• Ново
MASTECH MS2001C Дигитални Менгеме Метар AC/DC Напон, Тестер на Детектор со Диоди и Осветлување

MASTECH MS2001C Дигитални Менгеме Метар AC/DC Напон, Тестер на Детектор со Диоди и Осветлување

Оценка на клиентот:
DEN 1641.12

Износ
Залиха


MASTECH MS2001 C Дигитални Менгеме Метар AC/DC Напон, Тестер на Детектор со Диоди и Осветлување
(Како ограничување од пост,батеријата и на мало поле нема да дојде до вас) Тоа е дигитален менгеме метар со стабилни перформанси и висока прецизност. Тоа е погоден за производство на електрична опрема за тестирање и одржување. Карактеристики :
Дигитален LCD дисплеј со жолта светлина.
Може да се измери AC/DC напон, АС струја, отпор.
Исто така, може да тест на диоди, континуитет. Ако постои континуитет(помалку од 20Ω), изградена-во ѕвончето ќе звук.
Индикација за слаба батерија, data hold функција, лесен за употреба.
Напојува со 9 V батерија(не се вклучени), ниска потрошувачка.
Погоден за електрична опрема за тестирање и одржување. Спецификации :
Материјал : ABS
Дисплеј : ЛЦД
DC Напон Спектар : 1000 V
AC Напон Спектар : 750 V
Напон Резолуција : 1 V
AC Струја : 20 A / 200 A / 1000 A
Сегашната Резолуција : 0.01 A / 0.1 A / 1 A
Отпор Опсег : 200Ω / 2000Ω
Напојување : 1 * 9 V Батерија(не се вклучени)
Објектот Големина : 24.5 * 8.5 * 4cm / 9.6 * 3.3 * 1.6 во
Објектот Тежина : 415g / 14.6 оз
Пакет Големина : 30 * 13 * 6cm / 11.8 * 5.1 * 2.4 во
Пакет Тежина : 671g / 23.7 оз Пакет Листата :
1 * Менгеме Метар
1 * Пар на Сонди
1 * Торба
1 * Упатство
Превозот :
Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти. Објектот ќе биде предаден во рок од 1-2 дена Овој пакет ќе биде пратена од Кина Воздухопловната Пост или HK пост воздухопловната Предмети ќе се провери внимателно пред да испраќаат. Ние ќе ги искористиме на воздушни меури, за да заврши на предмети внимателно
Напомена : Тоа го има регистрирано e-mail и заеднички mail . Препорачана пошта треба да се обрне на други $2 .Ако сакате да се испраќаат по препорачана пошта ,ве молиме да обрнете тоа и забелешка на објектот .Ви благодариме .
Shippingtime :
Данок :
Без Данок на промет се Бара
Плаќање :
Гаранција & враќање : За да се обезбеди сите предмети се со добар квалитет, ние ќе ги тестираат сите производи пред пакети беа испратени надвор . 30 дена гаранција од купените датум. Ве молиме контактирајте со нас преку e-mail, пред да се вратат на неисправни објект. Се врати ставки треба да содржи оригиналното пакување и сите додатоци.
Само неисправни производи ќе бидат понудени на берза.
Контакт со нас на :
Нашата канцеларија часа се :
- 8 : 30 сум. да 6 : 00 p.m. (GMT +8) од понеделник до петок
- 8 : 30 сум. да 1 : 00 часот (GMT +8) од сабота
- 8 : 30 сум. да 6 : 00 p.m. (GMT +8) на неделата
- Нашата канцеларија е затворена за државни празници (Кина). Ние се извинуваме за крајот на одговорот за време на празниците.
Ние секогаш се обидува да обезбеди најдобра услуга и сигурни производи за секој клиент. Ве молиме контактирајте со нас за решавање на секое прашање пред да замине негативни повратни информации . ние ќе ви помогне во секој можен начин и имаат за цел да одговори на сите пораки .

