• Ново
5Pcs месо тело 4mm CEL 42mm Долго машина Спирала Малку Рутер Алатка еден Flute МДФ резба frezer 1LX442

5Pcs месо тело 4mm CEL 42mm Долго машина Спирала Малку Рутер Алатка еден Flute МДФ резба frezer 1LX442

Оценка на клиентот:
DEN 1386.24

Износ
Залиха


5 парчиња 1 LX442 месо тело 4mm CEL 42mm Спирала Малку CNC Рутер Алатка Еден Flute акрилик машина резба frezer
Месо тело со Дијаметар : 4mm
машина должина : 42mm
вкупна должина : 70mm
Треба Други Големина? pls кликнете купи
Повеќе Големината, ве молиме контактирајте со мене
100% Сосема нов , не се користи
Објектот е боја може да бидат различни од сликата, бидејќи на аберации
Оваа гравирање битови еден flute е совршена замена за вашиот CNC машини
Обезбедува прецизна, лесна за сечење искуство
Не-стап ножеви, пушите, невкусна, неми, огледало мелење процесот на дизајн
Голем капацитет Чип ритам и остри спирала сечење на работ значително да ја зголеми ефикасноста
3.175x12mm една машина сечилото погоден за на лист над 1cm под 1,5 см
Главно се погодни за сечење акрил, органски одбор материјал,како на пример : Метал,Бакар,Алуминиум,
Акрилик,ПВЦ,Најлон, Смола,поголемиот дел од пластика,Дрво, Влакна од стакло,Јаглерод

Карактеристики

Дијаметар:
4mm
Тип:
Крајот Мелница
Бренд Име:
HUHAO
Материјал:
Карбид
Вкупна Должина:
70MM
Број На Модел На:
МДФ машина 1LX442
степен:
R0.1
Обложување:
НЕ

Производи во категоријата

Нови 4flute M2AI кол 20mm крајот мелење машина машина алатка Roughing CNC машина алатки Супер-тешко high speed челик 4F20*20*75*141mm

DEN 969.60

Мин нарачката е 1 PC.Нови 4flute M2 AI кол 20mm крајот мелење машина машина алатка Roughing CNC машина алатки Супертешко high speed челик 4 F202075141mm Карактеристики : изглед на едноставни, јасни, уникатна, иновативна, структурирана; геометриска точност од стандардните производи 40% зголемување се препорачува за roughing, полузавршна обработка, погоден за фино мелење; пред подобрување по агол заврши, толку остар раб , чип светлина...

CGS-250 1.5*4*50L HRC50 СОЛИДНА волфрам карбид крајот мелница Fraise en рунда за CNC машина

1285.92 -5 % DEN 1222.00

CGS250 1.5*4*50 L HRC50 СОЛИДНА волфрам карбид крајот мелница за CNC машинаCGS250 1.5*4*50 LБренд име : CGSМесо тело со дијаметар : 4mmМашина со дијаметар : 1.5 mmВкупна должина : 50mmФлејта : 4pcsГенерално се користи тип на крајот мелницаПогоден работното парче : Јаглероден челик, од Легиран челик, предзацврстуваат челик и зацврстуваат челик цврстина помалку од HRC50, C ast железоОстри сечење на работ, висока јачина тело направи обработка непречено...

1pc 5mm D5*13*D6*50 HRC50 3 Флејта Мелење секачи за Алуминиум CNC Алатки Солидна Карбид CNC рамен Крајот мелници Рутер битови

217.92 -15 % DEN 185.00

Висок Квалитет На5mm Дијаметар 3 Флејта Мелење секачи за Алуминиум, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, Алуминиум Секачи, Алуминиум Крајот Мелници.Спецификација : Сечење Дијаметар : 5mm Flute должина : 13mm Месо тело со Дијаметар : 6mm Вкупно : 50mm 3 Флејта HRC 50 Хеликс од 45 степени. НЕ слој Волфрам Карбид Материјал Апликација за Алуминиум, легура,МЕДИЈАПАН,Иверица,Пластика,итн. Пакет : Тешко пластична кутијаНие може да го прилагодите посебни секачи за Алуминиум како вашите барања.Контактирајте со нас слободно...

1pc 14mm D14*45*D14*100-HRC50 2 Флејта Мелење секачи за Алуминиум CNC Алатки Солидна Карбид CNC рамен Крајот мелници Рутер битови

1641.60 -15 % DEN 1395.00

Висок Квалитет На14mm со Дијаметар од 2 Флејта Мелење секачи за Алуминиум, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, Алуминиум Секачи, Алуминиум Крајот Мелници.Спецификација : Сечење Дијаметар : 14mm Flute должина : 45mm Месо тело со Дијаметар : 14mm Вкупно : 100mm 2 Флејта HRC 50 Хеликс од 45 степени. НЕ слој Волфрам Карбид Материјал Апликација за Алуминиум, легура,МЕДИЈАПАН,Иверица,Пластика,итн. Пакет : Тешко пластична кутијаНие може да го прилагодите посебни секачи за Алуминиум како вашите барања.Контактирајте со нас слободно...

