• Ново
Изнајмување LED Дисплеј Водоотпорен IP65 Полна Боја P10 640mm x 640mm Ultra Light Умре-кастинг Алуминиум LED Кабинет

Изнајмување LED Дисплеј Водоотпорен IP65 Полна Боја P10 640mm x 640mm Ultra Light Умре-кастинг Алуминиум LED Кабинет

Оценка на клиентот:
DEN 12864.00

Износ
Залиха

Имајте предвид Различните пакети на Led модули можеби имаат некои разлика на бојата и осветлувањето , ве молиме да ги купите сите предводена модули на еден led екран на едно време. И ако е можно, ве молиме да купи некои led модули како резервни делови.
Сликата на PCB одбор во описот можеби различни од она што го добиваат поради ажурирање на верзија. Ако сакате да ја купите истата PCB одбор предводени модули, ве молиме контактирајте со нас однапред.
Ви благодариме за разбирањето!
Изнајмување LED Дисплеј Водоотпорен IP65 Полна Боја P10 640mm x 640mm Ultra Light Умре-кастинг Алуминиум LED Кабинет
Опис На Производот
1. Голем агол на гледање. Хоризонтална : 120 ° , Вертикална : 120°
2. Врвен изработка за да се обезбеди секој обработка детали
3. Енергија saveing дизајн и добри перформанси во боја униформност
4. Висока осветленост ги задоволи потребите на различни апликација средини
5. Еколошки суровини (LED чипови, маска, лепак, и челик (кабинети)
Спецификации
Модел
P10
Пиксели(Пиксели Теренот)
10мм
Пиксел Густина
10,000 точки/метри
Боја За Конфигурација
1 R1 G1 B 3in1
ЛЕР Херметичка
SMD3535
Вози Должност
1/4scan
Кабинетот Големина
640mm x 640mm
Кабинетот На Тежина
≈12kg
Осветленоста
>6,500 nits
Најдобри Гледање На Далечина
10m - 100m
Најдобар Агол На Гледање
H : 120 °, V : 120°
Гаранција
2 Полни Години
Сертификат
CE, LVD, Ro HS
Производ Слики
МОЖЕ ИСТО ТАКА ДА БИДАТ ЗАИНТЕРЕСИРАНИ ВО СЛЕДНИВЕ ПРОИЗВОДИ!!!
Напредни Машини
Производ Сертификати
Пред-продажни Услуги
1. Клиентите Обука
Ние нудиме бесплатна обука на LED систем на работа и одржување. Нашата цел е да се направи клиентите се во можност да работат LED систем и да се најдат решенија да се некои едноставни технички проблеми. Ние може да се обучуваат 2-3 луѓе за нашите клиенти.
2. Основна Обука
Три дена работилница за обука на некои основни вештини на LED Екранот Систем
1) PC Основни Познавања
2) Windows Оперативен Систем
3) LED Дисплеи кои Работат на Принцип
4) Општ Систем Проблеми
5) Системот За Секојдневно Одржување И Безбедноста
3. Сајт За Обука
Три дена на четиридневната обука за цел да се добие Клиенти да знаат како да работат LED екран систем, како да се справи со општи проблеми. И како да го инсталирате на хардвер и софтвер :
1) Инсталација На Софтвер
2) LED Екран Секојдневно Одржување
3) Софтвер Проблем Третман
Пост-продажни Услуги
1. Гаранција
1) Ние обезбеди гаранција на сите компоненти за 2 полна години. За време на овој период, ние ќе го замени или поправи нашите производи за слободен ако нешто не е во ред со нив.
2) Ние ќе се обезбеди одржување за живот и задолжен за суровини само.
2. Технологија Обука
1) Ние нудиме технологија за обука за слободни, која содржи работата, обука и одржување
2) обука во фабриката.
3) Ние ќе ги испрати нашите инженери за вашата земја по пат на преговори.
3. Одржување и Консултации
1) Ние нудиме целосна одржување за живот и задолжен за суровини само.
2) Ние исто така, обезбеди живот консултации од страна на E-mail, Skype, Whats App или други начини за слободни.
4. Документи и Сертификација
1), Ќе се обезбеди работењето прирачник, софтвер, тестниот извештај и така натаму.

