• Ново
Дизајн на Разнесени Стакло Арт Деко Лустерот Chihuly Стил LED Светилки Уметнички Лустерот

Дизајн на Разнесени Стакло Арт Деко Лустерот Chihuly Стил LED Светилки Уметнички Лустерот

Оценка на клиентот:
DEN 96000.00

Износ
Залиха


Дизајн на Разнесени Стакло Арт Деко Лустерот Chihuly Стил LED Светилки Уметнички Лустерот
Големина : W100cm*H100cm
(100% рака разнесени DIY инсталација на производи од стакло, на готовиот
производи ќе бидат малку различни од оригиналната слика.
Прифати разликата ако имате цел тоа!)
За боја,големина,стил :
Можете да изберете било која боја како ви се допаѓа според нашите колор палета.
И големина може да се прилагоди, како и. Ве молиме љубезно ни остави порака
ако имате било какви барања. Ако не, можете да го нарачате производот директно од нашата продавница.
За пакетот :
Секој Стакло беше внимателно спакувани одделно со поли торба и пена.
Вие не треба да се грижите за кршење на проблемот. Ние ќе обезбеди околу 5-
10% резервни делови во тетрапак во случај некои од стакло се скршени.
Кога имаш скршеното стакло не треба да се грижите, тие се уште ќе биде доволно ако
скршени квантитетот не е толку голема. Како знаеме дека тие се кревка стакло
а некои би можеле да бидат скршени. Но, имаме многу професионално искуство
во пакување материјал и посебно пакување начин, така што на пакетот ќе биде безбедно.
Инсталација и Одржување на :
Електричната инсталација е многу сличен на ставање во тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност, е забава! Ако некогаш сте подготвени букет цвеќе, може да се стави заедно на еден од нашите лустери. Секој лустерот пристигнува со лесен-за-користење installtion водич и ние сме среќни да ви прошетка низ инсталацијата преку телефон. Сите наши вработени имаат практично искуство виси овие лустери и се фантастичен ресурси за сугестии и предлози.
Одржувањето е лесно користење на кондензирана воздух за чистење. Светилки се достапни преку врвот на лустерот.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П1 : Дали овие парчиња достапни во различни бои и големини?
Yes (да). Имаме боја шема за вашиот референца. На големина и боја може да се прилагоди .
Q2 : Како да се соберат лустерот и скулптура? Се лустери може да бидат обесени на таванот директно ?
Инсталација настава ќе бидат обезбедени, вие само треба да се стави произлегува со метална рамка соодветно. Инсталацијата е многу слична со ставање на тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност се забавуваат!
Q3 : Се овие стаклени елементи скршен лесно за време на испорака?
Ние пак ги со 1pc/5-слој извоз картон, светилка рамка К/D пакување со густа пена во внатрешноста, стаклена се спакувани одделно со поли торба и пена, секој пакети се нудат со англиски инсталација настава и слика. Околу 10% бесплатно резервни делови ќе се стави заедно , можете само да го остатокот се осигура дека некои скршени парчиња нема да влијае на вас да го инсталирате совршен лустерот.
Q4 : Дали ќе го прифати Кредитна Картичка, Visa, Paypal, итн. плаќање ?
Сите ние се прави бизнис од страна на T/T(Телеграфска Трансфер) или Western Union. 50% депозит, рамнотежата, пред превозот за цел над $5,000. Paypal е исто така достапни за мали цел.
П5 : Каков вид на превозот начин не ја користите?
И по море и да ги Изразат се во ред, можете да одберете од себе.

Карактеристики

Тип На Објект:
Лустери
Е Светилки Вклучени:
Yes
Заврши:
Железо
сертификација:
УЛ,CE
Број На Модел На:
LR080
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Стил:
Куќа
База Тип:
E14
Сенка Ветер:
Надолу
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
2years
Тело Материјал:
Стакло
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
No
Напон:
110-240V
Wattage:
3w/led

Производи во категоријата

Бесплатен Превозот Месинг Боја K9 Кристал Лустерот Модерна Кристал Лустерот Светилка / Слаб / Осветлување Тела E14 AC Загарантирана

DEN 9432.00

Бесплатен Превозот Месинг Боја K9 Кристал Лустерот Модерна Кристал Лустерот Светилка / Слаб / Осветлување Тела E14 AC 100% ЗагарантиранаКупи Упатство1...

