• Ново
CNC мелничката вретено ER11 800w воздух за ладење вретено мотор r+cnc engravin битови

CNC мелничката вретено ER11 800w воздух за ладење вретено мотор r+cnc engravin битови

Оценка на клиентот:
DEN 7440.00

Износ
Залиха


CNC мелничката вретено ER11 800w воздух за ладење вретено моторни +10 парчиња cnc гравирање битови ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува : 1*ER11 дијаметар 65mm 220 V 800 W воздух за ладење вретено 10 парчиња cnc гравирање битови Вретено : дијаметар : 65mm ладење тип : воздух за ладење моќ го оценувате : 0.8 KW ротирање на ветер : 24000rpm/мин фреквенција : 400 HZ валута : 6 A имајќи : пред : C6002*2 задните : C6002*2 работен напон : AC220 V ER collet : ER11 CNC гравирање битови параметар : Дијаметар : 3.175 мм е Применливо : гравирање Материјал : карбид
Вретено или Вретено комплет Купувачот :
ве молиме оставете ја вашата e-mail за инструкции.
Превозот :
Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.
Сметка :
Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот e-mail,па ве молиме да ми кажете на вашата e-mail адреса.
Русија клиенти :
Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.
Украина клиенти :
Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.
Наплата :
Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.
Данок и должност :
Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.
Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачот
Не може да се добие било каква наплата од продавачот.
По продажба :
Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,
Ние ќе ви одговори што е можно поскоро. Ве молиме да не испраќате спор
Пред да комуницира со нас, тоа не е добар начин да се решат проблемите.
Повратни информации :
Кога ќе го добиете на стоки, секое барање, ве молиме слободно контактирајте со нас. Ако ви се допаѓа објект или тоа е корисно за вас, ве молиме оставете позитивни повратни информации на нашата online продавница, што е многу важно за нас. Ако е можно, ве молиме препорачувам нашата продавница до вашите пријатели,вашите пријатели ќе добие попуст ако тој или таа ќе се купи.
БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ НАСТАВА :
Ве молиме љубезно ве молиме имајте на ум јас ќе ја користи UPS-от,DHL,Fe Dex,ТНТ испраќање стоки, за повеќето Северна Америка земји, Европските земји,универзитетот на Југоисточна земји и тоа е БЕСПЛАТЕН превозот.
Ако сакате да знаете што се изразат бесплатен превозот во вашата земја,ве молиме контактирајте ме.

Карактеристики

Број На Модел На:
800W
Диск:
Моторни
Бренд Име:
NASHGITR
Оперативен Брзина:
24000
Примена:
Мелничката

Производи во категоријата

4.5 KW ATC воздух за ладење вретено мотор 24000RPM ISO30 220V 380V Автоматско Алатка за Промена вретено за машини cnc рутер

DEN 85776.00

4.5 kw воздух за ладење автоматски алатка за промена вретено е highend дрво компанија наменети за развој на високоенергетски електрични вретено лежишта увезени fom Германија, високопрецизни лежишта, висока прецизност, долг живот...

ER11 дијаметар 220V 80mm воздух за ладење 1.5 KW вретено со 4 парчиња носечка за cnc машина

DEN 7200.00

ER11 дијаметар 220 V 80mm воздух за ладење 1.5 KW вретено со 4 парчиња носечка за cnc машинаПараметарот : Моќ : 1.5 k WНапон : 220 V (мора да бидат одобрени од страна на инверторот излез, може да не бидат директно користат обични апарати за домаќинство електрични)Струја : 8 AФреквенција : 400 HzДијаметар : 80mmБрзина : 024000 менува бројот на вртежи / минER collet : ER11Ладење : Воздушно ЛадењеВретено Тежина : 4.0 kgИмајќи : C6002*2,C6002*2Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

СКОРО 20 2.2 KW AC220V вода за ладење вретено мотор,24000RPM,400HZ+2.2 KW VFD инверторот+cnc гравирање битови