Карактеристики

Екран функција:
Видео
Употреба:
Отворено
Број На Модел На:
SRYLED-OFC-P10
Цевка Чип Боја:
Полна Боја
Бренд Име:
CNSRYLED
Пиксели:
10мм
Кабинетот Материјал:
умре-кастинг алуминиум
Кабинетот На Тежина :
12kg
Влезен Напон:
AC 110V - 220V ± 15%
Гаранција:
2 Полни Години
Сертификат:
CE, LVD, RoHS

Производи во категоријата

Тенок Панел Oudoor P8 SMD 3535 LED Екранот за Изнајмување/8мм Отворено за Изнајмување LED Дисплеј

DEN 10944.00

Напомена : цена вклучувајќи целата led кабинет, добивањето на картичката, картон пакет , не се одликува со лет случај, и без испраќање на картичката!!!Висок освежете го оценувате леене алуминиум отворено LED дисплеј P8 полна боја 512x512mm панел за фаза / концерт / состанокОпис1...

2 парчиња/многу Најдобро Продаваните G-енергија Ултра-тенок N200V5-НА 5V 40A 200W Префрлување LED Дисплеј Напојување 200-240V AC Влезен Напон

DEN 809.28

2018 Најдобро Продаваните Gенергија Ултратенок N200 V5НА 5 V 40 A 200 W Префрлување LED Дисплеј Напојување 200240 V AC Влезен НапонВлезен напон : 200240 Vac, 4763 HzИзлезна моќност : 200 WМоќност factor : [email protected] Vac Изолација напон : I / PО / П : 3.0 KVac;I / PFG : fontsize : 15px;">Истекување current : 0.30m [email protected] Vac fontsize : 15px;">Заштита функција : текст под напон, преоптоварување, краток спој Работна температура : 30~+60 Безбедносни стандарди : GB4943,EN60950 За ладење начин : од студот Големина : 190 X84 X30Ако ви треба 110 / 220 V , pls посетете го линкот : https : / / lysonled.aliexpress.com / store / group / 100240 VACInput / 709678_508181476.html?Важни информации за сите купувачи : Led display модулот е посебен производ,тоа може да има боја / конфигурација / дупка demensionразликата ако се направи нарачки во различно време.Професионален Пакет

Нови DPS5005 50V 5A Buck Прилагодливи DC Постојан Напон за Напојување на Модулот на Интегриран Voltmeter Ammeter Со Боја на Екранот

2191.20 -37 % DEN 1380.00

DPS5005 50 V 5 A Buck Прилагодливи DC Постојан Напон за Напојување на Модулот на Интегриран Voltmeter Ammeter Со Боја на ЕкранотОпис : ДПС Серија на CNC релативно рано NC производи, софтвер и хардвер се значително подобрени.Оперативни аспекти задржани V / кратенки, можете брзо да го поставите на напонот и струјата.Екран освежете го оценувате исто така се зголемил повеќе од два пати дека постои чувство на одложување.Зголемување на startup или исклучи излез опциите за конфигурација интерфејс.Замена на жици аспект поголема од тековната pluggable терминали за лесно жици.Функција : Влезниот напон спектар : 6.0055.00 VИзлезен напон спектар : 0 V50.00 VИзлезна струја : 05.000 НаИзлезна моќ опсег : 00.00250.0 WПроизвод Тежина : околу 113gПроизвод Димензија : 79*43*48(mm) (L*W*H)Отвори големина : 71mm*39mmИзлезен напон резолуција : 0.01 VИзлезна струја резолуција : 0.001 НаИзлезен Напон точност : ± (0.5% + 1 цифра)Излезна Струја точност : ± (0.5% + 2 цифри)Повеќе детали : Објектот DP20 V2 A DP30 V3 A DP50 V2 A DP50 V5 A DPS3003 DPS3005 DPS5005 D PS3012 DPS5015 Производ ID Оваа Разлика помеѓу ДП и ДПС ДПС серија да се ажурираат верзија.1.Панел е различен...

