• Ново
Ново !!! AILZA NM-A181 РЕВ : 1.0 за Леново Z510 Лаптоп, лаптоп компјутер матична Плоча плоча

Ново !!! AILZA NM-A181 РЕВ : 1.0 за Леново Z510 Лаптоп, лаптоп компјутер матична Плоча плоча

Оценка на клиентот:
DEN 5232.00
DEN 4970.00 -5 %

Износ
Залиха


Добредојдовте да контактирате со нас во Врска со :
1,Како да се најде точната плоча за вашиот лаптоп КОМПЈУТЕР?
2,Превозот методи & Плаќања методи
3,По продажба на услуги за детали & Поправка поддршка...
Купување Референтен број AILZA NM-A181 РЕВ : 1.0 , се Споредат со Следнава слика пред купување.Контактирајте со нас ако вашиот стар матична плоча не иста со нашата слика..
Компатибилен за Леново Z510 Лаптоп
1,Слика belows покажува нашата Техничар и персоналот Како да поправка на одборот?
2,Како на Тестирање одбори?
3,Како да се спакуваат секоја матична плоча по тестирање?
1. Прифати Зачувам плаќање преку Paypal Кредитна картичка Виза картичка Мастеркард Банкарски трансфер преку Western union &Money Gram....
2. Бродот на објектот од страна на Меѓународните DHL,EMS, UPS-от,Fedex.....Ве молиме да бидете трпеливи ако бродот на матичната плоча преку HK пост или кина, воздухот mail пост, бидејќи на долгогодишен превозот ...
3. Објектот ќе биде предаден околу 1-3 работа дена по comfirming плаќања од Зачувам.
Внимание : не го прифати спор, без било какви комуникации.
1. Одлична тестирани со 90 дена гаранција.
2. Купувачот и Продавачот стојат секоја страна, превозот цена за разменување ако плоча проблеми од продавачот.Купувачот плаќа за дополнителни превозот цена, ако размена друг модел.
3. Прифати се вратат ако плоча проблеми од продавачот,но купувачот застане на превозот цена.
4. Неразумно барање за враќање & купувачот купи погрешен модел. Само враќање на средствата 80% од купување цел. Ако на матичната плоча беше оштетен .Ние го одбие наплата и исто така и ние се молиме да комуницирам со купувачот за решенија.
5. Враќање на објектот треба да се обезбеди следење на број и подобро да се примени во рамките на Гаранцијата.
Ве молиме обрнете Повеќе внимание на Меморијата / Ram меморија, слот,Можете да го најдете на Купување Референтен број :
1,За HP : xxxxxx-001
2,За Toshiba : V000xxxxxx ..K0000xxxxxxx
3,За Acer : MBxxxxx00x
4,За Dell : ДП/N 0xxxxx
5,За Sony : Axxxxxx A.
...

Карактеристики

Бренд Име:
KEFU
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани-треба ПРОЦЕСОРОТ поддршка
Максимална Ram Капацитет:
8 GB
Чипсет:
Intel H87
Тип Socket:
чашката p
Објектот Состојба:
Нови
Хард Диск Интерфејс:
SATA
Форма Фактор:
ATX
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Пакет:
Yes
Меморија канал:
Двојно
Меморија Тип:
DDR3
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Форма Фактор:
CEB
Пристаништа:
VGA,Wifi,USB 3.0,Ethernet
Број На Модел На:
Нови Z510
Примена:
Лаптоп
Меморија Банка:
2 DDR3 DIMM
Чипсет Производител:
оригиналниот
Тестирани:
Yes
ГАРАНЦИЈА 90 ДЕНА :
Yes
Тип Socket:
PGA-947
Проширување Слотови:
WIFI
Графичка Картичка Тип:
Не-Интегрирана
Производи Статус:
Акции
Поддржува Прикаже Излез:
Yes
Повеќе Графички Картички:
Не е поддржано
Главниот Одбор Платформа Тип:
Intel

Производи во категоријата

Wan Quan R520/R510G6 LSI Г-дин САС RAID5 низа картички, ЗА ЛЕНОВО 8300XLP лиценцирани производи

