• Ново
5M Led лента 5050 со Power Plug 5050 чип AC220V флексибилни led светло 300leds Водоотпорен дома декорација божиќ лента JQ

5M Led лента 5050 со Power Plug 5050 чип AC220V флексибилни led светло 300leds Водоотпорен дома декорација божиќ лента JQ

Оценка на клиентот:
DEN 856.32
DEN 600.00 -30 %

Износ
Залиха


Ве молиме прочитајте го внимателно пред вашата исплата. Стабилна 4 боја не можат да бидат контролирани,постои само стабилна 4 бои(Црвена/Сино/Жолта/Зелена) и не contoller.
Ако ви треба променливи боја како vedio покажа, молба se изберете Променливи Боја со cotroller опција да се купи.
Спецификација : Боја : Кул бело( 6000 K ),Топло бела( 3000 K ),Црвена,Зелена,Сина,Жолта LED Кол : 60 LED диоди / 1 M Водоотпорен Стапка : IP67 Водоотпорен Работен Напон : AC220 V(за 1 M 5050 60 LED) Прикажи ги агол : 120 Големина : L100cm (1 M) x W1.0cm x T0.25cm Работа Tempreture : -20 до 60 животниот Век : 50.000 часови Гаранција : 3 години
Апликации : светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и перформанси Архитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting и Emergenc Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак lightin Применливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница
За SMD 5050 ПРЕДВОДЕНА од Flex на Ленти : SMD 5050 : димензиите на чипови се 50mm x 50mm. Овие LED чипови се многу посветла од 3528 LED чипови. Тие се користат кога треба висока осветленост за вашиот проект област. Теоретски, SMD 5050 Led диодите може да понуди светлина излез 3 пати поголема од таа на 3528 ленти Затоа 5050 ЛЕР е добро прилагодени за осветлување до области кои можат да бидат предмет на високи нивоа на амбиентална светлина. Иако тие произведуваат повеќе топлина, се уште е драстично помал од други осветлување опции
Пакет : 5 M Led Лента + 1pcs моќ моќ приклучок
Ние ќе го инсталирате со приклучокот како што е подолу. ( Постојат ЕУ моќ приклучок и НИ моќ приклучок за изберат, ве Молиме ги споделите со нас што моќ plug што треба, или ќе испрати ЕУ plug по случаен избор. )
5 M
Превозот : Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 30 дена.
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена. Земја
Време на испорака Работни Дена (не вклучувајќи празник) 5-7 8-11 12-14 15-19 20-22 Работни Дена + сабота + недела 5-9 10-15 16-20 21-25 26-30 сад го Оценувате (точка пристигна) 5 .1% 50.1% 29.6% 10.5% 4,7% од Велика Британија го Оценувате (точка пристигна) 9.9% 63.2% 19.1% 3.4% 4.4% Австралија го Оценувате (точка пристигна) 21.4% 50.0% 14.3% 7.2% 7.1% Франција го Оценувате (точка пристигна) 10.5% 28.6% 43.8% 10.1% 7.0% Германија го Оценувате (точка пристигна) 11.1% 22.2% 30.3% 20.9% 15.5% Канада го Оценувате (точка пристигна) 0.0% 47. 1 % 31.4% 17.6% 3.9%
Шпанија го Оценувате (точка пристигна) 3.5% 25.0% 47.9% 12.9% 10.7%
Плаќање :
Ние прифаќаме alipay тука .
Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Други Политики :
Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.

