• Ново
52mm 52 мм Метал Леќа Худ Завртка-во Vented на камерата Леќи на Камерата Хауба За Canon Nikon, Sony Pentax Олимп

52mm 52 мм Метал Леќа Худ Завртка-во Vented на камерата Леќи на Камерата Хауба За Canon Nikon, Sony Pentax Олимп

Оценка на клиентот:
DEN 176.64
DEN 141.00 -20 %

Износ
Залиха


Леќа капи се главно дизајнирани за да се спречи несаканите скитници светлина од внесување на леќа со проширување и засенчување на крајот на објективот. Покрај тоа, од крајот на објективот е продолжен, исто така ќе добиете дополнителна корист на некои екстра заштита од случајно влијание.
Спецификација :
Тема : 52mm
Материјал : Алуминиум
Боја : Црна
Пакетот вклучува :
1 X Метал Леќа Хауба
Плаќање Прифатат Плаќање : Paypal, Moneybookers, Виза, Мастеркард и банкарски трансфер, или да плаќаат со избрани дебитни картички. КУПАТ ПОВЕЌЕ ЗАШТЕДАТ ПОВЕЌЕ. Толку повеќе ќе ви ги купите, пониска цена ќе добиете. Купувачот МОРА да ги плати во рок од 5 дена. Ако имате проблеми со правење на вашата исплата, ве молиме контактирајте со нас или aliexpress.com за помош.
Превозот Ние сме среќни да се прифати наредби од Европа, Северна Америка, Australasia, и други земји, одредени земја ограничувања може да се применат. Пратката ќе бидат испратени до вас од страна на Регистрирани Воздухопловната дека обично трае 12 или 25 работни дена (викенд не е вклучена) да ја испорача на вашите раце. Ве молиме овозможи до 48 часа подготовка за превозот, иако обично испратите објектот во рок од 72 часа по исплата потврди. Ние нудиме испорака се комбинираат за да се купувачот кого нареди повеќе од една предмети еднаш време од истиот сајт, за да спаси дел од поштарина. Ние не ќе биде одговорен за објектот загуба поради погрешно или undeliverable адреса. Ние секогаш обидете се најдобри за Законски да се Минимизира вашиот увозни давачки (или GST или V. А Т или други Даноци). Во повеќето случаи на превозот, нема никој должност по кредити. Меѓутоа, ако било дополнителни трошоци генерирани за царинење мора да биде на товар на купувачот.
Гаранција 12 месеци Производство е Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети оштетени или злоупотребува по приемот) Неисправни предмети Мора да БИДАТ пријавени и се вратија во нас, во рамките на гарантниот период (и оригиналниот пакет). ние ќе ви даде врати ID.Во меѓувреме ве Молиме да ни кажете што дефектот е,да се елиминира несоодветното користење. Се врати превозот надомест бидат одговорни од купувачот.
Гаранција Услуга На Клиентите
Ние одржување на високи стандарди на excellenceand се бори за 100% задоволството на клиентите.Повратни информации е многу важна за нас.Бараме дека ќе контактирајте со нас Веднаш, ПРЕД да ни даде neutralor негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.

Карактеристики

Калибар:
52mm
Бренд Име:
ikacha
Компатибилен Бренд:
NIKON
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
52mm Метал Леќа худ Завртка-во Vented
Материјал:
Метал
Калибар:
52mm Метал Леќа худ Завртка-во Vented

Производи во категоријата

Леќи на камерата худ 72mm HB-35 HB35 за AF-S DX Nikkor 18-200mm f/3.5-5.6 G ЕД VR II објективот

DEN 204.00

Топло прашува за купувачите : за да ви даде подобра цена и да заштедите пари, можете да изберете превозот без следење, Ако избран превозот од "Yanwen Економски Воздух Пошта" "4 PX Сингапур Пост НП Про" "Кралската Пошта Економија" "Correos Економија" На следење на информации не е достапна во вашата земја, продавачот гарантира : за време На Испорака од 60 дена...

