• Ново
2 ПАРЧИЊА D19*300мм 8000 Гаус силна neodymium бар магнет на железо материјал отстранување

2 ПАРЧИЊА D19*300мм 8000 Гаус силна neodymium бар магнет на железо материјал отстранување

Оценка на клиентот:
DEN 4224.00

Износ
Залиха

Димензии : дијаметар 19mm, должина 300мм.( ( Технологија на производство на овој магнети е со рачна работа. Двата краја на магнети не се целосно завиткан од нерѓосувачки челик. Neodymium магнет ќе биде exposeed да надвор. Така што не може да се користи во течни и хемикалии. Имаме и други магнети целосна завиткани од 304 челик со аргон лачно заварување, која може да се користи во посебни средина. Ве молиме љубезно ја напушти масажа.) обложување : нерѓосувачки челик завиткани. работна температура : под 80 степен.
работи на принцип :
Главно за употреба : магнетното филтер прачки (бар магнет) главно се користи за отстранување на прав, гранули и течни или кашеста маса во магнетно железо нечистотии, широко се користи во керамика, електрична енергија, рударство, пластика, хемикалии, гума, лекови, храна, заштита на животната средина, пигменти, бои, електроника, металургија и други индустрии. Карактеристики : Нема енергија, нема загадување, може да бидат инсталирани во било која позиција за производство на линија може да биде во контакт со материјалот, простор за заштеда, лесна инсталација, магнетни ретки земјата магнетни легура Nd Fe B како извор на силен магнетизам, едноставна структура, долг живот, спецификација стил може да се во согласност со барањата на клиентите и на местото на производство арбитрарни промени. На производи се широко се користи во керамички суровини, хемикалии и лекови, машини и електроника, боја пигменти, храна, текстил и други индустрии, како што се керамички материјали кал железо; мелење машини и опрема предизвикани од железо; преработка на храна : индустрија (како што се дехидрирани зеленчук) во прилог на железо, силициум карбид абразивни индустрија, корунд, кварцен песок, алуминиумски прав и други процеси во прилог на железо : feed железо; refractories индустрија процесот на производство во прилог на железо.

Карактеристики

Композитни:
NdFeB Магнет
Број На Модел На:
нарачана е на располагање.
Обликот:
Бар
Примена:
Индустриски Магнет
Тип:
Постојано

Производи во категоријата

10 Компјутери Многу Силна Круг Диск Цилиндар Магнет 15x20mm Ретки Земјата Neodymium

1559.52 -5 % DEN 1482.00

Силна Круг Диск Цилиндар Магнет 15x20mm Ретки Земјата NeodymiumОпис : 10 компјутери N35 Силна Neodymium Круг Магнет 15x20mmДеталиОдделение : N35Облик : ТркалезнаГолемина : прибл...

Побрзаа Специјална Понуда Imanes Магнети 2 Парчиња Многу 30x20x10mm Голема Супер Силен Cuboid Блок Магнет Ретки Земјата Neodymium

DEN 1127.52

30x20x10mm Голема Супер Силен Cuboid Блок Магнет Ретки Земјата NeodymiumОпис : Супер Силен Ретки Земјата Магнет откако тие се заглавени со едни со други, тие се тешко да се пробие, освен;Лесно кршливи,па plesae користи внимателно.Исто така, може да се користи за да се прошири заштитени литиум батерии со вдлабнати контакт точки.Electrically проводници (што ги прави погодни да се прошири вдлабнати батерии).Совршен за лепење белешки на фрижидер врати.Идеален за DIY проекти,табла одредување,адсорпција на различни челик делови,одредување на ткиво кутија за на покрив,итнПредизвика голема супер магнетни,не't нека дете го допре.Функција : Облик : Cuboid Блок МагнетиSiz e : прибл...

Bismuth Кристали, Bismuth Метал / Bismuth ingot 200g Висока Чистота 99.99% Бесплатен Превозот!

