• Ново
10pcs/многу 45mil 10W широк Спектар 400~840nm SMD LED Раст Чип BridgeLux Светлина Светилка За Растенијата Ноќ Расте

10pcs/многу 45mil 10W широк Спектар 400~840nm SMD LED Раст Чип BridgeLux Светлина Светилка За Растенијата Ноќ Расте

Оценка на клиентот:
DEN 859.20

Износ
Залиха

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 27-35 V, но сега печатени 26-38 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 1-5 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.
Превозот Вниманието :
АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете e-mail во 30 до 40 дена.
Благодарам многу за разбирање!
10pcs/многу 45mil 10 W широк Спектар 400~840nm SMD LED Раст Чип Bridge Lux Светлина Светилка За Растенијата Ноќ Расте
Пакување содржина :
10pcs/многу широк спектар 10w
10 W LED расте чип светлина
Моќ : 3*3 W Чип Количина : 9pcs Чип бренд : Bridge Lux Носителот : висок квалитет на црвениот бакар носителот Жица : чиста 1.2 mm злато жица Напон : 9-10 V Струја : 900~1050ma Чип Големина : 45mil Боја сооднос : цел спектар 380nm-840nm животниот век : 50000h Гаранција : 2 години Апликација : А ll фаза на растенијата Што е Полн спектар led чип ? Тоа е најновиот тренд за внатрешна растенија. Напредни LED расте светла чип , не обезбеди sigle боја ,да обезбеди широк спектар 400nm~840nm , simialr со сончевата светлина ,но најголем дел е сина и црвена ,најдобро е за растенијата растат .Ова е револуционерен чекор за LED расте светла кои претходно биле во можност да дејствува како единствен извор на светлина за внатрешна градина. Погоден за сите фази на растенијата раст
Функција 1 .Повеќето ефективни ,најблиску до сонцето светлина расте LED чип 2.Нашите целиот спектар расте LED чип користете оригинални bridgelux epileds led чип за да се обезбеди повеќе stabble квалитет . 3.Широк спектар погоден за сите видови на растенија во различни фази .

Карактеристики

Wattage:
10w full spectrum
боја:
Целосна Specturm
Тип На Објект:
Расте Светла
Извор На Енергија:
DC
Број На Модел На:
led расте светлина
Карактеристики:
за растенијата растат
Тело Материјал:
Бакар
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Ширина:
1
Должина:
1inch
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Напон:
12V
Гаранција:
1year
Бренд Име:
ly&oy'star
Широк Спектар На Моќ:
10W
10W Бранова Должина:
400nm-840nm
10w широк Спектар на Текст Тековната:
900mA~1050mA
10w широк Спектар на Превозот:
Бесплатен превозот
Чип Вид:
Bridgelux
Чип големина:
45mil

Производи во категоријата

120 Led расте светлина за растителни семиња широк спектар на цвет зеленчук одгледување на светилки светилка растенија Hydroponic затворен стаклена градина

1583.52 -30 % DEN 1108.00

120 led Врана Светлина за цвет зеленчук одгледување на светилки светилка широк Спектар на растенија Hydroponic затворен стаклена градинаДетали За Производот : Широк Спектар LED Врана Светлина 120 Led диоди E27 Растение Расте Светилки Сијалица, затворен стакленички За Hydroponic Зеленчук Систем РастеСпецификации : Предмет : SMD 5730 E27 Led расте светлинаНапон : AC85265 V 50~60 HZМатеријал : Alunimium(Најдобар квалитет), Предводена чипови : Нови Epistar (Тајван Чип) Зрак Агол : 60120 степен Светлосен Спектар : Црвено : 630nm~660nm Сина : 430nm~460nm МО : 730nm УВ : 38nm Бела : 6500 K Моќ : 45 W(78 Red+24 Blue+6 White+6 IR+6 UV) 120 led диоди Lumens : 40005000 LM LED Боја : Црвено + Сина + Бела + UV + IR Големина : 125(H) X120(D)mmРаботна Температура : 40~85 степен животен век : >50000hours Гаранција : 3 Години За : Хидропоника Зеленчук и Цветни / Растенија / овошје / Зеленчук итн...

