• Ново
45 степени Дијаметар 14.2 mm Мушка површина ,моќ LED леќа, 1W 3W Рефлектор Collimator

45 степени Дијаметар 14.2 mm Мушка површина ,моќ LED леќа, 1W 3W Рефлектор Collimator

Оценка на клиентот:
DEN 201.60

Износ
Залиха


Спецификација на производот
дијаметар : 14.2 mm
Висина : 9.7 mm
Бленда : 7.9 mm
оптички transmittance : 93%
Агол : 45 степени
Материјал : Леќа, Оптички Одделение ПММА
Издржи температура : -40deg C / +80deg C
Погоден за Lumiled, Luxeon, everlight.Сеул Led Диоди
Ефикасно да се надминат некои од LED спот жолта ореол феномен, мека осветлување, место униформност, не залута светлина, без црна дупка, без сенки или темни области;
Овој производ ги користи висока прецизност aspheric оптички дизајн, со Јапонија Мицубиши оригинални ПММА оптика увозот на суровини и материјали за да се обезбеди соодветно време за шприц (намалување на намалување производи), анти-статички производи со користење на ПВЦ пакување, сите производи се сертифицирани од страна на SGS и Ro HS животната средина барања .
Примена : Широко се користи светлата Првенство (MR16, PAR30, PAR38), проекција светилки, ѕидни светилки, подводни светилки, градина пејзаж светла, светлата фаза и други ефекти.

Карактеристики

Обликот:
Plano
Употреба:
Оптички
Број На Модел На:
YJM-14.2-45
Структура:
заострените
Материјал:
ПММА

Производи во категоријата

НАТОПИ-44 Високо квалитетни LED Оптичка Леќа 4P, ПММА материјал, Леќи Големина: 44X11.07mm, 45 степен, Мушка површина

DEN 456.00

Функција : Led леќаТемпература : 30 до +90 степениПовршина : Мушка површинаАгол : 45 степенЛеќа Големина : 44 X11.07mmTransmittance : 93.%Материјали : ПММАБоја : ТранспарентнаФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

BOPR-190 Fresnel Оптичка Леќа, Кондензирање леќа, Пмма материјал, Големина: 190X2mm, Фокусна должина: 200mm, прстен од далечина: 0.5 mm

18240.00 -12 % DEN 16051.00

Функција : Fresnel леќаТемпература : 30 до +90 степениГолемина : 190 X2mmПрстен од далечина : 0.5 mmФокусна должина : 200mmTransmittance : 90%95%Материјали : ПММАФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

JEA-70 Fresnel Оптичка Леќа , Кондензаторот леќа , Пмма материјал, Големина: 70X1.5mm, Фокусна должина: 45mm, прстен од далечина: 0.5 mm

18720.00 -12 % DEN 16474.00

Функција : Fresnel леќаТемпература : 30 до +90 степениГолемина : 70 X1.5mmПрстен од далечина : 0.5 mmФокусна должина : 45mmTransmittance : 90%95%Материјали : ПММАФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

Висок квалитет на Оптички дијаметар 35 мм plano-конвексни VR леќи

DEN 191.52

Висок квалитет на Оптички дијаметар 35 мм planoконвексни VR леќиВисок квалитет на Оптички леќи дијаметар 35 мм planoконвексни леќи се користи за VRДијаметар : 35 ММФокусна должина : 45 MMоблик : planoконвексни леќи

1PC 30x20mm Ултравиолетови кварц Оптички Фокусна Должина 25мм Plano Конвексни Кондензирање Леќа Цилиндрични Леќа

6239.52 -5 % DEN 5928.00

1 PC 30x20mm Ултравиолетови кварц Оптички Фокусна Должина 25мм Plano Конвексни Кондензирање Леќа Цилиндрични ЛеќаСпецификацијаОптички Ултравиолетови кварц Фокусна Должина 25мм Plano Конвексни Кондензирање Цилиндрични ЛеќаМатеријал : Ултравиолетови кварцГолемина 30x20mmФокусна Должина 25mmTe=2mmДебелина 7.8 mmПовршина Квалитет 60 / 40R= 11.46 mmПроизводи ЕкранотПлаќање : Ние прифаќаме Alipay тука и сите поголеми creditcards прифатени од страна Alipay.Плаќање е потребно да се изврши во рок од 6 дена од крајниот рок на вашиот купи.Ако не се плати на време, ние може да не ветуваат ние ќе го задржи на објектот ќе понудата на залиха во секое време.Секој проблем со плаќање ве молиме контактирајте со нас на прво место.Превозот : Ние само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO / FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите.Објекти на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 13 дена по приемот на вашата исплата потврда и можете да ги добиваат во рамките на 1035 работни дена.Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае и до 35 дена или повеќе.Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси.Оштетени на Пристигнување : Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно...