EW-83L EW83L на камерата Леќи на Камерата Худ Сенка 58mm Филтер За Canon EF 24-70mm f/4L IS USM

359.04 -8 % DEN 330.00

Боја : ЦрнаКарактеристикиНијанси леќа од скитници светлина, подобрување на вашиот контраст и квалитет на сликаНамалување на влијанието на надмина lights & Зголеми транспарентноста и да се врати во бојаПомага во одржување на влага и правец на разнесени остатоци исклучување на леќи во inclement временскитеШтити пред барел од неизбежна влијанија против ѕидови вратата рамки пречкиСЕ РАБОТИ ЗА : Canon EF 2470mm f / 4 L IS USMПакетот вклучува : EW83 L леќа хауба за Canon 1pcsСо следење на

62mm стандард telephoto широк агол метал Гума 3in1 3-елен леќа хауба За 62mm филтер Леќа комплет наместен 4pcs бесплатен превозот

608.64 -16 % DEN 511.00

опис : Погоден за : Тоа е 100% компатибилен со сите леќа која филтер големина е 62mmпакетПакетот вклучува : 1x стандардни метални леќа хауба1x telephoto метал леќа хауба1x широк агол метал леќа хауба1x Гума 3in1 3елен леќа хаубави благодариме за вашиот доаѓаат

Висок Квалитет на Планината Леќа Худ Камера Цвет Форма Леќа Худ 77mm EW-83H Леќа Хауба За Canon EF24-105mmF4L Е USM

73.92 -15 % DEN 63.00

Описи : Име на производ : EW83 H Petal Тока на Камерата Леќи на ХаубаЛеќи на Аспираторот може ефикасно да се спречи скитници светла од сјае директно на предна леќа и да се спречи дожд и прашинаод напуштање на предна леќа, па како за заштита на леќите на камерата.Сите модели се тока и тоа може да биде reversibly инсталиран, може да се спореди со оригиналот.Компатибилен Камера : Canon EF24105mm F4 L Е USMКарактеристики : Леќа худ се користи како заедничка фотографија додаток за да се покрие пред објективот...

Црна Завртка Планината 37mm Метал Хауба за Leica Summicron Elmar Леќа

DEN 75.36

Име на производ : Леќа Худ;Компатибилен Со : 37mm Leica Summicron Elmar Леќа Големина : 59.8 x 21mm / 2.3" x 0.8" (Max.D*T);Материјал : Метал Боја : Црна Тежина : 23g Име на Производ : Леќа Худ;Компатибилен Со : 37mm Leica Summicron Elmar ЛеќаГолемина : 59.8 x 21mm / 2.3" x 0.8" (Max.D*T);Материјал : МеталБоја : ЦрнаТежина : 23gОбезбеди повеќе функции, нијанси на објективот од скитници светлина, подобрување на вашиот контраст и квалитет на сликата, спречување на ваше и несакани светла паѓа на објективот и се зголемува острина, го спасува објективот од случајно испакнатини и чука.Направен од метал материјал во црна боја, завртка планината тип.Ова е неОЕМ генерички производ.Пакет : 1 x Леќа ХаубаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Pixco HN-1 Бајонет Планината Леќа Аспиратор Одговара За Nikon 20-60mm f/3.5-5.5 IX Леќа

265.92 -33 % DEN 178.00

Леќа капи се главно дизајнирани за да се спречи несаканите скитници светлина од внесување на леќа со проширување и засенчување на крајот на објективот...

Леќи на камерата Худ HB-N103 II 40.5 mm Бајонет за V1 V2 V3 J1 J2 J3 J4 Nikkor 10-30мм f/3.5-5.6 VR / 30-110mm f/3.8-5.6 VR

263.04 -8 % DEN 242.00

Опис : се Спречи сјајот и леќа одблесокот предизвикани од несакани светлина Џез до вашите фотографии со бои побогати и подлабоко сатурација...

