не може да се контролира (како што се лошите временски услови). Ако тоа се случи, само нас контакт, ние ќе ви помогнат да проверите и да го решат секој проблем.
Оштетени на Пристигнување : Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно. Ќе е подобро да се земе видео или фотографии кога ја отворите. Ако постои каква било штета или недостиг на вашиот парцела, контактирајте со вашиот Пост Канцеларија или Изразат компанија веднаш, ве Молиме да испратите видео или фотографии за нашата услуга на персоналот во исто време.
Повратни информации :
Ве молиме одвојте време да се остави позитивен фидбек, ако сте задоволни со нашите производи и услуги.

Карактеристики

Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Drawtube:
Бинокуларна
Бренд Име:
caozhengwen
Број На Модел На:
144X LED
Материјал:
Пластични
Тип На Објект:
led светилка
LED боја температура:
9000k
ПРЕДВОДЕНИ од големината :
90mm
LED внатрешно големина :
60mm
Лумен:
20000lum
Примена:
за стерео микроскопа&машина визија
LED живот:
100,000 часа

Производи во категоријата

Микроскоп Делови и Accesory Универзална ABBE Кондензаторот

DEN 959.52

Карактеристики Микроскоп Делови и Accesory Универзална ABBE КондензаторотСликиПревозотНие само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO / FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите...

16MP 1080P @ 60FPS HDMI USB Излез Индустриски Микроскоп Камера+100X C-планината Објектив за Индустрија PCB Лабораторија Микроскоп Accessoires

13642.56 -10 % DEN 12278.00

16 MP 1080 P @ 60 FPS HDMI USB Излез Индустриски Микроскоп Камера+100 X Cпланината Објектив за Индустрија PCB Лабораторија Микроскоп AccessoiresСпецификација : Висок Квалитет, Со Висока Резолуција, Јасни СликиИндустрија CMOS Камера...

16X-220X Зум C Леќа Микроскоп Камера 2X Помошни Окуларот Леќи Индустрија Зголемувачот Зголемување на Работната Далечина

DEN 2544.00

Функција : zoom cпланината Леќа Зголемување на Моќта на 0.12 2 X (за 8 X 130 X на екранот) Работа на далечина : 50mm200mm видното поле : 2.4 mm32милиметри Големина : 115mm(L) * 40mm(ДИА) Тежина : 210g 2 X помошни окуларот: Внатрешна заб внатрешен дијаметар : 24.6 MM Надворешниот заб дијаметар : 24.6 MM Цел зголемување : 2 X Пакет incluede : 1 x CПЛАНИНАТА Леќа 1 x 2 X помошни окуларот

Универзална заграда Голема Големина Прилагодливи маса Стојат Носителот +Мулти-оската Прилагодливи Метал Рака за Лабораториски Индустрија Микроскоп Камера

3600.00 -6 % DEN 3384.00

Тема : Треба Здрав Бум се Залагаме за намалена Вибрации и Оптимална Подвижност? Ова стои обезбедува она што е потребно! Ние обезбедуваме бум застане само...

Кружни Скала Микроскоп Фаза Микрометар Калибрација Слајд Додатоци Фаза Graticules Westover Научни вредносни синџири-6T

DEN 1200.00

Кружни Скала Микроскоп Фаза Микрометар Калибрација Слајд Додатоци Фаза Graticules Westover Научни вредносни синџири6 TСпецификацијаМикроскоп Фаза Микрометар Калибрација SlideМатеријал : СтаклоD= 25.4 mm 19.05 mm 12.70 mmПакет : 1 парче со кутија(со сунѓер)Оваа калибрација слајд во кутија која со сунѓер,многу луксуз и нежниОдлично за Calibrating Вашиот Микроскоп или Микроскоп Камера ReticlesПроизводи ЕкранотПлаќање : Ние прифаќаме Alipay тука и сите поголеми creditcards прифатени од страна Alipay.Плаќање е потребно да се изврши во рок од 6 дена од крајниот рок на вашиот купи.Ако не се плати на време, ние може да не ветуваат ние ќе го задржи на објектот ќе понудата на залиха во секое време.Секој проблем со плаќање ве молиме контактирајте со нас на прво место.Превозот : Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO / FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите.Објекти на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 13 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиваат во рамките на 1035 работни дена...