1pc Дијаметар 12mm Znse Фокус Фокус Фокусно 50.8 mm 2 инчен за C02 Ласерско Гравирање Engraver Печат Маркер Машина

911.52 -34 % DEN 601.00

Zn Se Материјал Co2 laser фокусот на леќата Кол 12mm FL : 50.8 mm Znse Фокусот на Леќата Дијаметар : 12mm Фокусна должина : 50.8 mm / 2" Материјали : Zn Se Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

IDAV-130 Fresnel Оптичка Леќа , Кондензирање леќа, Пмма материјал, Големина: 130X2mm, Фокусна должина: 50mm, прстен од далечина: 0.5 mm

10464.00 -12 % DEN 9208.00

Функција : Fresnel леќаТемпература : 30 до +90 степениГолемина : 130 X2mmПрстен од далечина : 0.5 mmФокусна должина : 50mmTransmittance : 90%95%Материјали : ПММАФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

Freeshipping СЕДИШТЕТО на Co2 Laser Леќа 18mm Дијаметар 50.8/2 Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење

DEN 1176.00

Freeshipping СЕДИШТЕТО на Co2 Laser Леќа 18mm Дијаметар 50.8 / 2" Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење Кина Znse ЛеќаМатеријали : Кина ZnseДијаметар : 18mmFoucl Должина : 50.8 mm / 2inch И : 22.5 mm Пакет : 1x ЛеќаСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

GaAs материјал дијаметар 20 мм focalize должина 50.8 mm дебелина од 2 mm CO2 laser focalize лен за ласерски engraver Машина за сечење

2054.40 -6 % DEN 1931.00

Ga As Materail Фокус Лен Diamater 20 мм, Дебелина од 2 mmФокус Должина 50.8 mmGallium arsenide (Ga As) е соединение на елементи gallium и арсен...

Freeshipping СЕДИШТЕТО на Co2 Laser Леќа 19mm Дијаметар 50.8/2 Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење

DEN 1176.00

Freeshipping СЕДИШТЕТО на Co2 Laser Леќа 19mm Дијаметар 50.8 / 2" Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење Кина Znse ЛеќаМатеријали : Кина ZnseДијаметар : 19mmFoucl Должина : 50.8 mm / 2inch И : 22.5 mm Пакет : 1x ЛеќаСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

енергија LED Леќа 10.5 mm Судрат Shamian 60 степени,КРИ XML T5/T6/У2 Леќа 5050 предводена од леќа

DEN 288.00

Спецификација на производотДијаметар : 10.5 mmВисина : 7.4 mmLED леќа агол : 60°Леќа материјал : оптички одделение ПММАЛеќа transmittance : 85% на 93%Температура : 35°до +90°Погоден за КРИ XLamp XML или 5050 LEDЕфикасно да се надминат некои од LED спот жолта ореол феномен, мека осветлување, место униформност, не залута светлина, без црна дупка, без сенки или темни области;Овој производ ги користи висока прецизност aspheric оптички дизајн, со Јапонија Мицубиши оригинални ПММА оптика увозот на суровини и материјали за да се обезбеди соодветно време за шприц (намалување на намалување производи), антистатички производи со користење на ПВЦ пакување, сите производи се сертифицирани од страна на SGS и Ro HS животната средина барања .Примена : Широко се користи светлата Првенство (MR16, PAR30, PAR38), проекција светилки, ѕидни светилки, подводни светилки, градина пејзаж светла, светлата фаза и други ефекти.