DEN 18000.00

СКОРО 20 2.2 KW AC220 V вода за ладење вретено мотор 24000 RPM,400 HZ+2.2 KW VFD инверторот+cnc гравирање битовиВе молиме љубезно ве молиме имајте во комплет вклучува следните ставки : 1*2.2 KW воздух за ладење вретено1*2.2 KW VFD инвертер5* cnc гравирање битовиВретено параметри : Материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик капак.Брзина Начини : Преку инвертор излезниот напон и да се прилагоди работната фреквенција може да се постигне 024000 steplessЛадење : Воздух за ладење на чекањеМоќ Интерфејс : Таму се означени 1234, 1 23 беа поврзани со инвертор за напојување (U, V, W), 4 поврзани инверторот земјатаМоќност : 2.2 kwНапон : 220 V / ACФреквенција : 0400 HzБрзина : 024000rpmRunout исклучување : Помалку од 0.01 mm4pcs лежиштаИмајќи Тип : 2×7005 C DT &2×6002 C Шведска брендCollet : ER20Применливи машина со дијаметар : 13mm,12mm,11mm,10мм,9mm,8mm,7mm, 6.35 mm, 6mm, 5mm, 4mm, 3.175 мм, 3мм, 2mm, 1mmМаснотии Lubricatio2.2 KW VFD инверторот информацииВлезен Напон : 220 V(+ / 15%)Излезен Напон : 220 VACТекст Фреквенција : 4863 HzФрекфенција : 0400 HzТекст Фаза : 1 или 3 фазаИзлез Фаза : фаза 3Власта го оценувате : 2.2 KWЖица connetion : cnc гравирање битовиСечење на Работ ДијаметарЦЕД : 6mmСечење на Работ ДолжинаCEL : 22mmМесо тело со ДијаметарSD : 6mmВо текот ДолжинаOVL : околу 50mmПревозотАко бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Купувачите царинската одлучи дали ќе треба да плаќа данок и должност,Ако пакетот е вратени затоа што на купувачот одбие да плаќа данок и должност,Купувачот не може да добие било каква наплата од нас.По продажба и спорот : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Секој проблем ќе биде решен сè додека не сте задоволни.Ве молиме да не испраќате спор, без било комуницира со нас, тоа не е добар начин да се решат проблемите.Повратни информации : Кога ќе го добиете на стоки, секое барање, ве молиме слободно контактирајте со нас...

CNC 400W DC12-48V Вретено мотор, 48V-12000r/мин, на 0,4 KW вретено мотор за CNC фреза+ 1pcs ER11 се Соберат

DEN 2594.88

1 x 400 W Вретено Мотор1 x ER11 алатка чак(3.175 mm 1 / 8)1 Работа напон : 1248vdc 2 Ротација на ветер : 300012000r / min (12 V3000r / мин ,24 V6000r / мин ,36 V9000r / мин ,48 V12000r / мин ) 3...

CNC мелничката вретено 2.2 KW вода за ладење вретено+инверторот+ER20 collets+пумпа за вода+водовод +вретено поддршка +cnc гравирање битови

14400.00 -5 % DEN 13680.00

CNC мелничката вретено ER20 2.2 KW вода за ладење вретено+1 парче 2.2 KW инверторот +12 парчиња ER20 collets+ 1 пумпа за вода +1water цевка +1matched вретено поддршка +1 cnc гравирање битови ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува 1*ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено 1*2.2 KW инверторот 12*ER20 collets 1water пумпа 1 водовод 1 исти вретено поддршка 1 cnc гравирање битови Моќ : 2.2 k W Напон : 220 V (мора да бидат одобрени од страна на инверторот излез, може да не бидат директно да се користи обичните апарати за домаќинство електрични) Струја : 8 A Фреквенција : 400 Hz Дијаметар : 80mm Брзина : 024000 r / мин ER collet : ER20 Ладење : водено Ладење Вретено Тежина : 5.5 килограми Имајќи : C7005*2 C6002*1 2.2 KW VFD инверторот Влезен Напон : 220 V(+ / 15%) Излезниот Напон : 220 VAC Текст Фреквенција : 4863 Hz Фрекфенција : 0400 Hz Влез Фаза : 1 или 3 фаза Излез Фаза : 3 фаза ER20 collets пумпа за Вода : Моќност : 75 W Проток : 3500 L / H Max.Висина : 3.5 M Напон : AC220240v / 50 HZ Излез, големина : 13 / 16 / 19mm водовод : Дијаметар : 8mm Вретено поддршка Дијаметар : 80mm Материјал : фрлија алуминиум CNC гравирање битови : Дијаметар : 3.175 мм е Применливо : гравирање Материјал : карбидПревозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