1919.52 -10 % DEN 1728.00

Се користи,не е сосема нов,но тоа е прилично нов,референца сликата.ЗА ЛЕНОВО Vanch R520 LSI / R510 G6 RAID5 низа картичка Гдин САС 8300 XLPОсновни параметриМодел : Mega RAID САС 8300 XLPInterface : Serial ATAII / SASCore процесор : ЗА Intel IOP 321 400 MHzБрој на поддржани дискови : поддржува до 8 дисковиБрзината на трансфер на податоци : 300 MB / sКеш капацитет : 128 MBАвтобус брзина : 133 MHzПоддржани оперативни системи : Microsoft Windows Server 2003 / 2000 / XP; Red Hat Enterprise Linux и Su SEПараметри : домаќинавтобус PCIx 64bitДруги својства : се употребува со одборот LSI SAS1068Вистински фотографии

KEFU НОВО !!! БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 48.4PA01.021 LZ57 MB Лаптоп плоча Погоден за Леново B570E V570C B570E лаптоп

2688.00 -5 % DEN 2554.00

Добредојдовте да контактирате со нас во Врска со : 1,Како да се најде точната плоча за вашиот лаптоп КОМПЈУТЕР?2,Превозот методи & Плаќања методи3,По продажба на услуги за детали & Поправка поддршка...Купување Референтен број 48.4 PA01.021 , се Споредат со Следнава слика пред купување.Контактирајте со нас ако вашиот стар матична плоча не иста со нашата слика..Компатибилен за Леново B570 B570 E Лаптоп1,Слика belows покажува нашата Техничар и персоналот Како да поправка на одборот?2,Како на Тестирање одбори?3,Како да се спакуваат секоја матична плоча по тестирање?1...

Нови I/O shield задната плоча на плоча за SABERTOOTH Z87 само shield backplate Бесплатен превозот

796.32 -15 % DEN 677.00

Reminderit : ова не е плоча , исто I / O shield задната плочаНие продаваме сите плоча IO shield задната плоча, ако модел имате потреба да контактирате со нас, може да мало или големо , ви благодариме!

бесплатен превозот За ASUS K55D K55DE K55N K55DR Лаптоп Аудио USB 2.0 IO Одбор Интерфејс Одбор ЏЕК Одбор Тестирани Работи

DEN 651.84

КОМПЛЕТЕН МОДЕЛ ! РОКИ СТАБИЛНА !ДОБРА УСЛУГА И ДОБРА ЦЕНА !ЗАБЕЛЕШКА !!!! мојот пријател ,пред плаќањето ,ве молиме проверете слики со оригиналниот објект ,на матичната плоча е дел број специфични, мора да поредок од страна на точната дел не...

Нови I/O shield задната плоча на плоча за MAXIMUS VIII ГЕН само shield backplate Бесплатен превозот

796.32 -15 % DEN 677.00

Reminderit : ова не е плоча , исто I / O shield задната плочаНие продаваме сите плоча IO shield задната плоча, ако модел имате потреба да контактирате со нас, може да мало или големо , ви благодариме!

NOKOTION PIQY1 LA-6882P Лаптоп Плоча за леново Y570 Intel HM65 N12P-GT1-А1 ddr3 pga989 Плоча

DEN 3792.00

2.Од безбедносни причини, ние само ќе брод налози за испорака адреса што се потврдува и со Aliexpress Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно пред да се направи исплата...

Нови I/O shield задната плоча на плоча за SABERTOOTH Z97 МАРКО 2 само shield backplate Бесплатен превозот

795.84 -15 % DEN 676.00

Reminderit : ова не е плоча , исто I / O shield задната плочаНие продаваме сите плоча IO shield задната плоча, ако модел имате потреба да контактирате со нас, може да мало или големо , ви благодариме!