Правоаголникот 140*90 MM Fresnel Леќа фокусна должина 330 мм Леќа поддршка dropshipping DIY проектор топла 2017 fresnel леќа

1200.00 -8 % DEN 1104.00

Опис На Производот : ПроизводотFresnel леќаИзгледПравоаголникДијаметар Големина140 MM*90 MMДебелина2 MMМатеријалПММАМило теренот0.3 mmОперативен Температура (°C)80 (Максимум)Фокусна должина330 MMОптички transmittance92%Зголемување пати4 да 5 патиПравоаголникот 140*90 MM Fresnel Леќа фокусна должина 330 мм Леќа поддршка dropshipping DIY проектор топла 2017 fresnel леќа поддршка dropshippingРазлични типови на леќи се користат на различни productsm,кога ви требаоние кои ве молиме разговор со нас во секое време!_________Важни објаснување : Ако сакате да се купи Fresnel Леќа за да DIY едноставно проектор,кога ќе го купите нив пред кои ве молиме прочитајте Образложение : ).Ако ви се надевам дека кога ќе DIY едноставно проектор кој може да се доби Професионални лцд проектор или надевам дека проекција ефект како Професионална projetor ,ве молиме да ги прочиташ зборовите : Кога ќе се користи Fresnel Леќа или лупа да DIY едноставно проектор дека стоката само може да се докаже проекција принцип,некои времиња поради светлината за Мобилен телефон и некои други фактори кои кога ќе DIY не може да се доби Професионални проекција ефект,појава е нормална,затоа што светлината за Професионална проекторот е 200~300 Вати,но нашиот мобилен телефон само имаат стотици milliwatts,се Надевам, ќе може да ги разберат причините за јазот помеѓу за DIY и Професионални лцд проектор._________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата.Но, некои мобилен телефон или со ПОДЛОГА или некои LCD панел може да поддржи еден Fresnel Леќа така можете да изберете од себе.__________Напомена : Локацијата за Пред Fresnel Леќа : Тоа еБлиску до камерата инсталиран помеѓу објективот и LCD екранот.Локацијата за По Fresnel Леќа : Тоа е Инсталиран помеѓу сијалица и LCD панелот.__________Пријателство совети : Кога ќе треба нека Fresnel Леќа стане помали или дупчење,ве молиме на страната на Мазни површината за да се Спречи оштетување на Fresnel леќа руптура,на Трапезоидна корекција опсег може да не е премногу голема што ќе ги споделите сликата breezing.На Fresnel леќа е едноставен воведFresnel леќи се моделирани од прецизност оптичкиодделение акрилик.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цикцак или sawtooth пресек.Секој sawtooth создава мал призма.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.додека ниска ритам густина приноси подобро efficiency.By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму.Во почетокот на 18 век (1748), е утврдено дека традиционалните енергија рефракција леќа се случи само на површината и да се отстрани како многу на средниот дел, и да ја задржат на површината кривина, формира тенок рамни леќи, се уште може да се задржи добрата енергија transmittance.

RGC-44.8 Fresnel Оптичка Леќа , Кондензирање леќа, Големина: 44.8X1.2mm, Фокусна должина: 26.5 мм, прстен од далечина: 0.2 мм , ПММА

10176.00 -12 % DEN 8955.00

Функција : Fresnel леќаТемпература : 30 до +90 степениГолемина : 44.8 X1.2mmПрстен од далечина : 0.2 ммФокусна должина : 26.5 mmTransmittance : 90%95%Материјали : ПММАФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

UM-8 Ласерски Фокусот на Објективот, Намена: полупроводнички законот за ласерската светлина фокус, Површината: Обложување , Фокусна должина: 22mm, Големина: 8X2.35mm, Стакл

62400.00 -12 % DEN 54912.00

Функција : Ласерски Фокусот На ОбјективотТемпература : 30 до +120 степенПовршина : ОбложувањеГолемина : 8 X2.35mmTransmittance : 97%Материјал : СтаклоБоја : ТранспарентнаФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

Freeshipping СЕДИШТЕТО на Co2 Laser Леќа 18mm Дијаметар 38.1/1.5 Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење

DEN 1176.00

Freeshipping СЕДИШТЕТО на Co2 Laser Леќа 18mm Дијаметар 38.1 / 1.5" Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење Кина Znse ЛеќаМатеријали : Кина ZnseДијаметар : 18mmFoucl Должина : 38.1 mm / 1.5 инчен И : 22.5 mm Пакет : 1x ЛеќаСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

ZX-7704-3 Висок квалитет Fresnel Леќа, Чувствителен агол 110, ЈП материјали, Големина: 56.7X35.7mm, Фокусна должина 23mm, Растојание 12m

DEN 432.00

Функција : Fresnel ЛеќаТемпература : 30 до +90 степениПовршина : Чиста површинаАгол : 110Големина : 56.7 X35.7mmЧувствителни растојание : 12mФокусна должина : 23mmTransmittance : 70%85%Материјали : ЈПБоја : МлекоФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

САД ZnSe Co2 Laser Леќа 19mm Дијаметар 63.5/2.5 Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење Freeshipping СЕДИШТЕТО

DEN 1344.00

САД Zn Se Co2 Laser Леќа 19mm Дијаметар 63.5 / 2.5" Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење Freeshipping СЕДИШТЕТО САД Znse ЛеќаМатеријали : САД ZnseДијаметар : 19.05 mm / 0.75 инчиFoucl Должина : 63.5 mm / 2.5 инчен И : 22.5 mm Пакет : 1x ЛеќаСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 / 127 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

Двојно искривено леќа дијаметар 10.7 милиметри со фокусна должина 12mm ПММА ПРЕДВОДЕНА од леќа

DEN 244.32

Двојно искривено леќа дијаметар 10.7 милиметри со фокусна должина 12mm ПММА ПРЕДВОДЕНА од леќаДијаметар : 10.7 милиметриВнатрешен дијаметар : 9.9 mmДебелина : 2.7 mmРабот дебелина : 0.8 mmФокусна должина : 12mmМатеријал : ПММА

Freeshipping СЕДИШТЕТО на Co2 Laser Леќа 20mm Дијаметар 63.5/2.5 Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење

DEN 1176.00

Freeshipping СЕДИШТЕТО на Co2 Laser Леќа 20mm Дијаметар 63.5 / 2.5" Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење Кина Znse ЛеќаМатеријали : Кина ZnseДијаметар : 20mmFoucl Должина : 63.5 mm / 2.5 инчен И : 22.5 mm Пакет : 1x ЛеќаСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

Бесплатен Превозот 10pcs Големина 34*3 Влакна Ласерска Заштитна Леќа/Огледала/Стакло 1064nm Кварц Влакна Ласерско Сечење Машини

2160.00 -6 % DEN 2030.00

Материјал : Кварц Дијаметар : 34mm Дебелина : 3мм бранова Должина : [email protected] Ласерски заштита огледала спецификација Дијаметар Материјал Дебелина(mm) бранова Должина(nm) Φ 20 Кварц / K9 1 / 2 1064nm Φ 22.35 / 22.4 Кварц / K9 4 1064nm Φ 30 Кварц / K9 1 / 1.5 / 2 / 3 / 5 1064nm Φ 32 Кварц / K9 1.5 / 2 / 3 1064nm Φ 39 Кварц / K9 1.5 / 2 / 3 1064nm Φ 40 Кварц / K9 1.5 / 2 / 3 / 4 1064nm Φ 42 Кварц / K9 3 1064nm Φ 48 Кварц / K9 1.5 / 2 / 3 / 4 1064nm Φ 50 Кварц / K9 1.5 / 2 / 3 1064nm Φ 55 Кварц / K9 1.5 1064nm Φ 75 Кварц / K9 4 1064nm Φ 76 Кварц / K9 3 1064nm Φ 78 Кварц / K9 3 / 3.5 / 4 1064nm Φ 80 Кварц / K9 2 1064nm Φ 92 Кварц / K9 3 / 4 1064nm Φ 110 Кварц / K9 3 / 4 1064nm Φ 123 Кварц / K9 3 / 4 1064nm Φ 134 Кварц / K9 3 / 4 1064nm Φ 140 Кварц / K9 1064nm може да го прилагодите како вашиот големина и бранова должинаНашите производи може да се користи како машина направени од страна на : Bystronic, Trumpf, Prima, LVD, AMADA, Мицубиши, Mazak,NTC, единство, Ханс,Farleylaser, ВОЗБУДАСЕЧЕЊЕ и така натаму.