HUHAO 1pcs 6mm месо тело залив кутија малку Круг месо тело Рутер Битови за дрво Индустриски Одделение Дрво endmill miiling машина

350.40 -37 % DEN 221.00

Опис на производотСпецификација : Месо тело со дијаметар : 6mmВкупна должина : 4075mmБренд Име : HUHAOМатеријал : Волфрам челикБезбедносни инструкции : 1...

SLONS S200-R2*4*75L HRC50 4mm месо тело со дијаметар ТОПКАТА НОСОТ волфрам карбид крајот мелница за CNC машина

DEN 1269.60

SLONS S200R2*4*75 L HRC50 4mm месо тело со дијаметар ТОПКАТА НОСОТ волфрам карбид крајот мелница за CNC машинаSLONS S200R2*4*75 L (ТОПКАТА носот крајот мелница) НАПРАВЕНИ од Страна на Швајцарската машинаБренд име : SLONSМесо тело со дијаметар : 4mm (месо тело со дијаметар толеранција H6)Машина : Φ4mm R2mmВкупна должина : 75mmПогоден работното парче : Јаглероден челик, од Легиран челик, предзацврстуваат челик и зацврстуваат челик цврстина помалку од HRC51, Леано железоПакет : 5pcs на карбид крајот мелницаНапомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

4mm D4*11*D4*50 4 Флејта HRC45 Рамна Квадратна Крајот мелници Мелење секачи CNC Спирала Рутер битови карбид CNC машина алатки

140.64 -15 % DEN 120.00

Спецификација : Сечење Дијаметар : 4mm Flute должина : 11mm Месо тело со Дијаметар : 4mm Вкупно : 50mm 4 Флејта HRC45 Хеликс 35 Ti AIN обложени Волфрам Карбид Материјал Апликација за Челик,Алуминиум, легура,МЕДИЈАПАН,Иверица,Пластика,итн. Пакет : Тешко пластична кутијаСите HRC45 рамна квадратна крајот мелници Линкови : Карбид рамна квадратна endmills (4 T) HRC45 Точка Бр...

1pc 6mm D6*15*D6*50 HRC50 2 Флејта Мелење секачи за Алуминиум CNC Алатки Солидна Карбид CNC рамен Крајот мелници Рутер битови

217.92 -15 % DEN 185.00

Висок Квалитет На6mm Дијаметар 2 Флејта Мелење секачи за Алуминиум, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, Алуминиум Секачи, Алуминиум Крајот Мелници.Спецификација : Сечење Дијаметар : 6mm Flute должина : 15mm Месо тело со Дијаметар : 6mm Вкупно : 50mm 2 Флејта HRC 50 Хеликс од 45 степени. НЕ слој Волфрам Карбид Материјал Апликација за Алуминиум, легура,МЕДИЈАПАН,Иверица,Пластика,итн. Пакет : Тешко пластична кутијаНие може да го прилагодите посебни секачи за Алуминиум како вашите барања.Контактирајте со нас слободно...

15pcs 30/45/60 Степен Ножеви + 1pc Сечење Плотер Носителот 45x29x11mm За Ролан Винил Машина

396.48 -45 % DEN 218.00

BI0002658Карактеристики : Примена : идеален за Роланд и повеќето домашни и увезени плотерДолг животен векКорозија, висока цврстина.Ножеви се увезува од не ' рѓосувачки челик, преку мелење полирање обработка, висока прецизност, добра букви квалитет.Карбид совет, со поголема цврстина (HRA93), поголема цврстина, поголема сила, совет повеќе се поостри, сечење плотер букви побрзо.Спецификација : Бренд новиИзработен од Алуминиумска легура (површината на оксидација), Волфрам челик(нож)Плотер Носителот Големина : 45*29 *11mmМашина големина : се Справи со дијаметар : 2mm, вкупна Должина : 22mm,Совет дијаметар : 1.0 mm3 Агли : 30° (Сина), 45°(Црвена), 60°(Жолт), 5pcs за секој аглиПакетот вклучува : 5pcs x 30° ножеви5pcs x 45° ножеви5pcs x 60° ножеви1pc x сечење плотер носителотAnswer : ___________________________ Note : Поради рака мерење, има големина грешка за 12cm.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

15/32 12mm Сечење Дијаметар ХСС АЛ 4 Flute Roughing Мелење Машина Крајот Мелница

DEN 450.72

Име на производ Roughing Крајот Мелница Сечење Дијаметар 12mm / 15 / 32" Flute Должина 26mm / 1" месо тело со Дијаметар од 12mm / 15 / 32" Вкупна Должина 83mm / 3 17 / 64" Материјал ХССАЛ Боја на Тон Сребро.