CNC Машини за 220V ER20 3KW водено ладење вретено 3kw вретено мотор вода за ладење гравирање вретено за дрво машина

DEN 13199.52

Листа на производи1 X 220 VAC 3.0 KW CNC Вода за Ладење Вретено Мотор гравирање мелничката мелење100*220mm ER20 4 Лого(ако сте треба 380v,ве молиме оставете порака за да ми)Основни параметри : Големина : 100x220mm(Средно тело со дијаметар : 80mmx Length : 225mm)Материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик јакна, вода јакна е притисок фрлија алуминиумски цевки, висока температура бакар серпентинаБрзина Начини : Преку инвертор излезниот напон и да се прилагоди работната фреквенција може да се постигне 024000 steplessЛадење : Вода за ладење на чекањеМоќ Интерфејс : Факултативен HG20 водоотпорен воздух приклучокот, а не се означени 1234, 123 беа поврзани со инвертор за напојување (U, V, W), 4 поврзани инверторот земјатаМоќност : 3.0 KWНапон : 220 vАктуелни : 12 AФреквенција : 0400 HzБрзина : 024000rpmRunout Исклучување : Помалку од 0.01 mmДијаметар(mm) : 100Имајќи Тип : 4 парчиња лежиштаCollet : ER20Клипот Knifediameter : 13mm,12mm,11mm,10мм,9mm,8mm, 7mm, 6.35 mm, 6mm, 5mm, 4mm, 3.175 мм, 3мм, 2mm, 1mm (стандард 6mm)Вода за Ладење ER20 collet делМаст За ПодмачкувањеГлавната Примена : Engrave за Дрво,бамбус,нормално PCB,ПВЦ,ПММА,пластика,бамбус, duotone одбор(ABS)и др nonmetal,исто така, може да engrave на злато,сребро,бакар, алуминиум,Pb итн мек метал работна површина.Предност : Имајќи е P4 одделение,2×7002 C P4 DT &2×7000 C P4 ДТ,Зголемување вретено живот со голема брзина,Висока вртежен момент,ниско ниво на бучава,ниска цена...

CNC мелничката вретено 2.2 KW вода за ладење вретено+2.2 KW инверторот+ER20 collets+пумпа за вода +водовод +cnc гравирање битови

13680.00 -5 % DEN 12996.00

CNC мелничката вретено ER20 2.2 KW вода за ладење вретено+1 парче 2.2 KW инверторот +12 парчиња ER20 collets+ 1 пумпа за вода +1water цевка +1 cnc гравирање битови ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува 1*ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено 1*2.2 KW инверторот 12*ER20 collets 1water пумпа 1 водовод 1 cnc гравирање битови Моќ : 2.2 k W Напон : 220 V (мора да бидат одобрени од страна на инверторот излез, може да не бидат директно да се користи обичните апарати за домаќинство електрични) Струја : 8 A Фреквенција : 400 Hz Дијаметар : 80mm Брзина : 024000 r / мин ER collet : ER20 Ладење : водено Ладење Вретено Тежина : 5.5 килограми Имајќи : C7005*2 C6002*1 2.2 KW VFD инверторот Влезен Напон : 220 V(+ / 15%) Излезниот Напон : 220 VAC Текст Фреквенција : 4863 Hz Фрекфенција : 0400 Hz Влез Фаза : 1 или 3 фаза Излез Фаза : 3 фаза ER20 collets пумпа за Вода : Моќност : 75 W Проток : 3500 L / H Max.Висина : 3.5 M Напон : AC220240v / 50 HZ Излез, големина : 13 / 16 / 19mm водовод : Дијаметар : 8mm CNC гравирање битови : Дијаметар : 3.175 мм е Применливо : гравирање Материјал : карбидПревозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

