• Ново
Отфрлите Тип Мелење Секачи Четири-двострано Planer Ножеви

Отфрлите Тип Мелење Секачи Четири-двострано Planer Ножеви

Оценка на клиентот:
DEN 11952.00

Износ
Залиха


Карактеристики

Сечење на работ должина:
110mm
Вкупна Должина:
110mm
Материјал:
Волфрам Кобалт Легиран
Бренд Име:
9USEMACHINE
Тип:
Лицето Мелница
Дијаметар:
Внатрешен дијаметар
степен:
R1.0
Број На Модел На:
Внатрешен дијаметар

Производи во категоријата

Дрво Флеш Трим Рутер Малку На Врвот И Дното Имајќи 1 H X 1/4 Месо Тело Алатка Топла

152.16 -20 % DEN 122.00

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Карбид Боја : како што е прикажано на сл Спецификации : месо тело со Дијаметар : 6.35 mm(1 / 4") Имајќи Дијаметар : 12.7 мм(1 / 2") Сечење Должина : 25.45 mm вкупна Должина : 67mm Карактеристики : Високоодделение за заварување ,стабилен квалитет,висока ефикасност со Користење на handmaking некоја фиока или други машини...

4mm D4*11*D4*50 4 Флејта HRC45 Рамна Квадратна Крајот мелници Мелење секачи CNC Спирала Рутер битови карбид CNC машина алатки

140.64 -15 % DEN 120.00

Спецификација : Сечење Дијаметар : 4mm Flute должина : 11mm Месо тело со Дијаметар : 4mm Вкупно : 50mm 4 Флејта HRC45 Хеликс 35 Ti AIN обложени Волфрам Карбид Материјал Апликација за Челик,Алуминиум, легура,МЕДИЈАПАН,Иверица,Пластика,итн. Пакет : Тешко пластична кутијаСите HRC45 рамна квадратна крајот мелници Линкови : Карбид рамна квадратна endmills (4 T) HRC45 Точка Бр...

Нови 4flute M2AI кол 20mm крајот мелење машина машина алатка Roughing CNC машина алатки Супер-тешко high speed челик 4F20*20*75*141mm

DEN 969.60

Мин нарачката е 1 PC.Нови 4flute M2 AI кол 20mm крајот мелење машина машина алатка Roughing CNC машина алатки Супертешко high speed челик 4 F202075141mm Карактеристики : изглед на едноставни, јасни, уникатна, иновативна, структурирана; геометриска точност од стандардните производи 40% зголемување се препорачува за roughing, полузавршна обработка, погоден за фино мелење; пред подобрување по агол заврши, толку остар раб , чип светлина...

10PCS 34mm V-форма Карбид PCB Одбор 30 Степен Гравирање Битови CNC Рутер Алатка 0.1 mm

170.40 -10 % DEN 154.00

10 PCS 34mm Vформа Карбид PCB Одбор 30 Степен Гравирање Битови CNC Рутер Алатка 0.1 mmОпис На пакување од 10 Vформа карбид рамен дното гравирање битови замена за вашиот CNC / PCB машини, овие долготрајни делови се направени од високо квалитетни карбид за прецизна, лесна за сечење искуство...

2F R2.0*4*7*50 Две flute Спирала Малку Мелничката Алатки, Карбид Топката Носот Крајот Мелница, струг алатка,здодевни бар,cnc рутер малку машина

1007.52 -15 % DEN 856.00

5pcs HRC55 2 F Две Flute Топката Носот Мелење Машина CNC Рутер Битови 4 × 4 ×50 mmСоодветни Материјали : ЧеликКарактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 4mm(1) Сечење на Работ Дијаметар : 4mm(2)Сечење на Работ Должина : 7mm(3)вкупна Должина : 50mmПакет : 5pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

1pc 3мм Д3*8*D4*50 HRC50 2 Флејта Мелење секачи за Алуминиум CNC Алатки Солидна Карбид CNC рамен Крајот мелници Рутер битови

DEN 145.44

Висок Квалитет На3мм Дијаметар 2 Флејта Мелење секачи за Алуминиум, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, Алуминиум Секачи, Алуминиум Крајот Мелници.Спецификација : Сечење Дијаметар : 3мм Flute должина : 8mm Месо тело со Дијаметар : 4mm Вкупно : 50mm 2 Флејта HRC 50 Хеликс од 45 степени. НЕ слој Волфрам Карбид Материјал Апликација за Алуминиум, легура,МЕДИЈАПАН,Иверица,Пластика,итн. Пакет : Тешко пластична кутијаНие може да го прилагодите посебни секачи за Алуминиум како вашите барања.Контактирајте со нас слободно...