Нови XTT-100 микроскоп 55-75mm Интервал на вредноста спектар 39mm Голема цел леќа бленда Со еден пар од 6,3 X, 25X окуларот

DEN 12528.00

Нови XTT100 микроскоп 5575mm Интервал на вредноста спектар 39mm Големи целлеќи на бленда Со еден пар од 6,3 X, 25 X окуларотЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : XTT100 микроскопПлатформа дијаметар : 95mmИнтервал на вредноста опсег : 5575mmКревање на вредноста опсег : 110mmГолема цел леќа бленда : 39mmПакување големина : 24 * 20 * 40cmТежина : 5.5 КИЛОГРАМИЈачина на звук : 3.84 KGКарактеристики : Поле на гледање и долги работни растојаниеУникатен паралелно светлина поле на гледањеОсум magnificationsупотреба : 1...

Full HD 1080P 60fps HDMI Индустриски Дигитален Видео Микроскоп Камера Set + 100X c-планината Леќа Поддржува C КС Леќа Микроскоп Сет

14399.52 -23 % DEN 11088.00

wyприклучокstartЖешка Стока$119.99$149.99$129.99$206.99$142.99$172.99$89.99$113.99wyприклучоккрајГлавна карактеристика : согласност со меѓународните стандарди за 1080 P видео со резолуција од 1920 x 1080;слика земање рамка го оценувате : 60fps / sec висока брзина сликата фаќање нема тест, одложување феномен;.Нова боја алгоритми за да се обезбеди вистинска слика на боја на сликата;8 : 8 : 8 24bits вистинската боја на сликата;HDMI чист дигитален HD излез, поддржува 16 : 9;боја може да се прилагоди самостојно, единствена мултиниво на широк динамички (HDR) функција;има centerline крст, подвижна линија функција шалче функција;имаат посебна работ подобрување на владата за да се подобри сликата ефект.;Технички Параметри : Господар Чип : XILINX FPGAСлика Сензор : Panasonic 1 / 3" CMOS СензорПиксели, Големина : 2.75 um x 2.75 umРезолуција : 1920 x 1080 60fpsВидео Излез : HDMI дигитален ИзлезБаланс на белата боја : клучен баланс на белата бојаОдберете сјајот сузбивање : 1,2,3 ОдберетеРабот подобрување на режимот, Одберете 1,2,3Боја на Вредноста : R, G, B самостојно да ја прилагодитеИзграден crosshairs : 8 подвижни линииЛинија ширина : 1 пикселиЛеќи на Планината : CSНапон на влез : DC 512 VДимензии : 51 x 51 x 49mmОперативен температура : 070o CПрименливи предмет : Електронски микроскопЗум cпланината ЛеќаЗголемување на Моќта на 0.12 2 X (за 8 X 100 X на екранот)Работа на далечина : 100mmВидното поле : 2.4 mm32милиметриГолемина : 115mm(L) * 40mm(ДИА)Тежина : 210g56 LED Прилагодливи Компактен Микроскоп Прстен СветлинаОбезбедува интензивна и се фокусираше сенкаслободен осветлување56 светла бела LED светилкиОсветлување на ветер променливиПроменлива интензитет контролаИнтензивна и се фокусираше сенкаслободен осветлување100,000 часа на живототМоќ влез : 100240 V, 5060 HZ, автопрефрлувањеВнатре дијаметар на прстен светлина : 1.0" (27mm)Вкупниот надворешен дијаметар : 1.77" (45mm)Работното Растојание : 27mm45mmПакување, вклучувајќи : 1 x Микроскоп Камера1 x Адаптер (ЕУ / AU )1 x Табела Стојат1 x 100 ПАТИ CПЛАНИНАТА Леќа1 x 56 LED Прстен СветлинаЗа Превозот : Ако за пратката под 2 KG, ние ќе го организира пратка со Aliexprese Стандард Превозот,или Кина Пост Регистрирани Воздух Mail,или e Packet, која е препорачана логистика на Aliexpress...