9KW 380V ATC Вретено Мотор 6.4 Nm 22A Краток главата ISO30/BT30 12000~24000rpm го замени Италија HSD CNC Машина

156384.00 -10 % DEN 140746.00

9 KW 6.4 NM 380 V 22 A 200 / 400 Hz Краток главата ISO30 / BT30 12000~24000rpm ATC Вретено Мотор замени Италија HSD CNC Машина НовиСпецификацииМодел Бр.GDZ143 X1339БрендChangsheng(Направени во Кина)Тип на производтрифаза асинхрони Автоматско Алатка Промена ( ATC) Вретено моторПол број4Номинална моќност(KW)9 KWНоминална напон(V)380 V YконекцијаНоминална брзина(вртежи во минута)12000 RPMСтруја(A)22 AФреквенција(Hz)400 HzЛадењеВоздушно ладењеИмајќи тип2×7011 C P42×7009 C P4Должина / ширина / hight(mm)510 / 133 / 133ПодмачкувањемаснотииЗаеднички на носотISO30 / BT30 ( обезбеди за себе )Поправка времеимајќи(половина година),вретено(една година)Тежина30 KGR.Индустриски АпликацииЗА CNC машини гравирањеСертификацијаISO90012000 Вретено Мотор Функција : 1) Увезените лежишта со добар квалитет, долг работен век...

1 година гаранција 24000 вртежи во минута ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено + 1 парчиња 2.2 KW VFD инверторот+1 исти вретено поддршка

DEN 18480.00

1 година гаранција 24000 вртежи во минута ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено + 1 парчиња 2.2 KW VFD инверторот+1 исти вретено поддршка ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува 1*ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено 1*2.2 KW инверторот 1*вретено поддршка Вретено Моќ : 2.2 k W Напон : 220 V (мора да бидат одобрени од страна на инверторот излез, може да не бидат директно да се користи обичните апарати за домаќинство електрични) Струја : 8 A Фреквенција : 400 Hz Дијаметар : 80mm Брзина : 024000 r / мин ER collet : ER20 Ладење : воздушно Ладење Вретено Тежина : 5.5 килограми Имајќи : C7005*2 C7002*2 2.2 KW VFD инверторот Влезен Напон : 220 V(+ / 15%) Излезниот Напон : 220 VAC Текст Фреквенција : 4863 Hz Фрекфенција : 0400 Hz Влез Фаза : 1 или 3 фаза Излез Фаза : 3 фаза Вретено поддршка Материјал : фрлија алуминиум со Дијаметар : 80mmПревозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

CNC мелничката вретено ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено + 1 парчиња 2.2 KW VFD инвертер

DEN 16560.00

CNC мелничката вретено ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено + 1 парчиња 2.2 KW VFD инверторот ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува 1*ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено 1*2.2 KW инверторот Вретено Моќ : 2.2 k W Напон : 220 V (мора да бидат одобрени од страна на инверторот излез, може да не бидат директно да се користи обичните апарати за домаќинство електрични) Струја : 8 A Фреквенција : 400 Hz Дијаметар : 80mm Брзина : 024000 r / мин ER collet : ER20 Ладење : воздушно Ладење Вретено Тежина : 5.5 килограми Имајќи : C7005*2 C7002*2 2.2 KW VFD инверторот Влезен Напон : 220 V(+ / 15%) Излезниот Напон : 220 VAC Текст Фреквенција : 4863 Hz Фрекфенција : 0400 Hz Влез Фаза : 1 или 3 фаза Излез Фаза : фаза 3Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

220v 1.5 KW вретено вода за ладење CNC вретено мотор ER16 водено Ладење Вретено Мотор за гравирање машина 80x190mm 4 Имајќи