HB-53 HB53 Бајонет Планината леќа Хауба за Nikon AF-S Nikkor 24-120mm f/4G ЕД VR бесплатен превозот

446.88 -16 % DEN 375.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден!најава : Спречување на исклучувањето на светлината од lense агол на сјајот странаКонтраст и квалитет на сликаГребење и заштита на леќитеМожете да ги користите леќи капа со хаубата на објектив и филтерМонтажа во обратна позиција за да ја зачувате простор кога не е потребенкарактеристики1...

САМО СЕГА Леќа Хауба за Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM Леќа, го заменува за Canon EW-73C

527.04 -5 % DEN 501.00

Леќа Хауба за Canon EFS 1018mm f / 4.55.6 IS STM Леќа, го заменува за Canon EW73 CОписиЛеќа худ замена за Canon EW73 C Обезбедува повеќе функции : нијанси на објективот од скитници светлина, ја подобрува вашата контраст и квалитет на слика во inclement времето, помага во одржување на влага или правец на разнесени остатоци исклучите леќа, ја штити пред барел од неизбежното влијание против ѕидови, вратата рамки, и други реални пречки Боја : Црна Димензии : 8 х 8 х 3cm / 3.2 x 3.2 x 1.2 воКомпатибилен со : за Canon EFS 1018mm f / 4.55.6 IS STM ЛеќаПакетот вклучува : 1x EW73 C леќа хаубаПакет Вклучувајќи·1 x EW73 C Бајонет леќа худ(нема мало пакување)Производ PhotoesВе молиме Имајте во предвид : [Прочитај следните 1 до 7 Известување]Кога мали цел(цел≤$7), ние ќе брод нив, без следење на број (Продавачот за Испорака Метод не е следење на информации).Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус Обезбедува Само Кинески следење на информации, затоа што тоа ќе го зголеми вашиот товар на трошоците Ако ви треба правилно следење на број ,ве молиме да забележите.Кога големи цел(цел>$7),ние ви испрати Кина Пост регистрирани парцела (следење на број е предвидено).SinoairCorreos Економија Услуга( Само превозот на Шпанија и ≤20 Цел )Ако вашиот потврда дојде време, се уште не ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се прошири и датум на испорака прв пат.Ако по 65 дена се уште не ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе рефундирање.Ве молиме не го направи спорови во рок од 65 дена, ова е несакана...

10PCS HB-35 Одговара за D7000 D7100 D7200 AF-S DX Nikkor 18-200mm f/3.5-5.6 G ЕД VR II Леќи на Камерата Худ 72mm

DEN 911.52

Топло прашува за купувачите : за да ви даде подобра цена и да заштедите пари, можете да изберете превозот без следење, Ако избран превозот од "Yanwen Економски Воздух Пошта" "4 PX Сингапур Пост НП Про" "Кралската Пошта Економија" "Correos Економија" На следење на информации не е достапна во вашата земја, продавачот гарантира : за време На Испорака од 60 дена...

Професионални Леќа Хауба за Canon 70-300мм F 4.5-5.6 L Е USM Леќа , го Заменува за Canon ЕТ-73B

575.04 -5 % DEN 546.00

Професионални Леќа Хауба за Canon 70300мм F 4.55.6 L Е USM Леќа , го Заменува за Canon ЕТ73 BКарактеристикиОвој Објектив Худ е дизајниран за да се спречат несакани скитници светлина од внесување на леќа со проширување и засенчување на крајот на објективот...

