• Ново
Amopofo За EOS-EOSM/M Адаптер За Canon EF Објективот на За Canon EF М EF-M Планината Адаптер Макро Фокусирање Helicoid

Amopofo За EOS-EOSM/M Адаптер За Canon EF Објективот на За Canon EF М EF-M Планината Адаптер Макро Фокусирање Helicoid

Оценка на клиентот:
DEN 2207.52

Износ
Залиха

Amopofo За EOS-EOSM/M Адаптер За Canon EF Објективот на За Canon EF М EF-M Планината Адаптер Макро Фокусирање Helicoid Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција. врвот на линијата квалитет, луксуз. Направен од алуминиум (камера тело планината) црна елоксирани, и месинг (леќа планината) chromed сребро. (не пластични) детални информации Amopofo објективот адаптер ви овозможува да се качи За Canon EF Планината Објективот на За Canon EF М EF-M камери. Покрај за создавање на финансиска смисла, ова ви овозможува да ја користите вашата омилена леќи низ различни камера платформи, леќа адаптер е дизајниран да се вклопуваат безбедно да објективот, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен. Тоа може да се инсталира во меѓу камера тело и леќа без алатки. Нема замена или размена со оригинални делови од леќа ниту камера тело. Адаптер за Користење на ултра прецизност ЦПУ машина алатки, софистицирани материјал, висок интензитет, добра работа стабилност најновиот дизајн на производ, леќа адаптер комбинираат helicoid макро цевка. Поддршка и Макро Снимање со helicoid се прилагоди фокус и Бесконечност Фокусирање. Опис : адаптер е нова, врвот на линијата квалитет. Направен од алуминиум (камера тело планината) црна елоксирани, и месинг (леќа планината) chromed сребро. Тоа е многу добро направено (од месинг и алуминиум) адаптер. Таа поддржува бесконечност фокус. Исто така, поддржува макро фокусирање со прилагодување helicoid прстен Спецификација : Фокус : поддршка бесконечност Продолжен висина : 42mm (10мм движење) Со заклучување со pin. Suitale за : Леќа : За Canon EF Планината Леќи на Камерата : За Canon EF М EF-M Планината Пакет вклучува : 1 x Макро Фокусирање Helicoid Леќа Адаптер Превозот и Пакет : Ние ќе брод вашата превозот адреса. Сите предмети ќе се испраќаат преку Кинески Пост или Хонг Конг Пост Пакет Услуги. може да потрае околу 7 - 10 работни дена, со следење на број. Контакт : Ако има било какви прашања,ве молиме да бидат слободни да контакт со нас преку aliexpress.ние ќе ви одговори што во рок од 24-48 часа,освен празник. Кои сме Ние : · Ние сме manufacurer за камерата леќи на камерата адаптер ,ние сме добредојдени и мало и трговија на големо клиенти,ако треба со големо количество и други modles,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас за да добиете подобра цена. Ви благодариме за купувањето !ние ќе ви покаже нашиот најдобар производ и услуга!!!

Карактеристики

Компатибилен Бренд:
CANON
Бренд Име:
Amopofo
Број На Модел На:
EF-EOSM/M

Производи во категоријата

Новите Леќи Адаптер Одговараат За Leica M Објективот на Sony E Планината NEX A5100 A6000 A5000 A3000 NEX-5T NEX-3N NEX-6 NEX-5R NEX-F3 NEX-7

DEN 310.56

Леќа Адаптер Одговараат За L eica М Објективот на S ony E Планината NEX КамераНа ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се изработени од месинг, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаAnswer : ___________________________ Note : Вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери .Компатибилен со : L eica М ЛеќаS ony NEX E Планината КамераA5100 A6000 A5000 A3000 NEX5 T NEX3 N NEX6 NEX5 R NEXF3 NEX7 И NEX5 N NEX5 C NEXC3 NEX3 NEX5О7 A7s A7 R A7 II A7 RII A7 SIINEXVG900 NEXVG30 NEXEA50 FS700 NEXVG10 NEXVG20(ЗАБЕЛЕШКА : Целосна рамка камера можеби имаат црноаглите)Пакетот Вклучува : 1 X Леќа Адаптер Одговараат За L eica М Објективот на S ony E Планината NEX Камера