Затворен 20W 120PCS 5050 SMD LED Растение Расте LED Светилка Цветни Hydroponic Хидро Светлина Расте Крушка Светилка

DEN 3120.00

Затворен 20 W 120 PCS 5050 SMD LED Растение Расте LED Светилка Цветни Hydroponic Хидро Светлина Расте Крушка СветилкаОпис Влезен Напон : AC220 V / 50 Hz LED Количина : 120pcs SMD 5050 LEDs 25 W Големина : 169 MM Агол на Гледање : 160deg животниот Век : 50.000 часови Оперативни Фрекфенција : 50 Hz / 60 Hz Работна Температура : 20 до 40 степен Осветлување време : 1016 Hours****Пратката****Сите предмети ќе бидат испратени од Кина.Ве молиме бидете советувани дека сите меѓународни превозот може да потрае до 10 21 работни дена.Ако ви е потребна брза испорака, ве молиме да ни даде известување.Меѓународни Клиенти се одговорни за царински даноци и давачки каде што е применливо.****Политика на враќање****Ние сакате да бидете целосно задоволни со вашето купување.Ако за било која причина сакате да се вратите или размена на некој објект, ќе ни биде мило да го стори тоа.Надоместоци и размена се прифатени на предмети кои се во иста состојба примени.Клиентот треба да го плати превозот полнење има кога тие бродот назад до нас.Ова е затоа што превозот полнење може да биде различен во секоја земја.Враќање превозот полнење може да биде помалку или повеќе, отколку што истакна на страница за опис.Во двата случаи, клиентот е одговорен да се плати за точни бара превозот надомест.Откако ќе добиеме враќа објект,ние ќе го одбие превозот на наполнетост на која беше забележана и на страницата за описи им даде на враќање на средствата на вашата сметка веднаш.****Услуга на клиентите****Ако имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас.Ние одговор на сите email во навремено.

Широк Спектар 10W E27/E14/GU10 Аквариум LED Осветлување Расте Светлина За Риба Резервоарот Осветлување И Водни Растенија

348.00 -35 % DEN 226.00

Внимание : Ако сте клиентот од руската Федерација , ве молиме кажете ни го вашето целосно име во македонски форма, така што ќе може да ја испратите вашата стока успешно...

120W 400W 600W 800W 1200W 1600W LED Расте Светлина широк Спектар 410-730nm За Внатрешна Растенија и Цвет Стакленички Хидропоника

2160.00 -22 % DEN 1685.00

Функција : Погодна за раст фаза : сите растенија Закажувам & Цветни & Раст & ПриносПогоден за растенија вид : Може да се користи за сите растенијата ...

Најевтиниот 10W/15W/20W/26W Висока Моќност Предводена Расте Светлина Светилка За Растенија Vegs Аквариум Градина Хортикултура И Хидропоника Расте/Блум

192.00 -20 % DEN 154.00

Параметар10 W Светлината ТипLED расте СветлинаМоќност10 WLED ЧипSMD2835LED106pcsБоја80red+26blueБазаE27Зрак агол140°Лумен400lmБруто тежина45gШколка во бојабелаГолемина62mm*61mm15 W Светлината ТипLED расте СветлинаМоќност15 WLED ЧипSMD3528LED126pcsБоја90red+36blueБазаE27Зрак агол140°Лумен500lmБруто тежина140gШколка во бојабелаГолемина120mm*110mm20 W Светлината ТипLED расте СветлинаМоќност20 WLED ЧипSMD3528LED200pcsБоја166red+34blueБазаE27Зрак агол140°Лумен640lmБруто тежина180gШколка во бојабелаГолемина92mm*90mm26 W Светлината ТипLED расте СветлинаМоќност26 WLED ЧипSMD2835LED260pcsБоја190red+70blueБазаE27Зрак агол140°Лумен800lmНето тежина120gБруто тежина360gГолемина118mm*113mmСе препорачуваСлики10 W15 W20 W26 WЌе примите оштетен објект?Ве молиме верувам дека ние ќе ги провери предмети пред пратката, но ние не може да се избегне ситуација во која предметот може да биде оштетен за време на превозот.Ние ќе го ценат, ако може да ни се јавите пред ставање негативни повратни информации.Објектот не е оној кој што choosed?Никој не е совршен...