Инсталација метод на P2 затворен full hd led боја видео ѕид за мулти-медиа училница

138666.24 -5 % DEN 131733.00

Добредојдовте на Yao Caixing Електронска продавница! Вебстраница : www.ledycx.comСпецификацијаМодул Назад Видите Резолуција 64(H)×64(W) или 64(H)×128(W) на Теренот 2mm Густина 250.000 пиксели / m 2 LED Аранжман SMD2121 Возачот Режим 32scan(константна струја диск) Големина 128mm×128mm или 128mm×256mm Маска Без маска на Електрична енергија Параметар Оптички Рејтингот Светлината ≥22 00cd / м2 Видите Агол 140 степен ( хоризонтална) 140degree(вертикална) Приказ на Растојание 4m40m Сива Скала 8bits на текст, корекција со 16bits Дисплеј во Боја 16.7 M Осветленоста на Вредноста од 100 нивоа Напојување Операција Моќ глобална напојување за AC100240 V 5060 HZ Switchво можност Максим Потрошувачка на Енергија 1600 w / m2 Просечната Потрошувачка на Енергија 700 w / m2 Систем за Контрола Корекција Скала Ниво 16bits Рамка Ажурирање Фрекфенција 60 Hz Екран Refresh Фреквенција 480 Hz Корекција на Гама 5.0—5.0 Поддршка на Текст Композитен Видео, SVideo, DVI, HDMI., SDI, HD_SDI Контрола на Далечина Етернет кабел 100, оптички влакна 5км Поддршка VGA Режимот 1024×768,1280×1024,1600×1200,1920 ×1080 Боја Температура 50009300 се прилагодува Осветленоста Корекција точка по точка, модул по модул, кабинет страна на кабинетот Сигурност Оперативни Темп...

8.6 x 3 инчи програмирање на Мобилни Црвени LED знак лизгање на екранот Одбор usb полнењето

1819.20 -5 % DEN 1728.00

Бренд Име : leadledsУпотреба : Преносни LED Мини Дисплеј табла.Да се стави на маса, трофеи, информации counter (бројач на полица во продавница,во автомобил итн.Големината на рамката : 22*7.6*1.8 см (8.6 *3*0.7 инчи )Број на модел : LLD300B1664 RБрој на екран во боја : ЦрвенаФакултативна бои : Жолта,Сина,Бела,Зелена,цената се различни (ве Молиме да ми кажете)Пиксели : 16*48LED Type : SMDВодоотпорен IP ниво : IP54 (животот ниво водоотпорен)Употреба : Преносни LED Мини Дисплеј табла.Да се стави на маса, трофеи, информации counter (бројач на полица во продавница,во автомобил итн.Капацитетот на батеријата : 2000 mahвреме на полнење : 23 часа, широк напон : AC110220 v;работа на пат : 812 часа;Функција & Функција : Метод на внесување : USB Кабелот од КОМПЈУТЕР / лаптопПоддршка Јазик : англиски / Кинески (Едноставен и Традиционален) / руски / шпански / германски / француски / корејски / Тајланд / итн.> 110 пораки на екранот, секоја од нив се прикажува 255 западен ликови, вкупно 2550 знаци екранот способност> Display Message Избор : Или изберете да се прикаже било една текстуална порака или десет текстуална порака / слика во секвенцијален ред со кликнување на копчето на страната> Тоа може да прикаже time : 00 : 00 : 00> Display Ефект : се Поправи, Лево, Десно, Горе, Долу, Снег, Трепка, Држете со круг> Speed : 8 нивоа прилагодливи> Brightness Контрола : 4 ниво(25%, 50%, 75%, 100% )> Моќ барање : батерија или Ac приклучок> Поддршка широк напон DC930 V или AC110 V / 220 V (Може да се користи за автомобил)> O / S : Прозорец XP, Vista, Прозорци 7, компатибилност Прозорец 8.Пакување : LED Одбор 1 bucUSB Кабел (70 cm) 1 bucUSB Адаптер 1 bucCD (програма / manual) 1 bucЗа Плаќање 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