Бесплатен Превозот Бакар Pendant Светилка Месинг Виси Светлина Ткаенина Лустерот Модерна Суспензија Осветлување Американската Држава Северна Светилка

16236.48 -0 % DEN 16236.00

Бесплатен Превозот Бакар Pendant Светилка Месинг Виси Светлина Ткаенина Лустерот Модерна Суспензија Осветлување Американската Држава Северна СветилкаКупи Упатство1...

Злато Кристал Лустерот LED Светилка Модерна Кристалните Лустери Светла Тела Хотел Клуб Дома Осветлување Виси Светла AC90V-260V

23952.00 -5 % DEN 22754.00

Оваа Лустерот можат да работат во 90 V260 V Оригиналниот светилка е 220 V Можете да ја промените светилки со себеси, ако е потребно...

кристал лустерот светлина големи луксузни плоштадот foyer кристал лустерот скалите виси светилка хотел осветлување

46464.00 -34 % DEN 30666.00

[1] Модел No : 3044 D[2] Напон : 110 V240 V[3] Димензии : (1) L80*W80*H250cm,(2) L100*W100*H420cm[4] Материјал : кристал & s tainless челик[5] извор на Светлина : GU10 LED[6] Стил : модерна[7] Светилка тело боја : сребрена[8] соодветно место : дневна соба ,спална соба, хотел ,кафе, сала за состаноциПочитувани Купувачи , добредојдовте на нашата продавница .Пред да нарачате , pls љубезно ве молиме да го прочитате следново внимателно.

12 глави лустерот за дневна соба хотел сала музеј на модерна pendant светилка бронзена боја уникатен дизајн суспензија осветлување

26400.00 -10 % DEN 23760.00

12 глави лустерот за дневна соба хотел сала музеј на модерна pendant светилка бронзена боја уникатен дизајн суспензија осветлувањесијалица приклучок тип : E27големина : види подолу сликаматеријал : металПродавачот ВетувањеСе враќа : Ние да се потрудиме да им служи на секој клиент нашите најдобро што можеме .Ние ќе ви вратат за предмети се врати во рок од 7 дена од денот на добивате нив, за било која причина...

Модерната LED лустерот акрилик светла светилка за dinning соба дневна соба lampadario moderno Сјај Лустерот Осветлување VALLKIN

7341.12 -29 % DEN 5212.00

ПРОИЗВОД ДЕТАЛИ · "Абажур Боја" опција претставува различен производ големини · Виси Жица Max Должина 59.1 Инчен / 150 CMПрилагодливи, · Крошна големина 7.87 Инчен / 20 СМ, · Напон AC110120 V или AC220240 VБЕЗ DIMMABLE...

Луксузни модни Лустерот кристал на светлина кратка модерна уметност свеќа осветлување светилки лустерот Осветлување LED лустерот спална соба

11280.00 -12 % DEN 9926.00

материјал : chome метал+стакло+кристалносветилка димензии : дијаметар abouy 23.6 инчен(60cm)*висина 22inch(56cm)+синџири size25cm висинаlampholder : E14 или E12 lampholder 6*40w (pls употреба LED сијалица ,која може да спаси повеќе енергија)Напон : 110 V или 240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачи'countries)

Моден врвот K9 кристал лустерот 10 оружје Лустери Дневна Соба Светилки за Осветлување Модерна Кристал Лустерот Со Абажур

14399.52 -28 % DEN 10368.00

започнетекрајотпроизвод опција листаПредмет Бр : HFWC010Димензии : Дијаметар 85cm H 61cmсо E14 Блескаво Светилкисо абажурСАД$ 168.00 / парчеСАД$ 154.00 / парчеСАД$ 69.50 / парчеСАД$ 74.50 / парчеКомпанијата воведе : Ha Fa Осветлување фабрика Фокус на високо квалитетни LED светлата и сите видови на лустери многу години,Нашата мисија е да биде водечка навигатор на декоративни;Врз основа на висок квалитет и одлична услуга, нашата компанија ветување да се направи супериоренгаранција за нашата служба за корисници пред и по продажбата.Превозот : Нормално сите стоки ќе брод во рок од 17 дена, ако имаат акции.некои предмети не се акции што bulkhead ѕид светлина нормално брод во рамките на715days предизвика овој многу дизајни и секоја боја три боиможе да изберете .ПлаќањеНие прифаќаме Т / T,ВУ,Зачувам ,Money Gram и така натамуAftersell услугаНие одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!Ако не сте задоволни со нашата предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате на време пред даостави негативни повратни информации или да се отвори расправа за Aliexpress .ние ќе се обидеме потрудиме да се направи стезадоволство.