10pcs/многу Нови Хидропоника Осветлување AC85-265V 3W E27 Црвено/Сино SMD2835 36 Led диоди Hydroponic LED Растение Расте Светла Бесплатен Превозот

DEN 1286.40

Ова е најновиот и најевтините 3 вати ( црвена 660nm + сина 445nm ) дизајнирани за оптимален цветни растенија...

6pcs/многу 30W Driverless широк Спектар Расте LED Светло Текст AC 110v ~220V За Емисијата на Растенијата Раст

DEN 1439.52

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 2735 V, но сега печатени 2638 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 15 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.Превозот Вниманието : АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете email во 30 до 40 дена.Благодарам многу за разбирање!6pcs / многу 30 W Driverless широк Спектар Расте LED Светло Текст AC напон 220 V За Емисијата на Растенијата РастВе молиме Имајте на ум : Овој led чип светлина не треба возачот кога работатПараметарот : Wattage : 30wКоличина : 6pcs / многуНапон : AC напон 220 V ~ 240 VCorlor Температура : цел спектар 400nm ~ 840nmДимензија : 60mm*40mmИнсталирајте Дупка Растојание : 34mm*34mm220v Возачот Слободни led чипL / N Поврзување може да го поврзете со Напон 220v Директно

1W 60 LED Растение Расте Светилка Сина и ЦРВЕНА Внатрешна LED Цветни Hydroponic Светлина Расте Светилка Градина Цвет Светилка за Растенијата Расте

DEN 2160.00

1 W 60 LED Растение Расте Светилка Сина и ЦРВЕНА Внатрешна LED Цветни Hydroponic Хидро Светлина Расте Светилка Градина Цвет Светилка за Растенијата РастеОписВлезен Напон : AC 200240 V,5060 HZLED Количина : 60pcs 1 W Led диоди(48 Црвена + 12 Сина)Големина : 74 MM * 74 MMЕмитуваат Боја : Црвена +СинаLED бранова Должина : Црвена 620660nm, Сина 450470nmАгол на гледање : 160degЖивотниот Век : ≥30.000 часаОперативен Фреквенција : 5060 HZРаботна Температура : 40 до 70 степен****Пратката****Сите предмети ќе бидат испратени од Кина.Ве молиме бидете советувани дека сите меѓународни превозот може да потрае до 10 21 работни дена.Ако ви е потребна брза испорака, ве молиме да ни даде известување.Меѓународни Клиенти се одговорни за царински даноци и давачки каде што е применливо.****Политика на враќање****Ние сакате да бидете целосно задоволни со вашето купување.Ако за било која причина сакате да се вратите или размена на некој објект, ќе ни биде мило да го стори тоа.Надоместоци и размена се прифатени на предмети кои се во иста состојба примени.Клиентот треба да го плати превозот полнење има кога тие бродот назад до нас.Ова е затоа што превозот полнење може да биде различен во секоја земја.Враќање превозот полнење може да биде помалку или повеќе, отколку што истакна на страница за опис.Во двата случаи, клиентот е одговорен да се плати за точни бара превозот надомест.Откако ќе добиеме враќа објект,ние ќе го одбие превозот на наполнетост на која беше забележана и на страницата за описи им даде на враќање на средствата на вашата сметка веднаш.****Услуга на клиентите****Ако имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас.Ние одговор на сите email во навремено.

20pcs/многу Driverless 50w Текст 110V, 220V 400nm ~ 840nm широк Спектар Расте LED Светилки за Емисијата на Растенијата Расте

DEN 3024.00

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 2735 V, но сега печатени 2638 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 15 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.Превозот Вниманието : АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете email во 30 до 40 дена.Благодарам многу за разбирање!20pcs / многу Driverless 50w Текст 110 V, 220 V 400nm ~ 840nm широк Спектар Расте LED Светилки за Емисијата на Растенијата РастеВе молиме Имајте на ум : Овој led чип светлина не треба возачот кога работатПараметарот : Напон : AC 100120 V; AC напон 220 V ~ 240 VCorlor Температура : цел спектар 400nm ~ 840nmДимензија : 60mm*40mmИнсталирајте Дупка Растојание : 34mm*34mm220v Возачот Слободни led чипL / N Поврзување може да го поврзете со Напон 220v Директно

