• Ново
1pcs / многу Авион magnificat fresnel леќа со Дијаметар од 150 mm Фокусна должина 120 mm Фаза светла леќа бесплатен превозот Кондензаторот леќа

1pcs / многу Авион magnificat fresnel леќа со Дијаметар од 150 mm Фокусна должина 120 mm Фаза светла леќа бесплатен превозот Кондензаторот леќа

Оценка на клиентот:
DEN 955.20
DEN 879.00 -8 %

Износ
Залиха


Опис На Производот:
Производот
Fresnel кондензаторот
Изглед
Круг
Дијаметар Големина
150 MM
Дебелина
2 MM
Материјал
ПММА
Фокусна должина
120 MM
Линии од
0.3 MM
Facula Големина
Дијаметар 10ММ
Оптички transmittance
92%
Зголемување пати
4 да 5 пати
Делокруг на примена
соларни concentrator, авион засилување и така натаму.
1pcs / многу Авион magnificat fresnel леќа со Дијаметар од 150 mm Фокусна должина 120 mm Фаза светла леќа бесплатен превозот Кондензаторот леќа поддршка dropshippingРазлични типови на леќи се користат на различни productsm,кога ви треба
оние кои ве молиме разговор со нас во секое време!
_________Важни објаснување :
Ако сакате да се купи Fresnel Леќа за да DIY едноставно проектор,кога ќе го купите нив пред кои ве молиме прочитајте Образложение : ).
Ако ви се надевам дека кога ќе DIY едноставно проектор кој може да се доби Професионални лцд проектор или надевам дека проекција ефект како Професионална projetor ,ве молиме да ги прочиташ зборовите :
Кога ќе се користи Fresnel Леќа или лупа да DIY едноставно проектор дека стоката само може да се докаже проекција принцип,некои времиња поради светлината за Мобилен телефон и некои други фактори кои кога ќе DIY не може да се доби Професионални проекција ефект,појава е нормална,затоа што светлината за Професионална проекторот е 200~300 Вати,но нашиот мобилен телефон само имаат стотици milliwatts,се Надевам, ќе може да ги разберат причините за јазот помеѓу за DIY и Професионални лцд проектор.
_________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?
Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата.
Но, некои мобилен телефон или со ПОДЛОГА или некои LCD панел може да поддржи еден Fresnel Леќа така можете да изберете од себе.
__________Напомена :
Локацијата за Пред Fresnel Леќа : Тоа е
Блиску до камерата инсталиран помеѓу објективот и LCD екранот.
Локацијата за По Fresnel Леќа : Тоа е Инсталиран помеѓу сијалица и LCD панелот.
__________Пријателство совети :
Кога ќе треба нека Fresnel Леќа стане помали или дупчење,ве молиме на страната на Мазни површината за да се Спречи оштетување на Fresnel леќа руптура,на Трапезоидна корекција опсег може да не е премногу голема што ќе ги споделите сликата breezing.
На Fresnel леќа е едноставен вовед
Fresnel леќи се моделирани од прецизност оптички-одделение акрилик.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цик-цак или sawtooth пресек.Секој sawtooth создава мал призма.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.додека ниска ритам густина приноси подобро efficiency.By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму.
Во почетокот на 18 век (1748), е утврдено дека традиционалните енергија рефракција леќа се случи само на површината и да се отстрани како многу на средниот дел, и да ја задржат на површината кривина, формира тенок рамни леќи, се уште може да се задржи добрата енергија transmittance.

Карактеристики

Употреба:
Оптички
Број На Модел На:
150-120
Бренд Име:
DOUMOO
Фокусна Должина:
120mm
Материјал:
Пластични
Дијаметар:
150mm
Структура:
Plano
Обликот:
Круг
Дијаметар:
150mm
Фокусна Должина:
120mm
materail:
ПММА
Пакување:
Картон+пена
Поддршка:
Dropshipping
Материјал:
Пластични

Производи во категоријата

Freeshipping СЕДИШТЕТО на Co2 Laser Леќа 20mm Дијаметар 63.5/2.5 Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење

DEN 1176.00

Freeshipping СЕДИШТЕТО на Co2 Laser Леќа 20mm Дијаметар 63.5 / 2.5" Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење Кина Znse ЛеќаМатеријали : Кина ZnseДијаметар : 20mmFoucl Должина : 63.5 mm / 2.5 инчен И : 22.5 mm Пакет : 1x ЛеќаСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

Freeshipping СЕДИШТЕТО на Co2 Laser Леќа 18mm Дијаметар 38.1/1.5 Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење

DEN 1176.00

Freeshipping СЕДИШТЕТО на Co2 Laser Леќа 18mm Дијаметар 38.1 / 1.5" Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење Кина Znse ЛеќаМатеријали : Кина ZnseДијаметар : 18mmFoucl Должина : 38.1 mm / 1.5 инчен И : 22.5 mm Пакет : 1x ЛеќаСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

НАТОПИ-44 Високо квалитетни LED Оптичка Леќа 4P, ПММА материјал, Леќи Големина: 44X11.07mm, 45 степен, Мушка површина

DEN 456.00

Функција : Led леќаТемпература : 30 до +90 степениПовршина : Мушка површинаАгол : 45 степенЛеќа Големина : 44 X11.07mmTransmittance : 93.%Материјали : ПММАБоја : ТранспарентнаФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

Правоаголникот 140*90 MM Fresnel Леќа фокусна должина 330 мм Леќа поддршка dropshipping DIY проектор топла 2017 fresnel леќа

1200.00 -8 % DEN 1104.00

Опис На Производот : ПроизводотFresnel леќаИзгледПравоаголникДијаметар Големина140 MM*90 MMДебелина2 MMМатеријалПММАМило теренот0.3 mmОперативен Температура (°C)80 (Максимум)Фокусна должина330 MMОптички transmittance92%Зголемување пати4 да 5 патиПравоаголникот 140*90 MM Fresnel Леќа фокусна должина 330 мм Леќа поддршка dropshipping DIY проектор топла 2017 fresnel леќа поддршка dropshippingРазлични типови на леќи се користат на различни productsm,кога ви требаоние кои ве молиме разговор со нас во секое време!_________Важни објаснување : Ако сакате да се купи Fresnel Леќа за да DIY едноставно проектор,кога ќе го купите нив пред кои ве молиме прочитајте Образложение : ).Ако ви се надевам дека кога ќе DIY едноставно проектор кој може да се доби Професионални лцд проектор или надевам дека проекција ефект како Професионална projetor ,ве молиме да ги прочиташ зборовите : Кога ќе се користи Fresnel Леќа или лупа да DIY едноставно проектор дека стоката само може да се докаже проекција принцип,некои времиња поради светлината за Мобилен телефон и некои други фактори кои кога ќе DIY не може да се доби Професионални проекција ефект,појава е нормална,затоа што светлината за Професионална проекторот е 200~300 Вати,но нашиот мобилен телефон само имаат стотици milliwatts,се Надевам, ќе може да ги разберат причините за јазот помеѓу за DIY и Професионални лцд проектор._________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата.Но, некои мобилен телефон или со ПОДЛОГА или некои LCD панел може да поддржи еден Fresnel Леќа така можете да изберете од себе.__________Напомена : Локацијата за Пред Fresnel Леќа : Тоа еБлиску до камерата инсталиран помеѓу објективот и LCD екранот.Локацијата за По Fresnel Леќа : Тоа е Инсталиран помеѓу сијалица и LCD панелот.__________Пријателство совети : Кога ќе треба нека Fresnel Леќа стане помали или дупчење,ве молиме на страната на Мазни површината за да се Спречи оштетување на Fresnel леќа руптура,на Трапезоидна корекција опсег може да не е премногу голема што ќе ги споделите сликата breezing.На Fresnel леќа е едноставен воведFresnel леќи се моделирани од прецизност оптичкиодделение акрилик.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цикцак или sawtooth пресек.Секој sawtooth создава мал призма.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.додека ниска ритам густина приноси подобро efficiency.By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму.Во почетокот на 18 век (1748), е утврдено дека традиционалните енергија рефракција леќа се случи само на површината и да се отстрани како многу на средниот дел, и да ја задржат на површината кривина, формира тенок рамни леќи, се уште може да се задржи добрата енергија transmittance.

Бесплатен Превозот 10pcs Големина 34*3 Влакна Ласерска Заштитна Леќа/Огледала/Стакло 1064nm Кварц Влакна Ласерско Сечење Машини