Карактеристики

боја:
5M со приклучок
Тип На Објект:
Лента
Напон:
220V
LED Чип Бренд:
Epistar
Лента тип:
SMD
Енергија:
Префрлете
Бренд Име:
CHINCOLOR
Просечен Живот (часот):
50000
Боја Temp(К):
5000K
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
RoHS,CE
Повод:
дневна соба
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
L257 -5M
LED Чип Модел:
SMD5050
Извор На Енергија:
AC
Спецификации (монистра светлина / m):
60 компјутери/m
брод од:
Кина Копното
Должина:
5M

Производи во категоријата

Висока осветленост CRI 5050 led диоди лента светлина DC 12 24 V флексибилни светлина мрачно 5m 60 LED лента lights & осветлување Здраво Риба

998.88 -35 % DEN 649.00

Packge Содржина : LED лента 5 M / roll Лумен Флукс : 12lm / LED CRI : 90 Заврши 5 метри моќ : 3250 W ( Консултирајте се со нас) По сечење на моќ : Различни должина различни моќ ( Консултирајте се со нас) Demension 5000*10*3мм(L*W*T) Апликации : Таванот Позадина Ѕид, Екранот, Прозорецот, Бленда, Кујна

Жолта 5050 DC 12V LED Лента Не-Водоотпорен / Водоотпорен 5M 300 LED Флексибилни Променливи Светлосни+DC Женски Адаптер+5A Моќ

1007.52 -16 % DEN 846.00

Карактеристики На Производот : 1 Врвен право 5050 SMD LED, висок интензитет и сигурност.2 Долг животен век 50.000 часа3...

5M 335 страна емитуваат 60lesd/m LED лента;DC12V;IP65;waterprof со силиконски слој;бела пхб;24W

DEN 1296.00

Технички параметри : (Боја) : R / И / B / G / W / светска војна / P извор на светлина : SMD335 (LED Кол) : 60pcs / m (Напон) : DC12 V (Моќ) : 4.8 W / m (Димензии) : L5000*5*2.2 mm Тековната по 3 Led диоди (separable секој 3 LEDs) : 60m A Потрошувачката на watts по 3 Led диоди : 0.16 W Целиот тек големина : 5000mm x 5mm Целиот тек LED кол : 300pcs Печатени коло дебелина : 0.25 mm Жица должина : 200mm (на крајот) Пакување : 5meter по ролна IP оценка : IP65;водоотпорен со силиконски слојII...

IP21/ IP65 Водоотпорен RGBW RGBWW RGB LED Лента светлина SMD 5050 5M DC12V Лента / 44key /40key Remoter Контролер / 3А Адаптер

431.52 -20 % DEN 345.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2 Спецификации : 1.Чип Модел : SMD 5050 2.Емитуваат Боја : Бела / Топло Бела / Црвена / Зелена / Блу / RGB / RGBW / RGBWW 3.Заштита го Оценувате : IP20 Не е Водоотпорен / IP65 Водоотпорен 4.Работен Напон : 12 V DC 5.LED Количина : 60leds / m, 5meter / тркалаат 8.Температура на бојата : топло бела : 30003500 K бела : 60006500 K 9.водоотпорен класа : IP21 / ip65 10...

5M/Roll DC12V 300LEDs 60led/m 3528 2835 SMD Флексибилни LED Лента IP20 Не-Водоотпорен Бела Боја 6000-6500K 12V LED Лента Лента

172.80 -15 % DEN 147.00

Карактеристики : Superbright 2835 SMD врвот ЛЕР, висок интензитет и сигурност.Континуирана должина, се одликува со 5 метар во ролна, секој ролна е продажба на единицата.Cuttable секоја 3 Led диоди заедно сечење на знаци, според pratical барање.Долг животен век 50,000+ часаФлексибилна лента за curving околу наведнуваЦелосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблемУлтрасветли но работи на ниски температуриСамолепливи назад со 3 M двојно страна селотејпСертификација : CE & CCCНиска потрошувачка на Примена : Широко се користи за домашна декорација употреба, хотели, клубови, трговски центриАрхитектонски декоративни осветлување, бутик атмосфера осветлувањеШироко се применува во Backlighting, сокриени осветлување, channel писмо осветлувањеИтни & security осветлување, реклама знак осветлувањеДекоративни светилки за празник, настан, покажуваат изложбаПрименливи за автомобил и велосипед декорација, граница или контурата осветлување Спецификации : LED Количина : 300 led диоди / 5 Метри или 60 led диоди / Метар Боја : Бела 60006500 K Работна Влезен Напон : DC12 VРаботна Струја : 2 A / 5 Метри Потрошувачка на Енергија : 24 W / 5 Метри Заштита Ранг : IP20(НеВодоотпорен, внатрешна употреба.) PCB Боја : Бела Е Dimmable : Yes(dimmer е потребно) Е Trimmable : Yes(cuttable на секои три Led диоди) Возење Режим : Contant Напон Зрак Агол : 120° Агол на Гледање : прилагодлив со монтажа позиција Работа Tempreture : 20° до 50°Големина : L500cm (5 M) x W0.8cm x T0.25cmПакет : 5 Метри / Ролна Пакет големина : 22 * 22 * 8cmПакет тежина : 65gПакет / МНОГУ Вклучуваат : 1 x 5 M 2835 300 LEDs Бела Боја НеВодоотпорен LED Лента СветлинаНие ќе се определи превозот курир, во секој оглас, најчесто ние брод од воздухопловната...

