• Ново
Внатре Dial Caliper Мерачи 135-155*200mm/0.01 mm Метрички Микрометар Shockproof Карбид Поени Мерење Алатки

Внатре Dial Caliper Мерачи 135-155*200mm/0.01 mm Метрички Микрометар Shockproof Карбид Поени Мерење Алатки

Оценка на клиентот:
DEN 7440.00
DEN 7068.00 -5 %

Износ
Залиха


Карактеристики Може да се постави со микрометар или прстен gage Рамки ротира за нулта поставка Карбид мерни точки
Ако ви треба други големина, ве молиме контактирајте со нас.

Карактеристики

Број На Модел На:
NKG135-155
DIY Материјали:
Металугрија
Опсег:
135-155mm
Дипломирањето:
0.01 mm
боја:
како Слика
Материјал:
карбид легура
Мерење На Длабочината На:
200mm
Точноста:
±0.04 mm
Dial Лице Дијаметар :
58mm
Сондата големина:
Дијаметар 3.2 мм*10мм
Пакет:
Дрво кутија
кодот на производот:
15022440

Производи во категоријата

Прилагодливи Агол Protractor 150*300мм Нерѓосувачки Челик Агол Мерач Алатки Caliper Мерење Алатки

1339.20 -15 % DEN 1139.00

Карактеристики : целокупната од не ' рѓосувачки челик производство, користење на ласерски врежани линии се Применува на метал структурни делови за лесен агол мерење

100*50*8мм Тесен Страна Агол Плоштадот 90 степени од не ' Рѓосувачки Челик Нож во Форма на Правоаголни Уред Сечилото Мерење Алатка

926.40 -15 % DEN 788.00

Карактеристики : се Користи за тестирање на површината на работното парче страна површината на база нормално или опрема за тестирање,машински алатки хоризонтална и вертикална водич Меѓусебно нормалноЗабелешка : користењето на овие производи се подложени на строги топлина лекување и стареењето третман на напредна висококвалитетни алуминиумски алатка за производство на челик, челик е добро, стабилни перформанси, отпорност на абење, долг живот, висока прецизност, прекрасен изглед, дарежлив, преку повеќе производот тест, мерење на точност и сигурност.

HI-LO Заварување Мерач Тест Ulnar Заварчик Инспекција И 32-милиметри Метрички & 371/2инчи Висок Квалитет, од Нерѓосувачки Челик Рака Алатки Топла D1034

1029.60 -30 % DEN 721.00

HILO Заварување Мерач Тест Ulnar Заварчик Инспекција И 32милиметри Метрички & 371 / 2"инчи Висок Квалитет, од Нерѓосувачки Челик Рака Алатки Топла D1034ЗДРАВО.ЕТЕ Заварување Мерач Gage МЕРКИ за ВНАТРЕШНИ УСОГЛАСУВАЊЕ На цевка по одговараup / усогласување, намалувања radiographic отфрла...

52Pcs Челик Темата Мерење Gage Метрички Whitworth Завртка Теренот Мерач 60 Степен G08 Капка брод

DEN 227.52

Материјал : Челик Боја : Сребро Карактеристики : Користење на ротари префрлување, може слободно да се прилагоди борбата против обработка, силен ритам , ја главата со магнетни...

30*20*6mm Агол Плоштадот Нож во Облик на Тесен Страна Правоаголна Уред 90 степени Одделение 0 Нерѓосувачки Челик Сечилото Мерење Алатка

623.52 -15 % DEN 530.00

Карактеристики : се Користи за тестирање на површината на работното парче страна површината на база нормално или опрема за тестирање,машински алатки хоризонтална и вертикална водич Меѓусебно нормалноЗабелешка : користењето на овие производи се подложени на строги топлина лекување и стареењето третман на напредна висококвалитетни алуминиумски алатка за производство на челик, челик е добро, стабилни перформанси, отпорност на абење, долг живот, висока прецизност, прекрасен изглед, дарежлив, преку повеќе производот тест, мерење на точност и сигурност

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.