DEN 6527.52

Ќе добиете 1pc 1 X 220 VAC 1.5 KW CNC Вода за Ладење Вретено Мотор гравирање мелничката мелење 80x190mm ER16 4 ИмајќиСликиПревозот ве Молиме отворете пакет и да провери доколку има некои оштетувања пред да го потпише, ако постојат некои штета , ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш, Ние ќе го избере најдобар начин за испраќање на стоки на вас ако курир ви choosed тоа, не е добро да Царинење Ние брод на worldwidebut Ако вашата земја е обичај е строг, ве молиме контактирајте со нас пред да конкурираат за да ја проверите детали и потврди.Плаќање Ние прифаќаме банка TT,western union,moenybook,moenygram итн Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето на Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

висока брзина 40000rpm вретено мотор 1.2 kw AC220V гравирање вретено со ER11 collet дијаметар 62mm за метал мелничката

DEN 17136.00

висока брзина 40000rpm вретено мотор 1.2 kw AC220 V гравирање вретено со ER11 collet дијаметар 62mm за метал мелничкатаСпецификација : Модел Бр.GDZ26Вретено моќ1.2 KWВретеното брзина040000rpmЛадење типВода за ладењеНапонAC220vФреквенција670 HzДијаметар62mmВретено должина210mmColletER11Тековната5 AПодмачкувањеМаснотииИмајќи типКерамичкиТежина6kgГаранцијаЦелата вретено за 1 година, лагери за 6 месециСликата референтен :

2.2 KW ER20 cnc вретено 24000 вртежи во минута cnc машина вретено мотор вода colling гравирање мелничката 220v AC 80x215mm

DEN 8639.52

Листа на производи1 X 220 VAC 2.2 KW CNC Вода за Ладење Вретено Мотор гравирање мелничката мелење80*215mm ER20 4 Лого(ако сте треба 380v,ве молиме оставете порака за да ми)Основни параметри : Големина : 80x225mm(Средно тело со дијаметар : 80mmx Length : 225mm)Материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик јакна, вода јакна е притисок фрлија алуминиумски цевки, висока температура бакар серпентинаБрзина Начини : Преку инвертор излезниот напон и да се прилагоди работната фреквенција може да се постигне 024000 steplessЛадење : Вода за ладење на чекањеМоќ Интерфејс : Факултативен HG20 водоотпорен воздух приклучокот, а не се означени 1234, 123 беа поврзани со инвертор за напојување (U, V, W), 4 поврзани инверторот земјатаМоќност : 2.2 KWНапон : 220 vСтруја : 8 AФреквенција : 0400 HzБрзина : 024000rpmRunout Исклучување : Помалку од 0.01 mmДијаметар(mm) : 80Имајќи Тип : 4 парчиња лежиштаCollet : ER20Клипот Knifediameter : 13mm,12mm,11mm,10мм,9mm,8mm, 7mm, 6.35 mm, 6mm, 5mm, 4mm, 3.175 мм, 3мм, 2mm, 1mm (стандард 6mm)Вода за Ладење ER20 collet делМаст За ПодмачкувањеГлавната Примена : Engrave за Дрво,бамбус,нормално PCB,ПВЦ,ПММА,пластика,бамбус, duotone одбор(ABS)и др nonmetal,исто така, може да engrave на злато,сребро,бакар, алуминиум,Pb итн мек метал работна површина.Предност : Имајќи е P4 одделение,2×7002 C P4 DT &2×7000 C P4 ДТ,Зголемување вретено живот со голема брзина,Висока вртежен момент,ниско ниво на бучава,ниска цена...