DEN 2016.00

200g Топла Продажба на Нови Пристигнување 100 грама Висока Чистота 99.99%Bismuth Bi МеталBismuth е бела, кристална, кршливи метал со pinkish tinge, тоа е најмногу diamagnetic на сите метали, и коефициент на топлинска спроводливост е помал од било кој метал, освен меркур...

12 компјутери SmCo Магнет Блок 40x10x4 mm 1.57 YXG24H, 350degree C Висока Температура Mortor Постојан Магнет Ретки Земјата Магнети

DEN 2903.04

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg; Монета Големина=Dia25*2mm) Димензии : Должина 40.00 x Ширина 10.00 x Дебелина 4.00 mm дебелина Tolerances : ±0.004" x ±0.004"x ±0.002" (+ / 0.1 mm x ±0.1 mmx ±0.05 mm) Материјал : Sm Co, Одделение YXG24 H Позлата / Слој : N / A Magnetization на Ветер : Преку дебела (Столбови на најголемите лица) Max Оперативни Temp : 350ºC Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр...

20pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F40*20*10мм - Бесплатен Превозот

3720.00 -24 % DEN 2827.00

start21530084397796end2153008439779620 Super Моќна Силна Ретки Земјата Блок Nd Fe B Магнет Neodymium N35 Магнети F40*20*10мм Бесплатен ПревозотФункција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 40mm x20mm x 10мм (1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 20pcs Блок Nd Fe B Магнет Neodymium Магнети F40*20*Опис 10мм

20pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F40*15*3мм - Бесплатен Превозот

1094.88 -24 % DEN 832.00

start21530084397796end2153008439779620 Super Моќна Силна Ретки Земјата Блок Nd Fe B Магнет Neodymium N35 Магнети F40*15*3мм Бесплатен ПревозотФункција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 40mm x15mm x 3мм (1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 20pcs Блок Nd Fe B Магнет Neodymium Магнети F40*15*Опис 3мм

6-120 парчиња Lathed Тенџере Магнет со Дијаметар од 16 mm Кревање Магнет Стегање A3 Челик Првенство Neodymium Монтажа Магнет deap море спасување

479.04 -12 % DEN 421.00

Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 кг)Овие се многу силни магнети со висок влечење на сила, па дури и големината не е толку "голема"...

Нови Пристигнување Aimant Neodymium Магнети 50 Компјутери Многу Супер Силен Cuboid Блок Ретки Земјата N35 2015 Година Нови Пристигнување До 2015 Жена Блузи

1575.36 -5 % DEN 1497.00

50 компјутери Супер Силен Cuboid Блок Магнет Ретки Земјата N35 NeodymiumОпис : Облик : БлокОдделение : N35Боја : СребренаКоличина : 50 компјутериГолемина : 30*10*2mm (Должина*Широк*Hight)Макс Temp (степени C) : 80Совети : 1, Силни магнети треба да се Чува далеку од Ironware и некои лесно magnetized железо, како што се следи, банкарски картички, компјутери, телевизии, мобилни телефони и други2, Силни магнети треба да се чуваат на суво, загрева средина, и треба да ги користите на пластика, дрво, картон, пена да се одвојат и се завиткани.3, Магнети може да влијае на метар вода ,електрична метар, гас метар и некои премерување опрема постојат некои неточни влијае (како, на пример : ако магнети поставени во близина на метар, на метар ќе се забави)Забелешка : Бидете внимателни кревка и клип страна, се става во суво место, се чуваат на собна температура!ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : не би го препорачал ова магнет се користат од страна на децата под 5 без надзор!Пакет Се Вклучени : 50 × Блок Магнет

Топла Продажба Врвни Мода 160 Компјутери Многу Силна 10x1mm N50 Диск Круг Ретки Земјата Neodymium Магнети Топла Продажба 925 Sterling Silver Поставува