Шарени Дизајниран Led Светло Стакло Лист Лустерот

DEN 42720.00

Шарени Дизајниран Led Светло Стакло Лист ЛустеротГолемина : W70cm*H100cmНашите стакло се 100% рачно изработени и производството може да се погледне малку различни од оригиналната фотографии.C handeliers дека ќе светне вашиот живот...

2018 Нов дизајн led кристал лустерот модерна нерѓосувачки челик + јасно кристално срце во срце романтична сјај осветлување lamba

DEN 5700.00

Материјали : LED, Кристал, од не ' Рѓосувачки ЧеликВлезен напон : AC 110240 V 50 / 60 HzИзвор на светлина : Висока Моќност SMD LED (Вклучени)Потрошувачка на енергија : 36 WПланината метод : Површината МонтираниДолжина На Кабелот : ПрилагодливКонтрола на владата : Ѕиден ПрекинувачПримена : Дневна Соба, Трпезарија, Студија, Спална Соба, Ресторан, Лоби, ДругиОбјектот Големина : Како на сликата подолу​1 : Наредби обработени навремено по плаќање на проверка.2 : Ние само брод да се потврди цел адреси...

Бел Кристал Осветлување Лустери Модерна кристал лустерот за дневна соба светлата спалната соба светилка k9 кристал Лустерот светлина

14400.00 -12 % DEN 12672.00

материјал : chome метал+стакло+стакло+ткаенина абажур (кога се купи молам да ми кажете што абажур што треба ,А " или "Б")светилка димензии : дијаметар околу 70cm*висина 60см+синџири size30cm висинаlampholder : E14 или E12 lampholder 8*40w (pls употреба LED сијалица ,која може да спаси повеќе енергија)Напон : 110 V или 240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачи'countries)

Цинк Легура Лустерот за Дневна Соба и Голема Кристал Лустерот Foyer Светлина Тела Таванот Виси Светилка Големи Foryer лустерот

223200.00 -12 % DEN 196416.00

Материјал : lating Цинк легура со K9 кристал,Имитација jade сенкаМерења : Дијаметар околу 150cm(59")*220cm(86")+синџири length40cm ,вкупната висина е about102",синџири висина може да ajust краток*Lightsource & сијалица носителот : E14 / E12 , приклучок за ЛЕР свеќа bulb15+10+5=30bulb*3 W или 7 W,крушка не ги вклучуваат,укажуваат на тоа се купи 5 W за секоја сијалицаБоја : види слика за деталиНапон : 110 V 240 V (во Согласност со стандарден напон од купувачите земји)Напомена : Ако сте Шведска или руската Федерација купувачот ве молиме оставете ги вашите име и презиме, кога прави нарачка

Голем Кристалните Лустери Современата Chrome Лустерот Осветлување Трпезарија Кристалните Лустери Луксузен Дом Современите Осветлување Светилка

96000.00 -14 % DEN 82560.00

материјал : злато (хром)боја метал+стакло+кристал ( ако треба ткаенина абажур ве молиме прашалник мене ,цената е различен )светилка димензии : дијаметар околу 120 cm*висина 160cm+синџири големина за висина 40cmlampholder : E14 или E12 lampholder 32*3w (pls употреба LED сијалица ,која може да спаси повеќе енергија)Напон : 110 V или 240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачи'countries)ТОПЛА ПРОДАДЕматеријал : злато боја метал+стакло+кристал ( ако треба ткаенина абажур ве молиме прашалник мене ,цената е различен )светилка димензии : дијаметар околу 120 cm*висина 160cm+синџири големина за висина 50cmlampholder : E14 или E12 lampholder 32*3w (pls употреба LED сијалица ,која може да спаси повеќе енергија)Напон : 110 V или 240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачи'countries)

Класичен Кристал Лустерот Свеќа Осветлување Тела Златен или Сребрен Сјај Кристал Виси Светилка MD8861

12571.20 -24 % DEN 9554.00

Купување Белешки1 Pls воопшто не се ни лоши или неутрален повратни информации директно, како тоа не е ништо решено за вас, ако ви се исполнат на секој проблем, pls ни остави порака и да чекаат за нашите најдобри решение.2...