CNC мелничката вретено ER11 800w воздух за ладење вретено моторни +вретено поддршка +1.5 KW инверторот+13 парчиња ER11collets+cnc engravin битови

DEN 15600.00

CNC мелничката вретено ER11 800w воздух за ладење вретено моторни + вретено поддршка +1.5 KW инверторот+ 13 парчиња ER11 collets+10 парчиња cnc гравирање битови ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува : 1*ER11 дијаметар 65mm 220 V 800 W воздух за ладење вретено 1*вретено поддршка 1*1.5 KW инверторот 13 парчиња ER11 collets 10 парчиња cnc гравирање битови Вретено : дијаметар : 65mm ладење тип : воздух за ладење моќ го оценувате : 0.8 KW ротирање на ветер : 24000rpm / мин фреквенција : 400 HZ валута : 6 A имајќи : пред : C6002*2 задните : C6002*2 работен напон : AC220 V ER collet : ER11 1.5 KW VFD инверторот Влезен Напон : 220 V(+ / 15%) Текст Фреквенција : 4863 Hz Излезен Напон : 220 VAC Фрекфенција : 0400 Hz Влез Фаза : 1 или 3 фаза Излез Фаза : 3 фаза Гаранција : 1 година од датум сте го купиле Вретено поддршка Материјал : фрлија алуминиум со Дијаметар : 65mm ER11 параметар : CNC гравирање битови параметар : Дијаметар : 3.175 мм е Применливо : гравирање Материјал : карбидВретено или Вретено комплет Купувачот : ве молиме оставете ја вашата email за инструкции.Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

CNC вретено комплет ER20 2.2 KW вода за ладење вретено+2.2 KW инверторот+ ER20 collets+пумпа за вода +водовод +исти вретено поддршка

14160.00 -5 % DEN 13452.00

CNC вретено комплет ER20 2.2 KW вода за ладење вретено+1 парче 2.2 KW инверторот +12 парчиња ER20 collets+ 1 пумпа за вода +1water цевка +1matched вретено поддршка ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува 1*ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено 1*2.2 KW инверторот 12*ER20 collets 1water пумпа 1 водовод 1 исти вретено поддршка Моќ : 2.2 k W Напон : 220 V (мора да бидат одобрени од страна на инверторот излез, може да не бидат директно да се користи обичните апарати за домаќинство електрични) Струја : 8 A Фреквенција : 400 Hz Дијаметар : 80mm Брзина : 024000 r / мин ER collet : ER20 Ладење : водено Ладење Вретено Тежина : 5.5 килограми Имајќи : C7005*2 C6002*1 2.2 KW VFD инверторот Влезен Напон : 220 V(+ / 15%) Излезниот Напон : 220 VAC Текст Фреквенција : 4863 Hz Фрекфенција : 0400 Hz Влез Фаза : 1 или 3 фаза Излез Фаза : 3 фаза ER20 collets пумпа за Вода : Моќност : 75 W Проток : 3500 L / H Max.Висина : 3.5 M Напон : AC220240v / 50 HZ Излез, големина : 13 / 16 / 19mm водовод : Дијаметар : 8mm Вретено поддршка Дијаметар : 80mm Материјал : фрлија алуминиумПревозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

CNC мелничката вретено ER20 2.2 KW вода за ладење вретено+1 парче вретено поддршка

7104.00 -5 % DEN 6749.00

CNC мелничката вретено ER20 2.2 KW вода за ладење вретено+1 парче вретено поддршка ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува 1*ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено 1*вретено поддршка Моќ : 2.2 k W Напон : 220 V (мора да бидат одобрени од страна на инверторот излез, може да не бидат директно да се користи обичните апарати за домаќинство електрични) Струја : 8 A Фреквенција : 400 Hz Дијаметар : 80mm Брзина : 024000 r / мин ER collet : ER20 Ладење : водено Ладење Вретено Тежина : 5.5 килограми Имајќи : C7005*2 C6002*1 Вретено поддршка Материјал : фрлија алуминиумски Дијаметар : 80mmПревозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

нови извозни вретено CNC 600W Воздух кул Вретено

3359.52 -5 % DEN 3192.00

Нови домашни вретено моторРаботен напон : DC24 V110 VМоќност : 600 WБрзина : максимум до 200013000 вртежи во минутаВртежен момент : 600m N.мИзолација отпор : 100000000000000 ЕвраИзолација dielectric сила : DC500 VДијаметар : 57mmМоторни должина : 222 MM0.010.03 висока прецизност вретено радијална runoutАктуелни : 7.8 НаМоже да се користи за резби во дрво дупчење и така натаму PCBЗабелешка : овој мотор со тивка работа , ниска цена мали димензии и голема брзина , задниот мотор со форсирано ладење вентилатор , работа за долго време може да се увери ! Износот на концесии , ја поздрави оваа соработка .

