• Ново
1000X Инспекција Зум Monocular C-планината Леќа + Коаксијален Светлина + Стерео се Залагаме за PCB SMD Индустриски Микроскоп Камера

1000X Инспекција Зум Monocular C-планината Леќа + Коаксијален Светлина + Стерео се Залагаме за PCB SMD Индустриски Микроскоп Камера

Оценка на клиентот:
DEN 15456.00
DEN 13910.00 -10 %

Износ
Залиха


Коаксијален C-планината Леќа Карактеристики :
Сенка-слободен коаксијален светлина
C-планината леќа
Долги работни растојание
Остри слики во текот на супер широко поле видите
Големи Метални стојат и рамка
0.63 X-3.5 X зум цел ( околу 62 - 400 X на екранот( CCD/COMS Големина : 1/3 ", прикажување на Големината : 20 ") )
Коаксијален C-планината Леќа Спецификација :
Зум микроскоп цел : 0.63 X-3.5 X
Планината : C-монтирање на КОМПЈУТЕР или ТВ камера конекција (на камерата се продаваат одделно)
Работното растојание : 30мм-35mm
Поле на гледање : 1mm-6.5 mm
Осветлување : коаксијален светлина
Светлината Моќност : 110 - 240 V, 50 - 60 HZ, авто-префрлување
Столб : долго 260mm
Пакет Содржина :
1 x Коаксијален C-планината Леќа
1 x Коаксијален Светлина
1 x Светлина напојување
1 x 50mm Прстен Адаптер
1 x Стерео Маса Стојат
Превозот :
Ако се избере "Бесплатен Превозот" услуга за пратката под 2 KG , ние ќе го организира пратка со Aliexprese Стандард Превозот , што е препорачана логистика на Aliexpress. На следење на информации ќе бидат прикажани на Aliexpress и може да се види ажурирање на следење на статусот многу јасно. За било превозот прашања, можете да не контактирате или Aliexpress за да им помогне.
За НАС пратки ние ќе организира пратка со e Packet . Ако изберете други превозот услуга, ве молиме љубезно се земе референца на транзит време се одлучиме.
За пратки над 2kg, ние само ќе го организираме од експрес испорака . Можете да изберете DHL/ EMS/ SPSR/ Федекс/ Aramex , итн. транзит време ве молиме ќе се земе референца на нашето доаѓање посветеност. Тоа е освен одлагање на царинење проблеми на дестинација земји. Даноци :
Ние не превзема одговорност за било даноци се случи на дестинација земји.
Ние треба да обезбеди прогласи вредност што треба да се покаже на комерцијална фактура за било експрес пратки. Ако ние не добил никакви забелешки за вашата специјална барање, ние само ќе го прогласи 30% од вистинската вредност на комерцијална фактура. Враќање & Наплата :
Пред купување, добредојдени сте да ни се обратите за било какви прашања што ги имате на производи што се заинтересирани. Ако не се задоволи со производот кој сте го купиле, ве молиме контактирајте со нас на прво место. Можете да го вратите производот за размена или наплата. Во овој случај, купувачите треба да се плати за двете превозот надомест за испраќање & враќање. За неисправни предмети или поправка на предмети, купувачите треба да ги плати се врати превозот надомест и ние ќе брод замена слободни.(Само се применуваат за предмети по добивањето на 60 дена.)
За DOA производ, имаме право да побара купувачи да им обезбеди на слики/ видеа за да се докаже DOA производи. Откако ќе confiirm ситуацијата, ние ќе го организира целосно враќање на средствата.
Сите производи се добро тестирани пред превозот. Ако било DOA пратки ли, ве молиме контактирајте со нас, прво, наместо на отворените спорови. Ние ќе се вратам на вас во 24 часа & помогне за било questionis.
Ви благодариме за изборот на нашите производи и ви благодарам за вашите cooperataion!

Карактеристики

Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X - 1500X
Drawtube:
Monocular
Број На Модел На:
Monocular C-планината Леќа
Материјал:
Метал
Бренд Име:
HAYEAR
Зголемување На Односот На:
1000X
Објектот:
Микроскоп Monocular C-планината Леќа

Производи во категоријата

Бесплатен превозот Индустрија Микроскоп Камера 14MP 720P HD CCD Микроскоп Камера HDMI USB излези со ТФ-Картичка Видео Рекордер

DEN 6772.80

Бесплатен превозот 14 MP HDMI 720 P HD USB Дигитални Индустрија Видео Инспекција Микроскоп Камерата Поставена ТФКартичка Видео Рекордер Функција : со Висок Квалитет, со Висока Резолуција, Јасни Слики 14.0 ПРАТЕНИК Јапонија CMOS (само за HDMI модел, е 14.0 ПРАТЕНИК) Кодирај : H...