бесплатен превозот 5m/ролна 24V Samsung 5630 smd led УПТ боја температура прилагодливи и dimmable лента 112leds/m

DEN 5164.80

бесплатен превозот 5m / ролна 24 V Samsung 5630 smd led УПТ боја температура прилагодливи и dimmable лента бели+топло бела, 112leds / mБоја Температура Прилагодливи УПТ Прилагодливи LED ЛентаКарактеристики : SAMSUNG 5630 LED ЛЕНТА1...

Висока осветленост 5050 led диоди лента светлина водоотпорен DC 12V флексибилни светлина мрачно 5m 120 LED лента лента осветлување Здраво Риба

1011.84 -35 % DEN 658.00

Packge Содржина : LED лента 5 M / rollЛумен Флукс : 12lm / LED CRI : 85 Заврши 5 метри моќ : 3650 W ( Консултирајте се со нас) По сечење на моќ : Различни должина различни моќ ( Консултирајте се со нас) Demension 5000*10*3мм(L*W*T) Апликации : Таванот Позадина Ѕид, Екранот, Прозорецот, Бленда, Кујна, Бања

15 милиони 5m/roll 60leds/m 5630 LED Лента Светлина IP65 Водоотпорен 12V LED Флексибилна лента лента еден сина боја/зелена/црвена/бела

1392.00 -8 % DEN 1281.00

Спецификација1.5630 SMD led Лента на Светлина.2.Големина / roll : 5000*10мм3.LED Type : Висока Осветленост 5630 SMD4.LED Количина : 60 LEDs / m5.Работен Напон : DC 12 V6.Зрак Агол : 120 степен7.PCB Боја : Бела8.Достапни Бои : бела, топло бела, сина, зелена, црвена боја.9.Водоотпорен : IP6510.Пакување : 15 милиони / многу 5m / roll

180leds/m 220V led лента 5730 5630 SMD топло бела Флексибилна лента светлина водоотпорен

192.00 -5 % DEN 182.00

180leds / m 220 V led лента 5730 5630 SMD топло бела Флексибилна лента светлина водоотпоренПред да нарачате, ве молиме да се погледне во описот , ви благодаримеВе молиме имајте во предвид : 1) кога ќе го купите "15 милиони led лента + ЕУ plug" или "20 милиони led лента + ЕУ plug" или "50m led лента + ЕУ plug" или "100 led лента + ЕУ plug" , ние ќе брод на нив да ви преку DHL / UPS / EMS или други изразат превозот, Ако има некоја должност или на Ддв во вашата локална Царина, ве молиме да ги плати, ви благодарам.2)" 10pcs пластични клипови само" вклучуваат само 10pcs пластични клипови , не се вклучени led лента.Опис1) LED Type : SMD 5730 5630 Вечера светла led лента dimmable (Нови Материјали)2) LED Кол : 180 Led диоди По Метар3) Боја : Ладна Бела / Топло Бела4) Работни Влезен Напон : 220 V / 110 V5) Потрошувачка на Енергија : 1315 W / метар6) Одделение на Водоотпорен : IP677) Работна Температура : 20 до 508) W 18mm X T 7mm , PCB Ширина : 12mm9) Одличен за домашна декорацијаКул белоТопло белаЕУ приклучокКарактеристики : 1) Кристално Јасна ПВЦ Цевки за Трајни Употреба и Посветла2) Cuttable Секој 100 CM (околу 40 инчи)(Во Означен Период)3) Максимална екстензија должина : 164ft / 100 / Ролна4) Лесно да се Наведнуваат во Било која Форма5), Заштеда на Енергија и Подолгоживот6) Висока Флексибилност, Температура Одржливост, и УВ ОтпорАпликации : 1) светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,2) светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи3) Архитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency,4) Нашироко се применуваат во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување>>>Превозот : ◊ Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена...