Затворен со 1,9 W 38 LED Растение Расте Светилка ЦРВЕНИ и Сини LED Цветни Hydroponic Хидро Светлина Расте Крушка Светилка

DEN 1680.00

Затворен со 1,9 W 38 LED Растение Расте Светилка ЦРВЕНИ и Сини LED Цветни Hydroponic Хидро Светлина Расте Крушка СветилкаОпис Влезен Напон : AC220 V 240 V / 50 Hz LED Количина : 38pcs 1.9 W Led диоди(27 Црвена + 11 Сино) Големина : 50 MM * 60 MM Емитуваат Боја : Црвена +Сини LED бранова Должина : Црвена 620660nm, Сина 450470nm Агол на Гледање : 160deg Животен Век : 30.000 часа Оперативен Фреквенција : 50 Hz Работна Температура : 20 до 60 степен****Пратката****Сите предмети ќе бидат испратени од Кина.Ве молиме бидете советувани дека сите меѓународни превозот може да потрае до 10 21 работни дена.Ако ви е потребна брза испорака, ве молиме да ни даде известување.Меѓународни Клиенти се одговорни за царински даноци и давачки каде што е применливо.****Политика на враќање****Ние сакате да бидете целосно задоволни со вашето купување.Ако за било која причина сакате да се вратите или размена на некој објект, ќе ни биде мило да го стори тоа.Надоместоци и размена се прифатени на предмети кои се во иста состојба примени.Клиентот треба да го плати превозот полнење има кога тие бродот назад до нас.Ова е затоа што превозот полнење може да биде различен во секоја земја.Враќање превозот полнење може да биде помалку или повеќе, отколку што истакна на страница за опис.Во двата случаи, клиентот е одговорен да се плати за точни бара превозот надомест.Откако ќе добиеме враќа објект,ние ќе го одбие превозот на наполнетост на која беше забележана и на страницата за описи им даде на враќање на средствата на вашата сметка веднаш.****Услуга на клиентите****Ако имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас.Ние одговор на сите email во навремено.

Најдобри широк Спектар 300w предводена се Посветам на Светлина за Хидропоника Стакленички Расте Шатор Led Светилка Погодна за Сите Растенија Раст 85V-265V

3957.12 -5 % DEN 3759.00

Најдобри широк Спектар 300w предводена се Посветам на Светлина за Хидропоника Стакленички РастеШатор Led Светилка Погодна за Сите Растенија Раст 85 V265 VЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : LED Растенијата СветлинаНапон : 85 V265 VМоќност : 300 WБрој на монистра : 100pcsСветилка монистра боја : црвена 66 + сина 20 + топло 5 + бела 5 + инфраред 2 + UV 2По пакување големина : 36 * 26 * 11 CMТежина : 3 KGЈачина на звук : 2.06 KGПриклучок : ЕУ / AU / велика БРИТАНИЈА / САД четири приклучоци факултативна

Двојно Чипови 600W LED Расте Светлина широк Спектар УВ IR Хидропоника LED Растение Расте Светлина За Внатрешна Цветни Растенија И Расте

DEN 5087.52

Нашите целиот спектар LED расте светлина е исклучително моќен и способен за појавување на употребливи излез на КРИЕШЕ расте светло систем по вати...

Внатрешна LED Растение Расте Светилка Алуминиум ЦРВЕНИ и Сини LED Цветни Hydroponic Хидро Светлина Вкусен Растенија Растат Крушка Светилка