PIWG1 LA-6751P за Леново G470 Лаптоп не-интегрирана за ЛЕНОВО G470 лаптоп плоча LA-6751P DDR3 Тестирано

DEN 3216.00

PIWG1 LA6751 P за Леново G470 Лаптоп неинтегрирана за ЛЕНОВО G470 лаптоп плоча DDR3 100% ТестираноКомпанијата ветува дека секоја плоча има поминато низ ригорозни тестирање。 Buyer мора да се прочита:За да се обезбеди матични плочи ќе купи работи stably, pls имајте го на ум следново : 1 прво,pls се направи сите хардвер инсталиран добро или во добра состојба, како што се ПРОЦЕСОР,RAM меморија, стап,екран,LCD кабел,HDD и така натаму.2 Подели на лаптоп и да ја инсталирате на лаптоп кога моќ мора да биде исклучен, или ќе доведе до матичната плоча, ПРОЦЕСОР, меморија, екран изгорени, итн.3 Во процесот на инсталација, pls бидете сигурни дека секоја конектори се инсталирани добро или стабилна.4 Како што се инсталирање на систем за ладење,се стави на ладење паста или посебни Silicagel на VGAкартичка,Northbridge и ПРОЦЕСОРОТ.5,Конечно, да ги проверите сите хардвер инсталиран добро или не.

KEFU K501U За ASUS K501UX K501UB лаптоп плоча K501UX плоча rev2.0 i7 процесор со Графичка картичка тестирано

DEN 24000.00

K501 UX / K501 UB,Случаен испоракаНие и ветуваме дека сите производи ќе бидат тестирани пред пратката.Пред пратката,можам да испратите тестирање видео или фотографии за вас ако ви треба.K501 UX плоча одговара за ASK501 U K501 UB лаптоп плоча GT950 тестирани 100% работи!!!Внимание1.Пред да темпо со цел,мора да бидете сигурни дека ќе ви треба плоча модел,ако тоа е купувачи причина доведе до испорака не е точно, ние не ќе им даде на надомест на штета.2...

11S9000329 Главниот Одбор За lenovo Ideapad S410 Лаптоп Плоча ZIUS6 S7 LA-A321P i3-4030U ПРОЦЕСОРОТ DDR3L Дискретна Графика

6624.00 -5 % DEN 6293.00

11 S9000329 Главниот Одбор За lenovo Ideapad S410 Лаптоп Плоча ZIS7 LAA321 P i34030 U ПРОЦЕСОРОТ DDR3 L Дискретна ГрафикаВе Молиме Имајте Во Предвид : 1.Матичната плоча е Тестиран пред да се испрати,би можеле да бидете сигурни дека тоа работи добро.2.Ако најдете било каков проблем по geting плоча,контактирајте со нас прво проверете го вашето другите делови, ако е во ред!3.Ние им даде на 2 месеци гаранција за вас.гаранција почне откако ќе добиете пакет.

Нови I/O shield задната плоча на плоча за MAXIMUS IV EXTREME MAXIMUS IV EXTREME-Z само shield backplate Бесплатен превозот

796.32 -15 % DEN 677.00

Reminderit : ова не е плоча , исто I / O shield задната плочаНие продаваме сите плоча IO shield задната плоча, ако модел имате потреба да контактирате со нас, може да мало или големо , ви благодариме!

Нови I/O shield задната плоча на плоча за MAXIMUS VII RANGER само shield backplate Бесплатен превозот

