• Ново
T2-Nikon Т Планината Прстен Адаптер за Nikon ПИ D750 D7200 D7100 D5500 D5300 D3300 D90 D610

T2-Nikon Т Планината Прстен Адаптер за Nikon ПИ D750 D7200 D7100 D5500 D5300 D3300 D90 D610

Оценка на клиентот:
DEN 232.80

Износ
Залиха

T2-Nikon Т Планината Прстен Адаптер за Nikon ПИ D750 D7200 D7100 D5500 D5300 D3300 D90 D610 Вовед : 100% Сосема НОВ!! Висок Квалитет!!! Карактеристики :
Да се направи на метал (без пластика).
Ве молиме инсталирање / деинсталирање на адаптер по исклучување на камерата.
Тоа може да се фокусира кон бесконечност.
Автоматскиот фокус (AF) не е достапна .
M42*0.75 завртка за двоен прстен дизајн Погоден за :
Леќи на камерата : сите T/ T2 планината уред, на пример Микроскоп / Телескоп / T планината леќа / Лизгачот Копир..
Камери : за Nikon dslr фото D4 S D4 Df Д3 D3 X D3 S D810 D800 D750 D700 D610 D600 D300 S D300 D200 D100 D7200 D7100 D7000 D5500 D5300 D5200 D5100 D5000 D3300 D3200 D3100 D90 D80 D60 итн. Прилагодувања :
1. Стави црвено знаци на адаптер и леќа јака заедно.
2. Пак на адаптер anticlockwise до фиксатор кликнете.
3. Mosty тоа ќе use Manual или AV режим. Отстранување : за Да се отстрани адаптер треба да unpress фиксатор pin и вклучете го адаптерот насока на стрелките на часовникот. Напомена : 1. Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата, авто-фокус, или било која друга функција нема да се работи правилно, додека со користење на овој адаптер. 2. Во овој случај "Стоп-долу режимот" ќе треба да се користи кога премерување од леќа не't имаат можност да имаат свои apeture контролирани од страна на камерата тело. 3. Можете да снимате со рачен режим или отворот приоритет на владата.

Карактеристики

Компатибилен Бренд:
NIKON
Број На Модел На:
T2-Nikon
Бренд Име:
lightdow

Производи во категоријата

Алуминиум ПИ-58mm ПИ-58 мм АИ да 58mm ПИ на 58 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер Прстен За Nikon ПИ Планината

DEN 120.00

Драги Пријатели,Ви благодариме за вашиот интересно во моите производи.Ако сакате да нарачате повеќе, само да ги додадете во количката потоа исходот на последен.ОБЈЕКТОТ СПЕЦИФИКИ : Е ПРИЛАГОДЕНО : ДАМЕСТО НА ORIGN : КИНАКомпатибилен Бренд : NIKONкалибар : ПИ58mm 58 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаБрој на модел : ПИ58mm 58 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаОпис На ПроизводотИздржливи структура, мала тежина и лесен за употреба.100% Сосема нов и висок квалитет.Овој објектив планината адаптер им овозможува на секој 58mm леќа стане Марко објективот на NIKON SLR камера тело...

1 Сет на 18pcs на камерата Леќи на Камерата Прстен Адаптер за Филтерот на Чекор До & Долу Прстен Адаптер

752.64 -8 % DEN 693.00

37495255586267727782777267625855524937Пакет Се Вклучени : 37mm49mm Чекорup прстен x 149mm52mm Чекорup прстен x 152mm55мм Чекорup прстен x 155мм58mm Чекорup прстен x 158 MM62mm Чекорup прстен x 162mm67mm Чекорup прстен x 167mm72mm Чекорup прстен x 172mm77mm Чекорup прстен x 177mm82mm Чекорup прстен x 149mm37mm Чекор надолу прстен x 152mm49mm Чекор надолу прстен x 155мм52mm Чекор надолу прстен x 158mm55мм Чекор надолу прстен x 162mm58mm Чекор надолу прстен x 167mm62mm Чекор надолу прстен x 172mm67mm Чекор надолу прстен x 177mm72mm Чекор надолу прстен x 182mm77mm Чекор надолу прстен x 1(сите 18pcs)Користење На Чекор До И Чекор Надолу Прстени За Да Се Подобри Слики

Pixco 5 Компјутери Леќа Адаптер Одговараат За M42 Леќа за да Одговараат за Canon EOS Камера (Црна)