2sets(10pcs)/Многу 45 Степен Висок Квалитет на Ролан Ножеви Општи Букви нож за Ролан Сечење Плотер Винил Машина Ножеви

575.52 -8 % DEN 529.00

10pcs 45 Степен Ролан ножеви за Плотер Винил Машина Ставка Опис : За Ролан Винил Машина Степен : 45degree Сечилото Дијаметар : 2mm Над Сите : 23 mm големина на Ножот : 23mm(Должина) x 2mm (дијаметар), офсет : 0.25 mm...

10pcs 4MM X17MM Карбид CNC Двојно Две Flute Спирала Битови CEL 17mm мелење машина рутер битови за CNC Машина, Гравирање

1055.52 -15 % DEN 897.00

10pcs 4 MM X17 MM Карбид CNC Двојно Две Flute Спирала Битови CEL 17mm мелење машина рутер битови за CNC Машина, ГравирањеСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист, и др.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 4mm(1) Сечење на Работ Дијаметар : 4mm(2)Сечење на Работ Должина : 17mm(3)вкупна Должина : 40mmПакет : 10pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

10pcs 3.175 мм * 2mm *22mm Двојно Flute Директно Малку, Волфрам Карбид CNC Endmill Битови Производителот, за МДФ Дрво Акрилик

959.52 -15 % DEN 816.00

10pcs 3.175 мм * 2mm *22mm Двојно Flute Директно Малку, Волфрам Карбид CNC Endmill Битови Производителот, за МДФ Дрво АкриликСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист, и др.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 3.175 mm(1) Сечење на Работ Дијаметар : 2mm(2)Сечење на Работ Должина : 22mm(3)вкупна Должина : 45mmПакет : 10pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

1pc Y-001-3 Porous пилинг машина Рака Електрични Dual-се користи старо железо жица и кабел Соголување/дерењето машина Жица Stripper

DEN 18672.00

Y0013 Poroпилинг машина Рака Електрични Dualсе користи старо железо жица и кабел Соголување / дерењето машина Жица StripperСликата покажува :

1pc 5mm D5*13*D6*50 HRC50 3 Флејта Мелење секачи за Алуминиум CNC Алатки Солидна Карбид CNC рамен Крајот мелници Рутер битови

217.92 -15 % DEN 185.00

Висок Квалитет На5mm Дијаметар 3 Флејта Мелење секачи за Алуминиум, ЦПУ Алатки, Карбид CNC Endmill Рутер битови, Алуминиум Секачи, Алуминиум Крајот Мелници.Спецификација : Сечење Дијаметар : 5mm Flute должина : 13mm Месо тело со Дијаметар : 6mm Вкупно : 50mm 3 Флејта HRC 50 Хеликс од 45 степени. НЕ слој Волфрам Карбид Материјал Апликација за Алуминиум, легура,МЕДИЈАПАН,Иверица,Пластика,итн. Пакет : Тешко пластична кутијаНие може да го прилагодите посебни секачи за Алуминиум како вашите барања.Контактирајте со нас слободно...

SLONS S200-R2*4*75L HRC50 4mm месо тело со дијаметар ТОПКАТА НОСОТ волфрам карбид крајот мелница за CNC машина

DEN 1269.60

SLONS S200R2*4*75 L HRC50 4mm месо тело со дијаметар ТОПКАТА НОСОТ волфрам карбид крајот мелница за CNC машинаSLONS S200R2*4*75 L (ТОПКАТА носот крајот мелница) НАПРАВЕНИ од Страна на Швајцарската машинаБренд име : SLONSМесо тело со дијаметар : 4mm (месо тело со дијаметар толеранција H6)Машина : Φ4mm R2mmВкупна должина : 75mmПогоден работното парче : Јаглероден челик, од Легиран челик, предзацврстуваат челик и зацврстуваат челик цврстина помалку од HRC51, Леано железоПакет : 5pcs на карбид крајот мелницаНапомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

Карбид Endmill 6mm 8мм 10мм 12mm 5pcs HRC50 4Flute Солидна Карбид Директно месо тело Рамен Крајот Мелница CNC Мелење Машина Алатки

1584.00 -55 % DEN 713.00

Апликација за : die челик, стврднување материјал,Челик,Акрилик, ПВЦ, пластика, дрво, алуминиумски панели, најлон, смолаКарактеристики Има добри мелничката и врвни перформанси, обезбеди висока ефикасност на работа. доволно свиткување сила и отпорност на абење, слот за мелење, дупка и се на работ на одборот, на површината се чисти, уредни, не баговите.Алатка тип, погоден за потребите на сите аспекти на мелење...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.