3pcs/многу Мини-картичка ТФ-S6U U-диск LED Дисплеј Контролер Картичка , Мал USB Драјвер Контролер

DEN 925.44

3pcs / многу Миникартичка ТФS6 U Uдиск LED Дисплеј Контролер Картичка , Мал USB Драјвер КонтролерМоделДржавнатаТФS6 U / ТФS5 UСерија снабдување Функција воведувањето Мултиобласт прикажува,шарени граници,У диск програма ажурирање,У диск панел setup,LED дисплеј асинхрони контрола на картичката...

LongGreat ТФ-QS1 256*32 Пиксели USB-дискот ASynchronization RGB LED Контрола на Картичката, P4/P5/P6/P8/P10/P13.33 Полна Боја LED Контролер

DEN 606.72

Контрола на картичката ТФQS1 Држави Серија снабдување Функција Произволно поделена,Мулти партиција произволни superposition,Програма за анимација во позадината,,Streamer збор,Текст потези,Uдиск Smart скенирање пиксели,поддршка на coss екран...

Отворено P10 RGB LED Знак се Движат Порака на Екранот,Температура и време дисплеј

79248.00 -5 % DEN 75286.00

P10 отворено Водоотпорен RGB led дисплеј 1)Целата прикаже преглед големина : 1680x400x90mm(W*H*T) 2)екран големина : mm(W*H) 320 x1600 mm 3) Пиксели Теренот : 10мм 4)Приказ на далечина : 10150m 5) Влезен Напон : 220 V±15% 50 Hz 6) Комуникација начин : LAN 7) Оперативен систем : : Windows98 / Me / 2000 / Xp / 7 / 8 8)Поддршка за видео репродукција, полна боја на лизгање текст на екранот температура време Јазична поддршка Alphanumeric (Римскоанглиски) итн Светски Јазици Видео меморија поддршка 512 MB Светлината е прилагодлив 9) Ingress заштита : IP65 Еден сет 10) вклучуваат : 2x led знак 4x монтажа голема заграда 2x Мрежен кабел 1x CD со софтвер и упатство за Безбедност на дрвена амбалажапревозот со DHL express, превозот време : 56 работни дена.Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

64x32 Пиксели Панелот 320x160MM Црна LED Светилка P5 Затворен SMD2121 P5 Полна Боја ПРЕДВОДЕНИ од Модулот 1/16 Скенирање

DEN 998.40

Имајте предвид Различните пакети на Led модули можеби имаат некои разлика на бојата и осветлувањето , ве молиме да ги купите сите предводена модули на еден led екран на едно време...

VP9000 видео процесор widly,untra користат за огромен widly,untra висока дефиниција led екран