Бесплатен превозот,Врвот Микроскоп C-Планината полнач за батерии 1x фитинг за Lei-ca Микроскоп Адаптер

DEN 3647.52

Добредојдовте на Микроскопија Онлајн Супермаркет Гранка за Микроскопа & Микроскоп компоненти, хируршки фарови & loupes.Ние снабдување со многу професионални микроскоп и компоненти за Микро светот ги користат, и најдобрите медицински светлата & loupes за Лекарите погодност за користење.Наддавање Забелешка : Ова е Оптика професионални Инструменти продавница – која продажба Микроскопа и Компоненти за Светот Крајните Корисници.За да се поддржи точни решенија за нивните Професионални работи во Лабораторија, Индустриски, Материјали од Научната област.Главни инструменти беа добро се продава во Познатиот Електроника Група, Многу Познатиот Универзитет, Лабораторија Scientifics Единици , Полудиригент поле, итн.Добредојдени сте да се понуди на нашата Продавница! Топла продажба Одлична Професионален производ s!Наддавање цена, со исклучок на увоз даночни во вашиот локален сајт : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Микроскоп Илуминатор 144 LED Прстен Светлина Бела Прстен Светилка со Адаптер 90V-240V

DEN 3355.20

Карактеристики Микроскоп Илуминатор 144 LED Прстен Светлина Бела Прстен Светилка со Адаптер 90 V240 V Спецификации : Светло извор : LED, F3 светилка монистраВлезен напон : AC90240 VМаксимална излезна моќност : 4.5 WРаботното растојание : 40 ~ 160mmРаботни Дијаметар : 61 MMСекоја сијалица осветленост : MAX3500 mcdТемпература на бојата : 80009000 KОсветленост : континуирано прилагодливиСветла боја : бела (други бои може да се прилагоди)Ефективна оптички растојание : 75mmЕфективна оптички пат : 30ммБрој на светилки : 144 парчињаСликиПревозотНие само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO / FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите...

61mm Внатрешна Кол. 144 КОМПЈУТЕРИ LED Микроскоп Жолт Прстен Светлина Прстен Светилка со Адаптер 90V-240V

DEN 3355.20

Карактеристики 61mm Внатрешна Кол 144 КОМПЈУТЕРИ LED Микроскоп Жолт Прстен Светлина Прстен Светилка со Адаптер 90 V240 V Спецификации : Светло извор : LED, F3 светилка монистраВлезен напон : AC90240 VМаксимална излезна моќност : 4.5 WРаботното растојание : 40 ~ 160mmРаботни Дијаметар : 61 MMСекоја сијалица осветленост : MAX3500 mcdТемпература на бојата : 80009000 KОсветленост : континуирано прилагодливиСветла боја : бела (други бои може да се прилагоди)Ефективна оптички растојание : 75mmЕфективна оптички пат : 30ммБрој на светилки : 144 парчиња светла Боја : Жолта СликиПревозотНие само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO / FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите...

Бесплатен превозот Индустрија Микроскоп Камера 14MP 720P HD CCD Микроскоп Камера HDMI USB излези со ТФ-Картичка Видео Рекордер

DEN 6772.80

Бесплатен превозот 14 MP HDMI 720 P HD USB Дигитални Индустрија Видео Инспекција Микроскоп Камерата Поставена ТФКартичка Видео Рекордер Функција : со Висок Квалитет, со Висока Резолуција, Јасни Слики 14.0 ПРАТЕНИК Јапонија CMOS (само за HDMI модел, е 14.0 ПРАТЕНИК) Кодирај : H...