DEN 1620.00

Опис Влезен Напон : AC110 V 240 V / 50 Hz Големина за 7 W : D95mm*H95mm Големина за 9 W / 12 W / 15 W : D122mm*H122mm Големина за 18 W : D122mm*H140mmLED бранова Должина : 400nm~800nm Агол на Гледање : 180degЖивотниот Век : 50.000 часовиОперативен Фреквенција : 50 HzРаботна Температура : 20 до 40 степен Осветлување време : 812 Hours****Пратката****Сите предмети ќе бидат испратени од Кина.Ве молиме бидете советувани дека сите меѓународни превозот може да потрае до 10 21 работни дена.Ако ви е потребна брза испорака, ве молиме да ни даде известување.Меѓународни Клиенти се одговорни за царински даноци и давачки каде што е применливо.****Политика на враќање****Ние сакате да бидете целосно задоволни со вашето купување.Ако за било која причина сакате да се вратите или размена на некој објект, ќе ни биде мило да го стори тоа.Надоместоци и размена се прифатени на предмети кои се во иста состојба примени.Клиентот треба да го плати превозот полнење има кога тие бродот назад до нас.Ова е затоа што превозот полнење може да биде различен во секоја земја.Враќање превозот полнење може да биде помалку или повеќе, отколку што истакна на страница за опис.Во двата случаи, клиентот е одговорен да се плати за точни бара превозот надомест.Откако ќе добиеме враќа објект,ние ќе го одбие превозот на наполнетост на која беше забележана и на страницата за описи им даде на враќање на средствата на вашата сметка веднаш.****Услуга на клиентите****Ако имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас.Ние одговор на сите email во навремено.

Широк спектар 165w Dimmable LED Аквариум Светлина за Коралниот Гребен Аквариум предводена за Риба Резервоарот Светлина

DEN 37221.60

Широк спектар 165w Dimmable LED Аквариум Светлина за Коралниот Гребен Аквариум предводена за Риба Резервоарот Светлина5200~5500 K Бела Боја;Epistar / КРИ Led диоди chsipset;90 или 120 степен led агол;dimmable со knob dimmer од 0% до 100% .СодржинаПодатоциСодржинаПодатоциГолемина420x212x62mmМоќност165 W (55*3 W)Влезен напонAC85~264 VЛукс1m / 2200,1.5 m / 1010,2 m / 610Работат на струјата600m AЖивотен век50.000 ЧасаРабота фреквенција50 / 60 HzБоја8 Бендови Полн СпектарРаботна Температура20 o C~40 o CЛеќаXОптичка Леќа ЛеќаВнатрешен кутија560x260x110mmG...

Широк Спектар 300W LED Расте Светлина Панел Светилка за Hydroponic Растение Расте затворен Стакленички Растенијата осветлување Расте Шатор

4139.52 -20 % DEN 3312.00

Широк Спектар 300 W LED Расте Светлина Панел Светилка за Hydroponic Растение Расте затворен Стакленички Растенијата осветлување Расте ШаторСедум складишта во Пет различни земји : САД, Германија...

Акции во Русија и Франција 1000W LED Расте Светлина 100x10W со двојно чип 10W чип led диоди широк Спектар LED Расте Светлина

DEN 3360.00

Answer : ___________________________ Note : Франција Магацин : имаме склад во Франција, обично има светилки во парк.Русија Магацин : имаме склад во Русија, купувачот нема потреба да се плаќа данок.Без данок : Ако ЕУ клиентите да изберете превозот од нашите Франција магацин, ќе нема потреба да се плаќа данок.Брзо локалните превозот : Ние ќе ги користат локалните превозот или DHL да брод светилки на ЕУ клиентите.Висока ефикасност По продажба на услуги : Било какви проблеми со стоката, можете да контактирате со нас, тогаш испрати назад на пакет на нашите Франција магацин, ние, исто така, ќе плаќаат такси превозот за вас.Ако брод од Кина,ние ќе го користите вашиот choosed шпедиција.Контактирајте ме : за Било какви проблеми или други производи,само се чувствуваат слободни да го : остави порака или пратете Email.За да се добие повисока lumens и Лукс, ние дизајниран Mayer Plсерија 60x10 W ,90x10 W,100x10w и 120x10 W,160x10 W,200x10 W...

IKVVT 34W широк Спектар E27 Светилки Сијалица, ПРЕДВОДЕНА Расте Светлина За Хидро Централи Vegs Hydroponic

408.00 -5 % DEN 388.00

Спецификација : Бренд новиБоја : БелаДимензии(прибл.) : 93*80mmИме : 24w / 34w LED Расте Светлина E27 Светилки Сијалица за Растенијата HydroponicValtage : AC 100v~240vМоќност : 24w / 34wКористење на високо квалитетни LED извор на светлина, живот до 50000 часаВграден систем за ладење да се реши топлина проблемНема друг уред конфигурација, директни едноставен и безбеден пристап до приклучокотСите производи кои се користат во рингот за да се исполнат барањата за заштита на животната срединаПримена : За Хидропоника Зеленчук, Билки и Цветни растенијаПакет Се Вклучени : 1 X СветилкаN ote : Ве молиме овозможи ситни отстапување се должи на рачно мерење.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.ПлаќањеНие ги поддржува следниве методи на плаќање...