796.32 -15 % DEN 677.00

html{маргина : 0;баласт : 0;border : 0;вебкиттекстsizeја прилагодува : 100% ;msтекстsizeја прилагодува : 100% }html,body,div,span,object,iframe,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,blockquote,pre,a,abbr,acronym,address,code,del,dfn,em,img,q,dl,dt,dd,ol,ul,li,fieldset,form,label,legend,article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{margin : 0;padding : 0;border : 0;fontsize : 100% ;font : inherit;verticalalign : baseline}табела,наслов,tbody,tfoot,thead,tr,ти,тд{маргина : 0;баласт : 0;fontsize : 100% ;font : наследат}article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{display : block}аудио,платно,видео{display : inlineблок;*display : inline;*зум : 1}аудио : не([контроли]){display : none;висина : 0}ол,ул{listстил : none}ол{listстил : децимални}ул{listстил : диск}li{маргиналево : 30px;дисплеј : листаобјект}дд{маргина : 0 0 0 40px}nav ул,nav ол{listстил : none;листастилimage : (слика : none}ул ul,ol ул{listстилтип : круг}ол ол ul,ol ул ул,ул ол ул,ул ул ул{listстилтип : плоштадот}табела{границаколапс : колапс}легенда,ти,тд{fontweight : 400;float : никој!важно}p{маргина : 0 0 1.5 em}hr{јасни : и двете;height : 0;overflow : скриени}h1{маргинаbottom : .5em}h2{маргинаbottom : .75em}h3{маргинаbottom : 1em}h4{маргинаbottom : 1.25 em}h5{маргинаbottom : 1.5 em}h6{}blockquote : пред blockquote : по п : пред п : по{content : "content : none}blockquote,п{цитати : "" ""}blockquote{маргина : 1em 40px}dfn{fontстил : курзив}марк{background : #ff0;color : #000}код,kbd,пред се,сампдорија{fontfamily : monospace,serif;_fontfamily : 'курир нова',monospace;fontsize : 1em}пред{белопростор : пред;белопростор : пред заврши;зборзаврши : пауза збор}под,вечерам,мали{fontsize : 75%}под,вечерам{lineheight : 0;position : relative;verticalalign : основни}под{дното : .25em}вечерам{врвот : .5em}б,силно{fontweight : 700}abbr,acronym{граница : 0;fontваријанта : нормален}дел{textза декорација : линијапреку}img{color : transparent;fontsize : 0;border : 0;verticalalign : middle;msinterpolationmode : bicubic}а img{border : none}svg : не( : корен){overflow : скриени}fieldset{border : 1px solid сребро;маргина : 0 2px;баласт : .35em .625em .75em}легендата{граница : 0;баласт : 0;белопростор : нормален;*маргиналево : 7px}копчето,текст,одберете,textarea{fontsize : 100% ;маргина : 0;verticalalign : основна линија;*verticalalign : middle} : фокус{преглед : 0}копчето,текст,одберете,textarea{маргина : 0;fontsize : 100% ;verticalalign : middle}копчето,текст{overflow : видливи;lineheight : нормален}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{баласт : 0;border : 0}копчето,html input[type=button],input[type=reset],input[type=submit]{webkitappearance : button;cursor : pointer;borderradi: 0;*overflow : visible}копчето[оневозможено],текст[оневозможено]{cursor : стандардни}текст[type=полето за избирање],текст[type=радио]{кутијаголемината : границаbox); баласт : 0;*висина : 13px;*ширина : 13px}input[type=search]{webkitappearance : textfield;mozboxsizing : contentbox;webkitboxsizing : contentbox;boxsizing : contentbox}input[type=search] : : webkitsearchcancelbutton,input[type=search] : : webkitsearchdecoration{webkitappearance : none}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{граница : 0;баласт : 0}textarea{overflow : auto;verticalalign : top}html{fontsize : 100% }body{fontsize : 75%;color : #000;fontfamily : Отворена Sans,Arial,Helvetica,sanssenif,Sim Sun,"å®"ä½"";lineheight : 1.3}hr{граница : 0 #ccc цврсти;bordertopширина : 1px}h1,h2,h3,h4,h5,h6{fontweight : 400}h1{fontsize : 3em;lineheight : 1}h2{fontsize : 2em;lineheight : 1}h3{fontsize : 1.5 em;lineheight : 1}h4{fontsize : 1.2 em;lineheight : 1.25}h5{fontsize : 1em;fontweight : 700}h6{fontsize : 1em;fontweight : 700}a{color : #06c;textза декорација : none}a : лебдиш{color : #f90;textза декорација : подвлече} .сад{маргинаправо : auto;маргиналево : auto;соочилево : 0;соочиправо : 0;width : 760px}@медиуми 0screen{.сад{ширина : 1200px9}}.сад : пред.сад : по{content : " ";приказ : табела}.сад : по{јасни : и двете}@медиуми (minширина : 760px){.сад{соочилево : 20px;соочиправо : 20px;width : авто}}@медиуми (minширина : 1020px){.