61866.24 -5 % DEN 58773.00

Добредојдовте на Yao Caixing Електронска продавница! Вебстраница : ХардверВидео внесување : 2 DVI, 4 HDMI, 2 VGA, 2 CVBS, 1 DVI_LoopВидео излез: 2 DVI, 2 интерфејсАудио влез : 4 HDMI, 3.5 мм аудио интерфејс *6Аудио излез : 3.5 mm аудио интерфејсPC контрола интерфејс : 1 USB, 1 Rj45USB надградба : 1 USBLCD екран : за 2,8 инчен LCDКлуч : x24Knob: x1Испраќање картичка : x4Производ Параметар DVI Влезови / DVI Јамка Видео Излез Количина 1 Конектор DVII штекер Сигнал Стандард DVI1.0 , HDMI1.3 Назад compatibilty Поддржани резолуции VESA , КОМПЈУТЕР за да 1920x1200 , HD 1080p HDMI Влезови Количина 4 Конектор HDMIСигнал Стандард HDMI1.3 Backward компатибилен Поддржани резолуции VESA , КОМПЈУТЕР за да 1920x1200 , HD 1080p VGA Влезови Количество 2 Конектор DB15 Сигнал Стандард Р 、 G 、 Б 、 Hsync 、 Vsync : 0 to1 Vpp±3d B (за 0,7 V Видео+0.3 v Sync ) 75 ohm црна ниво : 300m V Syncза совет : 0 V Поддржани резолуции VESA , КОМПЈУТЕР за да 1920x1200 ※ USB Влез (Факултативно ) Количина 1 USB Конектор ТИПСигнал Стандарден USB Поддршка декодер формат H...

40 x 6 инчи RGB Полна Боја Програмабилни Лизгање LED рекламната Порака на Екранот Одбор

9273.12 -5 % DEN 8809.00

Основни Информации : Големината на рамката (mm) : L 39.6" x H 6" x D 2" (100.5x15.2x5.5cm)Број на модел : LLDP762SMD16128 RGBБрој на екран во боја : Прикаже Една боја Или двојна боја Или RGB 7 боја на поракаУпотреба : Затворен,полу отвореноПиксели : 16 x128 точка , на Теренот : 7.62 ммСигнал за внесување а : USB Флеш Диск текст ...

LYSONLED ТФ-QS2 256x128 Пиксели U-диск ASynchronization Полна Боја LED Контрола на Картичката Compatiable со P4/P5/P6/P8/P10 ПРЕДВОДЕНИ од Модулот

DEN 855.84

LYSONLED ТФQS2 256x128 Пиксели Uдиск ASynchronization Полна Боја LED Контрола на Картичката Compatiable со P4 / P5 / P6 / P8 / P10 ПРЕДВОДЕНИ од Модулот1 R далечински управувач е водоотпорен,вклучително и далечински одбор.Модел ТФQS2 Функција Произволно поделена,Мулти партиција произволни superposition,Програма за анимација во позадината,,Streamer збор,Текст потези,Uдиск Smart скенирање пиксели,поддршка на крстот екран...

LYSONLED ТФ-MU(2015) Големи USB Меморија Возачот Пристаниште, ПРЕДВОДЕНА Контрола на Картичката Поддршка на P4.75/P7.62/P10 LED Матрица Модул

DEN 581.28

LYSONLED ТФMU(2015) Големи USB Меморија Возачот Пристаниште, ПРЕДВОДЕНА Контрола на Картичката Поддршка на P4.75 / P7.62 / P10 LED Матрица МодулМоделДржавнатаТФMUСерија снабдување Функција воведувањето Мултиобласт прикажува,шарени граници,У диск програма ажурирање,У диск панел setup,LED дисплеј асинхрони контрола на картичката...

Најмалите пиксели P1.6 затворен 400*300мм умре-кастинг алуминиум кабинет за вистински hd led дисплеј,360.000 пиксели/метри