LED Лента 5630 Единствена Боја 5M 300LEDs Топло бела/Бела/Ладно Бела Неонски Лента Светилка + 12V 6.3 Осветлување Трансформатор.

720.00 -25 % DEN 540.00

5630 LED Лента Единствена Боја 5 M 300 LEDs Топло бела / Бела / Ладно Бела Неонски Лента Светилка + 12 V 6.3 ОсветлувањеТрансформатор.Опис : Име на производ : 5630 LED ЛентаБоја Tempreture : 30003500 K(Топло Бела) 55006000 K(Бела) 65007000 K(Кул бело)Големина : 500cm(5 M) x 10мм x 0.2 cmКарактеристики На Производот : 1.Врвен право 5630 SMD LED, висок интензитет и сигурност.2.Долг животен век 50.000 часа3.Континуирана должина, се одликува со 5 метри.4.Флексибилна лента за curving околу наведнува5.Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем6.Ултрасветли но работи на ниски температури7.Ниска потрошувачка на енергијаLED Драјвер : Влезен Напон : AC90 V240 VИзлезен Напон : DC12 VИзлезна Струја : 6.3 На2 Pin Пролет Конектор : 2 парчињаAnswer : ___________________________ Note : Лемење е многу нормално во електронски производи, не било кој квалитет на проблемот .LED Лента може да лемење со компјутери да 5m должина,ако ти пречи ова, не ставајте цел.Пакетот вклучува : 1 Тркалаат*5m Led Лента + 6.3 Возач + 2 *2pin Пролет Конектор​

бесплатен превозот superbright Samsung 5630 smd led лента постојан струја 5m ролна 24V 70leds по метар CRI 80+

DEN 3964.80

бесплатен превозот 5m ролна 24 V 70leds по метар led лента светла со Samsung 5630 superbright смд CRI>80+ постојан струјаКарактеристики на производот : Superbright флексибилни LED лента со самолепливи поддршкаИдеален за брза инсталација во многу апликации како знаци, прикажува и pelmets70 SMD5630 Led по метар5 метри во текБела, жолта PCB одборCE & Ro HS согласност2годишна гаранцијаКога ќе цел бела боја, pls љубезно ве молиме да проверите на УПТ како што е подолу : Топло Бела : 30003500 KБела : 40004500 KКул Бело : 60006500 KПримена : Во затворена просторија или полуотворено за користење како декоративни осветлување за фестивали, настани, емисии.Назад или работ осветлување за signageАрхитектонски осветлување за крошна, коридор, прозорец, archway.Патека или контура одлуки, итн.Пред да конкурираат, pls ве молиме прочитајте подолу внимателно : Со нарачување : 1)...