800X HD USB Микроскоп 0X-800X Преносни Дигитални Фото Видео Микроскопа 8*LED Оптички Loupes Зголемувачот CMOS Сензор Со Стенд

959.52 -8 % DEN 883.00

800 X HD Електронски Микроскоп USB 0 X800 X Дигитален Микроскоп 8*LED CMOS Сензор Зголемувачот Оптички Loupes Со Штанд на Мало ПолеОпис : Овој микроскоп ви овозможува да се доживее возбуда и откривање на една цела нова микроскопски светот целосно скриен од голо око.кој може да го величаат објекти до 800 пати од нивната оригинална големина и користи динамична слика сензор и осум супер светло бела LED светла за креирање детални слики како тебе никогаш не сум видел...

Кружни Скала Микроскоп Фаза Микрометар Калибрација Слајд Додатоци Фаза Graticules Westover Научни вредносни синџири-6T

DEN 1200.00

Кружни Скала Микроскоп Фаза Микрометар Калибрација Слајд Додатоци Фаза Graticules Westover Научни вредносни синџири6 TСпецификацијаМикроскоп Фаза Микрометар Калибрација SlideМатеријал : СтаклоD= 25.4 mm 19.05 mm 12.70 mmПакет : 1 парче со кутија(со сунѓер)Оваа калибрација слајд во кутија која со сунѓер,многу луксуз и нежниОдлично за Calibrating Вашиот Микроскоп или Микроскоп Камера ReticlesПроизводи ЕкранотПлаќање : Ние прифаќаме Alipay тука и сите поголеми creditcards прифатени од страна Alipay.Плаќање е потребно да се изврши во рок од 6 дена од крајниот рок на вашиот купи.Ако не се плати на време, ние може да не ветуваат ние ќе го задржи на објектот ќе понудата на залиха во секое време.Секој проблем со плаќање ве молиме контактирајте со нас на прво место.Превозот : Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO / FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите.Објекти на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 13 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиваат во рамките на 1035 работни дена...

USB дигитални Микроскоп Индустриски Камера Стојат Носителот Микроскоп Универзална Стојат Прилагодливи Планината

2827.20 -11 % DEN 2516.00

USB дигитални Микроскоп Индустриски Камера Стојат Носителот Микроскоп Универзална Стојат Прилагодливи ПланинатаПрилагодливи USB Дигитален Микроскоп Индустриски Камера Планината НосителотМатеријал : МеталЦрево Должина : 400mmПлоча Димензија : 180*280mmДруги предмети не се вклучени.

16MP Full HD 1080P 60FPS HDMI USB Дигитални Далечински Управувач Индустриски Микроскоп со Видео Камера+180X/300X Зум C-планината Леќа

DEN 10842.72

Функција : Висок Квалитет, Со Висока Резолуција, Јасни Слики16.0 ПРАТЕНИК 1 / 2.33 Инчен голема големина Јапонија CMOSТФКартичка Видео РекордерФото Модел / Видео МоделИндустрија Cmos Камера...

Микроскоп Поставите HD 16MP1080P HDMI USB Дигитални Индустриски Калибрирање MicroscopeCamera+180X В гората Леќа+144 LED Светло+Стојат Носителот

29376.96 -10 % DEN 26439.00

ИСТАКНА!!!Сите производи што се продаваат се добро тестирање и добро пакување пред превозот.Сепак, хартија, картонска кутија, не е прав слободни, и микроскоп камера полнење има многу метални делови / компоненти и ако било слика кора надвор од гребење на метал делови на штандови, платформи, барови и леќи или било прашина на нив, што е сосема нормално и не се причина за барање за надомест на штета или враќање на средствата.Ве молиме љубезно ве молиме да се разбере.Ако сакате совршена колекции без било прашина / гребнатини / сликарство кора исклучување на секој компоненти, ве молиме да ги референца на горенаведените информации.Ви благодариме на соработката.Се истакна : Ве молиме место на налози со вашето име и презиме...

AmScope 40X-2000X Лекар Ветеринарна Клиника Соединение Микроскоп + 8MP Камера

23183.04 -5 % DEN 22024.00

Клучни Карактеристики : 40 X2000 X Осум зголемување settings Trinocular widefield лизгачки главата Abbe кондензаторот со ирис дијафрагмата Метална рамка со коаксијален крупни & парична казна фокус 8 MP дигитална камера со напредно уредување на & мерење на софтвер за Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10Бренд Име : Am Scope Модел No : T390 B8 MОва е професионална trinocular микроскоп со 8 MP USB2.0 дигитална камера...