2160.00 -6 % DEN 2030.00

Материјал : Кварц Дијаметар : 34mm Дебелина : 3мм бранова Должина : [email protected] Ласерски заштита огледала спецификација Дијаметар Материјал Дебелина(mm) бранова Должина(nm) Φ 20 Кварц / K9 1 / 2 1064nm Φ 22.35 / 22.4 Кварц / K9 4 1064nm Φ 30 Кварц / K9 1 / 1.5 / 2 / 3 / 5 1064nm Φ 32 Кварц / K9 1.5 / 2 / 3 1064nm Φ 39 Кварц / K9 1.5 / 2 / 3 1064nm Φ 40 Кварц / K9 1.5 / 2 / 3 / 4 1064nm Φ 42 Кварц / K9 3 1064nm Φ 48 Кварц / K9 1.5 / 2 / 3 / 4 1064nm Φ 50 Кварц / K9 1.5 / 2 / 3 1064nm Φ 55 Кварц / K9 1.5 1064nm Φ 75 Кварц / K9 4 1064nm Φ 76 Кварц / K9 3 1064nm Φ 78 Кварц / K9 3 / 3.5 / 4 1064nm Φ 80 Кварц / K9 2 1064nm Φ 92 Кварц / K9 3 / 4 1064nm Φ 110 Кварц / K9 3 / 4 1064nm Φ 123 Кварц / K9 3 / 4 1064nm Φ 134 Кварц / K9 3 / 4 1064nm Φ 140 Кварц / K9 1064nm може да го прилагодите како вашиот големина и бранова должинаНашите производи може да се користи како машина направени од страна на : Bystronic, Trumpf, Prima, LVD, AMADA, Мицубиши, Mazak,NTC, единство, Ханс,Farleylaser, ВОЗБУДАСЕЧЕЊЕ и така натаму.

JEA-70 Fresnel Оптичка Леќа , Кондензаторот леќа , Пмма материјал, Големина: 70X1.5mm, Фокусна должина: 45mm, прстен од далечина: 0.5 mm

18720.00 -12 % DEN 16474.00

Функција : Fresnel леќаТемпература : 30 до +90 степениГолемина : 70 X1.5mmПрстен од далечина : 0.5 mmФокусна должина : 45mmTransmittance : 90%95%Материјали : ПММАФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

Freeshipping Висок Квалитет Mo Огледало 3pcs/многу Co2 laser огледало со дијаметар од 25mm , дебелина 3мм

DEN 1104.00

Freeshipping Висок Квалитет Mo Огледало 3pcs / многу Co2 laser огледало со дијаметар од 25mm , дебелина 3ммMo ласерски огледалоМатеријали : ПДијаметар 25mm Дебелина : 3мм површина : двоенрамни Пакет : 3x огледалоСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

САД ZnSe Co2 Laser Леќа 19mm Дијаметар 63.5/2.5 Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење Freeshipping СЕДИШТЕТО

DEN 1344.00

САД Zn Se Co2 Laser Леќа 19mm Дијаметар 63.5 / 2.5" Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење Freeshipping СЕДИШТЕТО САД Znse ЛеќаМатеријали : САД ZnseДијаметар : 19.05 mm / 0.75 инчиFoucl Должина : 63.5 mm / 2.5 инчен И : 22.5 mm Пакет : 1x ЛеќаСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 / 127 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

САД ZnSe Co2 Laser Леќа 20mm Дијаметар 38.1/1.5 Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење Freeshipping СЕДИШТЕТО

DEN 1344.00

САД Zn Se Co2 Laser Леќа 20mm Дијаметар 38.1 / 1.5" Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење Freeshipping СЕДИШТЕТО САД Znse ЛеќаМатеријали : САД ZnseДијаметар : 20mm / 0.787 инченFoucl Должина : 38.1 mm / 1.5 инчен И : 22.5 mm Пакет : 1x ЛеќаСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 / 127 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

SDZQ-30 Fresnel Оптичка Леќа , Кондензирање леќа, Пмма материјал, Големина: 30X1mm, Фокусна должина: 16mm, прстен од далечина: 0.4 mm

9840.00 -12 % DEN 8659.00

Функција : Fresnel леќаТемпература : 30 до +90 степениГолемина : 30 X1mmПрстен од далечина : 0.4 mmФокусна должина : 16mmTransmittance : 90%95%Материјали : ПММАФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

GaAs материјал дијаметар 20 мм focalize должина 50.8 mm дебелина од 2 mm CO2 laser focalize лен за ласерски engraver Машина за сечење

2054.40 -6 % DEN 1931.00

Ga As Materail Фокус Лен Diamater 20 мм, Дебелина од 2 mmФокус Должина 50.8 mmGallium arsenide (Ga As) е соединение на елементи gallium и арсен...