31626.24 -5 % DEN 30045.00

Добредојдовте на Yao Caixing Електронска продавница!SpcificationМодул Параметар Модул Резолуција 90(H)×120(V) на Теренот 1.667 mm Густина 360,000 пиксели / м2 LED Светилки SMD1010 Возачот IC Универзална чип(Индивидуализира MBI5166 / MBI5124) Големина 150mm(H) x 200mm(W) Модул Refersh 600hz Маска Чиста Црна маскависок контраст на екранот Кабинет Параметар Кабинет Резолуција 180(H)×240(W) Кабинет Големина 300мм(H)×400mm(W) Кабинет Тежина 4.8 kg Возачот Режим Динамичен 1 / 26 скенирање , постојан струја возење Кабинет Моќност ≤300w Кабинет Дебелина ≤73mm+5mm Електрична енергија Параметар Оптички Рејтингот Осветленоста На Балансот на Белата боја ≥16 00cd / м2 Видите Агол 140 степен ( хоризонтална) 140degree(вертикална) Приказ на Растојание 1m20м Сива Скала 65536 Дисплеј во Боја 3во1 RGB Осветленоста на Вредноста од 100 нивоа Напојување Операција Моќ глобална напојување за AC100240 V 5060 HZ Switchво можност Максим Потрошувачка на Енергија 2560 w / m2 Просечната Потрошувачка на Енергија 1400 w / m2 Систем за Контрола Корекција Скала Ниво 16bits Екран Refresh Фреквенција 120 Hz Корекција на Гама 5.0—5.0 Поддршка Влез HDMI,DVI,VGA,RJ45,USB,Serial Port Контрола на Далечина Етернет кабел 100, оптички влакна 5км Поддршка VGA Режимот 800×600,1024×768,1280×1024,1600×1200,1920×1080 Боја Температура 50009300 се прилагодува Осветленоста Корекција точка по точка, модул по модул, кабинет страна на кабинетот Сигурност Температура на Чување : 35 ℃ +80 ℃ ; Работата : 25 ℃ +45 ℃ Влажност на Чување : 1070% RH ; Opeartinon : 1060% RH Оперативни Живот ≥100,000 часа MTBF ≥5000 часа Континуирано Работно Време ≥48 часа за Заштита на Ниво IP25 Надвор од Контрола Пиксели го Оценувате ≦ 0.03% СликаСе надевам дека ќе сакаат и да го изберат нас ,ви благодариме за вашиот surpportние ќе се обидеме да се направи подобро и подобро во иднина.Имајте пријатен ден !!! Skype : [email protected]

30 x 6-во 16*96pixel Безжичен далечински тастатура полна боја на RGB LED знак возен информации P7 внатрешна led екран

9115.20 -5 % DEN 8660.00

Среќен Leadleds LED Знаци , Голема LED Лизгање Порака Одбор за Вашиот Бизнис!Оваа Машина за Правење Пари Постојано се Прикажува Ваши Сопствени Пораки, Фаќа на Клиентите Внимание, го Доведува Во Вашата Продавница Меѓу Другите!Замислете Вашиот Бизнис Ад Пораки на оваа Порака Одбор, на Екранот на Вашиот Сопствен Рекламирање, Напорно Работи За Вас!Продажбата БустерМора да има Бизнис Рекламирање Алатка Прикажете полна боја на текст, BMP, иконата, во реално време, атрактивни неонски екранот ефект, нагласи себе лесно.Новиот Модел До 30% на Заштеда на Енергија.[СПЕЦИФИКАЦИИ]Големината на рамката : L 30 x H 6 x D 2in (762*152*55мм)Писмо Максимална : 5воПиксели теренот : 7.62 мм ГустинаБоја : Виножито Порака, 3во1 светла LEDЖивотниот век : 100,000 часа(~ 10yrs), Ниска потрошувачка на енергијаВодоотпорен : НикојРабота : Инфрацрвена далечински контролер, без компјутер поврзанНаправени за внатрешна употреба линија порака прилагодливи брзинаТони ефекти и ефекти, интегрирано во знак.Ефекти : Повеќе од 45 ефекти на располагање.Multiaction за прикажување, вклучувајќи снег, спреј, да ротирате, скролувајте, и дрРазлични лизгање постапки за избор, како блескави, статични, да се движат лево, и се движи кон десно и така натаму.инструкции : Пораката е програмабилни ...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.