843.84 -12 % DEN 743.00

НИ 110.1 / парче НАС 104.53 / парче НАС 71.8 / парче НАС 51.72 / парче НАС 43.12 / парче НАС 41.65 / парче НАС 110.1 / парче НАС 99.9 / парче НАС 79.9 / парче НАС 77.85 / парчеЛеќа Адаптер Одговараат За M42 Леќа за да Одговараат за Canon EOS Камера (Црна)На ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се изработени од месинг, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаОдговараат заОдговараат за M42 ЛеќаОдговараат за Canon EOS dslr фото АпаратиОдговараат за Canon EOS 5 D Mark IV, 80 D, 1300 D, 1 DX Марк [II / I], 760 D, 750 D, 5 DS(R), 5 D Mark III, 5 D Mark II, 1 Ds Mark [IV / III / II / I ], 1 D Mark [III / II N / II / I], 6 D, 5 D, 7 D, 70 D, 60 D, 50 D, 40 D, 30 D, 100 D, 760 D,750 D,700 D, 650 D, 600 D, 550 D, 500 D, 450 D, 400 D, 350 D, 300 D, 1200 D, 1100 D, 1000 DПакетот Вклучува : 5 X Леќа Адаптер Одговараат За M42 Леќа за да Одговараат за Canon EOS Камера (Црна)НИ 113.37 / парче НАС 135.72 / парче НАС 59.34 / парче НАС 59.34 / парче НАС 47.37 / парче НАС 44.38 / парче НАС 43.7 / парче НАС 24.6 / парче НАС 21.9 / парче НАС 10.6 / парче

Црна Алуминиум ПИ-55мм ПИ-55 mm АИ да 55мм ПИ до 55 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер Прстен За Nikon ПИ Планината

DEN 94.08

Драги Пријатели, ви Благодариме за вашата интересна во моите производи Ако сакате да нарачате повеќе, само да ги додадете во количката потоа исходот на последен...

Commlite Електронски Авто Фокус Леќа Планината Адаптер за Олимп НП 4/3 Објективот на Микро 4/3 M4/3 Камера GH4 GH5 GF6 GX7 EM5 EM1 OM-D

2593.44 -13 % DEN 2256.00

Commlite FTMFT Леќа Планината Адаптер за Олимп НП Zuiko 4 / 3 (НП 4 / 3) Објективот на Микро 4 / 3 (MFT) Камерата Тело со АвтоИзложеност & АвтоФокус за Олимп PEN EP1 & за Panasonic Lumix DMCG1 / DMCGH1 / DMCGF1Опис : Commlite FTMFT е специјално дизајниран за M4 / 3 серија dslr фото' S адаптер прстен кој се однесува на 4 / 3 леќа...

M42 Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка 17mm да 31mm + Леќа Адаптер Одговараат За M42/C Планината Објективот на Fuji FX Камера

1285.92 -14 % DEN 1106.00

M42 да M42 Планината Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка Адаптер 17mm да 31mmНа ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Вовед : Оваа цевка корисни за леќи, без да се фокусира прстен...

FOTGA за Leica Р Објективот на Panasonic и Олимп M4/3 Адаптер GX7 GF6 GH3 G6 EP5 E-PL3/5

528.00 -19 % DEN 428.00

FOTGA за Leica Р Објективот на Panasonic за Олимп M4 / 3 Адаптер GX7 GF6 GH3 G6 EP5 EPL3 / 5Fotga планината Адаптер за Leica Р Објективот на Canon EOS M EFM mirrorless камера Опис Висок Квалитет на Сосема Нов!! Оваа FOTGA Бренд Адаптер Прстен Овозможува LERICA Р Планината Објектив за Олимп за Panasonic Микро 4 / 3 Планината Камера Тело...

Amopofo CY-EF Адаптер,Contax Yashica КИП C/Y Леќа за да EOS EF EF-S Планината 700D 60D 6D 5D Адаптер

DEN 417.12

Amopofo CYEF Адаптер,Contax Yashica КИП C / Y Објективот на за Canon EOS EF EFS Планината 700 D 60 D 6 D 5 D Адаптер за подетални информации Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција...

Леќи на камерата Адаптер Макро Леќа Обратна Заштита Прстен за Sony a200 a290 a350 a500 a550 a580 Планината 58mm УВ CPL Филтер Леќа Капа

DEN 335.52

ТОП / ИЗВЕСТУВАЊЕ Топло прашува Почитувани купувачи, ве молиме прочитајте производи опис, што е многу важно за вашето купување !!! Различни земји и различни превозот се различни, време на испорака, се Проценува Време на Испорака : 1560 дена Продавачот Гарантира : за време На Испорака од 60 дена (Бразил 90 дена) !!! ПРОДАВАЧОТ ПРЕПОРАЧУВАОПИС / СЛИКИ Ние го користите обратна прстен макро шут, затоа што леќата е во ред шут (УВ леќа монтира на камерата прекинат, оригиналот на камерата леќи на планината од надвор крајот на снимањето на филмот), па леќа е лесно да се добие во прашина, вода, и несигурност, таа, исто така била ние не ми се допаѓа да го користите обратна прстен причина, и ова сега е обратно прстен за заштита на интерфејс дизајниран специјално за овие прашања во моментов е само еден трансфер еколошки устата, монтирани на леќата може да се реинсталира на 58mm УВ / MC УВ / CPL ND Филтер и 58mm леќа ззп / леќи на хаубата , пуштање заштитна улога на објективот...