Класичен Сина Led Светло за Ентериерно уредување Стакло Лустерот

DEN 52800.00

Класичен Сина Led Светло за Ентериерно уредување Стакло ЛустеротГолемина : W70cm*H135cmНашите стакло се 100% рачно изработени и производството може да се погледне малку различни од оригиналната фотографии.C handeliers дека ќе светне вашиот живот...

Кафеава боја Модерни Прстени LED лустерот светла за livingroom diningroom lampadario moderno Сјај Лустерот Осветлување Тела

6240.00 -24 % DEN 4742.00

Prodcut Информации : 1 S pecification : a Големина на : 1 Прстен D40H100 CM 25 W б Големина на : 1 Прстен D60H100 CM 38 W в Големина : 2 Прстени D60+D40H100 CM 63 W г...

Најдобра Цена Модерна K9 Кристал Лустерот Голем Хотел Лустерот LED Скалите Светлина сјај кристална топка дизајн гаранција

27727.68 -8 % DEN 25510.00

Новиот Модерен K9 Кристал Лустерот Голем Хотел Лустерот LED Кристал Скалите Светлина сјај кристална топка дизајн 100% гаранцијаБела = D50cm x H160cmЦрна = D60cm x H200cmЗелени = D80cm x H220cmЦрвено = D80cm x H300cmПроизводство : 1.Материјал : K9 кристал + нерѓосувачки челик2.Напон : 110240 V3.Боја на Светилка тело : сребро.4 База тип : GU10( светилки ќе бидат испратени со светлина, крушка е кревка, па тоа нема да биде компензирана ако се оштетат на транспорт...

Европски Стил Led Светилки Луксузни Кристално Чисто Стакло Лустерот

DEN 62400.00

Европски Стил Led Светилки Луксузни Кристално Чисто Стакло ЛустеротГолемина : W80cm*H130cmНашите стакло се 100% рачно изработени и производството може да се погледне малку различни од оригиналната фотографии.C handeliers дека ќе светне вашиот живот...

Новиот модерен лустерот едноставна дневна соба модел ресторан светилка студија хотел кристал LED светилка не ' рѓосувачки челик лустерот Dia800mm

69600.00 -31 % DEN 48024.00

Материјал : железо, K9 кристалноНапон : 85265vголемина на : Dia800mm H500mmВиси линија прилагодливиЕ применливо : дневна соба, ресторан, спална соба, хотелот и така натамуПроизвод големина може да се прилагоди според купувачот барања, ве молиме контактирајте ја нашата компанија...

LED Dimmable Лустери Модерна Кристал Лустерот Светлина Тела 3 Светлина Бои Затемнување Виси Pendant Светилки Затворен Droplight

17184.00 -5 % DEN 16325.00

Оваа Лустерот можат да работат во 90 V260 V Оригиналниот светилка е 220 V Можете да ја промените светилки со себеси, ако е потребно.Ние може да се направи во други поголеми големина...

Луксузни Модерни На Бакар Лустери Кристал Лустерот Дневна Соба Светлата Ресторан Ретро Тавански Светилки LED Lustres De Cristal

27792.00 -5 % DEN 26402.00

[xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768] Претпоставувам дека Ви се Допаѓа ОписМатеријал : бакар+стакло+ делукс кристали*Големина / димензија : 6 светла / грб Дијаметар 88 см ,Висина 51cm +синџир 50cm8 светла / грб Дијаметар 88cm ,Висина 51.5 см +синџир 50cm*Lightsource & сијалица носителот : E14 / E12 , 6 / 8bulbs / светла*35 W(led) или 7 W(заштеда на енергија сијалица) или 25 W( Блескаво сијалица), lightsource / светилки не се вклучени (Ако треба, ве молиме контактирајте со нас)Боја : златовиди слика за деталиНапон : 110 V 240 V (во Согласност со стандарден напон од купувачите земји)Напомена : Ако сте Шведска или руската Федерација купувачот ве молиме оставете ги вашите име и презиме, кога прави нарачка[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа[xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052] најпопуларниот Испорака и услугаЗа Превозот / испорака1).превозот / време на испорака според превозот начин вашиот choosed (се Однесува на следната табела ),но понекогаш одложувања, бидејќи царинење политика на секоја земја е различна .2) Кина Пост Воздух Парцела превозот е најевтин, но најмал превозот начин.3)...