58 mm филтер планината Леќа Адаптер Цевка Прстен за Samsung EX1 ЕКС-1 TL-500

352.32 -15 % DEN 300.00

Филтер тема : 58mmМатеријал : алуминиумВклучени : 1 x леќа адаптер цевкаБренд нови и некористениВовед(Трети Лица) Леќа адаптер произведени за SAMSUNG EX / 1 TL500;Работи со 58mm УВ филтер, CPL филтер, на Камерата Леќи на Аспираторот и Капа, да се затвори до леќа или широк агол прилог;Бренд нови, никогаш не се користи;Направен од метал (не пластика);боја : црнаПогоден ЗаSAMSUNG EX / 1 TL500Спецификации : 1.Материјал : металПакет Се Вклучени : Адаптер x1 Цевка

Црна Алуминиум ПИ-62mm ПИ-62 мм АИ да 62mm ПИ до 62 мм Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер Прстен За Nikon ПИ Планината

DEN 101.28

Драги Пријатели,Ви благодариме за вашиот интересно во моите производи.Ако сакате да нарачате повеќе, само да ги додадете во количката потоа исходот на последен.ОБЈЕКТОТ СПЕЦИФИКИ : Е ПРИЛАГОДЕНО : ДАМЕСТО НА ORIGN : КИНАКомпатибилен Бренд : NIKONкалибар : ПИ62mm 62 мм Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаБрој на модел : ПИ62mm 62mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаОпис На ПроизводотИздржливи структура, мала тежина и лесен за употреба.100% Сосема нов и висок квалитет.Answer : ___________________________ NOTE : НИКОЈ следење на Број...

Commlite Електронски Авто Фокус Леќа Планината Адаптер за Олимп НП 4/3 Објективот на Микро 4/3 M4/3 Камера GH4 GH5 GF6 GX7 EM5 EM1 OM-D

2593.44 -13 % DEN 2256.00

Commlite FTMFT Леќа Планината Адаптер за Олимп НП Zuiko 4 / 3 (НП 4 / 3) Објективот на Микро 4 / 3 (MFT) Камерата Тело со АвтоИзложеност & АвтоФокус за Олимп PEN EP1 & за Panasonic Lumix DMCG1 / DMCGH1 / DMCGF1Опис : Commlite FTMFT е специјално дизајниран за M4 / 3 серија dslr фото' S адаптер прстен кој се однесува на 4 / 3 леќа...

Pixco 5 Компјутери Леќа Адаптер Одговараат За M42 Леќа за да Одговараат за Canon EOS Камера (Црна)

843.84 -12 % DEN 743.00

НИ 110.1 / парче НАС 104.53 / парче НАС 71.8 / парче НАС 51.72 / парче НАС 43.12 / парче НАС 41.65 / парче НАС 110.1 / парче НАС 99.9 / парче НАС 79.9 / парче НАС 77.85 / парчеЛеќа Адаптер Одговараат За M42 Леќа за да Одговараат за Canon EOS Камера (Црна)На ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се изработени од месинг, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаОдговараат заОдговараат за M42 ЛеќаОдговараат за Canon EOS dslr фото АпаратиОдговараат за Canon EOS 5 D Mark IV, 80 D, 1300 D, 1 DX Марк [II / I], 760 D, 750 D, 5 DS(R), 5 D Mark III, 5 D Mark II, 1 Ds Mark [IV / III / II / I ], 1 D Mark [III / II N / II / I], 6 D, 5 D, 7 D, 70 D, 60 D, 50 D, 40 D, 30 D, 100 D, 760 D,750 D,700 D, 650 D, 600 D, 550 D, 500 D, 450 D, 400 D, 350 D, 300 D, 1200 D, 1100 D, 1000 DПакетот Вклучува : 5 X Леќа Адаптер Одговараат За M42 Леќа за да Одговараат за Canon EOS Камера (Црна)НИ 113.37 / парче НАС 135.72 / парче НАС 59.34 / парче НАС 59.34 / парче НАС 47.37 / парче НАС 44.38 / парче НАС 43.7 / парче НАС 24.6 / парче НАС 21.9 / парче НАС 10.6 / парче