ER11 дијаметар 220V 80mm воздух за ладење 1.5 KW вретено со 4 парчиња носечка за cnc машина

DEN 5184.00

ER11 дијаметар 220 V 80mm воздух за ладење 1.5 KW вретено со 4 парчиња носечка за cnc машина Параметар : Сила : 1.5 k W Напон : 220 V (мора да бидат одобрени од страна на инверторот излез, може да не бидат директно користат обични апарати за домаќинство електрични) Струја : 8 A Фреквенција : 400 Hz Дијаметар : 80mm Брзина : 024000 вртежи / мин. ER collet : ER11 Ладење : Воздушно Ладење Вретено Тежина : 4.0 kg Имајќи : C6002*2,C6002*2 можеби Ќе треба следниве предмети : Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

CNC мелничката вретено ER11 800w воздух за ладење вретено моторни +4 парчиња оригинални исти лежишта 6002

DEN 14304.00

CNC мелничката вретено ER11 800w воздух за ладење вретено моторни +4 парчиња оригинални исти лежишта 6002 ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува : 1*ER11 дијаметар 65mm 220 V 800 W воздух за ладење вретено 4 парчиња оригинални исти лежишта 6002 Вретено : 1) Моќност : 800 W2) Напон : AC напон 220 V3) Брзина : 024000 R / мин4) Ер Ладење5) ER11collets чак8) 4 парчиња лежишта​Вретено или Вретено комплет Купувачот : ве молиме оставете ја вашата email за инструкции.Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

CNC вретено комплет ER НА 20 2.2 KW воздух за ладење вретено моторни 4 имајќи+2.2 KW VFD инверторот+cnc гравирање битови

DEN 19200.00

CNC вретено комплет ER НА 20 2.2 KW воздух за ладење вретено моторни 4 имајќи+2.2 KW VFD инверторот+cnc гравирање битовиВе молиме љубезно ве молиме имајте во комплет вклучува следните ставки : 1*2.2 KW воздух за ладење вретено1*2.2 KW VFD инвертер5* cnc гравирање битовиВретено параметри : Материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик капак.Брзина Начини : Преку инвертор излезниот напон и да се прилагоди работната фреквенција може да се постигне 024000 steplessЛадење : Воздух за ладење на чекањеМоќ Интерфејс : Таму се означени 1234, 1 23 беа поврзани со инвертор за напојување (U, V, W), 4 поврзани инверторот земјатаМоќност : 2.2 kwНапон : 220 V / ACФреквенција : 0400 HzБрзина : 024000rpmRunout исклучување : Помалку од 0.01 mm4pcs лежиштаИмајќи Тип : 2×7005 C DT &2×7002 CCollet : ER20Применливи машина со дијаметар : 13mm,12mm,11mm,10мм,9mm,8mm,7mm, 6.35 mm, 6mm, 5mm, 4mm, 3.175 мм, 3мм, 2mm, 1mmМаснотии Lubricatio2.2 KW VFD инверторот информацииВлезен Напон : 220 V(+ / 15%)Излезен Напон : 220 VACТекст Фреквенција : 4863 HzФрекфенција : 0400 HzТекст Фаза : 1 или 3 фазаИзлез Фаза : 3 фаза cnc гравирање битовиСечење на Работ ДијаметарЦЕД : 6mmСечење на Работ ДолжинаCEL : 22mmМесо тело со ДијаметарSD : 6mmВо текот ДолжинаOVL : околу 50mmПревозотАко бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Купувачите царинската одлучи дали ќе треба да плаќа данок и должност,Ако пакетот е вратени затоа што на купувачот одбие да плаќа данок и должност,Купувачот не може да добие било каква наплата од нас.По продажба и спорот : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Секој проблем ќе биде решен сè додека не сте задоволни.Ве молиме да не испраќате спор, без било комуницира со нас, тоа не е добар начин да се решат проблемите.Повратни информации : Кога ќе го добиете на стоки, секое барање, ве молиме слободно контактирајте со нас...