NOKOTION BA92-06345A BA92-06345B Лаптоп Плоча За Samsung NP-R530 R530 PC Главниот Одбор DDR3 PM45 GT310M целиот тест

4224.00 -5 % DEN 4013.00

Гаранција : 60 дена ( Започне кога стоката да пристигне)Ако има било какви проблеми или прашања во врска со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас преку email или Trandemanger или Оставете Порака на вашата нарачка, ние ќе ви одговори веднаш штом ќе може да !1.Ние ќе ја испрати на матичната плоча во рок од 35 дена по купувачот исплата потврдена од страна на Aliexpress...

809397-001 809397-501 809397-601 DA0X22MB6D0 X22 за HP pavIiion лаптоп 17-G плоча со A4-6210 ПРОЦЕСОРОТ.Сите се целосно Тестирани !

DEN 3600.00

Меѓународни Купувачи ве Молиме Имајте во предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

577065-001 Лаптоп Плоча Одговара За Hp compaq CQ61 G61 Лаптоп КОМПЈУТЕР sysmte одбор UMA , со слободен процесор !

DEN 1680.00

Купувачот точки за внимание : Сите матични плочи ние тестирани многу строго, може да бидете сигурни дека тоа работи 100% пред превозот, Како и на матичната плоча е прецизност објект, тоа е лесно да се оштетат во превозот начин и инсталирање...

Нови I/O shield задната плоча на плоча за ПРЕМИЕР B250M-D само shield backplate Бесплатен превозот

796.32 -15 % DEN 677.00

Reminderit : ова не е плоча , исто I / O shield задната плочаНие продаваме сите плоча IO shield задната плоча, ако модел имате потреба да контактирате со нас, може да мало или големо , ви благодариме!

Погоден За Samsung NP365E5C NP355V5C 355V4C 355V4X Лаптоп Плоча QMLE4 LA-8864P РЕВ:2.0 Плоча

2496.00 -20 % DEN 1997.00

ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД : Пред вас ќе нарачате,ве молиме проверете ја вашата матична плоча со покажа слика на страницата,бидете сигурни дека дел број е ист ...

SHELI LA-7912P плоча за ACER Стремат Е1-571G V3-571G V3-571 плоча Q5WV1 LA-7912P GT630/GT640 HM77 тестирани оригиналниот

7584.00 -5 % DEN 7205.00

Услуга време : од понеделник до сабота,9 : 00 СУМ 19 : 00 ЧАСОТ (Пекинг време,Посебни празници excepted.)ЛА7912 P плоча за ACER Стремат Е1571 G V3571 G V3571 плоча Q5 WV1 LA7912 P GT730 / GT640 M HM77 тестирани оригиналниот1.Ве молиме внимателно да се провери плоча модел треба пред да ја купите...

MBPT501001 MB.PT501.001 За Acer стремат 7741 7741Z 7741G 7741ZG Лаптоп Плоча HM55 GMA HD DDR3 48.4HN01.01M

2346.24 -5 % DEN 2229.00

MBPT501001 MB.PT501.001 За Acer стремат 7741 7741 Z Лаптоп Плоча HM55 GMA HD DDR3 48.4 HN01.01 MВе Молиме Имајте Во Предвид : 1.Матичната плоча е Тестиран пред да се испрати,би можеле да бидете сигурни дека тоа работи добро.2.Ако најдете било каков проблем по geting плоча,контактирајте со нас прво проверете го вашето другите делови, ако е во ред!3.Ние им даде на 2 месеци гаранција за вас.гаранција почне откако ќе добиете пакет.

Нови I/O shield задната плоча на плоча за H81T/C/SI МИНИ-ITX H81T само shield backplate Бесплатен превозот

767.04 -15 % DEN 652.00

Reminderit : ова не е плоча , исто I / O shield задната плочаНие продаваме сите плоча IO shield задната плоча, ако модел имате потреба да контактирате со нас, може да мало или големо , ви благодариме!

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.