45 степени Дијаметар 14.2 mm Мушка површина ,моќ LED леќа, 1W 3W Рефлектор Collimator

DEN 201.60

Спецификација на производотдијаметар : 14.2 mmВисина : 9.7 mmБленда : 7.9 mmоптички transmittance : 93%Агол : 45 степениМатеријал : Леќа, Оптички Одделение ПММАИздржи температура : 40deg C / +80deg CПогоден за Lumiled, Luxeon, everlight.Сеул Led ДиодиЕфикасно да се надминат некои од LED спот жолта ореол феномен, мека осветлување, место униформност, не залута светлина, без црна дупка, без сенки или темни области;Овој производ ги користи висока прецизност aspheric оптички дизајн, со Јапонија Мицубиши оригинални ПММА оптика увозот на суровини и материјали за да се обезбеди соодветно време за шприц (намалување на намалување производи), антистатички производи со користење на ПВЦ пакување, сите производи се сертифицирани од страна на SGS и Ro HS животната средина барања .Примена : Широко се користи светлата Првенство (MR16, PAR30, PAR38), проекција светилки, ѕидни светилки, подводни светилки, градина пејзаж светла, светлата фаза и други ефекти.

SNVH-26 Високо квалитетни LED Оптичка Леќа, Призмата Големина: 26X19mm, Дебелина: 13.85 мм, Степен: 45, Чиста Површина, ПММА материјали

DEN 4224.00

Функција : Led леќаТемпература : 30 до +90 степениПовршина : ЧистењеАгол : 45Дијаметар : 26mmДебелина : 13.85 mmTransmittance : 93%Материјали : ПММАБоја : ТранспарентнаФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

Freeshipping СЕДИШТЕТО САД Co2 Laser Леќа 12mm Дијаметар 50.8/2 Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење

DEN 864.00

ниска цена,со висок квалитет Zn Se ласерски леќи за гравирање Кол 12 мм,фокусно 50.8 мм за ласерски engrave и машина за сечење САД Znse ЛеќаМатеријали : САД ZnseДијаметар : 12mm / 0.47 инченFoucl Должина : 50.8 mm / 2inch И : 22.5 mm Пакет : 1x ЛеќаСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 / 127 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

Двојно искривено леќа дијаметар 10.7 милиметри со фокусна должина 12mm ПММА ПРЕДВОДЕНА од леќа

DEN 244.32

Двојно искривено леќа дијаметар 10.7 милиметри со фокусна должина 12mm ПММА ПРЕДВОДЕНА од леќаДијаметар : 10.7 милиметриВнатрешен дијаметар : 9.9 mmДебелина : 2.7 mmРабот дебелина : 0.8 mmФокусна должина : 12mmМатеријал : ПММА

focalize Лен GaAs материјал дијаметар 19.05 mm focalize должина 50.8 mm дебелина од 2 mm CO2 ласер за ласерски engraver Машина за сечење

2054.40 -6 % DEN 1931.00

Ga As Materail Фокус Лен Diamater 19.05 mm, Дебелина од 2 mmФокус Должина 50.8 mmGallium arsenide (Ga As) е соединение на елементи gallium и арсен...

IPBH-200 Fresnel Оптичка Леќа , Кондензирање леќа, Пмма материјал, Големина: 200X2mm, Фокусна должина: 120mm, прстен од далечина: 0.5 mm

DEN 8160.00

Функција : Fresnel леќаТемпература : 30 до +90 степениГолемина : 200 X2mmПрстен од далечина : 0.5 mmФокусна должина : 120mmTransmittance : 90%95%Материјали : ПММАФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

Freeshipping Висок Квалитет Si обложени злато Огледало 3pcs/многу Co2 laser огледало со дијаметар 20mm , дебелина 3мм

DEN 1632.00

Freeshipping Висок Квалитет Si обложени злато Огледало 3pcs / многу Co2 laser огледало со дијаметар 20mm , дебелина 3ммSi ласерски огледалоМатеријали : SiДијаметар 20mm Дебелина : 3мм површина : двоенрамни Пакет : 3x огледалоСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

Freeshipping СЕДИШТЕТО на Co2 Laser Леќа 20mm Дијаметар 38.1/1.5 Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење

DEN 1176.00

Freeshipping СЕДИШТЕТО на Co2 Laser Леќа 20mm Дијаметар 38.1 / 1.5" Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење Кина Znse ЛеќаМатеријали : Кина ZnseДијаметар : 20mmFoucl Должина : 38.1 mm / 1.5 инчен И : 22.5 mm Пакет : 1x ЛеќаСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

RGC-44.8 Fresnel Оптичка Леќа , Кондензирање леќа, Големина: 44.8X1.2mm, Фокусна должина: 26.5 мм, прстен од далечина: 0.2 мм , ПММА

10176.00 -12 % DEN 8955.00

Функција : Fresnel леќаТемпература : 30 до +90 степениГолемина : 44.8 X1.2mmПрстен од далечина : 0.2 ммФокусна должина : 26.5 mmTransmittance : 90%95%Материјали : ПММАФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.