Weito 5 парчиња дрво вежба малку 70mm должина рутер малку ред дупчење за здодевен машина Банда вежби за дрво Карбид крајот мелница

818.40 -0 % DEN 818.00

Попуст: Нашата продавница ќе добиете 10 проценти исклучите попуст на секоја ставка купен за 100 предмети.Предности гравирање без брус, мазна чип отстранување без држејќи нож, не е лесно да се пробие и долг животен век, може да се повтори, мелење и така натаму...

HANGXIN 10pcs / многу 3.175 mm Карбид Машина за Сечење PCB Крајот Мелници, ЦПУ Столар Рутер Крајот Мелници, Метал Гравирање Машина

673.92 -33 % DEN 452.00

Забелешка : боја класификација е производ дијаметарЦИР CEL(mm) VOL(mm) SHK(mm) SPEC 0.4 mm 2.5 38 3.175 0.4*2.5 0.5 мм 3.0 38 3.175 0.5*3.0 0.6 мм 4.0 38 3.175 0.6*4.0 0.7 мм 5.0 38 3.175 0.7*5.0 0.8 мм 5.5 38 3.175 0.8*5.5 0.91.2 мм 7.0 38 3.175 како се покаже слика 1.3 mm 8.0 38 3.175 како се покаже слика 1.41.7 мм 8.5 38 3.175 како се покаже слика 1.8 mm 10.5 38 3.175 како се покаже слика 1.92.3 mm 10.5 38 3.175 како се покаже слика 2.43.1 mm 12.0 38 3.175 како слика покаже 3.175 mm 12 / 15 / 17 / 18 / 25мм 38 / 50 3.175 како слика шоуHANGXIN 10pcs / многу 3.175 mm Карбид Машина за Сечење PCB Крајот Мелници, ЦПУ Столар Рутер Крајот Мелници, Метал Гравирање МашинаОпис на производот Спецификација : месо тело со дијаметар : 3.175 мм дијаметар на Сечење на работ : 0.43.175 mm Вкупна должина : 38mm50мм Бренд Име : HANGXIN Материјал : карбид Карактеристики : Оваа група на карбид Мелење Машина е совршена замена за вашиот CNC машини, направи да уживате прецизна, лесна за сечење искуство...

Нов Висок Квалитет на 5-Парче 45 Степен СЕДИШТЕТО на Ножот LiYu Етилен Машина за Сечење за оф-шор Масло 25x2mm

146.40 -29 % DEN 104.00

опис на производот : Материјал : волфрам челик Количина : 5 Ниво : 45 степени Големина : L X Дијаметар / 25 X 2 mm / 0.98 X 0.07 '' Пакет големина : L * W * H / 70 * 50 * 15mm / 2.75 * 1.96 * 0.59 " функција : Трајни и практично Нема рѓа и антистатички 45 степени Наменета за повеќето сечење плотери Најдобри перформанси, висока прецизност Со кутија за пакување, се попогодни за складирање Пакет се Вклучени : 5 ножеви за Ролан плотер 1 кутија

1pc 2mm D2*6*D4*50 HRC50 2 Флејта Мелење секачи за Алуминиум CNC Алатки Солидна Карбид CNC рамен Крајот мелници Рутер битови

145.44 -15 % DEN 124.00

Висок Квалитет На2mm Дијаметар 2 Флејта Мелење секачи за Алуминиум, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, Алуминиум Секачи, Алуминиум Крајот Мелници.Спецификација : Сечење Дијаметар : 2mm Flute должина : 6mm Месо тело со Дијаметар : 4mm Вкупно : 50mm 2 Флејта HRC 50 Хеликс од 45 степени. НЕ слој Волфрам Карбид Материјал Апликација за Алуминиум, легура,МЕДИЈАПАН,Иверица,Пластика,итн. Пакет : Тешко пластична кутијаНие може да го прилагодите посебни секачи за Алуминиум како вашите барања.Контактирајте со нас слободно...

1Set(15pcs) Екстра Долг животен Век 45 Степен Ролан Liyu Насочите Redsail Зајакот Ножеви Винил Машина Нож за Сечење Плотер Малку

815.52 -8 % DEN 750.00

15pcs 45 Степен Ролан ножеви за Плотер Винил Машина Ставка Опис : За Ролан Винил Машина Степен : 45degree Сечилото Дијаметар : 2mm Над Сите : 23 mm големина на Ножот : 23mm(Должина) x 2mm (дијаметар), офсет : 0.25 mm...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.