16X-220X Зум C Леќа Микроскоп Камера 2X Помошни Окуларот Леќи Индустрија Зголемувачот Зголемување на Работната Далечина

DEN 2544.00

Функција : zoom cпланината Леќа Зголемување на Моќта на 0.12 2 X (за 8 X 130 X на екранот) Работа на далечина : 50mm200mm видното поле : 2.4 mm32милиметри Големина : 115mm(L) * 40mm(ДИА) Тежина : 210g 2 X помошни окуларот: Внатрешна заб внатрешен дијаметар : 24.6 MM Надворешниот заб дијаметар : 24.6 MM Цел зголемување : 2 X Пакет incluede : 1 x CПЛАНИНАТА Леќа 1 x 2 X помошни окуларот

Микроскоп Делови и Accesory Универзална ABBE Кондензаторот

DEN 959.52

Карактеристики Микроскоп Делови и Accesory Универзална ABBE КондензаторотСликиПревозотНие само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO / FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите...

16MP HDMI USB Индустриски Микроскоп Камера Излези + 180X C-планината Леќа + 144 LED Светло + Голема Стојат Носителот Микроскопа Камера

11952.00 -10 % DEN 10757.00

ИСТАКНА!!!Сите производи што се продаваат се добро тестирање и добро пакување пред превозот.Сепак, хартија, картонска кутија, не е прав слободни, и микроскоп камера полнење има многу метални делови / компоненти и ако било слика кора надвор од гребење на метал делови на штандови, платформи, барови и леќи или било прашина на нив, што е сосема нормално и не се причина за барање за надомест на штета или враќање на средствата.Ве молиме љубезно ве молиме да се разбере.Ако сакате совршена колекции без било прашина / гребнатини / сликарство кора исклучување на секој компоненти, ве молиме да ги референца на горенаведените информации.Ви благодариме на соработката.Се истакна : Ве молиме место на налози со вашето име и презиме...

Бум Стојат 3.5 X-90X Континуирано Зум Simul Фокусна Trinocular Стерео Микроскоп 16MP HDMI USB Дигитални Индустриски Камера за PCB

DEN 25055.52

Функција : Одличен стерео инспекција микроскоп со интензитетприлагодливи 144LED прстен светлина7x45x супер широк зум зголемување на моќтаСветла кул светлина 144LED осветлување системВисока резолуција со голема рамност и контраст, давајќи остри и јасни сликиБинокуларна главата со 45 степен склони 360 степени swiveling око цевкиОстри стерео исправено слики со широко поле на гледањеКристално јасна оригинални вистинската боја микроскоп сликиDual око цевки со прилагодливи dioptersГолема работа од далечинаЗдрав ситеметал маса стојатТочни усогласување намалува замор на очите за подолго гледањеЦелосна оптичко стакло елементиПрецизни земјата стакло леќиЦелосен метал хромобложено механички компонентиПрилагодливи interpupillary растојаниеГума окочувари вклучениСпецификација : Раководител : 360 степени rotatable 45 степен склони бинокуларнаEyepieces : 30мм супер widefield високоeyepoint WF10 X / 20 MMЦел Зум Опсег : 0.35 X9.0 X, со користење на Barlow леќиРаботното Растојание : 4" (100mm)Диоптријата на Вредноста : + / 5dpInterpupillary Растојание : 23 / 16" 215 / 16"(5575mm)Тркалезна Плоча : 33 / 4" (95mm) во дијаметарСтојат : 10" x 77 / 8" x 10.75" (254 x 200 x 275mm)Осветлување : 144LED Прстен СветлинаМоќност : 110240 V, 5060 HZ, Автоматско ПрефрлувањеДодатоци : Спарени ококапиТежина : 5.5 килограмиФункција : Висок Квалитет, Со Висока Резолуција, Јасни Слики16.0 ПРАТЕНИК 1 / 2.33 Инчен голема големина Јапонија CMOSТФКартичка Видео РекордерФото Модел / Видео МоделИндустрија Cmos Камера...

Бесплатен Превозот Коаксијален Светлосен Микроскоп LED Точка Извор на Светлина 8 mm / 10 mm се Прилагодува Светлината Точка Огледало

DEN 2064.00

Извор на светлина : LED светлинатаемитирачки диоди влезниот напон : AC90 V 240 v Излезен напон : DC3 V Работи растојание : 20 до 60 mm Максималниот интензитет на осветлување : 240 лукс температура на Бојата : 3000 к до 6000 k Прилагодува осветленоста прилагодување опсег : 0100% Производ живот : "30000 ЧАСОТ се применува од светлина : 15 mm Ефективни оптички пат : 10 mm Напојување кутија материјал : пластични Напојување кутија спецификација : 110 * 60 * 30 мм Производ школка во боја : црна производот облик : фисија Светилка носителот материјал : алуминиум легура Светилка носителот максимален дијаметар : 30 mm Светилка носителот минимален дијаметар : 52 мм 5 w LED тип : LED количина : 1 BUC Карактеристики : долг животен век, ниска потрошувачка на енергија, добра боја униформност.Може да се во согласност со клиент различна боја Wen Liang Du, Агол услов за дизајн на производот и развој...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.