• Ново
Новите Леќи Адаптер Одговараат За Leica M Објективот на Sony E Планината NEX A5100 A6000 A5000 A3000 NEX-5T NEX-3N NEX-6 NEX-5R NEX-F3 NEX-7

Новите Леќи Адаптер Одговараат За Leica M Објективот на Sony E Планината NEX A5100 A6000 A5000 A3000 NEX-5T NEX-3N NEX-6 NEX-5R NEX-F3 NEX-7

Оценка на клиентот:
DEN 310.56

Износ
Залиха


Леќа Адаптер Одговараат За L eica М Објективот на S ony E Планината NEX Камера
На сите-метал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.
Функција :
Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.
Двете камера-страна и леќа-страна на адаптер се изработени од месинг, прецизност-машински и обложено со хром
Прецизно одговара и цврста врска - леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.
Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.
Сатенски површина
Answer : ___________________________ Note :
Вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери .
Компатибилен со :
L eica М Леќа
S ony NEX E Планината Камера
A5100 A6000 A5000 A3000 NEX-5 T NEX-3 N NEX-6 NEX-5 R NEX-F3 NEX-7 И NEX-5 N NEX-5 C NEX-C3 NEX-3 NEX-5
О7 A7s A7 R A7 II A7 RII A7 SII
NEX-VG900 NEX-VG30 NEX-EA50 FS700 NEX-VG10 NEX-VG20
(ЗАБЕЛЕШКА : Целосна рамка камера можеби имаат црно-аглите)
Пакетот Вклучува :
1 X Леќа Адаптер Одговараат За L eica М Објективот на S ony E Планината NEX Камера

Карактеристики

Бренд Име:
Pixco
Компатибилен Бренд:
Fuji
Број На Модел На:
леќа адаптер прстен

Производи во категоријата

2 парчиња 55-62MM 55ММ - 62MM 55 до 62 Чекор До Филтер Прстен Адаптер адаптери , ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

143.52 -8 % DEN 132.00

Вовед : Машки навој : 55ммЖенски навој : 62mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 55мм да 62mm Филтер Прстен Адаптер x2Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

Алуминиум ПИ-62mm ПИ-62 мм АИ да 62mm ПИ до 62 мм Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер Прстен За Nikon ПИ Планината

DEN 110.40

Драги Пријатели,Ви благодариме за вашиот интересно во моите производи.Ако сакате да нарачате повеќе, само да ги додадете во количката потоа исходот на последен.ОБЈЕКТОТ СПЕЦИФИКИ : Е ПРИЛАГОДЕНО : ДАМЕСТО НА ORIGN : КИНАКомпатибилен Бренд : NIKONкалибар : ПИ62mm 62 мм Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаБрој на модел : ПИ62mm 62mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаОпис На ПроизводотИздржливи структура, мала тежина и лесен за употреба.100% Сосема нов и висок квалитет.Овој објектив планината адаптер им овозможува на секој 62mm леќа стане Марко објективот на NIKON SLR камера тело...

Црна Алуминиум ПИ-55мм ПИ-55 mm АИ да 55мм ПИ до 55 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер Прстен За Nikon ПИ Планината

DEN 94.08

Драги Пријатели, ви Благодариме за вашата интересна во моите производи Ако сакате да нарачате повеќе, само да ги додадете во количката потоа исходот на последен...

Трговија на големо 52 -62MM 52 MM - 62MM 52 до 62 Чекор До Филтер Прстен Адаптер за адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

DEN 129.12

Вовед : Машки навој : 52mmЖенски навој : 62mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 52mm да 62mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

T2-LR Адаптер прстен T2 T Објективот на За Leicao Р Камера

234.72 -8 % DEN 216.00

Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција врвот на линијата квалитет, луксуз Направен од алуминиум (камера тело планината) црна елоксирани, и месинг (леќа планината) chromed сребро...

Commlite Електронски Авто Фокус Леќа Планината Адаптер за Олимп НП 4/3 Објективот на Микро 4/3 M4/3 Камера GH4 GH5 GF6 GX7 EM5 EM1 OM-D

2593.44 -13 % DEN 2256.00

Commlite FTMFT Леќа Планината Адаптер за Олимп НП Zuiko 4 / 3 (НП 4 / 3) Објективот на Микро 4 / 3 (MFT) Камерата Тело со АвтоИзложеност & АвтоФокус за Олимп PEN EP1 & за Panasonic Lumix DMCG1 / DMCGH1 / DMCGF1Опис : Commlite FTMFT е специјално дизајниран за M4 / 3 серија dslr фото' S адаптер прстен кој се однесува на 4 / 3 леќа...

pixco Прилагодливи Макро Фокусирање кон Бесконечност Адаптер Одговараат за M42 Објективот На Canon М М2 Helicoid Цевка

1842.72 -14 % DEN 1585.00

Прилагодливи Макро за Бесконечност Леќа Адаптер Одговараат За M42 Планината да Canon EOS M КамераНајновиот дизајн на производ, леќа адаптер комбинираат helicoid макро цевка...

