• Ново
PWM да ППМ Сигнал Конвертор ППМ Кодирај за Pixracer Лет Contoller Конвертирате Модул за FPV беспилотни Летала

PWM да ППМ Сигнал Конвертор ППМ Кодирај за Pixracer Лет Contoller Конвертирате Модул за FPV беспилотни Летала

Оценка на клиентот:
DEN 228.96
DEN 211.00 -8 %

Износ
Залиха


JMT PWM да ППМ Сигнал Конвертор ППМ Кодирај за Pixracer Лет Contoller Конвертирате Модул за FPV беспилотни Летала
Pixracer контрола на летање и Pixhawk контрола на летање коло се различни, постојат разлики во сигнал влезниот дел, па поголемиот дел од пазарот на ППМ PWM модул не може да се користи, овој ППМ продавница Кодирај да може ефективно да се реши овој проблем, погоден за Pixracer контрола на летање со PWM Користите приемникот, но исто така компатибилна со Pixhawk, MWC и серија на отворен код контрола на летање

Карактеристики

Беспилотни Летала Додатоци Тип:
лет контролер
Бренд Име:
BGNing

Производи во категоријата

Super_s BS06D 4 Во 1 6A BLHeli_S ESC Поддршка DSHOT 2S LiPo за РК Летало Quadcopter F21184

DEN 576.48

Super_s BS06 D 4 Во 1 6 A BLHeli_S ESC Поддршка DSHOT 2 S Li Po за РК Летало QuadcopterОпис : Точка име : Super_s BS06 D 4 Во 1 6 A BLHeli_S ESCГолемина : 25x29mm (вклучува лемење рампа)Монтажа дупки : 16x16mm, φ2mmТежина : 3gВлезен напон : 2 S lipoCon...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.