Freeshipping СЕДИШТЕТО САД Co2 Laser Леќа 12mm Дијаметар 50.8/2 Фокус Должина За Ласерски Engraver и Машина за Сечење

DEN 864.00

ниска цена,со висок квалитет Zn Se ласерски леќи за гравирање Кол 12 мм,фокусно 50.8 мм за ласерски engrave и машина за сечење САД Znse ЛеќаМатеријали : САД ZnseДијаметар : 12mm / 0.47 инченFoucl Должина : 50.8 mm / 2inch И : 22.5 mm Пакет : 1x ЛеќаСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 / 127 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

пластични леќи Поддршка dropshipping fresnel леќа со Дијаметар од 250 mm, Фокусна должина 230 mm Круг Fresnel Леќа за DIY леќа

1392.00 -8 % DEN 1281.00

Опис На Производот : ПроизводотFresnel леќаИзгледКругДијаметар Големина250 MMФокусна должина230 MMДебелина2 MMМатеријалПММАМило теренот0.4 mmОперативен Температура (°C)80 (Максимум)Оптички transmittance92%Зголемување пати4 да 5 патиРазлични типови на леќи се користат на различни productsm,кога ви требаоние кои ве молиме разговор со нас во секое време!_________Важни објаснување : Ако сакате да се купи Fresnel Леќа за да DIY едноставно проектор,кога ќе го купите нив пред кои ве молиме прочитајте Образложение : ).Ако ви се надевам дека кога ќе DIY едноставно проектор кој може да се доби Професионални лцд проектор или надевам дека проекција ефект како Професионална projetor ,ве молиме да ги прочиташ зборовите : Кога ќе се користи Fresnel Леќа или лупа да DIY едноставно проектор дека стоката само може да се докаже проекција принцип,некои времиња поради светлината за Мобилен телефон и некои други фактори кои кога ќе DIY не може да се доби Професионални проекција ефект,појава е нормална,затоа што светлината за Професионална проекторот е 200~300 Вати,но нашиот мобилен телефон само имаат стотици milliwatts,се Надевам, ќе може да ги разберат причините за јазот помеѓу за DIY и Професионални лцд проектор._________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата.Но, некои мобилен телефон или со ПОДЛОГА или некои LCD панел може да поддржи еден Fresnel Леќа така можете да изберете од себе.__________Напомена : Локацијата за Пред Fresnel Леќа : Тоа еБлиску до камерата инсталиран помеѓу објективот и LCD екранот.Локацијата за По Fresnel Леќа : Тоа е Инсталиран помеѓу сијалица и LCD панелот.__________Пријателство совети : Кога ќе треба нека Fresnel Леќа стане помали или дупчење,ве молиме на страната на Мазни површината за да се Спречи оштетување на Fresnel леќа руптура,на Трапезоидна корекција опсег може да не е премногу голема што ќе ги споделите сликата breezing.На Fresnel леќа е едноставен воведFresnel леќи се моделирани од прецизност оптичкиодделение акрилик.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цикцак или sawtooth пресек.Секој sawtooth создава мал призма.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.додека ниска ритам густина приноси подобро efficiency.By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму.Во почетокот на 18 век (1748), е утврдено дека традиционалните енергија рефракција леќа се случи само на површината и да се отстрани како многу на средниот дел, и да ја задржат на површината кривина, формира тенок рамни леќи, се уште може да се задржи добрата енергија transmittance.

Дијаметар 300мм Круг fresnel леќа Фокусна должина 360mm Fresnel Леќа голема големина fresnel леќа дебелина 2mm круг објектив за DIY