Трговија на големо 55-57MM 55ММ - 57MM 55 до 57 Чекор До Филтер Прстен Адаптер адаптери , ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

DEN 129.12

Вовед : Машки навој : 55ммЖенски навој : 57mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 55мм да 57mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

Црна/Sliver 25мм F/1.8 HD MC Прирачник се Фокусира Објектив за Sony E NEX Планината Камера О7 A7R A7S A7RII A7SII A6300 A6000 NEX-7

DEN 3359.52

Црна / Sliver 25мм F / 1.8 HD MC Прирачник се Фокусира Објектив за Sony E NEX Планината Камера О7 A7 R A7 S A7 RII A7 SII A6300 A6000 NEX7 Опис : А класична и убава леќа, Достоен на вашата колекција! Висока Дефиниција...

Amopofo CY-EF Адаптер,Contax Yashica КИП C/Y Леќа за да EOS EF EF-S Планината 700D 60D 6D 5D Адаптер

DEN 417.12

Amopofo CYEF Адаптер,Contax Yashica КИП C / Y Објективот на за Canon EOS EF EFS Планината 700 D 60 D 6 D 5 D Адаптер за подетални информации Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција...

58mm Макро Обратна Адаптер Прстен за Pentax K PK планината бесплатен превозот

96.00 -16 % DEN 81.00

ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,опис : Овој објектив планината адаптер им овозможува на секој 58mm леќа стане Марко објективот на Pentax K PK камера тело.Затоа, не треба да се купи било Марко леќа...

Трговија на големо 58 -42MM 58MM - 42MM 58 42 Чекор Надолу Филтер Прстен адаптери , ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

DEN 138.72

Вовед : Машки навој : 58mmЖенски навој : 42mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 58mm да 42mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

10pcs 1/4 да 3/8 Конвертирај Завртка Адаптер за Tripod бесплатен превозот

78.72 -17 % DEN 65.00

Вовед : Адаптер осветленост 1 / 4" да 3 / 8" завртка на камери, tripods, monopods, направи добар натпревар за различни tripod нозе и глава.Spectification : Конвертирање 1 / 4" да 3 / 8" завртка адаптер за заеднички Tripod / MonopodМатеријал : МеталАдаптер ГОЛЕМИНА на(mm) : 11.8(дијаметар)x7.0(висина)Боја : сребренаПакет : 10 компјутери 1 / 4" да 3 / 8" Конвертирај Завртка Адаптер

Трговија на големо 60 -62MM 60MM - 62MM 60 до 62 Чекор До Филтер Прстен Адаптер, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

152.64 -8 % DEN 141.00

Вовед : Машки навој : 60mmЖенски навој : 62mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 60mm да 62mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

Леќи на камерата Адаптер Макро Леќа Обратна Заштита Прстен за Sony a200 a290 a350 a500 a550 a580 Планината 58mm УВ CPL Филтер Леќа Капа

DEN 335.52

ТОП / ИЗВЕСТУВАЊЕ Топло прашува Почитувани купувачи, ве молиме прочитајте производи опис, што е многу важно за вашето купување !!! Различни земји и различни превозот се различни, време на испорака, се Проценува Време на Испорака : 1560 дена Продавачот Гарантира : за време На Испорака од 60 дена (Бразил 90 дена) !!! ПРОДАВАЧОТ ПРЕПОРАЧУВАОПИС / СЛИКИ Ние го користите обратна прстен макро шут, затоа што леќата е во ред шут (УВ леќа монтира на камерата прекинат, оригиналот на камерата леќи на планината од надвор крајот на снимањето на филмот), па леќа е лесно да се добие во прашина, вода, и несигурност, таа, исто така била ние не ми се допаѓа да го користите обратна прстен причина, и ова сега е обратно прстен за заштита на интерфејс дизајниран специјално за овие прашања во моментов е само еден трансфер еколошки устата, монтирани на леќата може да се реинсталира на 58mm УВ / MC УВ / CPL ND Филтер и 58mm леќа ззп / леќи на хаубата , пуштање заштитна улога на објективот...

M42 Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка 17mm да 31mm + Леќа Адаптер Одговараат За M42/C Планината Објективот на Fuji FX Камера

1285.92 -14 % DEN 1106.00

M42 да M42 Планината Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка Адаптер 17mm да 31mmНа ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Вовед : Оваа цевка корисни за леќи, без да се фокусира прстен...

40mm за C-CS Mount Леќа Адаптер Конверзија Прстен Продолжување Цевка За CS Камера за видео надзор

315.84 -8 % DEN 290.00

Подетални ИнформацииОва е "C" да "КС" mount леќа црноалуминиум адаптер за сите типови на системи за видео надзор камера.На 10мм Адаптер Прстен придава помеѓу објективот и камерата и претвора CПланината Објектив за употреба на CSПланината Камера.Ако имате CS mount на вашиот апарат и мора леќа со В гората, ќе ви треба адаптер за да се стави помеѓу објективот и камера.Спецификација : Материјал : АлуминиумГолемина : 40mmКомпатибилен со : CS mount видео надзор за Безбедност на КамераПакет Се Вклучени : 1x 40mm CCS Mount Леќа Адаптер Прстен Продолжување Цевка за видео надзор Безбедносни Камери

YONGNUO Teleconverter YN-2.0 Х III ПРО 2x Teleconverter Extender Авто Фокус Планината Леќа на камерата Леќи на Камерата за Canon EOS Објектив EF

DEN 8400.00

11178 Топла производОпис : На YN2.0 Х III е ажурирана верзија на YN2.0 XII.Оптички дизајн и стакло слој се крена нивото на teleconverter...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.