DEN 1460.16

160 PCS Силна 10x1mm N50 Диск Круг Ретки Земјата Neodymium МагнетиСпецификација : Облик : ДискМатеријал : Nd Fe BОдделение : N50Позлата : НуCuNi ( Никел )Боја : СребренаКоличина : 160pcsМагнетни се соочуваат со дијаметар : 10ммДебелина : 1 mmМакс Temp (степени C) : 80Magnetized на ветер : на двата краја на N S полАпликации : Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар, метар, звук метар, а полињата за префрлување, сензори.Електрични полиња : VCM, CD / DVDROMот, генератори, мотори, серво мотори, микромотори, мотори, вибрации мотори.Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетна кран, магнетни машини.Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина, магнетни брави,вратите и прозорците магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки, магнетни алатки, подароци и пакување.Совет : 1, Силни магнети треба да се Чува далеку од Ironware и некои лесно magnetized железо, како што се следи, банкарски картички, компјутери, телевизии, мобилни телефони и други2, Силни магнети треба да се чуваат на суво, загрева средина, и треба да ги користите на пластика, дрво, картон, пена да се одвојат и се завиткани.3, Магнети може да влијае на метар вода ,електрична метар, гас метар и некои премерување опрема постојат некои неточни влијаат(Како, на пример : ако магнети поставени во близина на метар, на метар ќе се забави)Забелешка : Бидете внимателни кревка и клип страна, се става во суво место, се чуваат на собна температура!ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Ние не би го препорачал ова магнет се користат од страна на децата под 5 без надзор!Пакет се вклучени : 160 x N50 Магнети

850ui Американски FT-87-43 toroids FT 87 43 Феритни Јадро FT87-43 радио фреквенција RF OD*ID*HT:22.1*13.7*6.35 мм

DEN 811.20

Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic железото не може да се адсорпција.Оваа компанија е специјализирана за производство, продажба на високо квалитетни мека магнетизам ferrites магнетното јадро, Gao Daoci линкот, скелетот, и може да според да посетителот барање осипување, вклучувајќи (EE EF EFD ЕП ЕПС ПК РМ ТЕНЏЕРЕ UU UT И UF ER ERL ЈАГУЛА РМ GU магнетното јадро + скелет), магнетното јадро фабрика се наоѓа во кина, оваа минерали се богати, добри врски, човечки ресурси се чувствувате, продолжение на бенигна развој за оваа компанија за да се обезбеди поволно состојба, оваа Si Јуани и насекаде корисникот заедница соработуваа со почит, взаемно корисни интеракција, комунален развој...

Специјална Понуда Врвни Мода Iman 30pcs Многу N50 3mmx1mm Силна Круг Магнет Ретки Земјата Neodymium Диск Круг Магнет

DEN 924.96

Опис : 30pcs N50 3mmx1mm Силна Круг Магнет Ретки Земјата Neodymium Диск МагнетиСпецификација : Материјал : Nd Fe B Одделение N50Големина : 3мм Кол x 1mm Дебели + / 0.1 mmПозлата : НикелБакарНикел (Ni Cu Ni) Тројно ПозлатаMagnetisation на Ветер : Преку Дебелина Пола се на Кружни ЛицаМакс Употребливи Температура : 80o C / 176o FАпликации : Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар, метар,звук метар, а полињата за префрлување, сензори.Електрични полиња : VCM, CD / DVDROMот, генератори, мотори, серво мотори, микромотори, мотори, вибрации мотори.Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина, магнетни брави,врати и за windows магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки, магнетни алатки, подароци и пакување.Внимание : Овие магнети се многу моќни кои треба да се ракува со голема грижа.Не им дозволувајте на децата да си играат со нив без надзор, како тие би можеле да добијат повредени.Особено обрнете внимание на samll магнети , ве молиме место во некаде деца може да't дофат...

100pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F40*15*3мм - Бесплатен Превозот

4662.72 -24 % DEN 3544.00

start21530084397796end21530084397796100 Super Моќна Силна Ретки Земјата Блок Nd Fe B Магнет Neodymium N35 Магнети F40*15*3мм Бесплатен ПревозотФункција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 40mm x15mm x 3мм (1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 100pcs Блок Nd Fe B Магнет Neodymium Магнети F40*15*Опис 3мм

SmCo Магнет Блок 50x25x20 mm 2 YXG24H, 350degree C Висока Температура Mortor Постојан Магнет Ретки Земјата Магнети

DEN 3251.52

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg; Монета Големина=Dia25*2mm) Димензии : Должина 50.00 x Ширина 25.00 x Дебелина 20.00 mm дебелина Tolerances : ±0.004" x ±0.004"x ±0.002" (+ / 0.1 mm x ±0.1 mmx ±0.05 mm) Материјал : Sm Co, Одделение YXG24 H Позлата / Слој : N / A Magnetization на Ветер : Преку дебела (Столбови на најголемите лица) Max Оперативни Temp : 350ºC Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр...

99.99% Чист Tellurium Метал Metalloid Елемент 52 од големи ingot 100 грама

DEN 4800.00

На оваа аукција е за 100 грама 99.99% чист Tellurium што беше скршен исклучување на поголем ingot Поради кршливи природата на овој елемент тоа, најверојатно, ќе биде во многу парчиња...

2 ПАРЧИЊА D16*300мм 5000 Гаус силна neodymium бар магнет на железо материјал отстранување

DEN 3168.00

Димензии : дијаметар 16mm, должина 300мм ( Технологија на производство на овој магнети е целосна мистерија 304 челик со аргон лачно заварување, која може да се користи во посебни средина...

До 2015 Ограничена на Врвот на Модата Iman Neodymium Магнети 25 Компјутери Многу N35 Силна Круг Диск Ретки Земјата 10мм Х 8мм

DEN 1366.56

Опис : 25 компјутери N35 Силна Круг Диск Магнети Ретки Земјата Neodymium 10мм х 8ммNeodymium (хемиски симбол Нд) е елемент 60 на периодична табела...

1pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F40*20*10мм - Бесплатен Превозот

378.24 -24 % DEN 288.00

start21530084397796end215300843977961 Super Моќна Силна Ретки Земјата Блок Nd Fe B Магнет Neodymium N35 Магнети F40*20*10мм Бесплатен ПревозотФункција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 40mm x20mm x 10мм (1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 1pcs Блок Nd Fe B Магнет Neodymium Магнети F40*20*Опис 10мм

Висок квалитет JK10/25 DC 6V 12V 24V Електромагнетниот Морон Држи Електрични Магнет Кревање на 0,4 KG Electromagnet Не-стандардни обичај

DEN 434.40

ElectromagnetМоделD(mm)d(mm)H(mm)ММоќност(W)вшмукување(kg) JK08 / 20 Φ8 Φ3 20 M3 2 0.15 kg JK08 / 25 Φ8 Φ3 25 М3 2 0.2 kg JK10 / 10 Φ10 Φ4 10 М3 2 0.3 kg JK10 / 25 Φ10 Φ4 25 М3 2 0.4 kg JK13 / 27 Φ13 Φ7 27 М3 2 0.5 kg JK15 / 5 Φ15 Φ7 5 М3 2.5 1.0 kg JK16 / 16 Φ16 Φ7 16 М4 2.5 1.5 кг JK16 / 25 Φ16 Φ7 25 М4 2.5 2.0 kg JK20 / 15 Φ20 Φ8 15 M3 3 2.5 kg JK20 / 20 Φ20 Φ8 20 M6 3 2.5 kg JK20 / 25 Φ20 Φ8 25 M6 3 3.0 kg JK25 / 20 Φ25 Φ10 20 М4 4 6.0 kg JK25 / 25 Φ25 Φ10 25 M6 4 6.0 kg JK25 / 40 Φ25 Φ10 40 M6 5 8.0 kg JK30 / 18 Φ30 Φ12 18 М4 5 8.0 kg JK30 / 22 Φ30 Φ12 22 М4 5 10kg JK30 / 25 Φ30 Φ12 25 M6 5 10kg JK30 / 40 Φ30 Φ12 40 M6 5 15kg JK34 / 9 Φ34 Φ16 9 6 M5 8.0 kg JK34 / 18 Φ34 Φ16 18 М4 6 18kg JK38 / 8 Φ38 Φ17 8 М4 6 15kg JK34 / 25 Φ34 Φ16 25 M6 7 20 кг JK40 / 20 Φ40 Φ18 20 М5 8 25kg JK40 / 25 Φ40 Φ18 25 M6 8 25kg JK40 / 30 Φ40 Φ18 30 M6 8 30kgr...

10pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F40*30*4mm - Бесплатен Превозот

1337.28 -24 % DEN 1016.00

start21530084397796end2153008439779610 Super Моќна Силна Ретки Земјата Блок Nd Fe B Магнет Neodymium N35 Магнети F40*30*4mm Бесплатен ПревозотФункција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 40mm x30mm 4mm x (1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 10pcs Блок Nd Fe B Магнет Neodymium Магнети F40*30*Опис 4mm

20 Компјутери N50 10мм X 3мм Силна Круг Магнети Ретки Земјата Neodymium

DEN 1197.60

Опис : 20pcs N50 10мм x 3мм Силна Круг Магнети Ретки Земјата Neodymium МагнетиСпецификација : Облик : Тркалезна Материјал : Nd Fe B магнетни материјали Производ Големина : 10 x 3мм Одделение : N50 Количина : 20 Употреба : 1...

20pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F40*10*5мм - Бесплатен Превозот

1110.24 -24 % DEN 844.00

start21530084397796end2153008439779620 Super Моќна Силна Ретки Земјата Блок Nd Fe B Магнет Neodymium N35 Магнети F40*10*5мм Бесплатен ПревозотФункција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 40mm x10mm x 5mm (1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 20pcs Блок Nd Fe B Магнет Neodymium Магнети F40*10*Опис 5mm

10Pcs N35 20*10*2MM Супер Силен Neodymium Магнет Блок Cuboid Постојан Ретки Земјата Магнети N35

238.56 -12 % DEN 210.00

10 Pcs N35 20*10*2 MM Супер Силен Neodymium Магнет Блок Cuboid Постојан Ретки Земјата Магнети N35Известување Магнет површината Никел позлата, со Овој процес се прави големината помалку 0.10.3 MMОблик : БлокМатеријал : Nd Fe BОдделение : N35Позлата : НуCuNi ( Никел )Боја : СребренаКоличина : 10pcsГолемина : 20*10*2mmМакс Temp (степени C) : 80Magnetized на ветер : на двата краја на N S полАпликации : Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар, метар, звук метар, а полињата за префрлување, сензори.Електрични полиња : VCM, CD / DVDROMот, генератори, мотори, серво мотори, микромотори, мотори, вибрации мотори.Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетна кран, магнетни машини.Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина, магнетни брави, врати и прозорец магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки, магнетни алатки, подароци и пакување.Пакетот вклучува : 10 Pcs Магнети Ретки Земјата Neodymium N35

50pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F40*15*5мм - Бесплатен Превозот

3424.32 -24 % DEN 2603.00

start21530084397796end2153008439779650 Super Моќна Силна Ретки Земјата Блок Nd Fe B Магнет Neodymium N35 Магнети F40*15*5мм Бесплатен ПревозотФункција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 40mm x15mm x 5mm (1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 50pcs Блок Nd Fe B Магнет Neodymium Магнети F40*15*Опис 5mm

1pcs Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F40*25*10мм - Бесплатен Превозот

434.88 -24 % DEN 331.00

start21530084397796end215300843977961 Super Моќна Силна Ретки Земјата Блок Nd Fe B Магнет Neodymium N35 Магнети F40*25*10мм Бесплатен ПревозотФункција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 40mm x25mm x 10мм (1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 1pcs Блок Nd Fe B Магнет Neodymium Магнети F40*25*Опис 10мм