Cnc вретено комплет ER11 воздух за ладење 1.5 KW вретено +cnc гравирање битови

DEN 9120.00

Cnc вретено комплет ER11 воздух за ладење 1.5 KW вретено +10 парчиња cnc гравирање битовиPlese ве молиме имајте во пакетот вклучува : 1*1.5 KW воздух за ладење вретено10 парчиња cnc гравирање битовиВретено : 1) Моќност : 1.5 KW2) Напон : AC напон 220 V3) Брзина : 024000 R / мин4) Ер Ладење5) ER11collets чак8) 4 парчиња лежишта​10 парчиња cnc гравирање битовиДобредојдовте во мојата продавница!Јас сум хобисти за cnc машина,и тоа ми е чест да комуницираат со cnc деловиdemander...

CNC мелничката вретено ER11 800w воздух за ладење вретено моторни +1.5 KW инверторот+10 компјутери 3.175*22mm две flute директно cnc мелничката малку

DEN 18240.00

CNC мелничката вретено ER11 800w воздух за ладење вретено моторни +1.5 KW инверторот+10 компјутери 3.175*22mm две flute директно cnc мелничката малку Ние може да ви ги испрати следните изглед VFD од случајно, назначен е да НЕ се прифати...

Cnc вретено комплет ER11 воздух за ладење 1.5 KW вретено + 13 парчиња ER11 collet

DEN 10848.00

Cnc вретено комплет ER11 воздух за ладење 1.5 KW вретено + 13 парчиња ER11 colletPlese ве молиме имајте во пакетот вклучува : 1*1.5 KW воздух за ладење вретено13pieces* ER11 colletsВретено : 1) Моќност : 1.5 KW2) Напон : AC напон 220 V3) Брзина : 024000 R / мин4) Ер Ладење5) ER11collets чак8) 4 парчиња лежишта​ER11 : Добредојдовте во мојата продавница!Јас сум хобисти за cnc машина,и тоа ми е чест да комуницираат со cnc деловиdemander...

Нов Производ!220V2.2KWER25 CNC Воздух за Ладење Вретено Мотор Воздух за Ладење на моторот дрво работи 4pcs керамички топката лежишта 0.01 mm прецизност

14826.24 -24 % DEN 11268.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_21 X 2.2 KW Воздух за Ладење Вретено ER25 керамички топката лежиштаОсновни параметри : Големина : 180x80x92mmБрзина Начини : Преку 3фаза излез инверторот и прилагодување на инверторот фреквенцијата на промена на вретеното брзина.Ладење : Воздух за ладењеМоќ Интерфејс : Факултативен водоотпорен воздух приклучокот...

CNC мелничката вретено ER11 800w воздух за ладење вретено моторни +1.5 KW инверторот+ 13 парчиња ER11collets

DEN 13680.00

CNC мелничката вретено ER11 800w воздух за ладење вретено моторни +1.5 KW инверторот+ 13 парчиња ER11 collets ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува : 1*ER11 дијаметар 65mm 220 V 800 W воздух за ладење вретено 1*1.5 KW инверторот 13 парчиња ER11 collets Вретено : дијаметар : 65mm ладење тип : воздух за ладење моќ го оценувате : 0.8 KW ротирање на ветер : 24000rpm / мин фреквенција : 400 HZ валута : 6 A имајќи : пред : C6002*2 задните : C6002*2 работен напон : AC220 V ER collet : ER11 1.5 KW VFD инверторот Влезен Напон : 220 V(+ / 15%) Текст Фреквенција : 4863 Hz Излезен Напон : 220 VAC Фрекфенција : 0400 Hz Влез Фаза : 1 или 3 фаза Излез Фаза : 3 фаза Гаранција : 1 година од датум сте го купиле ER11 параметар : Вретено или Вретено комплет Купувачот : ве молиме оставете ја вашата email за инструкции.Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.