Карактеристики

Мерење Inductance Опсег:
--
Број На Модел На:
MS2001C
DIY Материјали:
Електрични
Мерење На Напон Спектар:
750V/1000V
Мерење На Отпор Опсег:
200/2000Ohm
Бренд Име:
MasTech
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Димензии:
24.5 * 8.5 * 4cm
Температурата На Работа:
-20 - 10000C
Мерење Capacitance Опсег:
--
Тежина:
415g
Мерење На Струја Опсег:
20A/200A/1000A

Производи во категоријата

AideTek ACM03 АВТО СПЕКТАР AC/DC МЕНГЕМЕ МЕТАР тековната C F R должност max циклус диоди зуи светлосна

2399.52 -5 % DEN 2280.00

Aide Tek ACM03 АВТО СПЕКТАР AC / DC МЕНГЕМЕ МЕТАР AC DC струја C F должност циклус диоди зуи светлоснаСпецификацииСпецификацииОпсегТочностаMS2108 ADC Напон400m V / 4 V / 40 V / 400 V600 V±(0.8%+3)±(1.0%+5)AC Напон4 V / 40 V / 400 V / 600 V±(1.0%+5)AC Curren40 A / 400 A±(3.0%+10)DC Струја40 A / 400 A±(3.0%+10)Отпорот400Ω / 4kΩ / 40kΩ / 400kΩ / 4 MΩ40 MΩ±(0.8%+3)±(1.2%+3)Capacitance400n F / 4µF / 40µF / 400µF / 4000µF±(4.0%+5)Фреквенција10 Hz~10 MHz±(0.5%+2)Должност циклус10%~95%±(3.0%+2)ФункцијаЕкранот4000 ТочкиAuto and manual опсег√Data hold√Работа светлина√Тест на диоди√Максимална / Минимална Вредност се одржи√Континуитет√Назад светлина√ОпштиНапојување1.5 V(AAA)x3 БатерииТежинаОколу 245gГолемина280mmx78mmx35mmВилицата ГолеминаØ26mmБезбедност ОценкаCE МАЧКА.III600 VДодатоци : 1) Еден пар на тест води;2) англиски јазик прирачник;3) Пренослива торба;Превозот : СИТЕ нарачки ќе брод од нашите Кина склад со регистрирани воздух mail 1626 работни дена, ако ви треба брзо можете да додадете $15$25 за експресен пошта превозот, ви благодариме

Бесплатен Превозот ЕДИНИЦА UT203 Дигитални Менгеме Multimeter Ohm DMM AC DC Струја Voltmeter 400A multimeter дигитален професионален

DEN 1655.52

ЕДИНИЦА UT203 LCD Дигитален Менгеме Multimeter Променливи Спектар Автоматско Исклучување Мерење и Анализа АлаткаГлавни Карактеристики : Auto / manual опсег и податоци задржете. Менгеме дизајн може ефикасно да се заштити. Погоден за AC / DC / напон / current / отпор / диоди / фреквенција се измери и да се анализира.Бренд : ЕДИНИЦАМодел : UT203Тип : MultimeterСертификација : CEПроизвод тежина : 0.403 kgПакет тежина : 0.403 kgПроизвод големина (L x W x H) : 21.00 x 7.70 x 2.50 cm / 8.27 x 3.03 x 0.98 инчиПакет големина (L x W x H) : 23.30 x 9.10 x 5.50 cm / 9.17 x 3.58 x 2.17 инчиПакет Содржина : 1 x ЕДИНИЦА UT203 LCD Дигитален Multimeter, 2 x Тест Олово, 1 x Рака, 1 x Торба, 1 x Кинески Упатство

ЕДИНИЦА UT258A 60A AC/DC Менгеме Истекување Метар Дигитални Multimeter Резолуција 1mA Складирање на Податоци RS-232 Трансфер на Податоци

DEN 4175.52

UT258 A е добро дизајниран за online мерење на DC / AC истекување на тековна и моментна подолу 600 V, кој донесува најновите КТ и дигитална технологија за интеграција...