58mm Макро Обратна Адаптер Прстен за Pentax K PK планината бесплатен превозот

96.00 -16 % DEN 81.00

ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,опис : Овој објектив планината адаптер им овозможува на секој 58mm леќа стане Марко објективот на Pentax K PK камера тело.Затоа, не треба да се купи било Марко леќа...

10pcs 1/4 да 3/8 Конвертирај Завртка Адаптер за Tripod бесплатен превозот

78.72 -17 % DEN 65.00

Вовед : Адаптер осветленост 1 / 4" да 3 / 8" завртка на камери, tripods, monopods, направи добар натпревар за различни tripod нозе и глава.Spectification : Конвертирање 1 / 4" да 3 / 8" завртка адаптер за заеднички Tripod / MonopodМатеријал : МеталАдаптер ГОЛЕМИНА на(mm) : 11.8(дијаметар)x7.0(висина)Боја : сребренаПакет : 10 компјутери 1 / 4" да 3 / 8" Конвертирај Завртка Адаптер

58 mm филтер планината Леќа Адаптер Цевка Прстен за Samsung EX1 ЕКС-1 TL-500

352.32 -15 % DEN 300.00

Филтер тема : 58mmМатеријал : алуминиумВклучени : 1 x леќа адаптер цевкаБренд нови и некористениВовед(Трети Лица) Леќа адаптер произведени за SAMSUNG EX / 1 TL500;Работи со 58mm УВ филтер, CPL филтер, на Камерата Леќи на Аспираторот и Капа, да се затвори до леќа или широк агол прилог;Бренд нови, никогаш не се користи;Направен од метал (не пластика);боја : црнаПогоден ЗаSAMSUNG EX / 1 TL500Спецификации : 1.Материјал : металПакет Се Вклучени : Адаптер x1 Цевка

Трговија на големо 52 -42MM 52 MM - 42MM 52 42 Чекор Надолу Прстен Филтер Адаптер за адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

DEN 129.12

Вовед : Машки навој : 52mmЖенски навој : 42mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 52mm да 42mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

Блек Метал Леќа Адаптер Чекор До Прстен 49-52mm 49mm-52mm 49 до 52 dslr фото Објективот Филтер Повлекува Адаптер Камера dslr фото Додатоци

DEN 37.44

Блек Метал Леќа Адаптер Чекор До Прстен 4952mm 49mm52mm 49 до 52 dslr фото Објективот Филтер Повлекува Адаптер Камера dslr фото ДодатоциAnswer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме овозможи 13мм грешки поради прирачник за мерење.2.Поради разликата помеѓу различни монитори,постојат боја разлики,pls преземе вистински производ како стандард!ОписЗамена 49mm да 52mm Чекор До ѕвони за вашиот камери, може да се качи за да 52mm леќи на камерата.Удобен и лесен за користење, 49mm придава на страната на камерата и 52mm на страната на објективотПристап поширок спектар на филтри, адаптери, капи и така натамуПосебни воздухопловство алуминиум легура, висока цврстина, отпорност, пресврт и притисок...

Макро автоматски Фокус Продолжување Цевка Метал Планината Прстен за Nikon D800 D600 D300s D300 D90 D80 Дигитални SLR фото Апарати

2639.52 -25 % DEN 1980.00

Таа се движи на леќа подалеку од филмот или дигитален сензор На подалеку објективот е, поблиску фокус, поголемо зголемување Оваа екстензија цевка не влијае на квалитетот на сликата како што не постои оптика внатре...

Новите Леќи Адаптер Одговараат За Leica M Објективот на Sony E Планината NEX A5100 A6000 A5000 A3000 NEX-5T NEX-3N NEX-6 NEX-5R NEX-F3 NEX-7

DEN 310.56

Леќа Адаптер Одговараат За L eica М Објективот на S ony E Планината NEX КамераНа ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се изработени од месинг, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаAnswer : ___________________________ Note : Вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери .Компатибилен со : L eica М ЛеќаS ony NEX E Планината КамераA5100 A6000 A5000 A3000 NEX5 T NEX3 N NEX6 NEX5 R NEXF3 NEX7 И NEX5 N NEX5 C NEXC3 NEX3 NEX5О7 A7s A7 R A7 II A7 RII A7 SIINEXVG900 NEXVG30 NEXEA50 FS700 NEXVG10 NEXVG20(ЗАБЕЛЕШКА : Целосна рамка камера можеби имаат црноаглите)Пакетот Вклучува : 1 X Леќа Адаптер Одговараат За L eica М Објективот на S ony E Планината NEX Камера

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.