Блек Метал Леќа Адаптер Чекор До Прстен 49-52mm 49mm-52mm 49 до 52 dslr фото Објективот Филтер Повлекува Адаптер Камера dslr фото Додатоци

DEN 37.44

Блек Метал Леќа Адаптер Чекор До Прстен 4952mm 49mm52mm 49 до 52 dslr фото Објективот Филтер Повлекува Адаптер Камера dslr фото ДодатоциAnswer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме овозможи 13мм грешки поради прирачник за мерење.2.Поради разликата помеѓу различни монитори,постојат боја разлики,pls преземе вистински производ како стандард!ОписЗамена 49mm да 52mm Чекор До ѕвони за вашиот камери, може да се качи за да 52mm леќи на камерата.Удобен и лесен за користење, 49mm придава на страната на камерата и 52mm на страната на објективотПристап поширок спектар на филтри, адаптери, капи и така натамуПосебни воздухопловство алуминиум легура, висока цврстина, отпорност, пресврт и притисок...

YONGNUO Teleconverter YN-2.0 Х III ПРО 2x Teleconverter Extender Авто Фокус Планината Леќа на камерата Леќи на Камерата за Canon EOS Објектив EF

DEN 8400.00

11178 Топла производОпис : На YN2.0 Х III е ажурирана верзија на YN2.0 XII.Оптички дизајн и стакло слој се крена нивото на teleconverter...

2 парчиња 55-62MM 55ММ - 62MM 55 до 62 Чекор До Филтер Прстен Адаптер адаптери , ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

143.52 -8 % DEN 132.00

Вовед : Машки навој : 55ммЖенски навој : 62mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 55мм да 62mm Филтер Прстен Адаптер x2Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

1 Сет на 18pcs на камерата Леќи на Камерата Прстен Адаптер за Филтерот на Чекор До & Долу Прстен Адаптер

752.64 -8 % DEN 693.00

37495255586267727782777267625855524937Пакет Се Вклучени : 37mm49mm Чекорup прстен x 149mm52mm Чекорup прстен x 152mm55мм Чекорup прстен x 155мм58mm Чекорup прстен x 158 MM62mm Чекорup прстен x 162mm67mm Чекорup прстен x 167mm72mm Чекорup прстен x 172mm77mm Чекорup прстен x 177mm82mm Чекорup прстен x 149mm37mm Чекор надолу прстен x 152mm49mm Чекор надолу прстен x 155мм52mm Чекор надолу прстен x 158mm55мм Чекор надолу прстен x 162mm58mm Чекор надолу прстен x 167mm62mm Чекор надолу прстен x 172mm67mm Чекор надолу прстен x 177mm72mm Чекор надолу прстен x 182mm77mm Чекор надолу прстен x 1(сите 18pcs)Користење На Чекор До И Чекор Надолу Прстени За Да Се Подобри Слики

блек Метал беа 25,5 мм-37mm беа 25,5-37 мм беа 25,5 до 37 Чекор До Филтер Прстен Адаптер за sony канон nikon dslr фото камера

58.56 -18 % DEN 48.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден! ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет...

T2-LR Адаптер прстен T2 T Објективот на За Leicao Р Камера

234.72 -8 % DEN 216.00

Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција врвот на линијата квалитет, луксуз Направен од алуминиум (камера тело планината) црна елоксирани, и месинг (леќа планината) chromed сребро...

Алуминиум ПИ-58mm ПИ-58 мм АИ да 58mm ПИ на 58 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер Прстен За Nikon ПИ Планината

DEN 120.00

Драги Пријатели,Ви благодариме за вашиот интересно во моите производи.Ако сакате да нарачате повеќе, само да ги додадете во количката потоа исходот на последен.ОБЈЕКТОТ СПЕЦИФИКИ : Е ПРИЛАГОДЕНО : ДАМЕСТО НА ORIGN : КИНАКомпатибилен Бренд : NIKONкалибар : ПИ58mm 58 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаБрој на модел : ПИ58mm 58 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаОпис На ПроизводотИздржливи структура, мала тежина и лесен за употреба.100% Сосема нов и висок квалитет.Овој објектив планината адаптер им овозможува на секој 58mm леќа стане Марко објективот на NIKON SLR камера тело...