AOMEKIE 40X Бинокуларна Стерео Микроскоп LED Светло PCB Лемење Минерални Примероци Гледа Деца Наука Телефон Поправка Алатка

2731.20 -34 % DEN 1802.00

100% сосема нов и висок квалитет.1.Овој министерео пластични микроскоп има остри стерео исправено слика преку страна областа видите.Широко се користи во електрична фабрики,лаборатории,училишта,scupture и семејства итн.2.Исправена бинокуларна приказ на главата,interpupillary растојание меѓу 5575mm.3.Вграденво инцидент светлина 3 V4.Пластична тело и лесно да се носат.5.Издржливи пакет.6.Присутни прашина маска.Бренд Име : AOMEKIEТеоретска Настава : Стерео МикроскопDrawtube : БинокуларнаВкупно Зголемување : 40 XВкупно magnification40 X= (Eyepieces 20 X) x(Цел 2 X леќа)Eyepieces : WF20 XТоп Осветлување : LED Електрични ОсветлувањеНето Тежина : 500gБатерии : 2 АА Батерии (Не се Вклучени)1.Ali Express поддржува Alipay,Виза, Мастеркард, Маестро Дебитна Картичка,Western Union, Банкарски Трансфер, Webmoney, Qi Wi Паричникот и Boleto преку secure уплатата ЗАЧУВАМ...

AIBOULLY За електронски чип за препознавање HDMI видео микроскоп со крстот линија + 0745 C-Планината леќа 8 инчен дисплеј + LED прстен светлина

DEN 15360.00

Овој производ е погоден за PCB одбор, хардвер, конектори, FPC, текстил, билети, сите видови на визуелни индустриски тестирање, дигитални лупа, медицински истражувања, криминална истрага и други области...

AIBOULLY C-Монтирање на видео микроскоп 0745 леќа 2 мегапикселна VGA камера телефон електронски одржување PC заварување микроскоп зголемувачот

DEN 4704.00

Поддршка англиски мени работа ве Молиме имајте во предвид дека на протезата и база не се вклучени и екранБесплатни LED светла прстенОвој производ содржи; 1 ПРЕДВОДЕНА прстен светла, 1 камери, 1 леќи, 1 напојување, 1 податоци линии,Слика сензор; 2.0 M, 1 / 3 INCH Ефективни пиксели; 1600 * 1200 Рамка го оценувате; 1525清晰度;最高超过800线(水平)Дефиниција; максимална на повеќе од 800 линии (хоризонтална) Стандард или прилагодено железо школка; Леќи; CS за тестирање, клиент понуда功能;白平衡自动Функција; белиот баланс автоматски Автоматски светлината контрола Боја, боја / сива负片;支持Негативни; поддршка Огледало; поддршка околу / горе / долу За замрзнување; поддршка на OSD; познавање на англиски / Кинески图像缩放;支持10倍数码放大缩小,后期提供键控放大倍数显示.Image zoom; поддршка 10 пати повеќе од бројот на дигитален зум, вториот обезбедува копче за контрола на зголемување на екранот.图像对比;支持静态图像与动态图像1 / 2屏对比Контрастот на сликата; поддршка за статични слики и динамична слика 1 / 2 екран разлика边沿增强;支持Работ подобрување; поддршка Контраст; поддршка Боја; поддршка十字光标;支持,多色,后期增加测量功能Крстот курсорот; поддршка, мулти боја, доцна додадете мерење на функција横线竖线;支持,多色,各两条,位置可移,并支持物体测量功能Хоризонтална шипка; поддршка, multicolor, секој два, позиција може да се промени, и поддршка објект на мерење на функција数字降噪;支持Дигитални намалување на шумот; поддршка на Интерфејс; VGA (RGB) 720 P / 1024 * 768 / 1280 * 1024 / 1366 * 768 @ 60 HZCVBS输出;支持PAL和NTSC制式CVBS излез; поддршка PAL и NTSC стандарден Објектив; C0745 мини мали еден цилиндар леќа0.5 X зголемување CCD стандардна конфигурација леќа0745小镜头外形精巧,主要应用于机器视觉领域,可连接CCD,VGA,USB等摄像机使用,可连续变倍齐焦。0745 малите леќи изглед, главно се користи во областа на машина визија, може да биде поврзана на CCD, VGA, USB и други камера се користи, може да биде постојано променлива.*主要技术参数:主物镜连续变倍范围0.7 X~4.5 X(变倍比1 : 6.5) 镜筒主体标准连接尺寸Φ28mmГлавните технички параметри на главното огледало : * континуирано зум опсег на 0.7 X ~ 4.5 X (зум сооднос 1 : 6.5) барел телото врска со големина 28mm стандард标准配置 : 0.5 XCCD适配镜,Стандардна конфигурација : 0.5 XCCD адаптерВкупно зголемување : 0.7 X ~ 4.5 Х / В...