1pcs широк Спектар Led Расте Светлина E27 30W 50W 80W Led Расте Светилка за Цветни Растенија Хидропоника Систем аквариум Led осветлување

374.88 -27 % DEN 274.00

Спецификации : Димензии : Φ121mm* H130mm Моќност : 80 W(120 LED) Извор на Светлина : 120pcs SMD 5730 Чипови Светилка Монистра Наредени : 78 Red + 24 Blue + 6 White + 6 IR + 6 UV Зрак Агол : 180 степен Температурата на Телото : LED Работа температура : Извор на Живот : > 50.000 часа Влезен Напон : AC85 V265 V Работна Фреквенција : 50~60 Hz покриеност : 8~10 m2 Тежина : 316g Користење на совети широк Спектар : 120pcs Висока ефикасност 5730 SMD LED чипови : 78 Red+24 Blue+6 White+6 IR+6 UV; Растенијата светлина, може да обезбедува најефикасен бранови должини на светлина за подобрување на фотосинтеза перформанси оттука подобрување на растенија " здрава расте...

Црвена+Сина 26W 260LEDs 80W 800LEDs E27 LED Растение Расте Светлина Светилки AC85~265V LED Светилки Хидропоника

634.56 -32 % DEN 432.00

СПЕЦИФИКАЦИЈАКАРАКТЕРИСТИКА на Оваа LED светилка е Сосема нов & висок квалитет Расте центарот на Вниманието нема сенка и да се во одлична состојба, тоа е заштеда на Енергија ниска потрошувачка на енергија, долг животен век и повеќе Енергетски ефикасни од Блескаво, HPS и повеќето Халоген Светилка Ниска греење, безбедно и издржливи...

НЛО 130W LED Расте Светлина 132LEDs широк Спектар Расте Кутија 410-730nm За Внатрешна Стакленички Растенија, Цвеќиња Зеленчук Висок Принос

DEN 2246.40

СпецификацијаСветлината ТипLED Растение Расте СветлинаМоќност130 WLED Чип132pcs(78 Red+33 Blue+6 IR+5 UV+10 White)Чип ВидSMD5630Зрак агол140°МатеријалАлуминиумНапонAC85~265 VГолемина(D*H)175*65mmОсветлуваат област1~3 Квадратни метриБруто Тежина1kgWorking TemperatureКоја фабрика можете да го користите нашата светлина за ?Идеален за сите фази на растенијата раст, и работи добро со вода решение култура и култура на почвата...

2 парчиња/многу 1000W Двојно Чипови LED Расте Светилка AC85 265V широк Спектар Расте Светлината LED За Внатрешна Растенија Раст

14941.44 -41 % DEN 8816.00

* Руската Магацин : ЕУ приклучокот, слободна за локална испорака* Германија Магацин : ЕУ приклучокот, слободна за локална испорака* САД Магацин : НИ приклучокот, слободна за локална испорака* Кина Магацин : Plug тип ќе бидат испратени во зависност од вашата земјаСпецификацијаШирок Спектар LED Расте СветлинаМоќност1000 WМатеријалАлуминиумLED Количина100pcsLED Боја67 Red + 15 Blue + 8 White + 8 Warm Бели + 1 UV + 1 IRLED Драјвер2 парчињаНапонAC85265 V; 5060 HzГолемина310mm(L) x 215mm(W) x 60mm(H)Зрак Агол140 степениРаботна Температура20 до 40℃Оперативен Влажност0%80% релативна влажностЖивотен век>50.000 часаГаранција3 годиниСе Препорачува Висина11.5 mОпис На Производот280~315nm : Помалку влијание за раст фабриката...

led Растение Расте светилка расте Светилки за Хидропоника Систем цвет раст светлина затворен стакленички закажувам 360 Флексибилни Клип Носителот

748.32 -25 % DEN 561.00

Хидропоника Систем цвет раст светлина затворен стакленички закажувам 360 Флексибилни Клип Носителот led Растение Расте светилка СветилкиКарактеристики : 36 Led мини Фабрика Расте Светилки Светилка Црвена+Сина Светлина стакленички Системи за Цветни Растенија Затворен Зеленчук Затворен РастТоа може да им обезбеди на сите светлината која растенијата треба да расте и цвет , може да им помогне на растенијата расте побрзо и подобро, зголемување на приносот.Тоа е едноставно...