Лустерот Модерна Кристал Лустерот Светлина Лустери Кристал На Светлина За Осветлување Дневна Соба И Спалната Соба Lustres Тела Трпезарија

61576.80 -19 % DEN 49877.00

1 Увозни давачки, даноци и други сопствени грешки трошоци не се вклучени во точка цена или превозот цена Овие се купувачот одговорност...

Моден lustres de cristal luminaria спални вила луксузни лустерот црвениот Кристал Лустери светилка нијанси внатрешно осветлување

31200.00 -12 % DEN 27456.00

материјал : полски хром, железо+стакло+стакло +ткаенина сенка светилка големина : види слика детали lampholder : E14 или E12 lampholder 18 светла diameter95*H90+chains30cm светлина surce : сијалица не се вклучуваат (pls употреба LED сијалица ,ви препорачуваме употреба 5 W или 7 W крушка ,која може да спаси повеќе енергија) Напон : 110 V или 240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачи'countries)

Долго Скалило Кристал Лустерот Луксузен Кристал Виси Светлина Тела За Домашна Декорација Хотел Проектот Foyer Скалите Осветлување

19062.72 -19 % DEN 15441.00

1 Увозни давачки, даноци и други сопствени грешки трошоци не се вклучени во точка цена или превозот цена...

луксузна жолта разнесени стакло лустерот модерна кристал лустерот 6 светла за дневна соба дома осветлување трпезариска маса лустерот

7680.00 -12 % DEN 6758.00

материјал : злато боја метал+стакло+кристал ( абажур не ги вклучуваат ,ако треба светилка сенка pls прашалник мене ,цената е различен)светилка димензии : дијаметар abouy 23.6 инчен(60cm)*висина 22inch(56cm)+синџири size25cm висинаlampholder : E14 или E12 lampholder 6*40w (pls употреба LED сијалица ,која може да спаси повеќе енергија)Напон : 110 V или 240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачи'countries)

Европската Мода Гроздобер Лустерот светилка 9 Оружје Свеќа Светла за Осветлување Тела Железо Дома Осветлување E14 E12 Модерна Лустери

27291.36 -29 % DEN 19377.00

​Европската Мода Гроздобер Лустерот светилка 9 Оружје Свеќа Светла за Осветлување Тела Железо Дома Осветлување E14 E12 Модерна ЛустериКатегорија : Лустерот Светлина Стил : Модерен Бренд : Meerosee Модел No : MD82001709 Материјал : Стакло ,Стакло ,Метал Големина (Appr.) : Дијаметар 660mm(25.9 инчи) Висина 560mm (22 инчи) Извор на Светлина : E14 / E12 Светлина Број : 9 Сијалица Вклучени или Не : Светилки Не се вклучени Соодветен Напон : 110 V240 V Боја : Исто како слика Инсталација Тип : Рамна Монтирани Основните Собранието е потребно...

рака разнесени chihuly стил модерна вила бела јасно кристално стакло лустерот

DEN 57120.00

100% рака разнесени chihuly стил модерна вила бела јасно кристално стакло лустеротГолемина : W80cm*H120cmНашите стакло се 100% рачно изработени и производството може да се погледне малку различни од оригиналната фотографии.C handeliers дека ќе светне вашиот живот...

Нови Пристигнување Кристал Лустерот Гроздобер Рѓа Суспензија Светилка Американски Стил Капка Luminaire Светилка за Хотел Проектот Кафе Ресторан

13577.28 -29 % DEN 9640.00

1 Увозни давачки, даноци и други сопствени грешки трошоци не се вклучени во точка цена или превозот цена...

Современите Рака Разнесени Стакло Уникатен Лустери

DEN 57600.00

Современите Рака Разнесени Стакло Уникатен ЛустериГолемина : W80cm*H70cmНашите стакло се 100% рачно изработени и производството може да се погледне малку различни од оригиналната фотографии.C handeliers дека ќе светне вашиот живот...

Злато Кристал Лустерот Модерната LED Кристалните Лустери Светла Тела Хотел Клуб Дома Осветлување Долго Виси Светла AC90V-260V

23952.00 -5 % DEN 22754.00

Оваа Лустерот можат да работат во 90 V260 V Оригиналниот светилка е 220 V Можете да ја промените светилки со себеси, ако е потребно...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.