RGBW LED Лента Осветлување SMD5050 RGB+Топло/Ладно Бела 24VDC Двоен Ред 144LEDS/m Не Водоотпорен за Домашна Декорација

DEN 3480.00

RGBW LED Лента Осветлување SMD5050 RGB+Топло / Ладно Бела 24 VDC Двоен Ред 144 LEDS / m Не Водоотпорен за Домашна ДекорацијаSMD5050 RGBW RGB+Топло бела ИЛИ RGB+кул бело LED Лента,Ако одберете Ладно Бела боја, тоа значи дека треба RGB+Студено Бело (60006500 K)Ако одберете Топло Бела, тоа значи дека треба RGB+Топло Бела (30003500 K)144 компјутери ( 72pcs RGB+72pcs бела ) SMD5050 Led диоди по метар, 720 led диоди по ролна.RGB : 20002500mcdБела : 2022lm / [email protected] CRI>82 RaЗа RGBW 4 канал контролор : Карактеристики на производот : Superbright флексибилни LED лента со самолепливи поддршкаИдеален за брза инсталација во многу апликации како знаци, прикажува и pelmets144 SMD5060 Led по метар5 метри во текРазлични бои и IP20 невода доказ; Ако треба водоотпорен, ве молиме контактирајте со насБели PCB одборCE & Ro HS согласност2годишна гаранцијаСпецификација За Производ : Модел Бр...

SMD 5050 20 милиони/многу RGB WS2801 96Leds 32 IC/m Лер флексибилни Газа светлината Водоотпорен IP67 пиксели светилка неонски декорација бесплатен превозот

27446.40 -8 % DEN 25251.00

метарЦевка Водоотпорен IP67 Led Пиксели Лента SMD 5050 20 милиони / многу RGB Led Лента WS2801 96 Leds 32 IC М LED Светло Лента WS2801Спецификации : 1) Големина : L500cm (5 M) x W1.5cm x T0.55cm2) Емитуваат Боја : сон магија боја : Flash, Strobe, Избледи, и Мазна.итн3) Заштита : Цевка водоотпорен IP674) Работен Напон : 12 V DC5) IC чип : WS28015) LED Кол : 96leds / m, 5meter / ролна, еден пиксел IC контрола три 5050 RGB6) Прикажи ги агол : 120 ° ~ 140 °7) Работна Температура : 20 ° до 50 °8) Бранова должина(NM) : R650mcd, Г520mcd,Б460mcd9) Wattage : max 7.2 W / метар,10) PCB Позадина : белаПримена : 1) Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,2) Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци3) И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.4) За вила декоративни осветлување, трговски центри, декоративни осветлување, мост осветлување, плоштади осветлување, погоден за ресторан, хотел, КТВ, диско, ноќни клубови,5) како убава пејзаж на highend забава...

Водоотпорен led лента 300leds СМД 3528 DC12V безбедно лента осветлување отворено 5M со 24Key контролер(за RGB) и адаптер

696.00 -5 % DEN 661.00

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...

Најжешките Свадба Оркестарот Неонски Led Лента го Осветлуваат Транспарентен Очила ЕЛ Жица Ладно Светлина Eyewear како Миг Костимот Партија Реквизити

476.64 -14 % DEN 410.00

Најжешките Свадба Оркестарот Неонски Led Лента го Осветлуваат Транспарентен Очила ЕЛ Жица Ладно Светлина Eyewear како Миг Костимот Партија РеквизитиСпецификација : Ова е ЕЛ очила со функција на Стабилен на, Блескави и здрави Активни.Боја : 10 Бои(Небото Сино, Вар Зелена, Зелена, Црвена, Розова, Портокалова, Жолта, Сина, Бела, Виолетова)Тип : DC3 VЗвук на АктивенПоддржано Од : 2 X AAA Батерии (Не се Вклучени)Функција : Стабилен На, Светкави,Звук На Активен, Исклучете Ја(Со Botton Switch)Тип на производ : Костими ДодатоциТело Материјал : Пластични Чаши Рамка + ЕЛ ЖицаПразник : Божиќ / Ноќта На Вештерките / Велигден Ден / Фестивалот / КарневалНапон : 3 V (2 AAA Батерии)Објектот Тежина : 86g / парчеПакет Вклучувајќи : 1pcs x EL Очила (Според она што ќе го изберете)1pcs x DC3 V Batterycase КонтролерПримена :

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.