10PCS HB-25 леќи на Камерата худ 72mm За D60 D3000 БОЛЕСТ Nikkor 24-85mm f/2.8-4D / 24-120mm f/3.5-5.6 G АКО-ЕД VR Леќа

DEN 791.52

Топло прашува за купувачите : за да ви даде подобра цена и да заштедите пари, можете да изберете превозот без следење, Ако избран превозот од "Yanwen Економски Воздух Пошта" "4 PX Сингапур Пост НП Про" "Кралската Пошта Економија" "Correos Економија" На следење на информации не е достапна во вашата земја, продавачот гарантира : за време На Испорака од 60 дена...

Нови 67mm Реверзибилна Petal Цвет Леќа Худ + 67mm Леќа Капа За Камера на Canon Rebel T5i T4i T3i T3 T2i XSi За Nikon D3200 D3100

219.84 -20 % DEN 176.00

Нови 67mm Реверзибилна Petal Цвет Леќа Худ + 67mm Леќа Капа За Камера на Canon Rebel T5i T4i T3i T3 T2i XSi За Nikon D3200 D3100 D5200 D5100Нови Професионални Реверзибилна Petal Леќа ХаубаКонечно 67mm хауба која може да се задржи на вашиот камера на сите времиња...

СИВ Звук ИО Гума Око Купот на Окуларот За Canon 30D 40D 50D 60D 70D 5D

52.32 -14 % DEN 45.00

Пронаоѓачот на изглед ИО Гума Око Купот на Окуларот За Canon 30 D 40 D 50 D 60 D 70 D 5 DПакувањето вклучува (без мало пакет) : 1pc x Око ПрвенствоКарактеристики : ја Подобрува гледање чувство на удобност...

Супериорен квалитет НОВ Објектив Отворот Flex Кабел За NIKON 1 NIKKOR 30-110 mm 30-110mm f/3.8-5.6 Поправка Дел

DEN 240.00

Супериорен квалитет НОВ Објектив Отворот Flex Кабел За NIKON 1 NIKKOR 30110 mm 30110mm f / 3.85.6 Поправка ДелПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

Pixco HN-1 Бајонет Планината Леќа Аспиратор Одговара За Nikon 20-60mm f/3.5-5.5 IX Леќа

267.36 -32 % DEN 182.00

Леќа капи се главно дизајнирани за да се спречи несаканите скитници светлина од внесување на леќа со проширување и засенчување на крајот на објективот...

HB36 HB-36 Бајонет Планината Леќа Хауба за Nikon VR70-300/4.5-5.6 G

172.80 -27 % DEN 126.00

Опис На ПроизводотКарактеристикиЗаштита на предната барел форма неизбежна влијанија против ѕидови, вратата рамки и други реални пречки.ABS Материјал за долготрајна и мазна монтажа.Спречување на сјајот со запирање на светлината од доаѓаат во објективот на страна агли.Ја подобрува контраст и квалитет на сликата.Ги штити леќа од гребнатини и удар.Во можност да го користите леќи капа и филтер со аспиратор на леќа.Напомена : Тоа не е оригинална...

Црна 49mm Леќа Адаптер Прстен + Метал Леќа Худ + Леќа капа за Fujifilm Fuji X100 X100s X100T X100F го Замени Леќа Худ LH-X100

239.52 -20 % DEN 192.00

Црна 49mm Леќа Адаптер Прстен + Метал Леќа Худ + Леќа капа за Fujifilm Fuji X100 X100s X100 T X100 F го Замени Леќа Худ LHX100Стоковните вовед : Леќа худ е еден од најважните додатоци за секоја леќа што го поседувате...

Hb50 Бајонет Леќа Хауба за Nikon Af-s Nikkor 28-300мм F/3.5-5.6 g Ед Vr (Замени Nikon Hb-50)

DEN 132.48

100% Сосема Нов!! Висок Квалитет!! Оваа посветен HB50 Леќа Худ е специјално дизајнирана за користење со NIKON AFS Зум, Nikkor 28300мм f / 3.55.6 G ЕД VR Леќа капи се главно дизајнирани за да се спречи несаканите скитници светлина од внесување на леќа со проширување и засенчување на крајот на објективот...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.