RAYWAY T5 ЛЕР Цевка SMD2835 Висока Осветленост led расте светла AC 85-265V, предводена растенијата светилка за растенија + ЕУ приклучок или НИ Plug Switch Жица

1024.80 -32 % DEN 697.00

Superbright 2835 SMD LED , висок интензитет и сигурност Цевка Големина : W20mmH35mmL290mm Емитуваат Боја : 18 Црвена +6 Сина секоја цевка(24led) Работен Напон : AC85265 V Агол на Гледање : 120° Wattage : 5 W секоја цевка бранова Должина : Црвена 660nm ; Сино : 460nm Plug модел : ЕУ / НИ (Ако сте треба Австралија plug модел , само напомена тоа во вашата нарачка , ние ќе ви испрати дополнителна АУ приклучок адаптер) Апликации : Растително ткиво култура , зеленчук одгледување, хортикултура и индустриски seedling и aerospace еколошки животот системи за поддршка...

10X широк Спектар LED Расте Светлина E27 GU10 центарот на Вниманието E14 Светилка Светилки Цвет Растенијата Стакленички Хидропоника Систем 110V 220V Расте Кутија

1831.20 -32 % DEN 1245.00

Предмет Тип : Led Расте Светла за Сертификација : CCC,CE,Ro HS Е Dimmable : Нема Тело Материјал : Алуминиум Светлосен Извор : SMD 18 и 28 LED Боја : цел Спектар 18 SMD ЦРВЕНО 12+СИНА 6(Led); 28 SMD ЦРВЕНО 15+СИНА 7+ЛАДНО БЕЛА 2+ТОПЛО БЕЛА 2(Led)+1 УВ+1 IR бранова Должина : ЦРВЕНА 630nm; СИНА 460nm База Тип : E27 / GU10 / E14 Lumens : >100 LM / W Влезен Напон : AC85265 V животниот век : 50000 часа LED Количина : 18pcs; 28pcs За : Цвет,Фабрика,Растителни Расте Користење : Стаклена градина,Growbox,Расте Шатор Забелешка : 1...

(50m/многу), Предводена расте светлина 660nm 460nm Водоотпорен SMD5050 Led Лента расте светилка 72W аквариум led осветлување Hydroponic Системи

7704.00 -6 % DEN 7242.00

Led расте светлина 660nm 460nm Водоотпорен SMD5050 Led Лента расте светилка 72 W аквариум led осветлување Hydroponic СистемиСпецификации : Тип : Led лента расте светлина Чип : Epistar SMD5050 Големина : L500cm (5 M) x W1cm x T0.25cm Емитуваат Боја : Црвена : Сини = 4 : 1 Должина : 5 M / многу Работен Напон : DC12 V LED Кол : 60leds / m 300leds / 5m Агол на Гледање : 120° Wattage : 14.4 W / метар 72 W / 5m Должина : Црвена 630660nm; Сино : 430460nm Работна температура : 20 до 80 степен Со двојно страна лепило Апликации : Растително ткиво култура , зеленчук одгледување, хортикултура и индустриски seedling и aerospace еколошки животот системи за поддршка на IP20 : Не водоотпорен IP65 : Водоотпорен со силиконски Ip67 : Водоотпорен со цевка Функција : Супер светло 5050 SMD LED лента расте светилка самолепливи назад со двојно страна селотејп, Одржување слободни, лесна инсталација...

(1m Црвена + 1m Сина), ПРЕДВОДЕНА Расте Светлина во Дресот на 220V, За Расад Цвеќиња Зеленчук Растенија за да раст Во Растат Шатор и аквариум

959.52 -45 % DEN 528.00

ОписВнимание : Ако сте клиентот од руската Федерација , ве молиме кажете ни го вашето целосно име во македонски форма, така што ќе може да ја испратите вашата стока успешно...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.