1968.00 -8 % DEN 1811.00

Опис На Производот : ПроизводотFresnel кондензаторотИзгледКругДијаметар Големина300ММДебелина2 MMМатеријалПММАФокусна должина360 MMмило теренот0.3 MMЗголемување пати4 да 5 патиПоле на примена : соларен concentrator, авион засилување и така натаму.Различни типови на леќи се користат на различни productsm,кога ви требаоние кои ве молиме разговор со нас во секое време!_________Важни објаснување : Ако сакате да се купи Fresnel Леќа за да DIY едноставно проектор,кога ќе го купите нив пред кои ве молиме прочитајте Образложение : ).Ако ви се надевам дека кога ќе DIY едноставно проектор кој може да се доби Професионални лцд проектор или надевам дека проекција ефект како Професионална projetor ,ве молиме да ги прочиташ зборовите : Кога ќе се користи Fresnel Леќа или лупа да DIY едноставно проектор дека стоката само може да се докаже проекција принцип,некои времиња поради светлината за Мобилен телефон и некои други фактори кои кога ќе DIY не може да се доби Професионални проекција ефект,појава е нормална,затоа што светлината за Професионална проекторот е 200~300 Вати,но нашиот мобилен телефон само имаат стотици milliwatts,се Надевам, ќе може да ги разберат причините за јазот помеѓу за DIY и Професионални лцд проектор._________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата.Но, некои мобилен телефон или со ПОДЛОГА или некои LCD панел може да поддржи еден Fresnel Леќа така можете да изберете од себе.__________Напомена : Локацијата за Пред Fresnel Леќа : Тоа еБлиску до камерата инсталиран помеѓу објективот и LCD екранот.Локацијата за По Fresnel Леќа : Тоа е Инсталиран помеѓу сијалица и LCD панелот.__________Пријателство совети : Кога ќе треба нека Fresnel Леќа стане помали или дупчење,ве молиме на страната на Мазни површината за да се Спречи оштетување на Fresnel леќа руптура,на Трапезоидна корекција опсег може да не е премногу голема што ќе ги споделите сликата breezing.На Fresnel леќа е едноставен воведFresnel леќи се моделирани од прецизност оптичкиодделение акрилик.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цикцак или sawtooth пресек.Секој sawtooth создава мал призма.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.додека ниска ритам густина приноси подобро efficiency.By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму.Во почетокот на 18 век (1748), е утврдено дека традиционалните енергија рефракција леќа се случи само на површината и да се отстрани како многу на средниот дел, и да ја задржат на површината кривина, формира тенок рамни леќи, се уште може да се задржи добрата енергија transmittance.

Прилагодени модели: VINC-20 Високо квалитетни Led леќа, КРИ Леќа, Со feets, Големина: 20X19.57mm, 5 степен, на Чиста Површина, ПММА

34560.00 -12 % DEN 30413.00

Функција : Led леќаТемпература : 35 до +100 степенЧиста ПовршинаАгол : 5Дијаметар : 20mmВисина : 19.57 mmTransmittance : 93%Материјали : ПММАБоја : ТранспарентнаФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

Freeshipping Висок Квалитет Si обложени злато Огледало 3pcs/многу Co2 laser огледало со дијаметар 20mm , дебелина 3мм

DEN 1632.00

Freeshipping Висок Квалитет Si обложени злато Огледало 3pcs / многу Co2 laser огледало со дијаметар 20mm , дебелина 3ммSi ласерски огледалоМатеријали : SiДијаметар 20mm Дебелина : 3мм површина : двоенрамни Пакет : 3x огледалоСАД Zn Se Фокус Објектив за CO2 laserДијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 САД Zn Se 10.6 2Кина Zn Se Фокус Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Фокусна Должина(mm) Материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D18 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D19.05 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D20 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2 D25 38.1 / 50.8 / 63.5 / 101.6 Кина Zn Se 10.6 2.5Огледало Објектив за CO2 laser Дијаметар(mm) Материјал Место на материјал бранова Должина(µm) Раб дебелина(mm) Линкови D20 / 25 K9 кина K9 10.6 3 D19 / 20 / 25 / 30 SI кина SI 10.6 3 D20 / 25 / 30 Mo кина Mo 10.6 3

IPBH-200 Fresnel Оптичка Леќа , Кондензирање леќа, Пмма материјал, Големина: 200X2mm, Фокусна должина: 120mm, прстен од далечина: 0.5 mm

DEN 8160.00

Функција : Fresnel леќаТемпература : 30 до +90 степениГолемина : 200 X2mmПрстен од далечина : 0.5 mmФокусна должина : 120mmTransmittance : 90%95%Материјали : ПММАФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.