Jetery Видиме Микроскоп Камера Зголемувачот Преносни Бела Накит Валута Loupe Клип HD Микроскоп

161.76 -10 % DEN 145.00

Jetery Видиме Микроскоп Камера Зголемувачот Преносни Бела Накит Валута Loupe Клип HD Микроскоп Опис : Боја : Бела Материјал : ABS + акрилик оптички леќи Улога : ќелија телефон камера лупа, HD микроскоп Зголемување : 60 пати Зголемување : прилагодливи Батерија : 3 x LR1130 копчето батерии (builtin) Осветлување Извор : 1 x LED светилка, 1 x УВ проверка светла За мобилни телефони : Универзален Производ Големина : 6 * 6 * 2.5 cm Функција : 60 X зум микроскоп величаат леќа со клип за универзален телефон Оваа Леќа се дизајнирани со рамка која ќе го користите долго време, зголемувачот е идеална алатка за луѓе кои се вклучат во монета, поштенски марки, накит и така натаму...

800X HD USB Микроскоп 0X-800X Преносни Дигитални Фото Видео Микроскопа 8*LED Оптички Loupes Зголемувачот CMOS Сензор Со Стенд

959.52 -8 % DEN 883.00

800 X HD Електронски Микроскоп USB 0 X800 X Дигитален Микроскоп 8*LED CMOS Сензор Зголемувачот Оптички Loupes Со Штанд на Мало ПолеОпис : Овој микроскоп ви овозможува да се доживее возбуда и откривање на една цела нова микроскопски светот целосно скриен од голо око.кој може да го величаат објекти до 800 пати од нивната оригинална големина и користи динамична слика сензор и осум супер светло бела LED светла за креирање детални слики како тебе никогаш не сум видел...

Бум Стојат 3.5 X-90X Континуирано Зум Simul Фокусна Trinocular Стерео Микроскоп 16MP HDMI USB Дигитални Индустриски Камера за PCB