AideTek ACM02 АВТО СПЕКТАР ДИГИТАЛНИ AC МЕНГЕМЕ МЕТАР тестер R C F зуи должност работа осветлување

1439.52 -5 % DEN 1368.00

Aide Tek ACM02 АВТО СПЕКТАР ДИГИТАЛНИ AC МЕНГЕМЕ МЕТАР DC V AC V AC В Р е В С зуи Должност циклус + TEMP тестерСпецификации : СпецификацииОпсегТочностаMS2008 BDC Напон400m V / 4 V / 40 V / 400 V600 V±(0.8%+2)±(1.0%+2)AC Напон4 V / 40 V / 400 V600 V±(1.0%+10)±(1.2%+10)AC Струја4А / 40 A / 400 A / 600 A±(3.0%+10)Отпорот400Ω / 4kΩ / 40kΩ / 400kΩ / 4 MΩ40 MΩ±(1.2%+2)±(2.0%+5)Capacitance50n F / 500n F / 5µF / 50µF / 100µF±(4.0%+5)Фреквенција50 Hz / 500 Hz / 5k Hz / 50k Hz / 100k Hz±(1.0%+2)Должност циклус1%~99%±(3.0%+2)Температура(°C)20°C~750°C±(2.0%+2)ФункцијаЕкранот4000 ТочкиAuto and manual опсег√Data hold√Работа светлина√Тест на диоди√Континуитет√Назад светлина√ОпштиНапојување1.5 V(AAA)x3 БатерииТежинаОколу 245gГолемина280mmx78mmx35mmВилицата ГолеминаØ26mmБезбедност ОценкаCE МАЧКА.III600 VДодатоци : 1) Еден пар на тест води;2) англиски јазик прирачник;Превозот : СИТЕ нарачки ќе брод од нашите Кина склад со регистрирани воздух mail 1626 работни дена, ако ви треба брзо можете да додадете $15$25 за експресен пошта превозот, ви благодариме

Брзо пристигнување Виктор DM6015F Дигитални Менгеме Метар / менгеме метар ac dc со голема прецизност отпор / фреквенција

DEN 1512.00

100% Оригинални Виктор DM6015 F Дигитални Менгеме Метар / менгеме метар ac dc со голема прецизностКарактеристики : 1, пренослив дизајн, лесно да се користат;2.Се стега главата има двојна изолација заштита, зголемено антимешање;3, неконтакт мерење, мерење на безбедност;4, строгите структурните дизајн, и разумен.Основни функцииОпсег.Основна точностDC напон2 V / 20 V / 200 V / 1000 V±(2.0%+5)AC напон200 V / 750 V±(1.2%+5)AC струја20 A / 200 A / / 1000 A±(2.0%+5)Отпорот200Ω / 2kΩ / 20kΩ / 200kΩ / 2 MΩ±(1.0%+2)Фреквенција2k Hz / 20k Hz±(3.0%+15)Посебна ФункцијаDM6015 FТест на диоди√Континуитет ѕвончето√Низок напон екранот√ОдржувањеВрв се одржиЗаштита од преоптоварување√Текст отпорност10 MΩФреквенцијата на земање примероци3 пати / sAC фреквенција одговор(40100) HzРежим на работаПрирачник опсегМаксимална екранот1999 годинаВилицата отворање55ммНапојување9 V (6 FF2)(батерија, не се вклучени)Телото Боја : темно сиваТелесна тежина : Околу 270gСтандардни додатоциМенгеме метар x1Тест доведе x1pairНосење x1Стандард контактното пакување : Кутија Боја

PEAKMETER MS2008A Дигитални Менгеме Метри Авто Спектар Менгеме Метар Ammeter Voltmeter Ohmmeter w/ LCD заднинско Осветлување Тековната Тестер на Напон

1197.60 -15 % DEN 1018.00

PEAKMETER MS2008 A AC Мини Дигитален Менгеме МетарИнструментот на оваа серија е мал рачен 3 1 / 2 дигитален менгеме метар кој стабилна,високо сигурен и антипад на перформансите.Тоа е предвидено со LCD дисплеј за јасен читање...