Pixco Леќа Адаптер Одговараат За M42 Завртка за да Одговараат за Nikon 1 Планината J4 S2 V3 AW1 J3 J2 J1 S1 V1 V2

704.64 -27 % DEN 515.00

НИ 14.68 / парче НАС 104.53 / парче НАС 71.8 / парче НАС 51.72 / парче НАС 43.12 / парче НАС 33.15 / парче НАС 29.99 / парче НАС 29.76 / парче НАС 27.66 / парче НАС 18.95 / парчеЛеќа Адаптер Одговараат За M42 Планината Леќа за да Одговараат за Nikon 1 КамераНа ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се изработени од месинг, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаAnswer : ___________________________ Note : Вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери.Одговараат заОдговараат за M42 Планината ЛеќаОдговараат за Nikon 1 КамериОдговараат за J5 J4 S2 V3 AW1 J3 J2 J1 V2 S1 V1Пакетот Вклучува : 1 X Леќа Адаптер Одговараат За M42 Планината Леќа за да Одговараат за Nikon 1 КамераНИ 262.12 / парче НАС 249 / парче НАС 221.31 / парче НАС 204.92 / парче НАС 160.29 / парче НАС 137.96 / парче НАС 135.65 / парче НАС 118.09 / парче НАС 109.11 / парче НАС 104 / парче

Meike Авто Фокус Метал БОЛЕСТ Макро Продолжување Цевка Поставена за Nikon D7100 D7000 D5100 D5300 D3100 D800 D750 D600 D90 D80 dslr фото Камера

2303.04 -5 % DEN 2188.00

Meike Макро Продолжување Цевка Поставена за Nikon КамериВовед : Овој нов Макро Продолжување Цевка Сет за филмот & Дигитални SLR вклучува 3 продолжување цевки 12mm, 20mm, 36mm адаптери и машки & женски адаптер...

Црна/Sliver 25мм F/1.8 HD MC Прирачник се Фокусира Објектив за Sony E NEX Планината Камера О7 A7R A7S A7RII A7SII A6300 A6000 NEX-7

DEN 3359.52

Црна / Sliver 25мм F / 1.8 HD MC Прирачник се Фокусира Објектив за Sony E NEX Планината Камера О7 A7 R A7 S A7 RII A7 SII A6300 A6000 NEX7 Опис : А класична и убава леќа, Достоен на вашата колекција! Висока Дефиниција...

Трговија на големо 52 -42MM 52 MM - 42MM 52 42 Чекор Надолу Прстен Филтер Адаптер за адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

DEN 129.12

Вовед : Машки навој : 52mmЖенски навој : 42mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 52mm да 42mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

2 парчиња трговија на Големо 49-52MM 49 ММ - 52MM 49 до 52 Чекор До Филтер Прстен Адаптер за адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

DEN 143.04

Вовед : Машки навој : 49mmЖенски навој : 52mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 49mm да 52mm Филтер Прстен Адаптер x2Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

Леќи на камерата Адаптер Макро Леќа Обратна Заштита Прстен за Sony a200 a290 a350 a500 a550 a580 Планината 58mm УВ CPL Филтер Леќа Капа

DEN 335.52

ТОП / ИЗВЕСТУВАЊЕ Топло прашува Почитувани купувачи, ве молиме прочитајте производи опис, што е многу важно за вашето купување !!! Различни земји и различни превозот се различни, време на испорака, се Проценува Време на Испорака : 1560 дена Продавачот Гарантира : за време На Испорака од 60 дена (Бразил 90 дена) !!! ПРОДАВАЧОТ ПРЕПОРАЧУВАОПИС / СЛИКИ Ние го користите обратна прстен макро шут, затоа што леќата е во ред шут (УВ леќа монтира на камерата прекинат, оригиналот на камерата леќи на планината од надвор крајот на снимањето на филмот), па леќа е лесно да се добие во прашина, вода, и несигурност, таа, исто така била ние не ми се допаѓа да го користите обратна прстен причина, и ова сега е обратно прстен за заштита на интерфејс дизајниран специјално за овие прашања во моментов е само еден трансфер еколошки устата, монтирани на леќата може да се реинсталира на 58mm УВ / MC УВ / CPL ND Филтер и 58mm леќа ззп / леќи на хаубата , пуштање заштитна улога на објективот...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.