DEN 25055.52

Функција : Одличен стерео инспекција микроскоп со интензитетприлагодливи 144LED прстен светлина7x45x супер широк зум зголемување на моќтаСветла кул светлина 144LED осветлување системВисока резолуција со голема рамност и контраст, давајќи остри и јасни сликиБинокуларна главата со 45 степен склони 360 степени swiveling око цевкиОстри стерео исправено слики со широко поле на гледањеКристално јасна оригинални вистинската боја микроскоп сликиDual око цевки со прилагодливи dioptersГолема работа од далечинаЗдрав ситеметал маса стојатТочни усогласување намалува замор на очите за подолго гледањеЦелосна оптичко стакло елементиПрецизни земјата стакло леќиЦелосен метал хромобложено механички компонентиПрилагодливи interpupillary растојаниеГума окочувари вклучениСпецификација : Раководител : 360 степени rotatable 45 степен склони бинокуларнаEyepieces : 30мм супер widefield високоeyepoint WF10 X / 20 MMЦел Зум Опсег : 0.35 X9.0 X, со користење на Barlow леќиРаботното Растојание : 4" (100mm)Диоптријата на Вредноста : + / 5dpInterpupillary Растојание : 23 / 16" 215 / 16"(5575mm)Тркалезна Плоча : 33 / 4" (95mm) во дијаметарСтојат : 10" x 77 / 8" x 10.75" (254 x 200 x 275mm)Осветлување : 144LED Прстен СветлинаМоќност : 110240 V, 5060 HZ, Автоматско ПрефрлувањеДодатоци : Спарени ококапиТежина : 5.5 килограмиФункција : Висок Квалитет, Со Висока Резолуција, Јасни Слики16.0 ПРАТЕНИК 1 / 2.33 Инчен голема големина Јапонија CMOSТФКартичка Видео РекордерФото Модел / Видео МоделИндустрија Cmos Камера...

16MP HDMI USB Индустриски Микроскоп Камера Излези + 180X C-планината Леќа + 144 LED Светло + Голема Стојат Носителот Микроскопа Камера

11952.00 -10 % DEN 10757.00

ИСТАКНА!!!Сите производи што се продаваат се добро тестирање и добро пакување пред превозот.Сепак, хартија, картонска кутија, не е прав слободни, и микроскоп камера полнење има многу метални делови / компоненти и ако било слика кора надвор од гребење на метал делови на штандови, платформи, барови и леќи или било прашина на нив, што е сосема нормално и не се причина за барање за надомест на штета или враќање на средствата.Ве молиме љубезно ве молиме да се разбере.Ако сакате совршена колекции без било прашина / гребнатини / сликарство кора исклучување на секој компоненти, ве молиме да ги референца на горенаведените информации.Ви благодариме на соработката.Се истакна : Ве молиме место на налози со вашето име и презиме...

Бесплатен Превозот Коаксијален Светлосен Микроскоп LED Точка Извор на Светлина 8 mm / 10 mm се Прилагодува Светлината Точка Огледало

DEN 2064.00

Извор на светлина : LED светлинатаемитирачки диоди влезниот напон : AC90 V 240 v Излезен напон : DC3 V Работи растојание : 20 до 60 mm Максималниот интензитет на осветлување : 240 лукс температура на Бојата : 3000 к до 6000 k Прилагодува осветленоста прилагодување опсег : 0100% Производ живот : "30000 ЧАСОТ се применува од светлина : 15 mm Ефективни оптички пат : 10 mm Напојување кутија материјал : пластични Напојување кутија спецификација : 110 * 60 * 30 мм Производ школка во боја : црна производот облик : фисија Светилка носителот материјал : алуминиум легура Светилка носителот максимален дијаметар : 30 mm Светилка носителот минимален дијаметар : 52 мм 5 w LED тип : LED количина : 1 BUC Карактеристики : долг животен век, ниска потрошувачка на енергија, добра боја униформност.Може да се во согласност со клиент различна боја Wen Liang Du, Агол услов за дизајн на производот и развој...

Бесплатен Превозот 0.5 X C-планината Леќа Адаптер 1/3 CTV Адаптер За SZM Trinocular Стерео Микроскоп Камера Додатоци

1440.00 -6 % DEN 1354.00

Ова 1 / 3 CTV се користи за да се поврзете камерата со trinocular стерео микроскоп, тоа ќе имаат подобра визуелна слика, внесете ја во 3 леќа цевка на микроскоп, а потоа вметнете микроскоп камерата за да уживате во oberving!!! Купи камера+1 / 3 CTV ќе се добие подобра попуст...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.