1pcs N50 Супер Силен Блок Cuboid Neodymium Магнети x 100mm 15mm x 5mm Ретки Земјата 100*15*5mm

235.20 -12 % DEN 207.00

Материјал : Neodymium МагнетиСертификација : Ro HS поминаОдделение : N50Magnetization : Axially magnetized / Столбови на Рамни КраевиСостојба : новаОблик : БлокТолеранција : +03ммДимензија : 100mm*15mm*5mmОпис Толеранција : +(1mm5мм)Neodymium (хемиски симбол Нд) е елемент 60 на периодична табела.Тоа е ретка земја метал и форми еден од Lanthanides серија.Кога се додава на Железо (Fe) и Бор (Б) (хемиска формула Nd14 Fe21 B) на resultant магнети се најсилните магнети во моментов се на располагање...

Продажба 10 Компјутери Многу 20mm Кол X 10мм N52 Neodymium Најсилниот Магнет Одделение

DEN 1568.64

20mm Кол x 10мм N52 Neodymium Најсилниот Магнет ОдделениеОпис : Силни магнетни Nd Fe BКружен Диск Магнети се направени од Нео Neodymium Магнет материјал и имаат силни магнетни настапи.Супер силен Ретки земни магнети откако тие се заглавени со едни со други, тие се тешко да се пробие, освен.Вие треба да бидат внимателни за да се скрши освен не користите силна моќ да pry отворен или тоа ќе предизвика штета и во пукнатините во магнетното материјал.Карактеристики : Облик : ДискОдделение : N52Позлата : НуCuNi ( Никел )Макс Temp (степени C) : 80Материјал : Nd Fe BБоја : СребренаМагнетни се соочуваат со дијаметар : 20mmДебелина : 10ммКоличина : 10 компјутериАпликации : Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар, метар, звук метар, а полињата за префрлување, сензори.Електрични полиња : VCM, CD / DVDROMот, генератори, мотори, серво мотори, микромотори, мотори, вибрации мотори.Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетна кран, магнетни машини.Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина, магнетни брави, врати и прозорци магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки, магнетни алатки, подароци и пакување.Совет : 1, Силни магнети треба да се Чува далеку од Ironware и некои лесно magnetized железо, како што се следи, банкарски картички, компјутери, телевизии, мобилни телефони и други2, Силни магнети треба да се чуваат на суво, загрева средина, и треба да ги користите на пластика, дрво, картон, пена да се одвојат и се завиткани.3, Магнети би можеле да бидат заинтересирани во вода метар ,Електрични метри, гас метар и некои премерување опрема постојат некои неточни влијае (како, на пример : ако магнети поставени во близина на метар, на метар ќе се забави)Забелешка : Бидете внимателни кревка и клип страна, се става во суво место, се чуваат на собна температура!ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Ова е сериозно моќен магнет и тоа е сосема несоодветни за деца!!!Пакет Се Вклучени : 10 x Силни магнетни Nd Fe B

6PCS 40*20*2mm N45 Силна NdFeB ретки земјата Neodymium постојан магнет Никел позлата 40X20X2MM

511.68 -5 % DEN 486.00

6 PCS 40*20*2mm N45 Силна Nd Fe B ретки земјата Neodymium постојан магнет Никел позлата 40 X20 X2 MM6 PCS 40*20*2mm N45 Силна Nd Fe B ретки земјата Neodymium постојан магнет Никел позлата 40 X20 X2 MMИзвестување Магнет површината Никел позлата, со Овој процес се прави големината помалку за 0.10.4 MM6 PCS NEODYMIUM МАГНЕТСостојба : новаОблик : лентаДимензија : L40mm x W20mm x T2mmМатеријал : Neodymium ретки земјата магнетиОдделение : N45Макс Температурата На Работа : 80°CПозлата : никел никел бакар тројно слој позлатен

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.