Дигитални MS2203 AC Менгеме Метар True RMS Multimeter AC/DC Напон Тековниот Активен Очигледна Реактивна Моќност Фреквенција Тестер

9412.32 -20 % DEN 7530.00

Дигитални MS2203 AC Менгеме Метар True RMS Multimeter AC DC Напон Тековниот Активен Очигледна Реактивна Моќност Фреквенција ТестерPrdocut Опис : Трифаза дигитални моќ менгеме метар е рачни способност метар со енергија мерења на локации, е регистрирано тековната метар и моќ мерни инструменти.Тоа е особено погоден за мерење и реконструкција на електрична енергија опрема и енергијаснабдувањето коло на самото место.Моќта мерење на корисникот, дигитални моќ менгеме метри која се користи целосно во трифаза систем е еден од најдобрите инструмент.Производ Функција : Автоматско Исклучување √Авто Кои Се Движат : √Максимална / минимална : √Data Hold : √Екранот Назад Осветлување : √Вилицата отворање : Ø50mm / 2.0"Податоци за најавување И да се потсетиме : 28 групиLBD : индикација за слаба БатеријаTrue RMS Вистински Корен Значи Плоштадот МерењеДисплеј : 9999 се броиRs232 Интерфејс : √Спецификација За Производ : AC Напон : 0.1~600 V ±(1.2%+5)AC Струја : 0.1 A~1000 A ±(2.0%+5)Активна Моќност : 0.1 k W~600k W ±(3.0%+5)Привидната моќност : 0.1 k VA~600k VA ±(3.0%+5)Реактивна моќност : 0.1 k VAr~600k VAr ±(4.0%+5)Фактор На Моќност : 0.3~1 ±(2.0%+2)Активна Енергија : 0.001 k Wh~10000k Wh ±(3.0%+2)Фреквенција : 20 Hz~1000 Hz ±0.5%Напојување : 4 х 1.5 V AA БатерииПроизвод Големина : 300мм x103mm x51mm(11.8" x4.1" x2.0")Производ Тежина : 640g(1.4 б)Категорија : CE МАЧКА .III 600 V Ro HSПакување тежина : 1100gПакување големина : 325*220*65mmПакетот вклучува : 1*MS2203 ТРИ ФАЗА ДИГИТАЛНИ МОЌ МЕНГЕМЕ МЕТАР1*УпатствоЉубезно ве молиме да напомена : Како HYELEC е нашиот стар бренд , и нов бренд е PEAKMETER , но ние се уште има предмети кои марката е HYELEC, па објектот испративме ќе вклучуваат PEAKMETER и HYELEC, но ве молам, не грижете се за тоа, ние гаранција за овие точка 2 логото се исти производи.1...

Единица UT204 Авто-кои се Движат AC DC сличен легален начин RMS Auto/Manual Спектар Дигитален Рачен Менгеме Метар Multimeter AC DC Тест Алатка

DEN 2183.52

Драги пријатели, да се примаат нашите производи, ве молиме да се потврди приемот, ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас на прво место...

ЕДИНИЦА UT276A RS232 Земјата Земјата Отпор Менгеме Ohmmeter Тестер за Складирање на Податоци

DEN 17663.52

ЕДИНИЦА UT276 A RS232 Земјата Земјата Отпор Менгеме Ohmmeter Тестер за Складирање на Податоци Карактеристики : Приказ Грофот : 4 Цифри Дисплеј LCD Авто Опсег : Вилица Капацитет : 32милиметри Една Мерка Време : 1 Секунда Отпор Мерење Фреквенција : >1 KHz Тековната Мерење Фрекфенција : 50 Hz / 60 Hz Отпор Ограничување на Алармот 1199 : РС232 : Beeper и Светло за Аларм : Притискање Сигнал Признавање : НадОпсег се Прикаже : слаба Батерија Индикација : Податоци за Најавување : 99 спецификација : пакетот вклучува : 1 * ЕДИНИЦА UT276 A Менгеме Земјата Земјата Отпор Тестер 1 * RS232 Кабел 2 * Тест Прстени 1 * англиски јазик Прирачник 1 * CD Софтвер 1 * алатницаПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати)Трошоците за превозот за сите земји кои се исти.Објектот ќе биде предаден во рок од 12 работни денаОвој пакет ќе биде пратена од Кина Воздухопловната Пост или HK пост воздухопловнатаПредмети ќе се провери внимателно пред да испраќаат.Ние ќе ги искористиме на воздушни меури, за да заврши на предмети внимателноShippingtime : Данок : Без Данок на промет се БараПлаќање : Гаранција & враќање : За да се обезбеди сите предмети се со добар квалитет, ние ќе ги тестираат сите производи пред пакети беа испратени надвор .30 дена гаранција од купените датум...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.